Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DYNAUDIO AUDIENCE 52mkII a 42mkII
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:09:51    Predmet: DYNAUDIO AUDIENCE 52mkII a 42mkII Odpovedať s citátom

Cez vykend sme s kamaratom vymenili vnútorný kábeláž v reproduktoroch Dynaudio Audience 52 a 42. Vysledok je pre mna viac nez uspokojivý. Komponenty mám Gramo Project DebutIII, NAD C542, NAD C352, Kabeláž XLO Pro,ER. Ako náhradný kábel v reproduktoroch sme použili XLO Pro 650F, cin Cardas. Dlhe roky co žijem s týmito reproduktormy som mal problemi s ich reprodukciou. Nepáčili sa mi hlavne basy, stredobasy absolutne nebolo pocut, pritom zahrali dost hlboko ale ten bas bol troska huhnavy. V detainosti tiez boli velke rezervy, hralo to tak pomaličky. Scena nebala az tak zlá ale do hlbky to bola hroza, sirka bolo ok. V poslednom case som bol uz na tom tak ze predám bud repraky alebo zosilnovač(myslel som ze tych 2x80W je pre nich malo a nevedia ukontrolovat a zivit DA stredobasy). No po tomto zásahe vsetky nedostatky naraz zmyzli. Naraz sa scena rozsirila aj v sirke ale najviac v hlbke, prvy krat som naozaj pocul ze ten bubenik hra v zadu za gitaristom. Basy sa spevnili a tie stredobasy zacali kopat pricom stratili huhnanie ale zachovali svoje hlbky. Vysky sa zjemnili a celá reprodukcia je ovela detailnejsia. Ako doplnok ja som nalepil na spodnu a vrchnu cast ozv. asfaltovy plat Dynamat.

Naposledy upravil franto dňa Po apríl 12, 2010 18:24:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom








Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:17:52    Predmet: Odpovedať s citátom











Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

kurva chalpi a tie svorky ste tam nechali. Pekne ste mali kable napajkovat opatrne na svorky reproduktorov, ked tunning tak dokonaly Headbang2 Ale inak chvalim, netreba sa bat robit tieto veci, ked je clovek aspon trochu zrucnejsi da sa vela zlepsit. Uz v TESLE ked som si skladal prve AZSko tak sa vsetci pozerali na mna jak na debila ked som ho tunnil podla svojich predstav.
Neviem ci sa ja nepustim do tych mojich audiophysicov, stale pretrvava problem na spodnom pasme, ale rozostavil som vsetky kvetiny okolo bocnych basakov a zacalo mi to pripominat dokonaly zvuk v BV audiu. Vela mi robi akustika miestnosti.
Este otazka, kde sa da kupit XLO reproduktorove na metraz.
P.S. dobre stojany pod bednami Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Užitočnejšie by bolo, keby by ste boli obkreslili výhybku a hodili ju na net. Čo sa týka toho ladenia cez káble - komu niet vzájomnej rady, tomu niet hospodárskej pomoci Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:44:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass: Nechceli sme s pajkovanim na svorky ryskovat znicenie reproduktorov, nemali sme profesionalnu pajku. Trvalo par sekund kym sa cin zohrialo. Ale aj takto je to brutus rozdiel, minimum o triedu lepsie. Mozno raz ich odnesiem do Ketosu aby mi ich napajkovali a je klud. Very Happy Teraz som zase vysmiaty ako male decko a tesim sa z "novych" reprakov.

godz: Bola to naša prvá práca, takže neočakávajte zázraky. Troška si pozbierame skusenosti a ver mi že dlho tie vyhybky neostanu v originalnom stave Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 18:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass: No tak makaj, makaj na tej akustike. S tymi basmi ti pomoze adekvatny stereo zosik! Stojany su od tiez tazkeho pacienta Very Happy
XLO kable som kupil tu na fore, bolo tazke ich precvaknut ale co sa da robit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 19:00:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme to musi byt rozdiel o tom nepochybujem. Do Ketosu nic nenos, ked budeme robit u mna dalsi posluchovy test, napajkujeme vsetko jak ma byt a stiebornou pajkou, alebo ked sa velmi nahnevam donesem z roboty bodovku a prinajhorsom aj nastrelime za studena:) reproduktor ani nezbada ze ho chcel niekto zohriat Smile. Este mi skus odpovedat na otazku, kde sa da zohnat XLO reproduktorovy na metraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 19:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za odpoved, si rychlejsi jak moje pripojenie na internet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 19:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

OK presvedcil si ma, inac XLO sa da zohnat v Ketose, Kohut audio. Tak potom pories nieco doma a vybereme za tebou zase. Alebo zastav sa u mna a popocuvas DA-cka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 19:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Na akustike sa maka, navstivil som osobne OBIFON v novej bani, popozeral som si jak to vyzera nazivo, nieco sme navrhli do tej mojej hladomorni a v blizkej dobe objednavam.
So zosikom je vsetko vyriesene, zistil som na podnet inych majstrov ze velmi zalezi na damping faktore zosiku pre komplikovane bedne ako mam ja so 7mimi menicmi. Ten moj doma ma DF 60 - cize velmi male cislo aby to ukontrolovalo spodne pasmo. Mal som doma jeden nemenovany s DF 500 a to si mal vidiet resp. pocut co to robilo. Neskutocna kontrola nad tymi 4 basakmi, akurat mi na nom zase vadili ine veci a tak nezostal u mna. Este nieco vyskusam a verim ze neico vyberem, musim uz konecne. Resp. najprv poriesim akustiku, uvidim jak sa to vycisti a potom budem riesit zosik aby som ho vyberal uz v pohodovom prostredi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 19:34:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Cmuky vsetkym ,

vidim,ze sem hodil franto aj fotku somnou Very Happy Z vyssie spominanej zostavy patrili A42ky mne. Pravdu povediac som bol s nimi spokojny aj doteraz , ale nieco mi nasepkavalo (forum , net , atd Razz ) ze by mohli zahrat aj lepsie. Ja som pouzil taktiez ako tlmiaci matros Dynamat Extreme , Dynaxorb , pridal ANS namiesto peny , a taktiez prirodne runo v kombinacii so syntetickym.Taktiez sme tlmili bednu pre sub Velodyne , kde nebol ani naznaz tlmenia alebo niecoho podobneho.. Co sa tyka vysledku , tak v rychlom teste som ako prve zistil , ze konecne je pocut a citit priestor a nie len zvuk z dvoch krabiciek.Dalsim prijemnym prekvapenim boli mohutnejsie basy (bavime sa o 13cm stredobase) a taktiez mohutnost a objem nastrojov.Uplny spodok Velodyne pekne prifarbuje.Po vytlmeni dokaze naozaj poriadne potlacit aj ked samozrejme to nie je jeho prioritou a ja to samozrejme ani nepozadujem.Zahra vyborne spodne pasmo , dokaze zajst az do pivnice a spolu s Dynaudio vytvara pre mna dostatocne siroke pasmo pre moje usi. Najzaujimavejsia vec a najvacsia pikoska doteraz je asi ta , ze napriek tomu,ze sme celu zalezitost vykonavali spolu s frantom , na PORIADNY posluch , ladenie , ,,skusanie,, sme teraz moc cas nemali. Frantom zápasí s dialkou , ja s časom-veľkosťou izby a jej usporiadanim a susedom v baráku...Dúfam , že o týždeň sem vieme napisat obaja viac.

btw Peto :keby som mal takú ,,izbu,, (rezidencia....) na počúvanie ako ty , tak by bolo posledné aby ma zaujímalo ci niekto kontakty na repro cínuje,zvára alebo nituje Razz Ale nie......Ako tip to bol určite dobrý ,ale už na hore nafotené operácie bolo treba dosť odvahy. Nie to ešte s nie najvhodnejšou pájkovačkou zohrievať také chúlostivé kontakty

btw2 Peto : uz by si nás konečne mohol opať pozvať do tvojho zámku dpč dpč...Keby ti Oppo náhodou počas našej návštevy zmizlo , tak si to nevšimaj.Bude to náhoda.... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 19:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Užitočnejšie by bolo, keby by ste boli obkreslili výhybku a hodili ju na net. Čo sa týka toho ladenia cez káble - komu niet vzájomnej rady, tomu niet hospodárskej pomoci Wink


dík za ,,užitočný,, komentár a ,,pomoc,,. Možno nabudúce
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 20:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Suseda treba vystrelit z baraku ............ Hammer , presne pre toto som postavil dom...........teda skoro som sa pomylil, samozrejme ze pre blaho rodiny a manzelku Cheers Je to o inom v dome, ked mas 2,5 promile a uderis mu doprava, ani susedov pes po tebe nestekne.
Ale nebojte sa, zatlmim, dovlecem zosik k mojim babikam, zenu s malym vyslem na krasny tyzdenny pobyt v tataranskom prostredi a my mozme porovnavat aj neporovnatelne. Budvarcek je stale zaparkovany v dostatocnom mnozstve. Sme uchylaci ale zivot si treba uzivat, jebne ta volakde protiiduce auto a tebe sa na ARE bude snivat jak sporoodeta slecna otaca volumom na McIntoshi a ty sa jej nemozes dotknut lebo ti trci hadicka z ladviny a navyse nic nepocujes lebo mas na hlave bielu prilbu Rofl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Po apríl 12, 2010 21:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

to puntoii: Rony k OPPu len tolko, ze som zachytil nejake sumy ze bude este audiofilnejsia verzia ako SE, Tak potom ti moju posuniem a ja zoberiem tu novu Laughing Ale neviem sa docitat nikde oficialne informacie, ani na ich stranke este nic neni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 07:27:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Výměnu kabeláže považuji spíše za kosmetickou záležitost. Fastony rozhodně vyhodit a kabely připájet.
Mnohem většího efektu lze však dosáhnout výměnou problematických součástek ve výhybce za součástky nekompromisní kvality Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 07:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Woodgr - na základe toho čo som počul to nepovažujem za kozmetickú záližitosť.Vobec. Považujem to za prvý nutný krok. Čo sa týka ďalších súčiatok , tak máš absolutnú pravdu. Ale komponenty nekompromisnej kvality majú vacsinou aj nekompromisnú cenu a je ich nekompromisne ťažké zohnať. Aj keď tá druhá časť by sa už vyriešila. Čo sa týka mojej výhybky , tak je úplne jednoduchá a má asi 4súčiastky vrátane cievky. Ďalšia vec je,čo sa týka finančnej záležitosti , či to má v takejto cenovej hladine zmysel? Tým myslím pomer cena/výkon...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 07:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Peto - uvidíme , porovnáme , pokecáme , našporíme a uvidíme Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 08:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Až vyměníš ty součástky ve výhybce, tak pochopíš, že výměna kabelů byla skutečně jen kosmetickou záležitostí Shocked
Já už mám takový upgrade za sebou, takže vím o čem mluvím Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 09:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

woodgrouse: tak by si nám mohol troska pomoct, co ti na to? Odkial si bral suciastky? Ako si vedel ktore menit, ktore nie? Podla coho si vyberal cievky? Atd... Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 12:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš SZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mafo22
Hifista


Založený: 16 jún 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: SR - BA

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 12:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

puntoii napísal:
Cmuky vsetkym ,



puntoii

zase klud s tymi vyrazmi clovek aby chvilu rozmyslal ci je na spravnom fore,,,
nezakladam si prilis na slovickareni, ale odkial pokial Megapuke

_________________
pc - asus xonar ST, pre-amp Dispre II, sennheiser - HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 13:18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

mafo LoooL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krusty
Hifista


Založený: 19 február 2008
Príspevky: 176
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 14:08:40    Predmet: hm Odpovedať s citátom

tiez premyslam nad upgrejdom mojich 52jek, tak dakujem za inspiraciu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 14:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

krusty - nie je to nic extremne.Ak budes mat možnosť , financie a chuť , pohraj sa s tou vyhybkou a daj vediet ako to dopadlo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slipknot27
Hifista


Založený: 30 marec 2010
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 18:34:07    Predmet: 42-ky Odpovedať s citátom

Nazdar, ja mam tiez dynaudio 42-ky audience a chcem sa vas spytat, ze co vas ten upgrade stal?? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ut apríl 13, 2010 19:15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

mafo: cmuky aj tebe Very Happy

Slipknot: poslal som ti SS
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
semaniaci
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2009
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: Ut apríl 27, 2010 08:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

pomohla by takáto úprava aj Wharfedale Diamond 9.1, respektíve bolo by možné ju vykonať?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franto
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2009
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ut apríl 27, 2010 09:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic nie je nemozne, a myslim si ze tam ani z WF nedavaju extra hrube kable. Ked tak, mam XLO cka na predaj Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist