Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Modifikace digitálních přehrávačů
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

"Věříte" doladění drahých digitálních přehrávačů?
Ano
80%
 80%  [ 21 ]
Ne
7%
 7%  [ 2 ]
Nevím
11%
 11%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 26

Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So marec 03, 2007 16:58:36    Predmet: Modifikace digitálních přehrávačů Odpovedať s citátom

Casea na svých stránkách ukazuje modifikace stále dražších strojů, poslední je CD přehrávač Wadia 6. Je zajímavé, že i takto drahý přehrávač lze úspěšně ladit. Světoví výrobci nás opravdu asi okrádají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So marec 03, 2007 19:20:45    Predmet: Odpovedať s citátom

No ono sa tým nepokazí nič pokiaľ sa vo wadii nevymenia 63V kondy za 35V.... Laughing
a taktiež výmena väzobných kondenzátorov za 'kvalitné tantalové' typy v CEC3100
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 03, 2007 20:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by bylo zajímavé doplnit otázku v tom smyslu, kdo měl možnost vylepšení osobně posoudit. V obecné rovině, každý lidský výtvor lze zlepšit. Důležité je, jestli jsou náklady odpovídající výsledku, či jestli neexistuje alternativní řešení problému, teré by bylo vhodnější. Např. externí D/A převodník.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 00:49:28    Predmet: Odpovedať s citátom

4 opa, stephunk

Vše je asi otázkou ceny. Ten kdo chce vrazit do digitálního upgradu 30 tisíc, může zvážit nový přístroj nebo nový převodník nebo překopání celé stávající elektroniky přehrávače. Kdo má 2 litry, těžko může počítat s něčím zásadním. Proto se pak třeba může objevit "kvalitní tantalové typy", jsou přece lepší než elektrolyty, ne?

K Wadii z pohledu laika, netuším proč tam ty 63V vůbec byly, když napájecí napětí v přehrávačích bývá kolem 20V? Čert ví, kolik má ta Wadia, ale 60 asi ne, že? Z mého pohledu by stačily i 25V. Ale jak říkám, vidím to asi moc jednoduše, ale řekl bych, že je to předimenzované dostatečně, ne-li příliš. Kolik mívají napájecí napětí třeba operáky, 15, 20V?

Jen mi je opravdu záhadou, že i takto drahý přehrávaš, původně stával něco kolem čtvrt miliónu není vychytaný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 08:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si myslím, že na cenu u Wadie zrovna moc nekoukají. Nechápu, že si někdo myslí, že vývojáři u firem jako je Wadia, Accuphase, krell a jiných špičkových firem, které svoje produkty prodávají (a úspěšně) po celém světě, neví, co by měli osadit za součástky, aby to hrálo pořádně.
To holt musí přijít Franta Vonásek, udělá teprve ten správnej "tuning" a teprve pak to panečku hraje. Je to podobný jako nějaký tuningy beden - blbci konstruktéři do beden za sto tisíc natáhli slabej drát (určitě kvůli šetření, na zvuk kašlou, jsou to trubky) a tak musí přijít geniální tuningář, kterej bednu prodrátuje čtyřkou licnou a hned to hraje jak z praku Smile
Možná tomu někdo věří, ja ale ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 08:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
Práve mám na stole prehrávač za 40k, čo už je dosť. Po asi 2 rokoch začal byť príliš muzikálny, ale len občas... 2 x návšteva značkového servisu, diagnóza-všetko v poriadku.
Skutočná príčina- šetrenie alebo nekompetentnosť konštruktéra, kmitajúci stabilizátor 5V (LM317)pre napájanie prevodníkov, pretože v zapojení nie sú 2 blokovacie elyty (cca 3 Kč..), ktoré sú jasne doporučené v základnom katalógovom zapojení toho stabilizátora, inak je to na hranici stabilty v závislosti od odberu. Nie že by to zabudli osadiť, ale nie je na tie elyty ani miesto na doske, takže systémová vada.Tento zásah zlepšil odstup S/N o viac ako 30dB.
Tož tak...


Naposledy upravil BV dňa Ne marec 04, 2007 13:54:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 09:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar napísal:
Já si myslím, že na cenu u Wadie zrovna moc nekoukají. Nechápu, že si někdo myslí, že vývojáři u firem jako je Wadia, Accuphase, krell a jiných špičkových firem, které svoje produkty prodávají (a úspěšně) po celém světě, neví, co by měli osadit za součástky, aby to hrálo pořádně.
To holt musí přijít Franta Vonásek, udělá teprve ten správnej "tuning" a teprve pak to panečku hraje. Je to podobný jako nějaký tuningy beden - blbci konstruktéři do beden za sto tisíc natáhli slabej drát (určitě kvůli šetření, na zvuk kašlou, jsou to trubky) a tak musí přijít geniální tuningář, kterej bednu prodrátuje čtyřkou licnou a hned to hraje jak z praku Smile
Možná tomu někdo věří, ja ale ne.


Odborná diskuse (na konkrétní téma) s laiky je téměř vždy bezcenná, jelikož není o konkrétních bodech (ani být nemůže), ale jen o pocitech a představách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 10:03:43    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
kmitajúci stabilizátor 5V (LM317)pre napájanie prevodníkov, pretože v zapojení nie sú 2 blokovacie elyty


Třeba to byl záměr geniálního vývojáře, který jsme jen my, zaostalí čs. konstrukční šmudlalové, nepochopili.

Muzikální zvuk docílený kmitajícím stabilizátorem. Tudy vede cesta!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 10:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
PMA

Nevím jaký přehrávač za 40 jste opravoval, Kuba psal o Wadii a já taky o přehrávačích v těchto cenových kategoriích. V levnějších je možné, že jsou někde ožulené - o těch tu ale řeč nebyla.
Je pravda že o technických otázkách se s Vámi nemohu bavit na adekvátní úrovni. Už několikrát jsem psal, že lidí, kteří něco umí, si velmi vážím - včetně vás dvou, samozřejmě. Na druhou stranu se mi moc nechce věřit, že u výše zmíněných firem dělají nekompetentní tupouni a český konstruktér je lepší. Při vší úctě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 10:25:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe,no generátor bieleho šumu s LM317 Laughing -ďalšie potenciálne doporučené zapojenie Very Happy ,to rušenie malo taký charakter či nie?
Kuba:No tantalové kondy nie sú vhodné ako väzbové kvoli citlivosti na prepólovanie-ak sa mýlim (p)opravte ma..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 10:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk napísal:

Kuba:No tantalové kondy nie sú vhodné ako väzbové kvoli citlivosti na prepólovanie-ak sa mýlim (p)opravte ma..


Polarity nemusí vadit, pokud je to použité v obvodu opřeném o vhodnou velikost DC. Tantalové i elektrolytické kondenzátory zkreslují (harmonické zkreslení). Závisí to na amplitudě, frekvenci a zatěžovacím odporu, článek s výsledky publikoval např. W. Jung (Picking capacitors), dalo by se to dohledat v případě zájmu, ev. zaslat.


Naposledy upravil PMA dňa Ne marec 04, 2007 19:01:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 10:34:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad predpätie plne súhlasím,ad zaslatie takisto stephunk@chello.sk alebo nejaký link-ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 11:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk: poslal jsem to, jsou to 2 soubory celkem cca 3.1M, snad to nebude vadit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 13:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
Bol to Amber CD2000, v pôvodnom stave to reagovalo na pohyb ruky okolo prehrávača. Ďalší doklad premyslenej konštrukcie je plochý 16 žilový kábel dlhý asi 20cm, cez ktorý sú spoločne do výstupnej dosky s D/A prevodom z transportu ťahané všetky dáta, master clock pre prevodník (oscilátor je pod transportom) a napatia z trafa pre napájanie prevodníkov a výstupných obvodov, usmerňovač a filtrácia sú na doske prevodníkov..
Okrem toho tu mám Micromegu Stage 6, za DA prevodom nie je od výrobcu žiadna filtrácia nadakustických zložiek,na výstupe za tromi OZ v ceste signálu bolo asi 200mV vf "bordelu".Okrem toho výstupný OZ (OPA604) je "natvrdo" (bez oddeľovacieho odporu) pripojený na výstupný cinch, kapacita kábla urobí so stabilitou svoje. Údaj"o výstupnom odpore pod 10ohm je pekný,ale..Potom je tam priestor na dolaďovanie zvuku káblami...
Cena nijako nemusí súvisieť s kvalitou, viď známy prípad najdrahšieho CD prehrávača (transport + prevodník) na svete s najhoršími parametrami,ktoré doteraz v Stereophile namerali ( http://stereophile.com/cdplayers/1106zanden/ ), pritom nadšené posluchové hodnotenie..
dodatok- je tuning a "tuning" ,na tej Micromege bol urobený v nejakej špecializovanej firme v Rakúsku "tuning" za xxx Euro, spočívajúcií v pridaní dvoch elytov do zdroja pripojených asi 20cm káblami voľne do priestoru (kde bolo miesto..), zapatlanie niektorých kondenzátorov pružnou hmotou a navlečenie feritu na sieťový kábel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 14:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Pavle Cheers , bez problémov...
Pripadá mi to niekedy ako keď v hyperluxusnej reštaurácii kuchári čúrajú do kaviáru a zákazníci si pochvaľujú jeho výnimočnú chuť a kto s nimi nesúhlasí je okamžite pasovaný za to a hento...
Niekedy je svet smotánky komediálne nahlavu postavený...
Základ je podľa mňa v samotnom spracovaní číslicového signálu a následne prevedení ho na analógový signál-nejaké tie kondíky v zdroji a podobne 'na tom zvuku' nezlepšia nič
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 19:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ďalší doklad premyslenej konštrukcie je plochý 16 žilový kábel dlhý asi 20cm, cez ktorý sú spoločne do výstupnej dosky s D/A prevodom z transportu ťahané všetky dáta, master clock pre prevodník (oscilátor je pod transportom) a napatia z trafa pre napájanie prevodníkov a výstupných obvodov, usmerňovač a filtrácia sú na doske prevodníkov..

Okrem toho tu mám Micromegu Stage 6, za DA prevodom nie je od výrobcu žiadna filtrácia nadakustických zložiek,na výstupe za tromi OZ v ceste signálu bolo asi 200mV vf "bordelu".Okrem toho výstupný OZ (OPA604) je "natvrdo" (bez oddeľovacieho odporu) pripojený na výstupný cinch,


200mV VF je obrovská amplituda, to jsem ještě neviděl a výrobce to pěkně odflákl.

Též nerozumím používání plochých kabelů. V XA-2ES byl takový tažený od OZ za filtrem přes celý přehravač napříč ke sluchátkovému zesilovači a regulaci úrovně reg. výstupu v levém předním rohu. Nejen že ten regulovaný výstup měl o řád větší bordel na výstupu, nezávislý na poloze regulátoru, ale zanášel VF i do fixního výstupu, jelikož plochý kabel byl zapojený před poslední OZ, a zanesl VF do něj.

Podle mě je to řešené z čistě komerčního pohledu. Promyšlená konstrukce se občas najde, ale je to spíše výjimka.

Tak je to i s popsaným tuningem. Hlavně, že to někdo zaplatí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 19:27:22    Predmet: tuning vs. tuning Odpovedať s citátom

Jasně, že není tuning jako tuning.

Výměna oscilátoru v přehrávači stojí u BV Audio cca 2000Kč u Casea cca 3500 Kč. A na zvuk to může mít zásadní vliv. Naproti tomu u Swobody vám za stejné prachy vymění LEDky za modré!!!!!! Myslíte, že se to na zvuku projeví? Very Happy O DIY se teď nebavme.

Ale začínám mít opravdu pocit, že, jak píše BVa, na ceně přehrávače nezáleží, zprasit se může i ten drahý. A nebude to jen o konstruktérech, ale celém molochu firemní strategie.

Mimochodem, tuším, VB, kdysi na stránkách Sterea prohlásil, že technicky dokonalý CD přehrávač se dá udělat za 6000Kč. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 19:53:38    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

Ano, souhlasím že přehrávače typu Amber nebo Micromega a jím podobné v této cenové kategorii mohou mít někdy problémy nebo být na některých místech z důvodu úspor ošizeny. To se ale pořád pohybujeme v úplně jiné cenové kategorii. Pominu-li zmíněný Zanden, který asi málokdo z nás slyšel (i z důvodu že jde tak trochu o "garážovku" - trošku přeháním, ale není to žádný velký výrobce, který si kvalitu ohlídá), tak já pouze tvrdím, že výrobky firem Wadia, Accuphase, Teac, McIntosh, Krell atd. žádný tuning nepotřebují. U nejvyšších výrobních řad těchto přehrávačů jsem přesvědčen, že si výrobu dokonale pohlídají.
Nemluvím o garážovkách, které výrobci prodávají někdy za nehorázný peníz a v diskutabilní kvalitě. Nikdy jsem netvrdil, že v nižších cenových hladinách nemá eventuelní a hlavně smysluplný tuning smysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 19:58:57    Predmet: Re: tuning vs. tuning Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:


Mimochodem, tuším, VB, kdysi na stránkách Sterea prohlásil, že technicky dokonalý CD přehrávač se dá udělat za 6000Kč. Question


Tak to si nemyslím (prodejní cena 6.000,-), ono názory každého se vyvíjejí, některé kapacity mívaly dojem, že není důvod aby 2 CD přehravače hrály různě, když měly frek. char. 20Hz - 20kHz a zkreslení 0.003%, např.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar napísal:
já pouze tvrdím, že výrobky firem Wadia, Accuphase, Teac, McIntosh, Krell atd. žádný tuning nepotřebují. U nejvyšších výrobních řad těchto přehrávačů jsem přesvědčen, že si výrobu dokonale pohlídají.


Vím o úspěšném tuningu Accuphase, vcelku klasické problémy, zdroj, stínění, kabeláž, výstupní buffer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Okrem toho tu mám Micromegu Stage 6, za DA prevodom nie je od výrobcu žiadna filtrácia nadakustických zložiek,na výstupe za tromi OZ v ceste signálu bolo asi 200mV vf "bordelu".


Pochopil jsem to dobře, že ta micromega nemá za převodníkem žádný antimirroring filtr? Pak by se zubatý výstup z převodníku nijak nefiltroval a 200mV VF je určitě reálné číslo.

Zajímavé je, že bezfiltrové přehrávače se stále komerčně vyrábí, např. test Opera Consonance CD 120 na http://www.tnt-audio.com/sorgenti/opera_cd120_e.html. Na tam uvedených fotkách je vidět, že za I/V odporem je jenom RC článek a pak již rovnou dvoutranzistorový výstupní buffer a mutovací relé. Ten přehrávač stojí přes tisíc liber. A docela jej tam chválili Smile To už ale spadá do kontroverzního tématu bezfiltrových přehrávačů, které na výstupu mají logicky obrovské VF složky.


Naposledy upravil dustin dňa Ne marec 04, 2007 20:24:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA

To je pomálu půlka přehrávače Very Happy , že ty hloupí lidi takový šmejdy vůbec kupujou.
Samozřejmě že vyměnit (vytunit - móóc hezký slovo) se dá všechno. Možná si někdo koupí nejvyšší řadu Teaca, vymění doma na kuchyňském stole od napájení až nevím po co a bude tvrdit, že teprve teď je to TO pravé ořechové. Otázka zní, jestli jsou třeba u zmíněného Accuphase takový trubky a nebo tam zaměstnávají nějaký sabotéry a z fabriky jim lezou šmejdy, které musí hned nějaký odborník vylepšit. Mimochodem, je škoda, že tihle tuningáři nejdou zaklepat na vrata - jistě by je šéfové firmy hned zaměstnali (a určitě moc dobře zaplatili) a ty svoje neschopné inženýry z fleku vyhodili. Vždyť co taky s nima, když ani neumí postavit pořádný přehrávač. Opravdu by mě zajímalo, kolik těchto vylepšovatelů (a že jich na světě bude dost) by našlo odvahu jít se se svým výtvorem pochlubit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hogy
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Accuphase DP-55 jsem predelaval. Po sundani deklu pocit ze koukam do prehravace tak za 10-15k. Dost osizena vystupni cast,totalne osizene zdroje (v celem pristroji pokud si dobre pamatuju dva skutecne stabilizatory a pak uz jen dva "pokusy" o stabilizator). Tistaky z "lisovanych kozich bobku",nevhodne prodratovani,jednostrany tistak s propojkama atd. Majitel po upravach (komplet predelane zdroje,vystupni cast atd.) z toho byl v soku. Videl jsem i to nej. od Accuphase a rozhodne by tam bylo kam sahnut pajkou.

Jinak zrovna vcera se mi do rukou dostal servisni manual od Pioneeru 747. Zatim jsem do toho moc nekoukal,ale vystupni cast vzhledem k cene naprosto neskutecna prasarna. OZ (5532) pro oba kanaly (tj o celou cast za prevodnikem se stara 1/2 5532) napajena nesymetricky. Hura do laborovani s kabelama... Prehravac za tusim 40-50k
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hogy
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si otevrel schema DP55 a ozivil par vzpominek. Tach stabilizatoru je tam vic. Jsou pro kazdy kanal extra (coz je ale ve vysledku dost podobne). Symetrika udelana lepe nez nesymetrika (celkem dost osizena a nevhodne "prodratovana"). Jinak tohle je naprosta vyjimka co jsem doposud videl. Vzdy byla symetrika udelana podstatne hur nez nesymetrika. Prikladem budiz Sony 7ES. Nesymetrika moc pekne udelana a symetrika ze by jeden brecel...
Jinak z lepsich stroju jsem mel na stole jeste treba Denon 10 a 3000 (uvnitr to same),Sony 7ES,SACD555 (2kanal), SACD9000,50ES. U vsech se dala udelat hromada uprav se zasadnim vlivem na vysledny zvuk. Jinak upravy jak to uz psal PMA-zdroje (a tim rozhodne nemyslim vymenu filtracnich kondenzatoru),vystupni cast,prodratovani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hogy
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tech jmenovanych stoju vycnivala hlavne ta 7ES a celkem i ta SACD555ES. Zapojeni celkem dost slusne (vzhledem k cene a konkurenci-rozhodne ne dokonale),prodratovani uz trochu slabsi a to same vyber soucastek. DP55 vedle nich vypada az komicky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 04, 2007 20:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždyť to povídám Laughing ! Jsou tam sabotéři. Jak řekl soudruh Stalin: "tisíc mrtvých je tragédie, milion je pouhá statistika". To by bylo, aby se po celém světě v těch fabrikách nenašlo milion těch sabotérů, co vyrábí zmetky za hrozný prachy a budeme po konečném řešení s těmi šmejdy dostávat kvalitu non plus ultra. A ještě levnějc.
A pak teprve bude kupcům padat brada ze zvuku až třískne vo zem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 08:14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Hogy napísal:
Z tech jmenovanych stoju vycnivala hlavne ta 7ES a celkem i ta SACD555ES. Zapojeni celkem dost slusne (vzhledem k cene a konkurenci-rozhodne ne dokonale),prodratovani uz trochu slabsi a to same vyber soucastek. DP55 vedle nich vypada az komicky...


Ano, 7ES je provedená solidně.
---------------------------------------
Jinak Odowakare, to je argumentace opravdu na úrovni. Osobně se držím zásady nekecat do oborů, o kterých nic nevím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 09:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA

Pokud jste si všiml, do diskusí DIY se nepletu - na to nemám a jsem si toho vědom. Klidně to přiznám (a už jsem to několikrát udělal).
Tady jde ale o něco jiného. začíná mi to připadat, že kdo nemá stejný názor jako Vy a několik dalších, má držet hubu a nebo souhlasit s Vašimi názory. Ono by to chtělo trošku méně toho ega a trochu více skromnosti, to nikdy nezaškodí.
Z téhle diskuse více méně vyplývá, že ve špičkových firmách dělají nýmandi, že firmy nemají na to, zaplatit si ty nejlepší z celého světa a proto vyrábí nedokonalé výrobky, které musí ti jediní vyvolení v čechách potom upravovat, aby vůbec pořádně hrály. Myslíte, že když jste schopen postavit zesilovač (mimochodem, zkuste ho nabídnout nějaké firmě, když je tak skvělý, jistě ho rádi budou vyrábět - jsou to obchodníci a jen těžko si nechají ujít příležitost vydělat na skvělém výrobku), že můžete sekýrovat jiného?
Je smutné, že už i tady člověk nemůže napsat, co si myslí, aniž by ho někdo okřikoval, že tomu nerozumí. Znovu opakuji - do diskusí DIY jsem se nikdy nepletl a Vy mě nemáte co přikazovat. Není mi dvacet a v životě jsem si v minulosti užil dost na to, aby mi někdo říkal, o čem mohu psát a o čem ne. To, že umíte postavit zesilovač, Vám nedává právo mi něco určovat. Vážený pane, znovu opakuji - více skromnosti a úcty k druhým nezaškodí. Přeji Vám hodně úspěchů v práci i životě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 09:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin
citácia:
Pochopil jsem to dobře, že ta micromega nemá za převodníkem žádný antimirroring filtr?

Áno , je to tak. Je tam použitá stará TDA1305(2ks) v diferenciálnom zapojení. V štrukúre sú ako I/V prevod nejaké OZ v ivertujúcom zapojení, s kapacitou 1nF v spatnej vazbe paralelne k odporu, ale ich dynamické vlastosti asi nebudú valné a cez tú kapacitu vf celý OZ obíde. Za tým je prístorojový zosilňovač z troch OZ (s kompenzáciou DC ofsetu!) a za ním sledovač s OPA604 priamo do výstupu, žiadna kapacita okrem blokovania napájania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2007 09:46:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar napísal:
PMA

Pokud jste si všiml, do diskusí DIY se nepletu - na to nemám a jsem si toho vědom. Klidně to přiznám (a už jsem to několikrát udělal).
Tady jde ale o něco jiného. začíná mi to připadat, že kdo nemá stejný názor jako Vy a několik dalších, má držet hubu a nebo souhlasit s Vašimi názory. Ono by to chtělo trošku méně toho ega a trochu více skromnosti, to nikdy nezaškodí.
Z téhle diskuse více méně vyplývá, že ve špičkových firmách dělají nýmandi, že firmy nemají na to, zaplatit si ty nejlepší z celého světa a proto vyrábí nedokonalé výrobky, které musí ti jediní vyvolení v čechách potom upravovat, aby vůbec pořádně hrály. Myslíte, že když jste schopen postavit zesilovač (mimochodem, zkuste ho nabídnout nějaké firmě, když je tak skvělý, jistě ho rádi budou vyrábět - jsou to obchodníci a jen těžko si nechají ujít příležitost vydělat na skvělém výrobku), že můžete sekýrovat jiného?
Je smutné, že už i tady člověk nemůže napsat, co si myslí, aniž by ho někdo okřikoval, že tomu nerozumí. Znovu opakuji - do diskusí DIY jsem se nikdy nepletl a Vy mě nemáte co přikazovat. Není mi dvacet a v životě jsem si v minulosti užil dost na to, aby mi někdo říkal, o čem mohu psát a o čem ne. To, že umíte postavit zesilovač, Vám nedává právo mi něco určovat. Vážený pane, znovu opakuji - více skromnosti a úcty k druhým nezaškodí. Přeji Vám hodně úspěchů v práci i životě.


Člověk tu může napsat co chce, ale musí počítat s reakcí - to je svobodný projev Smile

Neargumentujete odborně, ale pocitově. Tj. nedokážete posoudit, jestli technické řešení použité firmou XYZ není s chybami a kompromisy. Takže argumentujete slavnými firmami, nýmandy, vyvolenými v Čechách atd. Ani jeden konkrétní argument. Svoboda je to, že Vás na to mohu upozornit, forma je moje věc.

Nemám v úmyslu nic nabízet firmám k výrobě v oboru audio, je čistě má věc, v jakém oboru elektro jsem se rozhodl profesionálně uplatnit a měl jsem pro to důvody.

Jestli někomu chybí pokora, tak to nejsem asi já sám. Přečtěte si svoje příspěvky. Pohrdání kýmkoliv, kdo je ze zdejšího prostředí a není ze "slovutné" fetiš značky.

To, co prezentujete, je hájendová víra bez konkrétních argumentů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist