Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K-701 - offtopic
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 23:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Bingo!!!! Vyhrávaš veľmi seriózny kábel a pošleme Ťa do Thajska Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 00:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Bingo!!!! Vyhrávaš veľmi seriózny kábel a pošleme Ťa do Thajska Smile



sakra...vzdavam sa vyhry...kosovo mij e blizsie....nielen vzdialenostou

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 00:09:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidíš aký si? Mal by si urobiť konečne niečo užitočné ako ...... . Dokonca sa ti núka šanca, ale ty nie! Teraz myslíš na Kosovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 00:09:36    Predmet: Re: odpo Odpovedať s citátom

nema.dj napísal:
zahoransky napísal:
Wav, na môj príspevok nasleduje 10 reakcií, to je paráda. Ja žasnem nad niektorými hifistami. Prečo zahorenie káblov? Veď to bolo už napísané, keď som citoval info zo stránky excelia-hifi, z ich stránky o Cardas kábloch, ale ešte raz:

Typickou vlastností kabelů Cardas je relativně delší čas zahořování – jde o jev ukládání vodičů ve svazku (lanku) a vzniku rezonančních bodů. V praxi to znamená, že nové a nerozehrané kabely Cardas neoplývají krásným zvukem.

„Kryo“ veci majú svoje „důvody“ a tak aj vysvetlenie, len opäť třeba vec pochopiť.

Neviem či ste si všimli, ale keď napíšem nenaký príspevok, tak často sa ozve ferenc a čosi úplne od veci napľuje. Ale keď sa rozbehne seriózna debata, ako teraz, tak má zobák zavretý a nič nenapíše k veci. Prečo ho troton nezabanuje? Veď za poslednú dobu naozaj nič k veci nenapísal, len pľuje a pľuje. Takíto jedinci sú problém.

PS: Prečo na tieto odborné otázky neodpovedá excelia-hifi, prečo neexceluje?


toto je o nicom....ja som sa pytal ci kationy ale aj aniony najdu svoju drahu toku po zahoreni alebo nie


chlapy, a teraz seriozne vazne...zodpovie mi toto niekto?

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 00:13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Vidíš aký si? Mal by si urobiť konečne niečo užitočné ako ...... . Dokonca sa ti núka šanca, ale ty nie! Teraz myslíš na Kosovo.


Nuz, keby si tam videl hifistov, tak zaplaces....tam by sa voslo podarunkov...a je to blizsie ako Thajsko

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 15:37:20    Predmet: dotazy Odpovedať s citátom

nema.dj – skús sa opýtať Františka Krauta, on káblom fantasticky rozumie, určite bude vedieť odpo. Prípadne, zašli výrobcom ako Cardas, Stefan AudioArt (sluchátkové), Nordost či AudioQuest. Z tak bohatej skupiny sa iste niekto nájde kto ti zašle top info. Ja osobne som matik, nie technik.

Ale niečo iné som chcel. Okolo Cardas káblov je tu predsa firma excelia-hifi. Prečo nám o tom nenapíše bližšie info? Spýtajte sa ich na to. Veď predávajú high end audio techniku a to je priam nutnosť robiť vecnú a odbornú komunikáciu (konzultáciu) s klientmi. V tom je nech ukážu, že sú na vec odborníci, že veci rozumejú a sú veľmi dôvery hodný. Od nich by som čakal excelentné info. Je iné predávať v supermarkete či bežnom elektre spotrebnú elektroniku a čosi úplne iné je predávať high end audio techniku.

A inak, keď toľko špekulujete nad káblami, prostá otázka. Prečo sa pozorne nepýtate excelia-hifi, keď obhajujú potrebu naozaj kvalitných káblov (signálových i sieťových), aby vysvetlili niektoré svoje evidentne protirečivé tvrdenia o opodstatnenosti investície do káblov, či je „základný“ kábel zrovna problém výrobcu než toho, že je to obecne známy fakt, že treba zakúpiť kvalitný kábel. Pýtajte sa ich, veď im ide o ich dobré meno a zákazníkov, o vás hifisti, ta je?

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 15:39:10    Predmet: otázka Odpovedať s citátom

A stále čakám na odpo na ponuku aká tu je. Môžu zakúpiť sluchátka AKG (K 701, K 601) už rekablované, čo značne ušetrí peniaze priamo od výrobcu a distribútora špeciálnych sluchátkových káblov. Zakúpiť základ bez kábla a plus cena kábla, to je podľa mňa super ponuka výhodná do audifilského setu s ktorým prišli. Prečo sa ich nepýtate čo na to vravia? Mňa ich odpo naozaj zaujíma. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 21:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz: Za všetkých veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 23:45:23    Predmet: názor, príď na mega test Odpovedať s citátom

Bubuxin – hodil som rukavicu do ringu. Tak nech sa k veci postavia vecne. Čo lepšie urobiť ako dať možnosť „face to face“, pre slepé testy vec overiť na high end Praha výstave? Tebe, aby si ty pre seba bol spravodlivým a vecným arbitrom, lebo ty si vlastne potenciálny zákazník? Ak nie sú zbabelci, tak nech výzvu príjmu, urobia mega test, priamo na výstave, a nech tí najlepší, Kuba4, Pesul, Bina, David.a a ďalší samy posúdia, nie Zahoransky. Rukavica je hodená, uvidíme kto má iba prázdne reči a kto je hifista ... Smile Čo ty na to?
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 00:07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hifista v tvém pojetí je diagnóza, těžké postižení, kdo by chtěl bejt takový... Já jsem hlavně technik a z toho titulu ti můžu říct, že plácáš nesmysly.

Ale ten test? Nejvíc bude záležet na tom, jak to bude prezentovaný, v slepým testu věřím tomu, že by nikdo nic nepoznal, v případě, že by fakt nějákej netopýr něco slyšel, je to rozdíly mezi jednotlivými sluchátky - ty jsou ovšem prakticky neslyšitelný i u sluchátek o dvě třídy níž. Pokud tam ovšem bude prezentováno, že tohle jsou obyčejný šmejdský AKG a tohle jsou naprosto nekompromisní AKG, který jsou sice stejný, jako ty předchozí, ale jsou po rekablování kabelem za čtvrt mega, tak vzhledem k tomu, jaký lidi na tyhle výstavy choděj především... Psychoakustika je drahá děvka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 00:41:46    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

Froggg – to je skvelé, že si technik. Rozumieš veci aj z oboch strán. Audiofily majú svoj pohľad, technici svoj a tak môžeš lepšie veci pochopiť, čo a ako. Áno, záleží na tom ako sa to urobí, aby to bolo fér. Ja som za korektné, nestranné, nevtieravé, pokojné a seriózne riešenie. Veď stačí malý stolík, nadpis – porovnanie sluchátkových káblov (načo ďalšie slová). Naľavo malý text, K-702 + základný kábel, napravo K-702 špeciálny kábel (malým písmom ktorý). Keď budeš „na slepo“ prehadzovať, poviem ti, za chvíľu nebudeš ani vnímať ktorá ruka ti dáva na hlavu sluchátka, ľavá či pravá. Stačí malý dotazovací lístok a urna, obyčajná krabica. Malé, jednoduché a dobré. Ty, ako návštevník, vypočuj si, urob si svoj názor a vyplň jednoduchý dotazovací lístok. Žiadne veľké slová, žiadne reči, žiadne mega bilbordy, nič, malé jednoduché a dobré. Pozri, nech prídu hifisti z fóra, nech vyhodia všetko z hlavy (aby neboli predstudky), čistá hlava, myseľ, uvoľnenie a napíšu svoj pohľad. Veď o to ide nie? Zákazník, ty si pán v shope, nie predajca ktorý kričí to či ono, tak je?

Ferenc – ja som veľmi rád, že tu chodíš a si zanietený hifista. Pozri, ak rozumieš zosilovačom, spomenuli sa tu rôzne produkty. Sú tu fotky. Dosť veľké. Pozorne si ich pozri, a potom čo je zle urobené, fušerská robota, babračina, v bežnom painteri, urob červený „oblúk“, vyznač a potom všetkým okomentuj, prečo podľa teba je to zlé, blbé, nevhodné, sračková kvalita. Ak toto urobíš, budeme ti veriť, lebo vieme, že odborne píšeš. Ja nemám také vedomosti ako ty, ty ich máš. Tak povedz, tento model je technicky zlý, lebo toto, toto a toto. Potom sa môžeme opýtať výrobcu, čo na to vraví. Príde odpoveď, hodíme do fóra, na komentár. Ak bude „od veci“, slepá, tak to je jeho vizitka. Jasná správa, NEKÚPIŤ. Veď o to predsa aj ide, aby ťažko zarobené peniaze sme investovali na správnu, kvalitnú a dobrú audio (hifi) techniku, tak je? Ak ja poviem, že toto je zle, neveríš mi, ale keď povedia traja konkrétne, že je to zle, potom je to už skôr pravda. Takže, skús to urobiť pre obrázky zosíkov, ktoré boli ukázané tu vo fóre. Nech sa čosi poriadné dozvieme.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 01:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoransky: Ty jsi, jak tu prezentuješ, matematik. Takže ti zřejmě unikají souvislosti, pramenící z psychologie a sociologie - i to jsou, věř tomu nebo ne, vědy. Když tam příjde běžný posluchač a uvidí u jedněch sluchátek obyčejný kabel a u druhých lano s pletenou bužírkou, je více než pravděpodobné, že i když oba dva modely budou znít stejně, rozhodne se pro jeden z nich a teď záleží co ho víc ovlivnilo. Buď dá na zjev toho kabelu a přesvědčí sám sebe, že lépe hrály ty s novým kabelem a nebo naopak si řekne, že takový kabel u sluchátek nemá žádný význam a ať už uslyší cokoliv, řekne, že rozdíl neslyší a nebo že dokonce hraje lépe původní model. Navíc, tyhle testy jsou co do statistiky neseriózní, protože lidské myšlení je ovlivnitelné a tady se to děje. Je to test, kdy se staví základní model proti něčemu lepšímu. Z toho vyplývá, že nejčastější odpověď bude buď že rekablovaný hrajou líp, nebo že hrajou oboje stejně, málo kdo bude ochoten říct, že hrajou líp ty s původním kabelem, čistě proto, že je to základní verze, naopak u rekablovaný verze je to něco navíc, takže si spousta lidí řekne, že to asi nějáký význam mít musí, i když to vůbec neuslyší. Pak taky tyto testy opomíjí ty, kteří znehodnocují výsledky tím, že se účastní ankety třeba desetkrát a pokaždé zvolí jinou odpověď, nebo pro změnu budou jednu propagovat. To ti zanese při následném zpracování výsledků takovou chybu, že to tím tento test naprosto znehodnotí. Proto, kdyby jsi chtěl, aby to bylo opravdu neutrální, posluchač by nesměl vědět, jestli má zrovna na hlavě sluchátka s obyčejným kabelem a nebo nějákým ultra nesmyslem. Ideálně, kdyby měl zakryté oči a sluchátka mu na hlavu nasazovala obsluha. I při zachování tohoto postupu však může dojít ke zkreslení výsledků díky tomu, co za hudbu bude hrát, protože vnímání může být ovlivněno stylem hudby, to by bylo třeba, pustit tam deset různých songů, což ale opět povede jen k průměrování z tohoto pohledu. A kdyby si měl každý donést svoji hudbu, popírá to zase rovnocennost jednotlivých anketních hlasů. Z toho vyplývá, že anketa víceméně postrádá smysl, porovnání může mít hodnotu jen pro jednotlivce, kteří to zkusí a to jen za předpokladu, že nemají předsudky a budou skutečně jen poslouchat - taky velmi málo pravděpodobné, protože většina, co to půjde zkusit, to půjde zkusit právě proto, že už na to má nějáký názor a bude si ho chtít opravdu potvrdit nebo vyvrátit. Tyto všechny faktory budou výsledky podobných pokusů ovlivňovat tím víc, čím menší rozdíly budou mezi jednotlivými objekty, které porovnáváme. Porovnávat sluchátka z tržnice s AKG701, prakticky nic z výše popsaného se neuplatní, leda by člověk měl prostě rád hnusnej zvuk - i to je ovšem teoreticky možné, takže je to další faktor, ovlivňující výsledek Cool

To, co jsi nabídl Ferencovi, by dokázalo udělat víc lidí na tomto fóru, ten zesilovač Woo a Grado RA1 jsou hnůj předraženej až to tříská dveřma, co tam je za chyby ti řekne asi i prvák na učňáku. Jen se obávám, že jakákoliv sebelepší analýza technických nedostatků bude k ničemu, protože pokud se na to chceš ptát prodejců či výrobců, tak ti jen velmi těžko přiznají chybu a na rovinu řeknou, že prodávaj naleštěný hovna. Ale vím naprosto jistě, že to za hovno zbastlený označí každej technicky vzdělanej člověk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 07:03:05    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil ferenc dňa Št február 11, 2010 20:58:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Chu-To
Nádejný hifista


Založený: 09 júl 2008
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 08:51:32    Predmet: Odpovedať s citátom

qwertz

Naposledy upravil Chu-To dňa Št apríl 01, 2010 14:05:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 11:26:56    Predmet: Odpovedať s citátom

to Frogg

Tak takéto zdôvodnenie beriem. Má to hlavu, pätu a hlavne zdravý rozum. Povinné čítanie pre nášho misionára, svetobežníka, čo sa rozhodol spasiť svet hifi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 14:01:08    Predmet: test na výstave Odpovedať s citátom

Excelia-hifi – napíšte radšej, či idete do porovnávania na výstave high end Praha, ako som napísal. Dve modely (K-702, tam problém nie je), jeden originálny a druhý „iný“ a seriózne porovnanie na serióznom reťazci. Nech hifisti samy uvidia, porovnajú, urobia si vlastný názor, slepé testy a pod. Načo robíte „prekážky“. Veď nech sa pravda samá ukáže na výstave.

Kto a ako to má dojednané, zmluvné, ja do posledného slova neviem, lebo v tých firmách nie som ani vlastníkom, ani členom, ani im nerobím marketing a pod. Ale viem, že možnosti sú. Šikovní ľudia si to proste odkomunikovali. Keď máte certifikát servisného pracoviska, niet nad čím špekulovať ...

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 14:15:22    Predmet: slepe testy Odpovedať s citátom

Poviem niečo veľmi ošúchané, ale pravdivé. Zákazník je pán. Sennheiser má vymeniteľné káble už tak dlho na high endy a nemajú s tým problém. Prečo sa AKG prebralo až teraz s K 702? Ja som zmluvy nečítal kto a ako to má urobené. Či servísne pracoviská robia to čo majú alebo niektoré aj nie, to je ich vec. Ja som zákazník a ja som spokojný keď dostanem to čo očakávam, vysokú kvalitu. Ja mám skúsenosti a viem ako to je. Videl som to na HD 800 + stock kábel a HD 800 + Voice kábel. Podobne ďalšie modely. Rozdiel na kvalitnom reťazci tam jednoznačne je. Urobne skvelé porovnanie na modeli K-702, „face to face“, priestor pre slepé testy, nech si názor o veci urobia zákazníci samy. Nič lepšie nepoznám, veď zákazník je pán svojich peňazí do čoho a kde investuje ... Smile
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 14:24:58    Predmet: Re: slepe testy Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil ferenc dňa Št február 11, 2010 20:57:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 14:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
fakt je nacase dat tomu debilovi ban - toto vlakno nie je o zakopcanskom ale o akg k701..
je v takmer kazdom vlakne mimo temy..

Uz som sa rozhodol, ze urobim skvelu pracu pre ludstvo a serioznym sposobom to tu precistim. Myslel som, ze sa to dostane do rozumnych kolaji casom aj samo, ale nestalo sa. Tazko povedat, co je pre vlakno horsie, ci Zahoranskeho vyplody, alebo x-nasobne reakcie na neho Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 14:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
Ještě musím připsat, že výrobce doporučuje kabel minimálně 300 hodin zahořet Smile

Naštěstí ho mám jen půjčený, aspoň si vyzkouším jestli nq některých těch řečech je něco pravdy.


To nie je zahorovanie, ale rozmrazovanie po tych "cryo" procesoch Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 15:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Se sluchátkama na hlavě se netančí a když už jo, toč se chvíli doleva a chvíli doprava... Laughing ...to jsem viděl už před léty, kdy to pako Sagvan Tofi byl na zkoušce po jedný písničce zamotanej do mikrofonního kabelu jak Laokont hady a zaboha nemohl pochopit, že se nemá točit jen na jednu stranu.... Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 18:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Cely thread Shocked Shocked Shocked

Simek s Grossmannem maji povidku o tom, jak se hleda obecni blb...

V dnesni dobe diskuznich for na internetu ma kazde sveho exota... vedle plni tuto ulohu statecne dadaft, tady zahoransky... Wink

a pak ze svet neni to co byval... Wink

ja bych nebanoval, nezakazoval...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palinoch
Hifista


Založený: 29 december 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 19:21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Se sluchátkama na hlavě se netančí a když už jo, toč se chvíli doleva a chvíli doprava... Laughing ...to jsem viděl už před léty, kdy to pako Sagvan Tofi byl na zkoušce po jedný písničce zamotanej do mikrofonního kabelu jak Laokont hady a zaboha nemohl pochopit, že se nemá točit jen na jednu stranu.... Headbang

Laughing Laughing Laughing

citácia:
Cely thread

Simek s Grossmannem maji povidku o tom, jak se hleda obecni blb...

V dnesni dobe diskuznich for na internetu ma kazde sveho exota... vedle plni tuto ulohu statecne dadaft, tady zahoransky...

a pak ze svet neni to co byval...

ja bych nebanoval, nezakazoval...


Kus pravdy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 19:59:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych taky nezakazoval, jen bych příspěvky pana na "Z" prostě ignoroval. Bohužel to většina lidí ještě nepochopila a pořád na ně reagují Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 20:51:52    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci, ani ja nemam nejaku obsedantnu potrebu na toho blba reagovat, len ked si tu chcem precitat nieco zmysluplne tak sa musim prehrabavat v tychto srackach ..
celkoom by som uvital bud aby admin "usmernil" to individuum nech si to pise niekde do /dev/null alebo pridal do fora funkcionalitu ignorancie Wink
v dnesnej dobe je casu malo a chuti vela a je skoda cas zabijat takto neefektivne..

samozrejme co sa tyka mojich prispevkov to moze admin spokojne defekalizovat Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 22:36:14    Predmet: odpoved Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz – To co vydáváte za přednost sluchátek Sennheiser je ve skutečnosti jejich nedostatek, a tím je nespolehlivost jejich konektorů.

Opäť to nerád vravím, ale zase mám skôr ja pravdu než vy. A opäť dávka zakrývania a aj dávka určitej demagogógie je opäť obsiahnutá u vás. Ale poďme postupne. Môžeme špekulovať nad lepším a horším konektorom, ale ten najzásadnejší problém je skôr jack ak už o tom vravíme. Konektor raz nasadíte do sluchátok (výrobca ho nasadí v „perfektnom“ prostredí) v podstate „naveky“. Ak na jack sa dostane nečistota, prípadne sa zanesie do konektorov zariadenia, tie vedia urobiť ďaleko zhoršenejšiu kvalitu zvuku než konektor na strane sluchátok, ktorý je vo vnútri sluchátok, nie von. Počuli ste niekedy o tom, že sa niekomu pokazil konektor v modeli HD 650? Alebo HD 600? HD 600 som vlastnil tri a pol roka a potom som ich poslal do Thajska. Pár krát mi spadli zo stola a fungovali bez problémov. HD 650 vlastním už dva roky a žiaden problém s konektorom. Takže obhajoba hardwired riešenia slepým poukázaním na Sennheisery je proste iracionálna. Navyše, AKG mohlo nájsť iný a ďaleko lacnejší typ konektorov, ktoré by personal audio modelov použilo, aby ich bolo možné ľahko rekablovať. Prečo to neurobili?

Dôvod rekablácie nie je kvôli konektorom na strane sluchátok, ALE hlavne kvôli samotnému káblu. O konektoroch sa dá zaiste špekulovať. A to, prečo pre seriózne zapojenie do zosíkov pre sluchátka high endu alebo super high endu potrebujete rekáblovať, hlavne na symetrické zapojenie, je snáď jasné, je to obecný aspekt. Prečo teda neporovnáte opletenie špeciálnych káblov k HD povedzme 600 či 650 s stock káblom ku K 601 alebo K 701? (na cene nešpekulujeme) Porovnávanie stock káblov, ktoré sú každé tvrdým kompromisom kvality, či už tu alebo tam, či už vodič, opletenie alebo niečo iné, je iracionálne porovnávanie zlých riešení pre zapojenie so serióznymi audio zariadeniami. To, že Sennheiser to „prepískol“ ale nie je dostatočný argument toho čo vravíte. Prečo neporovnáte povedzme Beyerdynamiky alebo Denony, trebars model D-2000 s ich stock káblami, ak už chcete špekulovať o tom? Takže ten kábel k AKG nie je ničím výnimočný. Je to riešenie ktoré zvolilo AKG a oslovilo zákazníkov.

Poďme ďalej. To, ak výrobca rozlišuje svoje produkty do kategórií, z hľadiska mňa, zákazníka, je úplne irelevantné. Ja som zákazník, pán svojich peňazí a či si zoberiem model z tej „škatule“ alebo inej, je moje rozhodnutie. Ak výrobca to nejako „usmerňuje“, to je jeho prístup, ja si kľudne môžem vybrať výrobok u iného výrobcu. Ale poďme k veci. Ak sa opotrebúva profesionálny kábel ku K 702, hoci je to asi ten istý kábel ako ku K 701, tak potom je to rovnako opotrebujúci kábel, tak je??? A teraz k tej navýšenej cene za K 702. O koľko že sú drahšie K 702 oproti K 701? Vezmime www.headphones.cz a cenu internet. K 701 - 7649 KC, cena K 702 – 8792 KC. Poďme inde, www.isluchatka.cz, K 702 8490 KC, za K 701 6990. Neviem posúdiť, či cenový rozdiel je naozaj tak zásadný (obaja náhodne zvolení predajcovia dávajú v danom čase aktuálnu cenu a rovnaký rabat) len kvôli konektoru a úprave meniča sluchátok, alebo sú v nich aj iné zmeny oproti K 701, ovšem NEJDE o zásadnú skokovú cenu v prípade, že klient chce rekablovať na symetrické zapojenie alebo do vyššej kvality kábla. To, že po zlacňovaní K 701 a teda aj K 702 percentuálne to číslo je vyššie je pravda, lenže K 701 svojho času stáli cez 10,000 KC a tá cena za špeciálny konektor bola v zásade „fixná“, čím tá cena nie je zásadne skoková. Prečo teda AKG v čase keď uviedlo na trh K 701, alebo krátko po tomto dátume, hneď neuviedlo aj model K 702? Ako určitú alternatívu pre ľudí, ktorí chcú symetrické zapojenie, použitie v štúdiu, alebo podstatné zlepšenie kábla pre svoj audio reťazec? Takže Vaše tvrdenie o rozlíšení len kvôli profesionálnemu použitiu je slepé obhajovanie zlej cesty po ktorej sa AKG samo vydalo. Veď ak by model K 702 bol uvedený na trh v zásade v čase s K 701, nemuseli by mať užívatelia tak vážne problémy so zárukou pri rekablácii ako hovoríte. Ale to si zapríčinilo AKG samo. Apropo, Beyerdynamic, ktorý tiež má hardwired modely, také „caviky“ okolo toho nerobí a nemajú s tým problém. Prečo zrovna AKG?

Ja osobne neviem posúdiť či miniXLR je to najlepšie riešenie alebo nie, ale keď ho AKG tak dávno objavilo, prečo neprišlo s verziami personal a profesional modelov už dávno ale až teraz pri K 702 (s high endami)? Nemohli súbežne urobiť aj model K 602? Nebol za tým praktický problém užívateľov a AKG už niečo robiť so situáciou muselo? Beyerdynamic s tým fakt problém nemal a nemá. O Sennheiseroch ani nehovoriac.

Vaše informace tedy opět nejsou správné.

Prepáčte, ale dávku demagógie najlepšie spravíte, keď neobsiahnete.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 22:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Bullshit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 22:54:58    Predmet: speco odpoveď na jeden riadok ... Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz - Co se týká porovnání rekablovaných K-702 - to je především prezentace výrobce kabelů, prosím, domluvte se s ním.

Na túto mega demagogiu som si nechal zvlášť príspevok, lebo toto je dôkaz hifistickej schyzofrénie vzhľadom na to čo bolo povedané. Dôvod, prečo sa robí rekablácia som už dosť podrobne x krát napísal a je to jednoducho pravda. Prečo VY nechcete porovnanie je proste v tom, že návštevníci by videli ako sa veci naozaj majú. Vrátane tých, čo čítajú toto vlákno. Otvorili by sa im oči. Ide o to, že K 702 by s kvalitným káblom (a aj vďaka kvalitnému miniXLR konektoru) hrali významne lepšie ako so stock káblom v seriózne kvalitnom audio reťazci. Ľuďom otvorili by sa oči ohľadom veci. Z pohľadu excelia-hifi je to v podstate jedno, či kúpi klient K 701 alebo K 702, veď ide o predaj tovaru.

Takže, rekablácia sa robí kvôli sluchátkam samotným, aby sluchátka samotné ukázali to, čo v nich to najlepšie je. Aby návštevník, potencionálny Váš zákazník, videl ako skutočne kvalitne a skvostne dokážu hrať. Rekablácia je len prostriedok k veci, nie cieľ. To je vec v ICH prospech, teda high end sluchátok AKG. Nechcieť prezentovať pravú kvalitu reprodukcie zvuku samotných sluchátok AKG a pritom samy ich tak chválite oproti modelom Sennheiser HD 600 či 650, je proste nielen protirečenie, ale prejav hlbokej hifistickej schyzofrénie. K tomu fakt niet čo dodať.


Hifisti, toľko sme vraveli o slepých testoch, aby sa urobili, aby každý z Vás mohol vidieť a sám si urobiť vlastný úsudok a teraz, keď je skvelá šanca, nám tu niekto utečie od veci tak zbabelým a slabošským spôsobom, hoci kvalitu káblov, ich význam v audio reťazci, na svojich stránkach tak pozorne obhajuje. K tomu fakt neviem čo viac povedať, ostuda.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 23:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoransky..vidim, ze sa vyznas v sluchatkach. AKG ma vymenitelne kable uz dlho, ale nie kvoli rekablovanie, ale ciste z praktickych dovodov, jednoduchej vymeny pri poskodeni v studiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 23:49:11    Predmet: argumenty nepustia Odpovedať s citátom

Hop377 – áno, to viem. Takto to majú možno 20 rokov, možno viac. Ale keď pre domáce systémy treba rekáblovať kvôli trebars symetrickému zapojeniu alebo pre významne zlepšenú kvalitu kábla kvôli zosilovačom, načo potom spali tak dlho? Len mimochodom, Grado (a ja Gradá moc nechválim) už taktiež povedzme 20 rokov umožňujú takú vec, že keď si ich zakupuješ, tak výrobca ti môže zaslať verziu pre symetrické zapojenie, s XLR jackami. Umožňovalo niečo také AKG pre K 601 alebo K 701? A to v tichosti nevravím o Beyerdynamikoch, čo tiež majú hardwired formu.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 10 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist