Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CD Cambridge Audio s modifikací Sirius II

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 10:09:38    Predmet: CD Cambridge Audio s modifikací Sirius II Odpovedať s citátom

Potřeboval jsem nahradit vysloužilé CD. Dlouho jsem si nemohl nový přehrávač vybrat. Roli hrálo také to, že při pohledu do útrob i dražších přehrávačů jsem měl pocit, že by šly použít kvalitnější součástky. A tunit nový a drahý CD přehrávač se mi opravdu již nechtělo.
Nakonec po pár návštěvách ve studiích, několika domácích testech zapůjčených CD přehrávačů a přečtení mnoha recenzí a názorů jsem se rozhodl pro firmu Casea a její modul Sirius II. S panem Vránou jsem nejdříve konzultoval typ CD, vhodný k modifikaci: bazarový, nový, vnitřní provedení, dostupnost laseru, tvrdost zdroje atd. Na základě těchto doporučení a jednoduchému vzhledu jsem se rozhodl pro nové CD, typ Cambridge Audio, řadu CA550C.
CD jsem zakoupil v zahraničí, cena vyšla lépe než u nás, záruku po modifikaci již stejně nelze uplatnit.

Modul Sirius II: Osazen je DA převodníky a OZ od firmy Analog Device, což je má srdcová záležitost. Na vlastní žádost jsem si do modulu Sirius nechal osadit jiné typy OZ od AD, místo standardně dodávaných. Pan Vrána moji volbu po zkušebním poslechu pochválil. Ne, že by pan Vrána tyto obvody neznal, ale cena je přeci jenom někde jinde.
Provedení Siria je excelentní, značkové součástky, perfektní návrh DPS, zlacené pájecí body. Taková maličkost, na DPS jsou měřící body (s potiskem co se měří) pro kontrolu napájení, digitálního a analogového signálu. Při hledání závady a kontrole signálu člověk nemusí nic lovit na pinech součástek, otáček desku, hledat cestičky. Paráda.

Na modulu Siria II chybí jedna destička, v jiných modifikacích CD používaná – SPDIF receiver. Viz foto.
Nová řada CD od Cambridge Audio, typ x50C, používá nový systém řízení pohonu CD pod firemním názvem S3. Je to, cituji pana Vránu: „Philips chipset s protokolem I2S. Tento je jasně definovaný a AD1955 (převodník D/A použitý v Siriusu II) s ním nemá problém. Je tedy naprosto zbytečné do cesty zařazovat receiver. Signál jde přímo z DSP přehrávače do DAC AD1955. Ideální stav. Hodiny v obou případech jdou přímo z oscilátoru do DAC, není tam žádná jejich degradace.“

Pan Vrána: velmi vstřícný, veškeré úpravy a dotazy vysvětleny.

Zvuk je detailní, dynamický, výšky, středy bez jakéhokoliv náznaku ostrosti, výborné basy, které jdou hodně nízko. I při tichém poslechu překvapí dynamika nahrávky. Čím kvalitnější nahrávka, tím více klady Siria vyniknou. Zvuk je přesně takový, jako jsem očekával. Nemám žádnou potřebu něco na zvuku CD pitvat, CD někam tahat, podrobovat testům.

Kombinace Siria a mého DISPRE-FET je velmi pohodová záležitost, tuto kombinaci lze dlouhodobě poslouchat bez jakékoliv duševní únavy, přitom zachovává maximální rozlišení nahrávky. Pro mne TOP zdroj signálu.



CD.JPG
 Description:
 Filesize:  178.27 KB
 Viewed:  697 Time(s)

CD.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 10:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokračovaní...
Hodnocení samotného přehrávače CA 550C, modulu Sirius II není co vytknout.
+ klasický vzhled, broušený hliník, černý elox, minimum ovládacích prvků, víc ale skutečně nepotřebuji
+ jednoduchá, ale poměrně bytelná konstrukce
+ tišší CD mechanika, než ve starší řadě CA 640 C
+ luxusní dálkové ovládání
+ zvuk po modifikaci

- displej nic moc, ale na dálce lze zvolit tři režimy svícení – plný jas, poloviční jas a úplně vypnutý displej, což je nejvyužívanější režim
- velmi směrová dálka, uživatel musí mířit dálkou přímo na přehrávač



CD_D.JPG
 Description:
 Filesize:  74.84 KB
 Viewed:  429 Time(s)

CD_D.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 12:50:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen doplním - nová řada CA je opravdu mechanicky lépe udělaná než předchozí (sám vlastním CA 640C) :
- lepší, dobře čitelný displej, konečně se dá ztlumit/vypnout
- mnohem bytelnější krabice
- krásně tichá mechanika
- jiná, kvalitnější povrchová úprava předního panelu

PS : ta police pod - to už je finální verze březového racku? Moc pěkné!
Zbývá vymalovat obývák a tím to celé sladit. Pak i návštěvy budou říkat Tvé manželce - ´ šťastná to žena´ Very Happy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 14:02:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno, pěkně, pěkně Smile

Koukal sem na stránky Casea a mají tam věru zajímavý věci. Sám mám 650tku a sem s ní spokojenej. Je fajn vědět, že to jde takhle vylepšit, asi to stojí za zvážení. Ale časem, až vybuduju pořádnou poslechovku.

Jedinou výtku k řadám x50 ale mám. Ty modrý LED diody mě jaksi nejdou na oči. Kde jsou doby červených nebo zelených....

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 14:33:44    Predmet: Odpovedať s citátom

[...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:11:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 14:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám jednu modrou na monitoru. dá se regulovat, ale stejně jsem jí musel přelepit Sad
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 15:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Modrou LEDku na monitoru jsem taky přelepil. V práci mám na poslech inet rádií pověšenej Fubar IV. Ta modrá megaledka a její přelepení byla první činnost, kterou jsem po vybalení udělal ... pitomej trend Sad
_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 15:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve svém prvním zesilovači jsem měl použity červené a zelené ledky a velmi dlouhá léta jsem s nimi žil. Nyní jsem pro změnu použil modré. Ale abych dostal přijatelný jas, musel jsem použít matné LED, velmi malou dirku v panelu a předřadný odpor 47k, což při 15 V dává proud ledkou asi 0,3mA. Je to nyní velmi decentní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 20:49:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Je stále funkční i digitální výstup? Nejsou popisky na přístroji nečitelné, podobně jako u starší řady? Co se týká led, nejlepší jsou, podle mne, decentní - bílé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom
Hifista


Založený: 17 jún 2007
Príspevky: 100

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 10:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel2 vítám v klubu spokojených vlastníků CA+Sírius Very Happy
Vlastním 640 mkI s mechanikou Sony, v řadě mkII se používaly Sanyo a ještě jedna
nevím teď která. Jaká je mechanika v 550?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 17:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

tom:
Jaká je mechanika v 550C netuším, časem se podívám.

Kuba4:
Popisky na panelu bez problémů. U řady x50 je použit již kartáčovaný hliník a potisk.
U řady 640 to byla barva na barvu a to nebylo nic moc.
Deska Siria se do přehrávače nevešla, aniž by se musela demontovat původní deska, na které byly i digitální výstupy. Nicméně, tuto situaci jsem s panem Vránou konzultoval a dodělat zpětně digitální výstup by nebyl (prý) problém. Nicméně, vzhledem ke kvalitě nynějšího analogového výstupu a způsobu připojení na další řetězec již o tom neuvažuji, považuji to nyní za zbytečné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom
Hifista


Založený: 17 jún 2007
Príspevky: 100

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 23:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajn, docela mne to zajímá.
Já zase naopak nemám probléb s mechanikou ale se zdrojem ( EI trafo ) trochu bzučí Cool



IMG_5784.jpg
 Description:
 Filesize:  206.82 KB
 Viewed:  451 Time(s)

IMG_5784.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 00:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

tom napísal:
(EI trafo ) trochu bzučí Cool


EI trafo? Předpokládám, že pod tím krytem je toroid. Vrčelo trafo již před úpravou? Měl jsem na opravu jednu 640, trafo bylo tiché.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 08:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápu cestu bez kompromisů, kterou Casea jde, obvykle odpojují všechny další výstupy přehrávačů. Jen člověk přichází o možnost připojení dalšího zařízení, např. samostatného sluchátkového zesilovače nebo digitálního rekordéru (CD, MD, HD).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom
Hifista


Založený: 17 jún 2007
Príspevky: 100

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 08:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

je tam na sto pro EI trafo a bzučelo už před úpravou. Je to naštěstí slyšet opravdu jen
malinko. V době když jsem jej kupoval tak to nebylo tak jednoduché reklamovat, CA se
začínal znovu objevovat na našem trhu. No ale dnes je jiná situace a pokud dojde k zhoršení tak ho výměním za toroid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist