Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HDD 7200rpm

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 20:51:04    Predmet: HDD 7200rpm Odpovedať s citátom

Mám tu novou "audio" zkušenost s pevným diskem u notebooku. Protože původní disk začal vykazovat chyby, nechal jsem si jej vyměnit za nový a to sice 2,5" WD Scorpio Black 320GB, 7200rpm, SATA. Nejdřív jsem se domíval, že se mi to zdá, ale není tomu tak. Disk je samozřejmě trochu hlučnější, než původní a bohužel i hůře vyvážený, ale to by ještě nebylo tak hrozné. Po pár minutách mě ovšem začalo vadit slabé, ale nesnesitelné "pískání" v uších. Ten disk "hraje" od 10kHz nahoru ! Nevím do kolika mi chodí měřící mikrofon, dejme tomu, že do 40kHz s nějakým útlumem jde. Prosím, tohle je cca 15cm od klávesnice:

http://www.lightaudio.unas.cz/WD.png

Mělo by být trestné, něco takového vyrábět. Zítra ho hochům hodím na hlavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 21:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by nebolo zlé urobiť ešte jeden taký záznam bez toho mikrofónu (zakončený vstup zvukovky). Či je to všetko iba akustická záležitosť. Prípadne vo väčšej vzdialenosti od toho NB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 21:27:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel je to akustická záležitost. Možná část spektra má na svědomí ventilátor (peak na 800Hz), dc-dc konvertory, atd., ale "zvuk" toho disku je příšerný. Takhle to vypadá 3m daleko (tam už nic neslyším):

http://www.lightaudio.unas.cz/WD02.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 21:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je teda riadny rozdiel!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 22:24:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus relamaci, třeba ti ho vymění. Co kus to originál.

btw. Nvidia s čipem g80 pískají při přehrávání některých videí jak cvrček...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2010 22:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nielen karty, ale aj zdroje, MB .... dnes uz nemas istotu nikde .... zial.

A zabudol som na Wifi klientov - ti piskaju snad vsetky, co som mal (hodne vysoko, nastastie slabo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 22:45:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som tiez tento problem s diskom Seagate pred par rokmi ale ten bol 3,5 palcovy,...u 2,5-ky som sa s tym este nestretol.Co kus to original,....mal som nedavno 1TB disk od Samsungu 7200 ot.,nebolo normalne co stvaral,namontoval som ho do skrinky a ona sa cela rozvibrovala a hucalo to jak prasa,musel som pouzit HDD vibration killer a uz je to znesitelne,clovek aby si planoval pred kupou ci sa bude vediet disku zbavit ak bude hlucnejsi,...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 12:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko napísal:
a ona sa cela rozvibrovala


Vibruju vsetky disky, niekde viac, niekde menej (zavisi aj od uchytenia/umiestnenia v skrinke). Ja som riesil so starsim diskom podobny problem, takisto sa hluk prenasal (aj cez rozne gumicky a uchytky) na skrinku ktora potom nejakym sposobom obtazovala okolie. Vyriesil som to jednoducho - disk zavesil do priestoru na pevne motuzy. Okrem toho ze ho nepocut (a nic sa neprenasa), vies ho umiestnit viacmenej kam je treba (napriklad pred ventilator, a podobne - nastastie nove disky sa skoro nehreju, takze uz netreba riesit teplotne extremy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 13:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som isiel cestou, ze radsej budem mat v niektorych situaciach mierne nizsi vykon, ale za cenu mensieho tepla, spotreby a hluku - t.j. WD Green seria. Pri desktope to ani nepoznate.
Inak so Seagate diskami mam podobnu skusenost - HF pistia viac ako ine.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 14:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to pozor, mně Seagate ani nepípne a v notebooku Samsung - vibrace ani nepostřehnu a krásná spotřeba. Naopak jako největší šmejdy mi vždycky přišly WDčka. Velký zahřívání, hluk, vibrace, šrotování při zápisu i čtení dat, spolehlivost nic moc!
Jeden nepřežil ani rok (bad blocks) tak jsem z reklamace dostal druhej a ten přežil lehce přes rok a pak chcípnul, samozřejmě byla záruka jen 2 roky...

Po bohatých zkušenostech 3,5" jedině Seagate, 2,5" jedině Samsung...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 14:08:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě tak píská procesor na NB Lenovo, naštěstí jen při provozu na baterky....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 14:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

JJD napísal:
Tak to pozor, mně Seagate ani nepípne a v notebooku Samsung - vibrace ani nepostřehnu a krásná spotřeba. Naopak jako největší šmejdy mi vždycky přišly WDčka. Velký zahřívání, hluk, vibrace, šrotování při zápisu i čtení dat, spolehlivost nic moc!
Jeden nepřežil ani rok (bad blocks) tak jsem z reklamace dostal druhej a ten přežil lehce přes rok a pak chcípnul, samozřejmě byla záruka jen 2 roky...

Po bohatých zkušenostech 3,5" jedině Seagate, 2,5" jedině Samsung...

Co sa tyka hlucnosti, Seagate boli dlhodobo jedny z najhlucnejsich pri seekovani a vela zhavili. WD je teraz IMHO ok. Neverim tomu, ze Green seria je "Velký zahřívání, hluk, vibrace, šrotování při zápisu i čtení ".
2.5'' posudit neviem.
So Seagete z enteprise serii zase mam len dobre skusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 15:45:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Píše se rok 2010. Období kdy piští/bzučí úplně všechno. Šmejdské součástky se cpou do všeho, nevadí že je to pak nepoužitelné, hlavně že je to levné!!!

Zrovna řeším problém s NOVÝM bzučícím 24" LCD při snížení jasu. Dnes si člověk opravdu už nemůže být ničím jistý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 17:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Co mám dělat, když chci do stolního kompu tichej disk? Řekněme 64GB na systém, zbytek může bejt na seagatu co tam mám teď. Rád bych SSD, ale dávat 5000 a víc se mi nechce.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Richi
Hifi obsluha


Založený: 14 máj 2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 18:26:39    Predmet: Odpovedať s citátom

to frantrax

Co takhle něco takového:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008K1J00CC8X1

Chce to ale dát dolů do bedny a před to ideálně tichý větrák postačí 12cm na 600-800ot/min (zároveň to bude nasávat vzduch do bedny), tedy pokud to tam namontovat půjde Laughing
Mám v tom celkem uřvaného WD Raptora a slyšet ho není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 20:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Quart napísal:
Zrovna řeším problém s NOVÝM bzučícím 24" LCD při snížení jasu. Dnes si člověk opravdu už nemůže být ničím jistý.

Pískal mi dřív 17" LCD Acer při některých obrazových modech. Nijak jsem to neřešil a po nějakej době to úplně přestalo. Možná že to bylo kompem/grafikou, protože za tu dobu co ho mám už mám 2. komp a v něm 2. grafiku Smile

Disky: To byly nějaký prastarý Seagaty. Já už používal 7200.9 před několika lety a teď mám asi dva roky 7200.11 je to to samý v rychlejším provedení.
WDčka jsem odjakživa neměl rád. První WD mělo 10 GB a šlo do háje ještě v záruční době, další 80 GB - hrozný zahřívání a hlučnost, pak 200GB-hlučnost a vibrace stejný -reklamace + kixnutí po záruční době... a nevěřím jim s těma green line, podle mě tam hlavně používaj "eko" materiály. WDčka už mě nechaly tolikrát ve štychu, takže už nikdy...

Mimochodem ta kvalita spotřebky je fakt šílená a komp se bere jako spotřebka. 2 roky a vyhodit, takže se není čemu divit.
Horší je, že dnešní pračky ani nesmí být v koupelně, protože je tam vlhko a jejicjh elektronika se zarosí a odejde než bys řekl švec...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 20:46:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax

Mrkni na nějaké NB disky. Pokud bude hlučný, tak to uděláš jako já... polepil jsem ho bitumenem Very Happy a pověsil na o-kroužky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jussi
Nádejný hifista


Založený: 13 august 2008
Príspevky: 73

PríspevokZaslal: Št január 28, 2010 09:08:45    Predmet: Odpovedať s citátom

ak tiche disky, tak jedine SSD a ak SSD tak Intel. Patriot ci Smasung nebrat. ich vykon je radovo 30-40% pod Intelom
teraz som skladal jeden stroj pre znameho, vybral si SSD 160GB na system a je to citit. hlavne pri read/write operaciach, ktore system robi kazdu chvilu sa prejavi rychlost toho disku. nema ale zmysel ho zatial, kvoli cene, pouzivat ako ulozisko dat, kde je povedzme hudba, ci filmy

_________________
j.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tommyt
Hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 222

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 04:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

LCD bzučia, hučia a pískajú, MB cvrlikajú, zdroje pískajú, šuštia, vrčia, cvrlikajú, grafiky pískajú, syčia, cvrlikajú, disky Samsung seekujú, disky WD pískajú, disky WD a Seagate pískajú a seekujú - vitajte v novom miléniu ! Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 17:26:43    Predmet: Odpovedať s citátom

na pískání je dobrý zapejkat hoši Smile
http://www.extrahardware.cz/pecte-grafiky-do-bezvedomi-jak-na-piskani-civek

PEČENÍ JE RADOST..HÉRÁK JE PEČENÍ Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist