Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslech vs. měření - OT z vlákna Dispre Royal Edition
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 13:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Říká se tomu oblast estetické kvality zvuku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 13:23:17    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA máš ošetrené ťažkozohnateľné vstupné J-FETY pred poškodením ESD alebo zvodovým napätím 115 V ?

Kedže preamp nemá prepínač vstupov, predpokladám časté prepojovanie konektorov. Spoliehať sa na obsluhu, že stiahne poták na 0 sa nedá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 13:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, mohl by jsi vysvetlit, co presne zobrazuje ten graf maskovani ucha ?
Je to snad rozlisitelnost zkresleni a jeho projevu pri binauralnim vnimani ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Ut máj 04, 2010 13:46:57, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 13:44:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
Slimak napísal:
Tak a kde je objektívna pravda?

Prečo potrebujeme niekomu dokazovať, že zvuk našej aparatúry je ten "pravý", lepší, najvernejší, keď je objektívne zrejmé, že sa reálnemu zážitku z koncertnej sály (klasická hudba) nemôže ani priblížiť?


Dobre sa pýtaš, len zle adresuješ. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 14:50:59    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
PMA, mohl by jsi vysvetlit, co presne zobrazuje ten graf maskovani ucha ?


Jak říkal pan kolega VB, vrať školné.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA necham se rad poucit Smile
Ale neptal jsem se jestli jsem ja blby jako tago, ale co podle Tebe znamena ten obrazek ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:06:39    Predmet: Odpovedať s citátom

"objektivní pravda"

Žádná "objektivní pravda" neexistuje, přátelé, to už věděl a skvěle popisoval Karel Čapek. Objektivní pravda je funkcí subjektu, který je jejím hlasatelem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
PMA necham se rad poucit Smile
Ale neptal jsem se jestli jsem ja blby jako tago, ale co podle Tebe znamena ten obrazek ?


Jesus Vašku tys neměl elektroakustiku??

Je to mez slyšitelnosti čistého tónu různé frekvence v přítomnosti úzkopásmového šumu se středem na 1kHz pro různé úrovně signálu.
Příklad - pro 1kHz SPL 100dB rozlišíš současně znějící tón 2kHz až od úrovně cca 70dB nahoru (tj. zkreslení 2H cca 3% a větší). Maskování je základní koncept ve vnímání harmonického zkreslení, jelikož produkty zkreslení jsou slyšitelné jen tehdy, pokud nejsou maskovány základním tónem nebo jinými produkty (složkami) zkreslení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako to má vysvetliť rozdielny zvuk pri rovnako " merajúcich" komponentoch?Alebo to má byť len obhajoba nepodstatnosti THD? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja hovorím, že zvuk neovplyvňuje nič iné, ako to , čo je jeho nositeľom (signál) ale jeho vnímanie spústa subjektívnych faktorov.

Naposledy upravil boxer dňa St máj 12, 2010 13:21:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Křivky maskování nevysvětlují rozdíly ve zvuku. Vysvětlují, proč je neopodstatněné se bavit o úrovních zkreslení, které jsou nejen pod křivkami maskování pro konkrétní SPL, ale většinou i pod prahem slyšitelnosti ucha vůbec. Mimochodem, z křivek se dá udělat obrázek i o IMD.

K rozdílu mezi zvukem jsem se pokusil dát tip. Šum a jeho charakter (přesně to co FFT vymaže), modulace šumu, tranzientní modulace šumu. CMR (Comodulation Masking Release) - to je určité zvýšení vnímatelnosti při amplitudové modulaci spektrální obálky maskujícího šumu. Bez psychoakustiky to asi nepůjde. Psychoakustika není pejorativní pojem, ale věda o slyšení a vnímání. Samotné, a ještě ke všemu jen některé inženýrské parametry asi mnoho nevysvětlí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 15:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je to o tom, jestli "rozlisis" blizky sousedni ton.
Ale co je to "rozlisis", to znamena ze nebudes vnimat zadny rozdil, kdyz v tom zvuku ten sousedni slabsi ton bude, nebo nebude, pripadne tam bude cely sumovy pytel s urovni pod tim maskovanim ?

A jak je to s vnimanim obema usima, na sluchatka to muzes dost dobre zajistit, ze kazde ucho slysi neco jine, jak je to potom s maskovanim z jednoho ucha do druheho ?

Jak se to promitne do slucharskeho pojeti, ze jsi slysel jasny zvukovy rozdil, ty basy byly hutnejsi, prostor prostorovatejsi a vysky pruzracnejsi.
Zpevacka mela pruhlednou halenku a z ust ji pachl divny oder, asi rum Very Happy

Proste na jednu stranu slysite travu rust a na druhou tlusta cara a pod ni neni slyset nic, tudis to zvuk neovlivnuje ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 16:06:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ne, ale chce hledat pravé příčiny.

Když jsem matematicky přidal procenta 2H a i rozvoj zkreslení k wav souborům, tak to nikdo nepoznal. Rozhodně ne s lepším výsledkem, než linkový kabel. Takže v THD to opravdu není.

Je to slabina inženýrského přístupu, hledá jen jednoduché příčiny a jen to, co svým obzorem obsáhne.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 16:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
"objektivní pravda"

Žádná "objektivní pravda" neexistuje, přátelé, to už věděl a skvěle popisoval Karel Čapek. Objektivní pravda je funkcí subjektu, který je jejím hlasatelem.


Mýlite sa. Aj s Karlom Čapkom. Každý raz príde do štádia, kedy to pochopí a bude mu to jasné. Ale to nie je na toto fórum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 16:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak: není to vůbec důležité. Chci říci, že podbarvené jsou i příspěvky těch, kteří se tváří objektivně. Možná neúmyslně, nevím.

Danhard: znovu se vrátím k malým signálům, které celkově v audiosignálu převažují, pokud neposloucháš duc bum. Podívej se třeba na chování různých A/D a D/A převodníků na úrovních -40 až -80dBFS, dynamicky, nikoliv FFT průměrováním. Co doprovází jejich výstup. Přímo skvělým příkladem jsou zvukové karty, i když to odbočuji do OT. Stačí bordel doprovázející menší signály z CD přehravače. Různé metody ditheru (platilo hlavně na starších nahrávkách). Třeba dither je bezvadný příklad ovlivnění zvuku při nezměněném THD.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 17:11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
K rozdílu mezi zvukem jsem se pokusil dát tip. Šum a jeho charakter (přesně to co FFT vymaže), modulace šumu, tranzientní modulace šumu. CMR (Comodulation Masking Release) - to je určité zvýšení vnímatelnosti při amplitudové modulaci spektrální obálky maskujícího šumu. Bez psychoakustiky to asi nepůjde. Psychoakustika není pejorativní pojem, ale věda o slyšení a vnímání.


Tiež si myslím že pes bude zakopaný niekde tam. Šum a jeho maskovanie, šum ako prirodzená súčasť vnímania všetkého v každom prostredí.
V bezdozvukovej komore sa človek cíti neisto až nepríjemne. Je tu veľa vyznavačov "blahodárneho" analogu (elektrónky, gramofóny ..) O čom to svedčí ?
Že ľudom je príjemnejší šum, než ticho medzi notami. K hudbe patria vybrácie, doznievanie, echo, ak toto zosilovač "nedodá"
je to len štúdiový zvuk ohlodaný na kosť a väčšinou sa zimomriavky nedostavia, iba ak nepríjemný pocit.
Preto mám radšej NAD než iné "čisté" zosilovače.
Je to len názor pocitára, nekameňujte ma.

_________________
NAD C545, NAD C160+C270, BVA E1.2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Co se týče zmíněného Trutnova, tak mně daleko více řekl test u pistole na chatě (pre II, Dispre 2, pre dawsoo).

Ano, o tom není sporu, ale u Pistole se testovaly ty tři preampy, tedy technika zatímco v Trutnově to byl test uší a to je to, co považuju, alespoň pro sebe, za velmi poučné. Pro TomášeT byl test "dost neprůkazný", já mezi těmi čtyřmi kousky slyšel jasné rozdíly, našel jsem si svého favorita a bylo mi celkem jedno, kde jsem seděl nebo stál. Je to o vnímání, nebo možná o tom, že se každý zaměřuje na jiné atributy zvuku. "Absolutní pořadí" není důležité, nicméně statisticky bylo něco vyselektováno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:27:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednu technickou poznámku, toto vlákno jsem nezaložil. Vzniklo zásahem moderátora, který přesunul příspěvky z jiného vlákna. Chápu, že moderátor má rozsáhlé pravomoci. Proti přesunu příspěvků nic nenamítám. Ale tak, jako by nebylo správné napsat příspěvek pod cizím jménem, ani autorství vlákna by nemělo být komukoliv "přiděleno" bez jeho vědomí a bez jeho souhlasu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

slimak napísal:
Prídu ku mne bývalí kolegovia, teda (dodnes) aktívni hudobníci, disponujúci takisto hudobným sluchom. Teda tiež vedia ako majú znieť hudobné nástroje...


Neumím na nic hrát, neumím zpívat, nemám hudební sluch a přece slyším rozdíl ve zvuku mezi dvěma špičkovými OZ s katalogovým ůdajem THD pod 0,001. Máš pro to nějaké vysvětlení?
Já jsem si z toho pro sebe odvodil, že pro poslech hudby, ať už amplifikované, nebo živé to nejsou důležité věci. A přitom si řada lidí zřejmě myslí opak.
Mám s několika hudebníky taky jednu zajímavou zkušenost. Oni ty jemné rozdíly nesyší, neboť vlivem jisté profesionální deformace poslouchají "jinak", přesněji řečeno se zaměřují na jiné vlastnosti zvuku, nebo spíše hudby, oni vnímají hlavně "noty" a zbytek podvědomě odfiltrují a upozadí díky zkušenosti, že ze všech aparátů to stejně hraje blbě. Zkrátka se zaměřují na něco jiného, poslouchají "jinak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:36:51    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jednu technickou poznámku, toto vlákno jsem nezaložil. Vzniklo zásahem moderátora, který přesunul příspěvky z jiného vlákna. Chápu, že moderátor má rozsáhlé pravomoci. Proti přesunu příspěvků nic nenamítám. Ale tak, jako by nebylo správné napsat příspěvek pod cizím jménem, ani autorství vlákna by nemělo být komukoliv "přiděleno" bez jeho vědomí a bez jeho souhlasu.


Vzniklo to automaticky. Tvůj příspěvek byl první z oddělené řady OT příspěvků (kterou jsi víceméně odstartoval), a stroj technicky podle 1. příspěvku vytvoří autora vlákna. Pak jsem ještě přidal OT příspěvek BV, který byl časově dříve, proto je na 1. pozici vlákna.

Podezíráš moderátora zbytečně, autor vlákna je mimo mou kontrolu.

IMO jsem se k té smršti popuzených a dotčených OT příspěvků choval velmi tolerantně

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Ut máj 04, 2010 19:46:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Shimi napísal:

Mám s několika hudebníky taky jednu zajímavou zkušenost. Oni ty jemné rozdíly nesyší, neboť vlivem jisté profesionální deformace poslouchají "jinak", přesněji řečeno se zaměřují na jiné vlastnosti zvuku, nebo spíše hudby, oni vnímají hlavně "noty" a zbytek podvědomě odfiltrují a upozadí díky zkušenosti, že ze všech aparátů to stejně hraje blbě. Zkrátka se zaměřují na něco jiného, poslouchají "jinak"


Toto opravdu často funguje. Např. můj tchán byl profi hobojista a choval se přesně takto. I když mi často pochválil systém, aniž byl tázán - že hraje velmi vyváženě. Říkal, že na jiných aparátech často vyčnívají okraje pásma.

Noapak nedávno byl u mě mladý posluchač konzervatoře, odchovaný iPody. Byl úplně nadšený ze zvuku a zejména z podání prostoru a lokalizace (K622 Mozart, SACD Atkinson). Říkal, že to z reprodukované hudby nikdy neslyšel. A nedivím se, postupující komprese, ekvalizace a šuntizace dělá svoje, i když splňuje THX.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 20:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?p=44424#p44424, a bolo ich viac, rovnako aj po BP neboli ohlasy "jednofarebné" . Len sa im akosi nechce písať na fóra, pretože už spokojne počúvajú doma.


Cool To nejsou argumenty. Tedy nějaké dodám:
na první pohled je to poctivě udělané, uvedené parametry slušné
má to elegantní dislpej, to lidi milujou
dálkové ovládání, taktéž, nemusí se zvedat z gauče
několik vstupů, můžou si připojit i kabelovku a MPtrojku
cena je víc než příznivá
krásně to vypadá (Joshua je pašák, to všichni víme)
prodává obal, to víme taky.

rozhodování nemusí být těžké, lidi prostě milujou "Sony" Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:07:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mám pocit, že nastala vhodná chvíle pro mou oblíbenou disciplínu - závěr.

Mám určitou představu, jakým způsobem by se měly vyvíjet, hodnotit a porovnávat audiokomponenty. Nikdo a nic mi nebrání, abych se tím řídil. To, že místo práce na konkrétních projektech sedím u počítače a nekonečné hodiny sepisuji bláboly, které nikam nevedou, je pouze můj průser a moje vina.

Nemá smysl, abych svou představu vnucoval někomu jinému, kdo má odlišný názor. Každý stejně bude postupovat podle svých zvyklostí, kritérií a priorit.

Není zde žádná vyšší autorita, která by mohla rozdílné přístupy nestranně posoudit a ohodnotit. takže i kdybych v některých dílčích bodech měl pravdu, nikdo to neuzná a akorát dostanu po čuni za ty věci, ve kterých se mýlím.

Suma sumárum, nikam to nevede a je to jen ztráta času.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:48:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Čekal jsem nějakou píčovinu, ale líbí se mi, cos napsal Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:50:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink

Z Tebe možná jednou něco bude, Františku Thumbs up

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:55:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja hovorím, že zvuk neovplyvňuje nič iné, ako to , čo je jeho nositeľom (signál) ale jeho vnímanie spústa subjektívnych faktorov.

Naposledy upravil boxer dňa St máj 12, 2010 13:21:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ne, je určitě dobře, že jsi psal. Je to potřeba!
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 23:16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Suma sumárum, nikam to nevede a je to jen ztráta času.

Vede, ale je to běh na hoooooodně dlouhou trať a výsledek zdaleka nenaplňuje očekávání a je spousta padlých. Začalo to kdysi bitvou na serveru GMX, pokračovalo válkami na Lopuchu a teď pošťuchováním Slovanetu. Mezitím se událo spoustu věcí, prima setkání, vývojových zvratů, změn názorů, ... jojojo, není nad to, dát si společně pivo Cheers
A s nadhledem, nejde o život Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 05:41:44    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Shimi
Vede, ale je to běh na hoooooodně dlouhou trať a výsledek zdaleka nenaplňuje očekávání a je spousta padlých. Začalo to kdysi bitvou na serveru GMX, pokračovalo válkami na Lopuchu a teď pošťuchováním Slovanetu. Mezitím se událo spoustu věcí, prima setkání, vývojových zvratů, změn názorů, ... jojojo, není nad to, dát si společně pivo Cheers
A s nadhledem, nejde o život Rotfl[/quote]

Súhlasím, ak by nebolo toho "poštuchovania a zrazov" nebolo by pokroku vo vývoji zariadení a zvyšovaní nárokov na zariadenie.
Baví ma to hľadanie ... . Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 07:01:41    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
To nejsou argumenty. Tedy nějaké dodám:

Iste. Zdá sa , že jedinými prijateľnými argumentomi sú tie tvoje a že sa cítíš vlastníkom pravdy. Ale to tu už bolo..
Hľadanie je dobrá vec, ale doteraz sa tu nič seriózne nehľadá,hľadnie sa "nehodí". Žiadne hľadanie racionálneho základu pre vyvetlenie, potenciálne realistických argumentov, nič, len "ja to počujem" .Ale ak počujú iní niečo iné, tak "to nejsou arguenty". Zaujímavé.
Skúste si odpovedať na jedinú otázku:
Ako môžu vzniknúť počuteľné rozdiely, keď zmeny signálu sú hlboko pod prahom rozlíšenia uší (podľa všetkých grafov maskovania, poučiek a pokusov s pridaným skreslením od PMA) . ČO počujete, keď pri korektnom diferenčnom teste rozdielnych zariadení je výsledkom TICHO, -100 až -120dB pod úrovňou zrovnávaných signálov. Ponúknite hocijako bláznivú, nepravdepodobú teóriu, predpoklad a hľadajme. Ale nekonštatujte,neignorujte fakty, nič ste ešte nenašli, len máte pocit, to nie je fakt.
Je to ako Hurvínkova definícia čierneho divadla" Vidíme, že nevidíme co nemáme vidět", len prevedená do audiosféry" Počujeme, že počujeme, čo máme (chceme) počuť".

citácia:
IMO jsem se k té smršti popuzených a dotčených OT příspěvků choval velmi tolerantně

A toto je vrchol arogancie.Popudení , dotknutí a "vlastníci" pravdy sú tu len subjektivisti. Ignorovanie kokrétnych otázok, faktov, netolerancia iného názoru (presúvanie príspevkov, ich triedenie na vhodné a OT) je tolerancia? K tej "tolerancii" sa už vyjadrili aj nezaujatí ľudia na DIY, aj moderátori.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Ďalšia
Strana 3 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist