Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Setkání ve Žďáru nad Sázavou
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 19:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych poděkovat zejména Petrovi K. za zorganizování skvělého setkání, kterého se zúčastnila parta nadšených a vesměs rozumných lidí.
Na srazu byla představena řada opravdu skvělých komponentů, o Tomášovu D/A už jsem mluvil, pro mě to byla i premiéra TYA Pavla Dudka. Přes nevalné akustické podmínky salónku se nám podařilo vygenerovat velmi příjemný, neunavující, transparentní zvuk s velkým rozlišením, což považuji za nesmírně důležité.
Pro mě měla akce největší přínos v tom, že jsem viděl (slyšel), jak různý je vliv méně čistého výstupu digitálního zdroje signálu proti velmi čistému zdroji signálu, a jaký je vliv izolačního výkonového trafa (vytvoření izolované napájecí sítě) na různé komponenty. Míra vlivu totiž není vůbec stejná, naopak, jsou tu obrovské rozdíly.
Tento výstup ze srazu je pro mě a pro mou další práci to nejdůležitější, potvrzuje mi, že na systém je potřeba nahlížet jako na celek (vše hraje roli, i napájení, síťové šňůry, orientace L-N v zásuvce), a to, že rušivé vivy, které nejsou užitečným signálem, mají na zvuk komponentů nad určitou laťkou parametrů (zkreslení, rychlost) zásadní a rozhodující vliv, ať už se šíří se signálem, nebo po napájení, ev. jsou ovlivněné změnou konfigurace celého řetězce.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 20:04:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Squeezebox ve spojeni s Tomasovo Big Brotherem hral velmi dobre byť na přehrávání z PC zvukovkou a clockem samozrejme nemel, nicméně rozdíl nebyl obrovský a musel se hledat. To za ten komfort ozelim Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 20:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda ze mi to uslo muselo to byt skvele Crying or Very sad
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 21:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
K tý příležitost bych se rád zeptal babaudio, jestli to slyšel taky. Protože z toho, co tu psal v téme "BB", bych soudil, že to bude hrát stejně s clockem i bez.


nerozumiem otázke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 07:03:32    Predmet: Odpovedať s citátom

prima to bylo... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 10:29:29    Predmet: Odpovedať s citátom

super akce - na moc hezkým místě (v rámci možností). Porovnávačky byly vynikající.

K poslechu :
* rozdíl DAC natvrdo a DAC/DISPREFET byl minimální osobně se mi o chloupek líbil víc s vloženým dispre ale dost možná to není nic co by nešlo vyřešit změnou švábu v buzení bufferů u Tomášovýho DACu.
* BB/TYA u mne spíš BB ale rozdíl se velmi snížil ve srovnání se staršími konstrukcemi jako jsou zesy 380/386

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 10:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

bab: Zde je to co jsem myslel http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=106112#106112

Podle toho jsem pochopil, že by to mělo hrát stejně bez těch Tomášovejch externích kukaček aj s nima.

Dvě otázky: 1. Pochopil jsem to dobře? 2. Slyšel jsi ten rozdíl ve Žďáru?

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 11:29:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
bab: Zde je to co jsem myslel http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=106112#106112

Podle toho jsem pochopil, že by to mělo hrát stejně bez těch Tomášovejch externích kukaček aj s nima.

Dvě otázky: 1. Pochopil jsem to dobře? 2. Slyšel jsi ten rozdíl ve Žďáru?


1. nie, nepochopil
DAC musí byť priamo napájaný s very low jitter MCLK hodinami, karta v PC dodávajuca data musí byť slave - tu nezáleží na jiteri, pokial nepresiahne veľkosť, že by to spôsobilo problém s dodaním dat cez SPDIF do DAC chipu.
V DAC chipe sa data reclocknú (zarovnajú) interním dvojitým klopným obvodom časovaním very low jitter MCLK hodinami.

2. v čase porovnávania som sa vonku bavil o akustike s V.B.

P.S. Vďaka Petrovi K za zorganizovanie stretnutia a účasť "normálnych" ľudí postihnutích hifinou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 11:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdíl "hodiny", "nehodiny" byl opravdu zásadní, podporuji názor Františka Wink. Byl to jednotný názor všech právě přítomných, a test šlo provést velmi snadno tlačítkem. Byl to o dost hodně větší rozdíl, než PA4(BB) / TYA na izolované napájecí síti.

Byl to zásadní rozdíl. Poprvé po dlouhé době se stalo, že když jsem přijel domů, tak mi začal silně lézt na nervy můj CD přehravač. V posledních letech něco takového nepamatuju, často je "návrat domů" úleva.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 12:24:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, u toho jsem nebyl a je mi to lito, byl jsem ale u testu PC s kukackama a Squeezebox a tam jsem rozdil slysel, ale povazoval jsem ho za zanedbatelny. Muzete nekdo udelat jeste srovnani "kukacky s a bez"/"kukacky a squeezebox"?
Diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 13:36:59    Predmet: Žďár Odpovedať s citátom

1) především chci velice poděkovat Petrovi Kp a osobně nejenom za uspořádání pěkné akce.
2) Téma rozhodně není vyčerpáno .
3)při testování mi nějak nesednul žánr prezentovaných hudebních ukázek Smile
4) Je zajímavé, jak jednotlivé zesilovače ve vývojových řadách obou konstruktérů sledují určitý typický projev. Výsledek tedy není náhodný a rozdíly určují rozdílný vkus ( či názor) obou konstruktérů.
5) BB od PMA měl lepší prostor - mi se líbil více.
6)přidání předzesilovače mělo kladný vliv nestihl jsem sledovat jak to bylo pospojováno- jednoduché kabely s cinch asi nejsou ono.
7) po návratu domů mi nelezl na nervy žádný z mých CD přehrávačů- nicméně přehrával jsem si mluvené slovo : Italské prázdniny - Werich čte Wericha ( CD s nahrávkou záznamu z r 1963 ). Interpretace maskovala případné nedokonalosti DVD přehrávače Thomson Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 14:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatim se nenaslo zadne CD ktere by bylo vyrazne lepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 14:33:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Po implementácii Tentlabs oscilátora (MCLK priamo do AD1853, ESI Juli@ - slave) môžem ľahko určiť na ako kvalitnom zariadení bol robený A/D prevod pri nahrávke.

U nahrávky s kvalitným A/D (kde bol very low jitter MCLK) je výrazný prepad v kvalite zvuku, keď DAC napájam z štandartrného MCLK s picogate 74LVC04. Oba oscilátory sú napájané z rovnako zapojeného nízkošumového zdroja s AD8599.

Preto na niektorých nahrávkach (skurvených hneď na začiatku pri A/D prevode) nie je prínos hodín jasne postrehnuteľný.

Ak niekto berie MCLK z PLL SPDIF recivera tak ten nemá ani len potuchy ako môže znieť kvalitne nahrané CD. To isté platí aj pre rozne onboard hradlové oscilátory v CD/SACD playery, nedajbože ešte umiestnené na plošáku SERVA (Marantz u PMA), prípadne u DVD generované PLL obvodom z 27 MHz X-talu.

Nemal som žiaden problém s počúvaním doma oproti Sázave Laughing Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio napísal:


Preto na niektorých nahrávkach (skurvených hneď na začiatku pri A/D prevode) nie je prínos hodín jasne postrehnuteľný.



To je dobrá poznámka.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:36:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... tak mi začal silně lézt na nervy můj CD přehravač. V posledních letech něco takového nepamatuju, často je "návrat domů" úleva.

Úľava môže byť, že uvedený DAC sa dá zakúpiť v maloobchodnej sieti TTC audyjó Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:38:27    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, po návratu jsem o tom začal uvažovat. Což se např. nestalo, když jsem jinde slyšel slovutný stroj za cca 350.000,- CZK. Mluvím čistě o zvuku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio napísal:
Ak niekto berie MCLK z PLL SPDIF recivera tak ten nemá ani len potuchy ako môže znieť kvalitne nahrané CD.


Dejme tomu. Ale já měl pocit, že Tomášův převodník má vstup na masterclock přímo do převodníku, tedy přesněji řečeno pin22 CS8416 (receiver).

Takže při správném propojení by nemělo záležet na tom, jestli jsou přesné hodiny přímo součástí převodníku, nebo jestli je hodinový signál dodáván z "externího zdroje".

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:52:19    Predmet: Odpovedať s citátom

"Turning in circles".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:55:33    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Rozdíl "hodiny", "nehodiny" byl opravdu zásadní, podporuji názor Františka Wink.


Tento rozdíl ovšem určují dvě věci.
Je tím větší, čím kvalitnější jsou externí hodiny (MasterClock).
Je tím menší, čím lépe je provedena rekonstrukce hodinového kmitočtu pomocí PLL smyčky z SPDIF.
I to je věc, která se dá udělat dobře, průměrně, nebo špatně.
Konkrétně mám na mysli nejasnosti okolo optimálních hodnot součástek PLL filtru v CS8416.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 16:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumím, ale otázky jsou na Tomáše a Babaudio. Já s tím nikdy nic nedělal a netroufám si diskutovat jen na základě prohlédnutí katalogového listu a několika článků o časových konstantách v PLL smyčce.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 16:23:58    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Vidím to stejně. Ale přesto vím dvě věci:
1) Na časových konstantách PLL smyčky záleží
2) Nemám jistotu, jaké hodnoty součástek jsou ty správné, různé informace si protiřečí a to i ty přímo od výrobce obvodu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 16:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No přeci jen bych namísto spekulací nechal soud na tom kdo to zkoušel a to je Babinec a Tichý
_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 17:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Fotky

chlapi, nevyvěsíte někdo fotky?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 19:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

pri jitteri oscilátora je najdôležitejšie pásmo jitteru nosná +- 10 Hz (100Hz) a vyše. Tento jiter moduluje zvuk na analógovom výstupe DACU.
U bežných kryštálových oscilátorov sa udáva jitter v pásme 12 kHz !!!! a vyše.
Tentlabs zaručuje jitter od 3Hz pod 3ps (samozrejme pri nízkošumovom napájení najmä v oblasti od 10Hz - preto zdroj s AD8599 (AD797))

Hociako vyfintený PLL nebude lepší ako bežný kryštalový oscolátor.
A bežný kryštalový oscilátor za pár eur nebude mať vyhovujúci jitter v požadovanom pásme od 10 Hz.

Ďalej jitter v prevodníku spôsobujú pomalé obvody použité na I/V konverziu. Scestná je obluba použiť pomalé AD797 (HK, Anagram Technology .... ) v honbe za čo najväčším S/N ratio prevodníka, meraného ustáleným signálom a s veľkým počtom priemerovania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 19:52:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako vzniká jitter v pomalých analógových obvodoch pri I/V konverzii.
Oblúbený Hawksford Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 19:56:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, všiml jsem si, že z nějakého záhadného důvodu je 797 na této pozici oblíbená, i když se na ni tento OZ naprosto nehodí. Toto se ale děje nejen na I/V pozici a nejen s AD797. Někteří konstruktéři, bohužel, vytrvale upřednostňují snadno měřitelné, ale pro subjektivní vnímání téměř nepodstatné parametry.

P.S.: toho Hawksforda mám.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 21:28:47    Predmet: setkání ve Žďáru nad Sázavou Odpovedať s citátom

Děkuji všem za účast, zejména PMA, Viktorovi, Tomášivi T a Filipovi za to, že přinesli zesilovače a reprosoustavy.
Fotky vyvěsíme na WEBu Czechaudio, kde ostatně chystéme i další podstatné změny. Bylo to moc dobré a přínosné.

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 21:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, dík Karlovi_S že dodal repro B&W a že bylo přes co poslouchat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 21:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW tomáš používá na I/V jedny z velmi vhodných operáčů mají od 600 do 1000 V/us
_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 22:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, mám teď jeden takový v ověřování, má SR = 900V/us a odběr proudu ze zdroje 2 x 15V je typicky 15mA, ale až 30mA. Pokud je málo místa, což je u převodníku pravda, má OZ určitě něco do sebe. Jinak je pro lineární aplikaci stále lepší diskrétní zapojení, jelikož se dá pro konkrétní účel lépe optimalizovat, než univerzální OZ.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist