Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pro-Ject RPM 1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St február 03, 2010 23:37:40    Predmet: Re: GTP-1 Odpovedať s citátom

krusty napísal:
teda uz som nasiel, uvidime ako to dopadne...

ako casto inac treba mazat lozisko ? bo ja som este nemazal, idem skusit , lebo sa mi zda ze trochu zatahuje, aj ked strobo obrazec sa nerozchadzal...

sumiko som vcera namontoval, hral som sa s nastavenim asi 2 hodiny, ale nie je to ono...myslim ze som prudko narazil na limit NAD pp2 ktory nema vhodne vstupne parametre 100ohm + 180pF, pricom k prenoske doporucuju 47kohm a kapacitu pod 100pf ...

gramofon je fakt ako zivy tvor...


Shocked

Gramofon je živý !
Jak si ho uděláš, takový ho máš. Variace jsou omezeny jen koupěschopností.
Libový a měkkoučký, ohnivý a temperamentní, analytický a vybydlený, 3D prostorový, stažený do dvou beden zvlášť, neosobní s odstupem, vtahující - soustředěný na interpreta sólistu. . .

Ložisko si namaž, kdykoli máš chuť. Nemůžeš tím nic zkazit. Naopak Patmann, přišel na to, že na to holky v SEV-u zapoměly. Stane se...

Nastavení je snadné. Přesah za trn ložiska, je 19 mm.
Pak offsetový úhel dle šablony.
Pak přítlak 1,8 g.

V ramínku první verze, je pevně nastavený magnet pro antiskating.
Je odpovídající Ortofon OM3e, Music Hall Tracker a podobně lehkým přenoskám. Možná bude hodnota stačit. Autorem je Renown, kdyby to tahalo hrot v drážce na stranu, poradíme se s ním.

Narazit na limit NAD, to je přesné Krusty.
Není jím MC vstup, který asi používáš. Sumiko Blue Point 2, patří do MM vstupu. Jeho parametry, jsou správné, jinak je to už se zvukem.

MC : 100 ohms + 180pF, tato hodnota je pro MC Low Output. Takovou Sumiko není.

MM : 47k ohms + 220pF, odpor je přesný pro MC High Output Sumiko, ale 220 pF je příliš hodně. Sumiko se zpomalí, a můře řezat na sykavkách.
Tvůj vyhlédnutý Phono box SE2, má napevno předřazenou zátěž, 120 pF.
Nebojíš-li se pájky ...

Nebo co nejkratší kabel mezi gramem a Phono boxem SE2.
30 pF kabeláž RPM1,
30 pF phono kabel, (15-20 cm)
120 pF phono
= 180 pF, to by mohlo vyjít.

Já slyšel Wima 175 pF v phonu + 90 pF = 265 pF. Už to bylo blbě. Teď je jen 90 pF kabel Cardas phono a je to rychlé.

Dynamika PBSE2 je příkladná. Nechtěl jsem se od něj rozdělit, MM přenoska Ortofonem odladěná Pro-Ject Alpha a PBSE2, je tak báječná kombinace, že nebýt lehce sušší accuracy in sound, nedal bych se ukecat. Smile
Ale Baroko chce své...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
krusty
Hifista


Založený: 19 február 2008
Príspevky: 176
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 10:35:59    Predmet: no teda Odpovedať s citátom

aj som sa divil ako mi to nahlas hra... Shocked

lozisko bolo uplne suche...teda lozisko, ziadne na tomto gramci nie je ...vola sa to klzne? mazat budem urcite castejsie...slubujem.... Embarassed



ked uz mam letovat predava sa tu predzosilovac Phono box Project SE...

...da sa aj na tomto pristroji? pajkovacku mam...hm...

so zvukom je na to ako oproti se 2? hodnoteny bol dobre... http://www.enjoythemusic.com/Magazine/equipment/1104/phonostage.htm



THD: 0.002%

Noise Floor: MC: -79dB MM: -89dB

RIAA Accuracy: 20Hz � 20KHz +/-0.25dB

Input Impedance: MC: 100Ω, 220Ω MM: 47kΩ

Capacitance: 100pF

Gain: MC: 56.5dB MM: 36.5dB

Subsonic Filter: 18Hz 24dB/octave
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krusty
Hifista


Založený: 19 február 2008
Príspevky: 176
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 03, 2010 11:47:33    Predmet: problem Odpovedať s citátom

takze mam uz predzosilovac PJ Phono box se II, sumiko zapojene , prepinac do MM. vzadu su switche pre kazdy kanal zvlast , zapojil som to bez jumprov kablom dodanym ku gramo, a pekne si pocuval.
ale nedalo mi a vcera som si kupil lepsejsi phono kabel xlo, zapojil a zazil sok ...z reprakov sa ozval piskot...taky pekny , hlasny, je jedno ci je gramo zapnute, alebo vypnute, lezie to z prenosky, reaguje aj ked hybem kablikom, dotknem sa kovovych casti grama, alebo sa priblizim rukou k tym switchom na preampe, vtedy piskot meni frekvenciu.

piskot zmizne ked:
odpojim prepojenie zeme od gramca, alebo od preampu
odpojim jeden z kanalov
dotknem sa rukou switchov
zapojim jumpre na switche
zapojim povodny kabel, alebo napriklad tkanicku za 50korun.

je to celkom mrzute, pretoze bez zapojenych switchov to hra najlepsie, je jasne pocutelne ako aj switch na 100pF zvuk zatlmi.

skusal som aj ine kable, robi to na vsetkych, akurat kazdy piska inou frekvenciou.

pri 100pF a vyssie jumproch nepiska ziadny....

nestretol sa s tym niekto?

inac mi z toho vychadza ze cim lepsi (drahsi) kabel, tym viac pisti, takze ak ma niekto zaujem otestovat kable, tak mozme vyskusat
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist