Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dispre 2 - JFET (nová verze 05/2010)
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
alfa
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 84
Bydlisko: Milovice nad Labem

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:57:18    Predmet: Dispre 2 - JFET (nová verze 05/2010) Odpovedať s citátom

Už se to tu, myslím, před časem probíralo. Je možné v tomto Dispre na vstupu použít JFETy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 19:59:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez úpravy to nelze. Ale mohl bych úpravu navrhnout. Jelikož je nyní audio pro mě jediná obživa, jste ochotni to financovat?? Udělám to jako konzultační zakázku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 20:05:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Další varianta je, že navrhnu a dám do prodeje PCB Dispre s modifikací pro vstupní JFETy. Na stávajíící PCB to dát nejde. Rovněž Dispre Royal Edition je zcela jiný obvod.

Vidím jako nejsnazší dát do titulku vlákna anketu na zájem o Dispre 2 - JFET

Anketa je tam. Cena PCB + návodu shodná, jako pro Dispre 2 V4. Pokud máte zájem, hlasujte, ev. mi zašlete nezávazný e-mail.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
alfa
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 84
Bydlisko: Milovice nad Labem

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 20:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, že Dispre RE nebude jako PCB. Jako komplet to bude již mnoho peněz. Nedá se nic dělat. Vzal bych tedy i PCB Dispre JFET. Hlasuji pro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 20:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že je to dobrá volba. Přinese to výhodu vstupních JFETů. Podle mě je rozhodnuto, a zítra začínám s návrhem. Mělo mě to napadnout, díky za tip.

S RE se omlouvám, ale chci si jej ponechat jako know how. Určitě provedeme poslechové srovnání Dispre 2 - JFET a Dispre RE. Do příštího srazu to zcela jistě stihnu.

Případné OT budu směrovat do vlákna "Poslech vs. měření", vzniklého dnes ráno

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
alfa
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 84
Bydlisko: Milovice nad Labem

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 20:48:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo by dobré, aby to mělo stejné rozteče, pro záměnu s původním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 20:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude to rozměrově zcela shodné. A do výstupního bufferu přidám odpory na nastavení vyššího klidového proudu. Další komentáře k věci a náměty jsou vítány.

alfa - poslal jsem SZ.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:14:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
.... Určitě provedeme poslechové srovnání Dispre 2 - JFET a Dispre RE.


V tom případě by bylo užitečné nevynechat ani výchozí model řady a porovnávat Dispre 2 bipolar - Dispre 2 JFET - Dispre RE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 04, 2010 21:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, máš pravdu. Volil bych komornější podmínky, bližší domácímu poslechu, než byl Trutnov. Nicméně tys volil JFET, pokud si vzpomínáš. Výsledky mám pochopitelně archivované.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 07:28:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA ako máš ošetrené ťažkozohnateľné vstupné J-FETY pred poškodením ESD alebo zvodovým napätím 115 V ?

Kedže preamp nemá prepínač vstupov, predpokladám časté prepojovanie konektorov. Spoliehať sa na obsluhu, že stiahne poták na 0 sa nedá.


Naposledy upravil babaudio dňa St máj 05, 2010 13:24:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 09:51:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za hlasování. Pracuji na odlaďování a návrhu PCB. Prosím ty, kteří mají zájem, aby mi zaslali nezávazný e-mail. Budu průběžně informovat, jak projekt pokračuje. Zkušební PCB pro mě (nikoliv prodejní) počítám cca za 2 týdny.

Ano, ESD ochrana je implementovaná.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 12:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče vstupních JFETů, předběžně jsem se dohodl s Quartem, že by je zájemcům prodával.

V rozpisce součástek budou, po předchozích zkušenostech s komponenty z GM, předepsané kvalitní značkové součástky se zaručeným původem, dodavatelem, obj. číslem a výrobcem. Budu vycházet z databáze, kterou jsem si vytvořil pro součástky, kterými osazuji Dispre 2 V4 finál. Pokud někomu budou připadat dražší, může na své rozhodnutí používat komponenty z GM/GES. Z GM zůstane jediná součástka, a sice šroubovací svorkovnice PTR/ARK řady 700, je to originál a je velmi kvalitní.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 13:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpověď na e-mail ohledně zisku/citlivosti:

Dispre 2 - JFET bude mít na PCB, stejně jako to nyní už má Dispre RE, odporový dělič na nastavení citlivosti (z pevných odporů). Pro koho bude zisk zbytečně velký (základní zisk bude 10dB), ten si jej může téměř libovolně snížit. Instrukce budou v návodu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 20:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

První hrubý nástřel :

Edit : mažu, níže je novější verze

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Št máj 06, 2010 14:37:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 22:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Bude to rozměrově zcela shodné. A do výstupního bufferu přidám odpory na nastavení vyššího klidového proudu. Další komentáře k věci a náměty jsou vítány.


To je nanejvýš chvályhodné, už jenom kvůli tomu stojí za to novou verzi udělat. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 23:05:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to udělal opačně - přidáním jednoho odporu se dá proud koncem v jistém rozsahu snížit, viz patent AD....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 05, 2010 23:13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A mohu-li radit, chce to líp popsat potenciální rozptal kliďáku a zdůraznit, že tento rozptyl je přijatelný, aby zase polovina stavěčů nešílela, že mají jinou hodnotu, než jsi napsal....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 01:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dej všechny patice na TO92 stejné. Lépe to vypajdá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 06:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpory tam už jsou, takže si to může každý dohnat dle libosti .....

Při použití specifikovaných polovodičových součástek (ne těch původních z GM/GES) mi v posledním roce vycházel u finálů D2 minimální rozptyl kl. proudu, i když jeho hodnota byla nižší, než deklarovaná na počátku projektu D2. Tj. klidový proud koncové dvojice byl nyní 4 - 6 mA. Takže určitě bude možné vcelku dobře definovat velikost kl. proudu při konkrétním přidaném odporu.

Gró bude u JFET verze nastavení proudu JFEty. Bude tam dvojice paralelních odporů, kdy se osadí nejprve jen jeden, a druhý bude nutné vybrat za pomoci DMM (multimetru). Tudíž to bude vyžadovat jisté minimální znalosti stavěče. Nastavení odporu nebude nutné, pokud se použijí JFETy s přesně definovaným Idss, nicméně znalost zacházení s DMM se předpokládá, pokud by JFETy neodpovídaly deklaraci. Není to ale dramatické, rozdíl v Idss do cca 2 až 3mA neznamená nutnost měnit nastavovací paralelní odpor.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 07:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se dělá nová deska, mohl bych mít taky jednu připomínku/požadavek (ač ještě nejsem rozhodnut zda-li si novou verzi PCB pořídím)? Z původní verze vím, že je poměrně komplikované orientovat se v rozmístění náhodně pojemnovaných součástek (náhodně z pohledu pcb, ve schématu je to možná jinak, ale tam to nevadí). Byl by jste ochoten seřadit názvy součástek tak, aby byly číslovány v řadách či sloupcích a ulehčili tak orientaci při osazování?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 07:50:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jedna z věcí, se kterou počítám. Přečísluji výsledný návrh, než půjde do výroby.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jirik
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 258
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 08:26:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Výborně, dík za odpověď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 14:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude to asi takto, i když tam pár mušek ještě je:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 06:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA ako zabezpečíš opakovateľnosť kvality preampu, keď veľmi výrazne závisí od spárovania vstupných J-FETOV ?

Keď neveríš na meranie napr. IMD, stačí len povedať že to nebude počuť, bude to maskované ?
Ako bude zaručená opakovateľná kvalita pre zákazníka ?

P.S. pri mojich pokusoch so selfbias pre DPA380 mi vychádzali pri každej zmene osadenia tranzistorov ( spárovaných podľa Idss, rozdiel pod 0,5mA) iné namerané parametre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 13:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio napísal:
PMA ako zabezpečíš opakovateľnosť kvality preampu, keď veľmi výrazne závisí od spárovania vstupných J-FETOV ?



Neznáš zapojení, takže můžeš těžko hodnotit opakovatelnost, bude uvedený postup nastavení a možný rozptyl JFETů. Dodavatel JFETů zde je, a to párovaných. Opakovatelnost bude cca jako u Borbelyho. Zapojení s nutností pečlivého nastavení je Dispre RE, a to nebude nikdy jako stavebnice k dispozici.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 13:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A.: OT debata o JC-2 apod. přesunuta sem:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8386

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 13:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu párování, je jasné, že je potřeba dobře spárovat dvojice stejné vodivosti. Jsou stejně přísné požadavky na párování těchto dvojic mezi sebou, nebo tady lze připustit větší toleranci ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 13:55:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ideální jsou samozřejmě zcela stejné součástky, ale tolerance je možná. Snažím se dělat si toleranční analýzu.

Asi takto - DPA téměř všech typů má jako možnost použít na vstupu JFETy. Toto bude na výběr JFETů podobně citlivé/necitlivé, jako DPA, možná o něco více, ale ne výrazně. Na druhém konci je zapojení pre standard II / Dispre RE, které bez pečlivého výběru odporů podle použitých JFETů nepřichází v úvahu. I to je důvod, proč nebude PCB Dispre RE k dispozici.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 16:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro příznivce měření:

THD a IMD bude ještě nižší, než u Dispre 2 s bipoláry. CCIF IMD 19+20kHz Dispre 2 s bipoláry je cca 0.001% při běžné linkové výstupní úrovni.

Šum bude nižší než u Dispre 2. Šumové napětí Re vstup, Vn(in) = 5.8nV/odmocnina z Hz od 100Hz nahoru.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2010 23:09:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Simulované zkreslení Dispre 2 - JFET, 10kHz, 3Vp
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 1 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist