Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslech vs. měření - OT z vlákna Dispre Royal Edition
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 17:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

to BV:
čeho se doměříte diferenční metodou, pokud do signálu přidáte sinus 20MHz s úrovní na výstupu 10uV?
Nemusíte to měřit, stačí mi kvalifikovaný odhad Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 18:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Dobře, takže závěr zní: na vnitřním uspořádání/topologii nezáleží

Ale to som nepovedal. Smile Topológia, usporiadanie určuje ako sa obvod bude správať (pri rovnakej topológii to môže byť mizerne aj excelentne, závisí to od jej aplikácie), takže na nej záleží. Povedal som len to, že výsledok je na výstupe obvodu, nie v nejakom uzle vo vnútri.
citácia:
čeho se doměříte diferenční metodou, pokud do signálu přidáte sinus 20MHz s úrovní na výstupu 10uV?
Nemusíte to měřit, stačí mi kvalifikovaný odhad

Závisí to od vlastností meraného obvodu, ak sa to aj pri úrovni 10uV bude niekde vnútri detekovať, tak to môže byť DC shift ak je to trvalý signál s konštantnou amplitúdou. Ak tých 20Mhz budú nejaké bursty, tak sa to prejaví ako rušivý signál s periódou opakovania tých burstov a jeho intermodulácie s "užitočným" audiosignálom. Ale počuteľne sa prejaví až na výstupe obvodu, tam, kde sa odoberá signál.. Ak tam je signál s úrovňou 80-100dB pod užitočným, tak to podľa všetkých grafov maskovania nemôže byť počuť. To je všetko, čo tvrdím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 18:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Dobře, takže závěr zní: na vnitřním uspořádání/topologii nezáleží

Ale to som nepovedal. Smile Topológia, usporiadanie určuje ako sa obvod bude správať (pri rovnakej topológii to môže byť mizerne aj excelentne, závisí to od jej aplikácie), takže na nej záleží. Povedal som len to, že výsledok je na výstupe obvodu, nie v nejakom uzle vo vnútri.

Já jsem tu odpověď pochopil, předpokládáme samozřejmě excelentní řešení
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 18:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

citácia:
čeho se doměříte diferenční metodou, pokud do signálu přidáte sinus 20MHz s úrovní na výstupu 10uV?
Nemusíte to měřit, stačí mi kvalifikovaný odhad

Závisí to od vlastností meraného obvodu, ak sa to aj pri úrovni 10uV bude niekde vnútri detekovať, tak to môže byť DC shift ak je to trvalý signál s konštantnou amplitúdou. Ak tých 20Mhz budú nejaké bursty, tak sa to prejaví ako rušivý signál s periódou opakovania tých burstov a jeho intermodulácie s "užitočným" audiosignálom. Ale počuteľne sa prejaví až na výstupe obvodu, tam, kde sa odoberá signál.. Ak tam je signál s úrovňou 80-100dB pod užitočným, tak to podľa všetkých grafov maskovania nemôže byť počuť. To je všetko, čo tvrdím.

Trvalý signál s konstantní amplitudou to bude. Jak se to projeví ve zvuku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 18:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Co naměříte diferenční metodou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 19:12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Doprovodný "neaudio" signál ale nemusí být malý, zejména když hudba je běžně směsicí superponovaných tónů s amplitudou 1 : 100 (basa a na ní něco, třeba hi-hat), a jde o ovlivnění malých tónů.

Ačkoliv tento příklad není z kategorie VF, ale z ultrazvuku, všimněte si amplitudy. Je to doprovodný DSD šum SACD, v okamžitých hodnotách. Rozklady přečtete na oscilogramu, a obrázek už tu byl. RC člen 100kHz takovýto průběh a jeho účinek ovlivní nemalou měrou.



sacd2_s.GIF
 Description:
 Filesize:  60.2 KB
 Viewed:  416 Time(s)

sacd2_s.GIF



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 19:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, možná to tu v té vášnivé debatě uniklo Tvé pozornosti, mohl bys mi prosím odpovědět ?
Díky ! Wink


opa napísal:
PMA napísal:
Diferenční metoda je velmi dobrá, a výsledky dává, jen se lišíme v její aplikaci. Pokud se použije jako ekvalizační, pak výsledky nedává.


Tak, a teď bych chtěl velmi poprosit o vysvětlení, co to znamená, použít diferenční metodu, jako ekvalizační. Pokud možno jednoznačné a srozumitelné vysvětlení, protože si pod tím opravdu nedokážu nic představit.

A kdyby to bylo možné, ještě bych rád věděl, jestli postup, který jsem poměrně podrobně popsal v samostatném vlákně věnovaném diferenční metodě, byl ekvalizační, či nikoliv a v případě, že ano, jak se této chyby příště vyvarovat. To proto, abych dostal správné výsledky této jinak velmi dobré metody.

Děkuji ! Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 19:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak tu byly ty hádky, tak jsem to přestal sledovat.

Nepovažuji za správné omezovat při dif. měření frekvenční rozsahy. Důvod je opět vnímání. Ukázal jsem tu grafy maskování. To se ale stále pohybujeme ve frekvenční rovině vnímání, nebo-li ucho jako frekvenční analyzátor. Ucho ovšem funguje i jako vyhodnocovač času, a to náběhů zvuků. To umí mnohem lépe, než přechodný děj při odeznění zvuku (což je docela zajímavé, ale asi logické - varování matky přírody). Časově je ucho schopné rozlišit rozdíl mezi levým a pravým uchem v řádu mikrosekund, názory na přesné číslo se různí, ale hovoří se o cca 4us. Tudíž, podle mě, vše co sáhne na časy v mikrosekundách, je špatně. Nejde ale vůbec o to, že by byl slyšet sinus 100kHz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 20:06:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To je zase demagogická argumentace typu Tatrmann, podejte si chlapci ruku Smile

4us, to už jsme u zpoždění filtru s frekvencí hluboko pod 100kHz, kromtoho jde o diferenci kanálů, ty budeš snad poslechově hýbat jen jedním kanálem a druhým ne ?

Ale tady jde o časy kolem 100ns !
Mimochodem takový bordel ti už udělá tolerance kondu ve vstupním filtru, které dělají podstatnou část toho zpoždění a měly být stejné, resp. ten čas můžeš ladit zrovna tam.

Akusticky ti zpoždění 4us udělá posunutí jedné reprobedny ani ne o 2mm, jestli jsi tohle tedy schopen rozeznat, tak to tedy klobouk dolů ! Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 20:27:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jak tu byly ty hádky, tak jsem to přestal sledovat.

Nepovažuji za správné omezovat při dif. měření frekvenční rozsahy. Důvod je opět vnímání. Ukázal jsem tu grafy maskování. To se ale stále pohybujeme ve frekvenční rovině vnímání, nebo-li ucho jako frekvenční analyzátor. Ucho ovšem funguje i jako vyhodnocovač času, a to náběhů zvuků. To umí mnohem lépe, než přechodný děj při odeznění zvuku (což je docela zajímavé, ale asi logické - varování matky přírody). Časově je ucho schopné rozlišit rozdíl mezi levým a pravým uchem v řádu mikrosekund, názory na přesné číslo se různí, ale hovoří se o cca 4us. Tudíž, podle mě, vše co sáhne na časy v mikrosekundách, je špatně. Nejde ale vůbec o to, že by byl slyšet sinus 100kHz.


Dobrá, takže ekvalizační znamená, že je omezen kmitočtový rozsah. Je to tak?

RC článek použitý pro vyrovnání zpoždění má mezní kmitočet řádově 1 MHz.

Málo předzesilovačů má šířku pásma 1 MHz.
Jen mizivé procento koncových zesilovačů má výkonovou šířku pásma 1 MHz.
Je-li zdrojem signálu CD, je šířka pásma omezena na 22kHz (a nad tím není ani ťuk).
Je-li zdrojem signálu SACD, tak přes teoreticky větší šířku pásma je z praktických důvodů omezen rozsah zpravidla na 50 kHz.
Běžné výškové reproduktory končí někde mezi 25-30 kHz. Existují i typy s větším rozsahem, ale kdo z nás je má ?
Z důvodu ochrany proti vf. rušení prakticky všechny komponenty mají vstupní filtr, který omezuje šířku pásma na max. stovky kHz.
Svého času jsi za optimální šířku pásma označil tuším 150 kHz.

Ale přesto pasivní RC článek 1MHz omezující frekvenční pásmo přímé cesty pro vyrovnání zpoždění
(přičemž frekvenční rozsah zkoumaného aktivního obvodu zůstává nedotčen Exclamation )
učiní diferenční metodu nepoužitelnou (neprůkaznou) ?

Nechť je mi odpuštěno, že mám jiný názor. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 20:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Je-li zdrojem signálu CD, je šířka pásma omezena na 22kHz (a nad tím není ani ťuk).


Nikoliv opa, z CD může lézt cokoliv, ale jenom do 22kHz statického harmonického signálu je to smyslupný obraz originálu.

Zpoždění by se dalo aplikovat i na straně digitálního přenosu, tam by to skutečně bylo frekvenčně zcela nezávislé.

ps. Opa myslíš, že těch 70kHz, co je ve výstupním signálu z SACD co sem dal PMA, je původní užitečný signál, nebo rušení produkované v SACD prevodníku ? Oni ty výrobci moc dobře vědí, proč jim to od 40-50kHz padá dolů.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 21:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
opa napísal:
Je-li zdrojem signálu CD, je šířka pásma omezena na 22kHz (a nad tím není ani ťuk).

Nikoliv opa, z CD může lézt cokoliv, ale jenom do 22kHz statického harmonického signálu je to smyslupný obraz originálu.

No to dá rozum, že jsem měl na mysli užitečný signál.

danhard napísal:
ps. Opa myslíš, že těch 70kHz, co je ve výstupním signálu z SACD co sem dal PMA, je původní užitečný signál, nebo rušení produkované v SACD prevodníku ? Oni ty výrobci moc dobře vědí, proč jim to od 40-50kHz padá dolů.

Od jistého kmitočtu prudce narůstá šum, proto je pásmo omezené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 22:28:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo, někomu se SACD ani trochu nelíbí Very Happy


SACD.pdf
 Description:

Download
 Filename:  SACD.pdf
 Filesize:  202.63 KB
 Downloaded:  736 Time(s)


_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 06:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

SACD.pdf - výborné !!! zasa zvítazil marketing a ochrana autorských práv nad kvalitou!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 06:29:06    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil babaudio dňa Pi máj 07, 2010 08:22:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 08:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Co naměříte diferenční metodou?

Shimi
Ak je teda ten obvod "excelentný" (žiadne demodulácie, a pod., pri 10uV je to dosť pravdepodobné), tak na zvuku (v audiopásme) sa to neprejaví nijako. Predpokladám obvod pre audio, takže 20MHz neprenesie (resp. s výrazným útlmom, parazitnými cestami), podľa tejto kmit. charakteristiky sa doladí priama cesta ("ekvalizácia"), takže ak kmitočtová charakteristika priamej cesty bude presne rovnaká ako meraného obvodu, výsledok rozdielu na 20MHz bude nula.
V praxi je presná kompenzácia priamej cesty na kmitočte 20MHz nereálna, takže niečo tam prelezie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 10:41:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prvni pohled by se zdalo, ze tech konstantnich 20MHz by nemelo nic udelat. Pokud tam budou nejake produkty smesovani tak by mely byt mimo akusticke pasmo.
Pokud se na zesilovac podivam jako na soustavu smesovacu - jednotlivych zesilovacich stupnu, tak produkt smesovani z prvniho stupne se krizove smesuje v dalsich stupnich, a proudukty se dostavaji zpatky do nf pasma. To se ve vysledku projevi jako zmena zkresleni a to nezavisle na tom, jestli je zesilovac s, nebo bez zpetne vazby.
Bipolary jsou na smesovani vice citlive a smesuji uz na prvnim prechodu BE.

V aplikaci na diferencni metodu by bylo lepsi merit diferencne dva stejne zesilovace, diference vyvazena - a do jednoho vstupu injektovat to vf ruseni.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 12:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio, ono se to muze jmenovat i jinak Smile
http://tech.juaneda.com/en/articles/dsd.pdf
Proste jsou tam vyhody ale i nevyhody.
Takze kdyz se o SACD pise dynamika pres 120dB a frekvencni rozsah pres 100 kHz, tak to jaksi neplati soucasne.
Jeste jeden rozbor, tentokrate v cestine
http://www.hifipassion.com/stranky/dsd_analyza.pdf

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 13:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží mi na výsledném dopadu topologie/obvodu na zvuk a dále mi záleží jen na poaslechovém hodnocení některých lidí, kteří slyší a mají dostatečné poslechové zkušenosti, zejména z poslechu neamplifikované koncertní hudby. Do této kategorie spadá cough, který si byl dnes poslechnout pre standard II / Dispre RE, a na jeho úsudku mi záleží velmi. Naopak, stávající debatu zde v tomto vlákně považuji pouze za ztrátu času.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 14:17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
...Naopak, stávající debatu zde v tomto vlákně považuji pouze za ztrátu času.

Souhlasím a mám pocit, že bychom to mohli pomalu ukončit. Ale předtím bych si moc rád přečetl Tvou odpověď na tento argument:

Diferenční metodu, tak jak byla popsána, nelze označit za ekvalizační, protože aktivní zesilovací obvod, který je přemětem zkoumání, není naprosto nijak frekvenčně omezen. Pracuje se stejnou šířkou pásma a rychlostí, jako v běžném provozu. To, že paralení (porovnávací) přímá cesta je RC článkem zpožděná (frekvenčně omezená), není nedostatek metody, ale její základní princip, na kterém je postavená.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 14:45:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Som zvedavý, ale odpoveď asi nebude..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 18:55:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Co naměříte diferenční metodou?

Shimi
Ak je teda ten obvod "excelentný" (žiadne demodulácie, a pod., pri 10uV je to dosť pravdepodobné), tak na zvuku (v audiopásme) sa to neprejaví nijako. Predpokladám obvod pre audio, takže 20MHz neprenesie (resp. s výrazným útlmom, parazitnými cestami), podľa tejto kmit. charakteristiky sa doladí priama cesta ("ekvalizácia"), takže ak kmitočtová charakteristika priamej cesty bude presne rovnaká ako meraného obvodu, výsledok rozdielu na 20MHz bude nula.
V praxi je presná kompenzácia priamej cesty na kmitočte 20MHz nereálna, takže niečo tam prelezie.

Kdysi jsem si nechtěně připravil experiment. Při ladění CD plajeru jsem to dotáhl do fáze, že se to najednou nedalo poslouchat. Zvuk se úplně rozsypal, prostor zmizel.
Příčinou bylo zavlečení 16MHz hodinového oscilátoru v úrovni cca 100uV po napájení do výstupních analogových obvodů.
Po snížení toho bordelu o řád se děly zajímavé věci. Zvuk už byl celkem v pořádku, jenom se celé spektrum mírně posunulo směrem výš.
V testech se to popisuje většinou slovy: přístroj X má oproti Y nepatrně menší objem basů, střední pásmo se jeví býti velmi čisté, hlas je přirozený, prostor je o fous méně definovaný a výšky, výšky jsou průzračné a jiskřivé.

V tomto případě nebyl problém se toho doměřit, věděl jsem co hledám a byl to periodický signál. Mnohem hůř se hude hledat stochastický šum v nadakustické oblasti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 18:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Na prvni pohled by se zdalo, ze tech konstantnich 20MHz by nemelo nic udelat. Pokud tam budou nejake produkty smesovani tak by mely byt mimo akusticke pasmo.
Pokud se na zesilovac podivam jako na soustavu smesovacu - jednotlivych zesilovacich stupnu, tak produkt smesovani z prvniho stupne se krizove smesuje v dalsich stupnich, a proudukty se dostavaji zpatky do nf pasma. To se ve vysledku projevi jako zmena zkresleni a to nezavisle na tom, jestli je zesilovac s, nebo bez zpetne vazby.
Bipolary jsou na smesovani vice citlive a smesuji uz na prvnim prechodu BE.

V aplikaci na diferencni metodu by bylo lepsi merit diferencne dva stejne zesilovace, diference vyvazena - a do jednoho vstupu injektovat to vf ruseni.

Tato teorie se mi líbí
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 20:29:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Shimi napísal:

Kdysi jsem si nechtěně připravil experiment. Při ladění CD plajeru jsem to dotáhl do fáze, že se to najednou nedalo poslouchat. Zvuk se úplně rozsypal, prostor zmizel.
Příčinou bylo zavlečení 16MHz hodinového oscilátoru v úrovni cca 100uV po napájení do výstupních analogových obvodů.
Po snížení toho bordelu o řád se děly zajímavé věci. Zvuk už byl celkem v pořádku, jenom se celé spektrum mírně posunulo směrem výš.
V testech se to popisuje většinou slovy: přístroj X má oproti Y nepatrně menší objem basů, střední pásmo se jeví býti velmi čisté, hlas je přirozený, prostor je o fous méně definovaný a výšky, výšky jsou průzračné a jiskřivé.

V tomto případě nebyl problém se toho doměřit, věděl jsem co hledám a byl to periodický signál. Mnohem hůř se hude hledat stochastický šum v nadakustické oblasti.

Dobrý postreh. V histórii bolo veľa veľkých vecí objavených pri hľadaní niečoho úplne iného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 21:41:10    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Som zvedavý, ale odpoveď asi nebude..

Já jsem optimista, věřím, že se dočkáme. Třeba drobný časový odstup umožní klidnější reakci a přesnější formulaci názoru. Koneckonců, případné mlčení by taky byla plnohodnotná odpověď. Kdo mlčí, souhlasí... Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So máj 08, 2010 20:07:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer napísal:
TO CO JSEM SLYŠEL,ŽE BY MĚLO ZNÍT JAKO TOP SEŘÍZENÁ REFERENCE,TAK BYL JEDEN VELIKÝ PRŮSER.

Neviem čo si počul, a či vôbec. Nemyslím si, že hocijaký výrobok z produkcie BVa je nejaký priekak. Keby tomu tak bolo, asi by hifi-highend-PA vôbec nevyrábal, tzn. že by sa neuživil. Sú to veľmi silné slová, vyvolané emóciami.

Boxer napísal:
Pokud neumíte zdůvodnit ze svými měřícími metodami,proč vám to hraje na hovno proti jinému výrobku,který se "pyšní" podobnými (sdělenými)měřenými výsledky jako uvádíte vy,tak bude špatně něco mezi konstruktérem a výrobou,nikoliv mezi posluchačem a vašimi výrobky.

Ako BVa píše: zosilňovače nehrajú, zosilňovače zosilňujú. Tie jeho určite len zosilňujú. Keby to mu tak nebolo, tak doma používam rôzne woodu. Prinajmenšom vrece cementu na zaťaženie, aby sa z hrania neroztancovali. Laughing
A ono ten "priekak" nezosilňuje len v hifi predajni, ale aj v domácich podmienkach.

Posluchu zdar!

_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 09, 2010 19:42:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja hovorím, že zvuk neovplyvňuje nič iné, ako to , čo je jeho nositeľom (signál) ale jeho vnímanie spústa subjektívnych faktorov.

Naposledy upravil boxer dňa St máj 12, 2010 13:25:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ne máj 09, 2010 20:38:29    Predmet: Odpovedať s citátom

To Boxer: Mal si zlú posluchovú skúsenosť, škoda. Získal si veľmi negatívny pohľad na niektoré produkty BVa. Ale, mrzí ma, že z takejto jednej posluchovej skúsenosti takto podceňuješ kvalitné výrobky. Prajem, aby sa Ti v budúcnosti naskytla ešte aspoň jedna posluchová možnosť napr. u BVa alebo u niekoho v domácich podmienkach. A ak som to dobre pochopil tak nielen BVa, ale aj akustika daného štúdia nebolo to pravé orechové. Ani sa mi tomu nechce veriť. Možno by bolo na uváženie vypočuť si aj aktív BVa, škoda len, že v Nirvana-hifi štúdiu ho neprezentujú. Rešpektujem Tvoj názor, avšak nerešpektujem to, ako to na tomto fóre neslušne až zaujato prezentuješ. Posluchu zdar!
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 09, 2010 20:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

neslušně,zaujatě ???

aha,tak ok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 09, 2010 20:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer
Evidentne to nemôžeš rozdýchať.. Na zvuk si sa nám už posťažoval, teraz je čas reklamovať tú " katastrofální akustiku " u jej tvorcu..Alebo sa bojíš, že by ti niečo "peprné" povedal?
Takých mailov, len s opačným názorom mám v pošte alebo v SZ asi 50...Ale podľa tvojho názoru, všetci sú hluchí, len ty počuješ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Ďalšia
Strana 6 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist