Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Seriózna rekablácia
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 13:33:25    Predmet: Seriózna rekablácia Odpovedať s citátom

Pane Bože, ono to funguje!!! Včera večer si chcela žena niečo prečítať, šťukla vypínačom a....nič, svetlo nikde. Hovorí, že asi bude kábel prerušený.
A vtedy to prišlo...... s plačom som vyhŕkol "budeme musieť seriózne rekáblovať". Našťastie som mal seriózny náhradný kábel, tak som seriózne rekábloval a fakt, hifisti, ono to naozaj funguje. Zvlášť večer a hlavne v noci je celá miestnosť po zapnutí vypínača a samozrejme aj zvuk z hifi taký presvetlený, že až.
Seriózna rekablácia sa fakt vyplatí. Takže tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 14:31:37    Predmet: Odpovedať s citátom

boha! to fakt??? aky seriozny kabel si pouzil a ako dlho ho uz splacas?
rozmyslam totiz o rekablacii vysavaca, ale pozor, maximalne serioznej. slubujem si od toho uhladenejsi a najma tichsi chod motora, proste uplne ina galaxia. rad by som take max. 2-3m zobral, ale zas s rozumnym priemerom, kua, to viete - skin efekt. aj to uz mi lepi ci to neni moc dlhe.
je jasne ze eta nemoze dat k lo-fi vysavacu seriozny kabel. nech je im odpustene, som vdacny aspon tu hadicu a 2 samostatne nastavce. ale ked teda od ludi z fachu citam ze to funguje, ebeeeenci, nech som pol roka na rozkoch a vode, idem do toho! Slintac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 14:42:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt, prisahám pri hrobe svojho bernardína.
Použil som serióznu dvojlinku od seriózneho poľského výrobcu vo veľmi serióznej cene asi tak 30,-bývalých SKK. Splácať to ešte budem najbližších 20 rokov, ale to nevadí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 15:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimák - Rozpis sa trosku viac, hifistov to zaujima, nezabudni k tomu pribalit fotky, konecne sa tu niekto venuje niecomu serioznemu!!! Chvalim, chvalim!!!

Jogobella - myslím. ze manželka nebude nadšená zo seriozneho kablu, ktory bude mat iba 2-3m, musis postupit vyssie a kupit extra super Pistov kabel, tam samozrejme mozes pouzit aj vacsie dlzky az do 2-3km, samozrejme sa necuduj ak manzelka cela nadsena ako ta ETA famozne poskocila o 4-5 tried vyssie do superextramegahighendu, bude vysávat vsetky susedovic byty!!!! Ale elektriku budes platit TY!!!

_________________
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,Denon AH-D2000+Sennheiser HD800+Creek11SE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 15:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Premejslim seriozne rekabelovat moji super high-endovou zehlicku. Na ironfi.org psali, ze bez seriozniho kabelu mam zapomenout na to, ze bude seriozne zehlit. Tak se ted rozmejslim. Stavajici kabel bych pak poslal zrakacum do Thajska, aby taky mohli zehlit. Ale ted nemam cas se tomu moc venovat, ted se venuju kvalitnim projektum! Takze asi tak. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 15:25:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi mi už z toho seriózne hrablo Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 16:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja jsem ted nedavno seriozne rekabloval USB kabel k tiskarne, protoze jsem ji dal v pracovne jinam a ten puvodni byl kratkej. A ono to tiskne jako o zivot, to jsem opravdu necekal, takova ostra pismenka z toho lezou. Sice teda o trochu mene ostra, nez z te tiskarny, co jsem mel predtim, ale tohle je daleko prijemnejsi na cteni. Dokonce to ted setri toner, coz me teda u ultra de luxe highendu prijde, jako uplne zbytecne, ale co, prece se tomu nebudu branit.

Taky jsem si rikal, jestli neposlat tu starou tiskarnu (no ona sice nejede, ale to nevadi) s tim starym kabelem do Thajska zrakacum, ale protoze ted delam same seriozni projekty, tak jsem to jenom vrazil do krabice, napsal tam "zrakaci v Thajsku", ale posta mi to nechtela vzit.

Takze tak.

Headbang2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 17:42:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Asi mi už z toho seriózne hrablo Mr. Green

To máš z tých diazepamov a teš sa keď ti dcéra domov dotiahne Miklu. Ten ťa naučí piť Laughing

Páni vy sa smejete, ale rekablácia ozaj funguje. Ku scaneru som kúpil obyčajný USB kábel a scaner skenoval na zeleno to čo maol byť červené. Seriózne ma to nas...lo, ešte serióznejšie som USB kábel vymenil za taký slušný High End a aj to stačilo. Červená bola zrazu červená. Takže tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 18:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi sa mi budete smiať, ale práve som skončil prácu na serióznom projekte, robil som do práce jeden matematický model na dátových skladoch a moril som sa celý deň s tým, že prečo ak mám hodnotu jednej položky 10, druhej 8, tak kumulatív je 16,62 Mr. Green
A nakoniec som zistil, že je to v poriadku... matika je úžasná veda. A niet nad seriózne projekty Smile Aj keď toto som skutočne celý deň riešil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 18:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm, aký kábel máš ku klávesnici?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 19:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježišmária, len obyčajný stock kábel (na zdravie!). Tým to asi bude.
Zachráni to jedine seriózne rekáblovanie, prípadne veľmi seriózne rekáblovanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 20:58:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo bych jeste zkusil seriozne rekablovat a starej monitor s kabelem posli to Thajska Very Happy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 20:24:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tiez seriozne rekabloval. Manzelkin Elektrolux Mondo. Dokonca som z neho vyhodil aj navijak, lebo podla mna ked nebol kabel vytiahnuty uplne, tak sa v tej navinutej cievke vytvarala nenormalna indukcia a tym bol znizeny saci vykon. Lenze rozmyslam, ci by som este nemal aj dat zmrazit elektricku zastrcku, lebo teoreticky by sa mohlo tymto ukonom nahnat este nejake 2-3% sacieho vykonu, pri tom istom prikone. Či?
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 21:20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

nema.dj napísal:
Ja som tiez seriozne rekabloval. Manzelkin Elektrolux Mondo.

nema.dj - to je konecne skvely prispevok k teme, zaiste ostatni taraji* by si mohli zobrat priklad. ale vec treba lepsie vysvetlit a pochopit. zaiste, je dobry napad napisat do elektroluxu a poziadat ich o vystavnu vzorku vysavaca. lux-end 2010 vystava domacich spotrebicov je na spadnutie, zaiste by sa dala zabezpecit u vyrobcu bezna vzorka a potom tvoja, seriozne rekablovana kablom z kategorie super high endu. manzelky by si to v slepom teste porovnali. co vy na to? preco nenapises vyrobcom aby ti zaslali skvele mondo, nerekablovane. zaiste je to dobry napad ako pritiahnut na lux-end skvele manzelky. ved to je to co chcu manzelky vidiet, nie taraniny mimo temy na fore. zaiste my vychodniari mame skvele napady a vieme kedy dost.
coze? elektrolux neodporuca rozoberat elektricku cast spotrebica kvoli rekablovaniu a hrozi stratou zaruky? nezmysel, len treba vec lepsie vysvetlit a pochopit.


* chcel som najprv dat 'my, ostatni taraji, by sme si mohli zobrat priklad', ale prislo mi to prilis sebareflexivne. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 21:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pisal som si cez Skype s nejakym vysokopostavenym manazerom Elektroluxu, meno nepisem lebo aj tak ho nepoznate, a ten mi odpovedal, ze na Lux-End 2010 pridu s novou verziou Mondo MKII, ktora nebude mat elektricku snuru ale zato bude mat novy typ symetrickeho konektoru a zakaznik/cka si moze potom vybrat zo sirokeho portfolia kablov, od klasickeho az po specialny, ktory bude mat tolko feritovych prstencov ako Swarovskeho nahrdelnik kamenov. Na moj podnet, upravia aj navijak. Bubon nebude klasickeho okruhleho tvaru ale stvorcoveho. Touto upravou sa nebude spravat neziaduce elektromagneticke pole homogenne, ale bude nestabilne, co v konecnom dosledku znamena jeho vyrusenie.

A co je, preco ostatny mlcia? Ja som spravil spravnu vec, komunikoval som priamo s vyrobcom. Podme vsetci na Lux-End2010 a tam sa uvidi ako to vlastne je

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 21:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A som zabudol, Eta 416 je uz pripravena na odoslanie Laughing
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 22:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

... do Thajska.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 23:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

nema.dj

To je dobra zprava, udelal si dobrou vec, seriozne k veci. Ja ted shanim vysavac a je fakt, ze ETA ma kabel natvrdo, ale maji udelat tridu profi vysavacu, kde bude kabel vymenovaci, takze bude mozna seriozni rekabelizace. Bude na LuxEndu moznost slepyho testu MondoMKII a MKI? Mam si prinyst vlastni kecup nebo uz bude skvrna na koberci? Asi bude potreba zaskypovat s nekym serioznim.... Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 23:43:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MKI je zbytocne porovnavat s MKII, lebo ma len obycajny stock kabel. Takze tak!
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 01:01:05    Predmet: Odpovedať s citátom

hahaaaaaaaa, chlapi, nenormalny rehooooot od hora az sem...

Nice thread

tak uz aj nase forum ma "zahoransky impression thread" v style head-fi. pekne. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 16:53:34    Predmet: head-fi Odpovedať s citátom

Lenže na tom head-fi si ma veľmi pochvaľujú, keď si si to ešte nevšimol. A čo tu? Tu treba prečistiť a budeme mať naše kvalitné Slovenské či Československé head-fi. O tom to je. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 20:39:59    Predmet: Re: head-fi Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Lenže na tom head-fi si ma veľmi pochvaľujú, keď si si to ešte nevšimol.

Ale no tak, zase tak hlupi snad nie sme ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 21:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jó ? To bys musel bejt míň sebestřednej a sobeckej, Zákopečníku...poznal jsem tě okamžitě podle slovního průjmu - já poslouchal a tys na plnou hubu do kohosi hučel a všichni kolem ti mohli bejt ukradený... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 22:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Názov foto: Odchod znechuteného náčelníka Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 22:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Názov foto: Odchod znechuteného náčelníka Cool


Ten usmiaty pan je mgr?

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 22:54:56    Predmet: fotka Odpovedať s citátom

No prvá fotka, to veľmi poteší. Dávajte ďalšie z výstavy. Radšej by som chcel vidieť foto sluchátok.

Kazzatel – už zase? Môj bože, veď si tam počúval aspoň pol hodiny pred nami. A už vidíte fotku aj Gerharda.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 23:05:53    Predmet: Odpovedať s citátom

nejako mi nevysiel cas sa zucastnit....skusim este raz....kto je na tej fotke?
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 23:12:12    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Bielovlasý Vladík, pri mne sedí Gerhard a asi odchádza Kazzatel, mrmlajúci ja neviem čo.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 23:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Sme v bojisku, tak skúsim ináč.

užívateľ 1: Poraďte sluchátka do 300 euro.

užívateľ 2: No nič moc kategória, ja sa točím v super mega giga špica galaktickom high ende, ale až ti môžem doporučiť tak vyskúšaj HD 800 ale pozor musia byť seriózne rekáblované. Po ozaj serióznej rekabelácii trošku prekročíš svoj rozpočet, ale skús pekne poprosiť vedenie spoločnosti a oni ti ich možno pošlú na tvoje projekty.

užívateľ 3: Užívateľ 2 bež už s tými rečami do Thajska!

užívateľ 2: Radšej napíšte niečo k veci a nazapĺňajte server blbosťami. Ja sa tu snažím ľuďom poradiť a vy píšete iba kecy o ničom.

užívateľ 1: Som rád že niekto píše, ale rád by som sa vrátil k téme. Čo poviete na HD 600?

užívateľ 2: Celkom dobrá voľba, ale ja by som išiel do HD 800. Nie je tam taký rozdiel v cene. Popremýšľaj, ale pozor musia byť seriózne rekáblované. Po ozaj serióznej rekabelácii trošku prekročíš svoj rozpočet, ale skús pekne poprosiť vedenie spoločnosti a oni ti ich možno pošlú na tvoje projekty. Takže tak.

Upozorňujem všetkých, že podobnosť s reálnymi osobami je čisto náhodná. Až sa niekto v diskusii spozná, možno príde na dôvod prečo som to napísal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 23:55:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nasranej Dudek vystrkuje na Zákopčaníka prdel Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist