Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber subwoofera (Wharfedale alebo Velodyne)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tommyt
Hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 222

PríspevokZaslal: So apríl 17, 2010 13:34:39    Predmet: Výber subwoofera (Wharfedale alebo Velodyne) Odpovedať s citátom

Zdravím,
vyberám subwoofer pre doplnenie regáloviek Wharfedale Diamond 9.2 (kvôli tvrdším žánrom). Nemajú málo basov, ale chcel by som to skúsiť.

2 naj kandidáti sú:
Wharfedale SW150
Velodyne CHT-8R

Chcel by som zostať v podobnej cenovej kategórii. Ďakujem za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slipknot27
Hifista


Založený: 30 marec 2010
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ne apríl 18, 2010 18:43:16    Predmet: nazor Odpovedať s citátom

moj nazor poznas ... velodyne! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ne apríl 18, 2010 19:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

mal som velodyne CHT radu, a idem zase kupovat velodyne - ale vyssiu. Je to firma zaoberajuca sa len vyrobou subwooferov, mali by to mat zmaknute asi najlepsie zo vsetkych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Po apríl 19, 2010 08:30:29    Predmet: Odpovedať s citátom

mam doma 3roky velodyne vx-10 , najnizsia rada. Som spokojny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po apríl 19, 2010 12:35:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar, ja mám CHT 10, som s ním vysoko spokojný, mám však pocit, že sa musí vždy trochu rozohrať - cca. 15-20 min. a potom je to ono.Pri výbere som porovnával s SPL 800 i a to už bola úplná bomba - bas bol o niečo tvrdší, údernejší. Inak aj CHT dokáže narobiť riadnu masáž vnútorností aj opakovane vo "vlnách".
_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut jún 15, 2010 19:45:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ja tiež radím velodyne, mal som vlf 810 a musím povedať špica, asi by som si iný subwofer ako velodyne nekupoval Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St jún 16, 2010 10:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

velodyne je dobrej sub , ale tak do domácího kina, ostatně jako všechny suby. Pokud chceš poslouchat kvalitní muziku a něco ti chybí , tak ty budky prodej a kup si slušné podlahovky . Kamarád má CHT řadu 12 a nestojí to za nic . Slyšel jsem i jiné a podstatně dražší od velodyne a není to ono. Jinak na to je téma 2.1 ve stereu!!Kdo chce poslouchat kvalitu a ne rozpačitou kvantitu ,tak ať na sub ratši zapomene !!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Po júl 19, 2010 13:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

audiocz Arrow som sa dobre pobavil.Sub v stereu je dilema ale kazdemu podla chuti.Ak mas dobry sub tak s nim stereo nepokazis,Prave naopak.Precitaj si nieco o tom tu: http://www.hifipassion.com/stranky/subvestereu.php

Ja mam velodyne spl 1000r a nemenil by som za nic.Ak budem menit tak rozhodne za vyssiu radu od velodyne.Je to uplna spicka vo vyrobe subov.Vobec by som nerozmyslal nad kupou subwooferu od WD... Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slipknot27
Hifista


Založený: 30 marec 2010
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Po júl 26, 2010 21:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

audiocz : toto je hriech! velodyne robi spickove subwoofery a nijaka repro zostava ich neprehraje, proste to so si napisal je uplna hovadiny bodka. Wink Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 09:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacny sub nema zmysel kupovat,a drahy sa neoplati lebo za tie peniaze sa uz da upgadovat na slusne stlpy a tam je zvuk zvycajne lepsi aj v inych pasmach ako iba basoch,v stereu zo subom to ale nebude hrat tak dobre ako stlpy,je to tazke zladit,....mozno by stalo za uvahu vymenit zosilovac,basy moc nepribudnu ale mozu byt tvrdsie,udernejsie,bez dozvuku.
Napr. som k Marantz PM 17 pridal koncak BV audio PA300 a cely zvuk sa zvacsil a zlepsil a basy boli perfektne,bolo to pocut aj na regalovkach,mohol som napajat aj velke BV audio F3S a v pohode stihalo aj ten obrovsky basak,lepsie basy som doma nemal,...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
topinka
Hifi obsluha


Založený: 28 november 2007
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 13:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdarec . Já jsem k svým EVO II 10 koupil Wharfedale SW300 . Zatím se teprve rozehrává protože je doma jenom měsíc ale je to posun minimálně o třídu vejš. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 15:50:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Sasko, o subwooferech plácáš nesmysly. Evidentně máš nulové zkušenosti. A pokud podle tebe mají F3S "obrovský basák", tak jsi ještě pořádný basák ani neviděl, ani neslyšel.
Přál bych ti "počuť" kamarádovu sestavu z odkazu. To je opravdový masakr! http://servit.rajce.idnes.cz/nastenka/#SubPD-2150.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 16:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:30:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 17:10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Woodgrouse

naozaj "masakr" ,nie su basy ako basy,...vyzera to sice bombasticky ale asi by ma to neuspokojilo,...ale kazdemu podla chuti,......toto musi hrat ako v aute u kamosa,.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 19:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Sasko: Evidentně jsi teprve na začátku cesty. Vůbec netušíš "o čo ide" Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 20:24:15    Predmet: Odpovedať s citátom

hej,...na zaciatku Tongue
Otazka tu bola ze ci Velodyne CHT alebo ten druhy,...pocul som ten Velodyne v Platane s Epos 12.2,ktore som neskor vlastnil,bolo to nieco hrozne,nedalo sa to zladit,basy pomale,nekontrolovane,neskor bol zapojeny SPL 800 a to uz sa dalo ale stale to nebolo ono,vtip bol ale v tom ze ten sub stal vtedy 30tis SK a Eposy skoro tiez,za 60 sa uz dalu zohnat lepsie hrajuce stlpovky ako ta zostava zo subom,dufam ze si to uz teraz pochopil,ked nie tak este raz,..."lacne suby su nahov_o"
Nemyslim si ze by si pocul niekedy dobre hrajuce trojpasmo ked takto pises,...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Woodgrouse
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 20:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To, co uvádíš, že jsi zkoušel, je z mého pohledu "třetí liga" Sad
Takže v podstatě víš kulový ......
sasko napísal:
"lacne suby su nahov_o"

S tím samozřejmě souhlasím Laughing
Momentálně doma hraju na B&W 801 MkIII., ale ta kamarádova sestava z odkazu se mi zvukově líbí více Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut júl 27, 2010 22:08:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Woodgrouse> chlapci tu riesia ci fabiu alebo polo a ty predkladas nejake BMW radu 7.
Nikto nevravi, ze tieto suby budu zle, len sa nenajde sa nikto, kto by to zaplatil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 13:09:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ta fabia je slusna len ju treba postavit na jej primerane cesty - cize treba riesit v prvom rade AKUSTIKU a potom aj basy su pevne, rychle a pocuvatelne a dokonca aj na rade CHT. A ked sa uz neda akustika tak aspon radu velodyne s mikrofonom a ono sa to prisposobi prostrediu a je to OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: So júl 31, 2010 14:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko Arrow zalezi od toho aky sub napojis ku stereu,ake ma moznosti nastaveni atd atd...Ked chces aby sub hral slusne v stereu,musis ho vediet dobre vyladit,cize ocividne je vidiet,ze si sa este s takim niecim nestretol.A lacne suby su na hovn.o.To je fakt....

Q-bass Arrow ono sa ti tym mikrofonom upravi,ale len ekvalizacna krivka.Nic moc.Ja to nepouzivam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ne august 01, 2010 19:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Woodgrouse - neviem odhadnut velkost toho velblouda - to je 20 palec? a co je to zac , kto to vyraba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 341
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ne august 01, 2010 21:12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

21'' Precision Devices PD2150.
Keď už riešenie so subom, tak pre slušný výsledok sú potrebné dva a viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tommyt
Hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 222

PríspevokZaslal: Po august 02, 2010 01:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám Wharfedale SW150, som spokojný, dodal zostave spodky, celkový výsledok ma uspokojil. Časom by som určite chcel niečo (najlepšie rovno z rady SPL) od Velodyne, ak by niekto predával v budúcnosti. Čiže ak o niečom takom viete/budete vedieť, určite sa mi ozvite, budem rád.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ut august 24, 2010 15:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Cawko.No co,este si stale spokojny s SW150 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Uhlobaron
Hifi obsluha


Založený: 17 august 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po september 06, 2010 16:56:24    Predmet: 2+2 je řešení Odpovedať s citátom

Ode mne asi takto. Drtivá většina lidí nemá pro kvalitní poslech vhodnou místnost a to je klíčová věc. Z tohoto důvodu a z vlastní zkušenosti, opakuji, z vlastní zkušenosti, doporučuji pořídit 2+1 nebo ještě lépe 2+2. Pozor - subwoofer popř subwoofery musí mít možnost kalibrace místnosti. Tato kalibrace musí být s možností manuálně ovlivnit průběh charakteristiky. Auto-kalibrace nefunguje zcela spolehlivě a stále se zvuk podobá spíše subwooferu než kvalitnímu basu. Při dostatečných zkušenostech, kvalitním subwooferu a řídící jednotce (např. Velodyne SMS-1 nebo ještě lépe sub Velodyne DD10) lze dosáhnout vynikajícího výsledku srovnatelného s velmi kvalitním basem např. Wilson Audio, Focal Grande Utopia atd. Hlavně musíte použít svůj sluch a ne se jen upnout na co nejrovnější průběh charakteristiky - v tom to není. I když se Vám podaří docílit skoro rovnou charakteristiku, nebude to hrát správně. A nyní nastupují uši a referenční nahrávka. Nevěřili byste, ale jemnou kalibrací na určitém kmitočtu, který překrývá a hlavně maskuje, ten je třeba potlačit. Sám jsem si toto ověřil a je to mazec. Chce to trpělivost a zkušenosti. Kdo nemá zkušenosti a spoléhá pouze na autokalibraci a nebo co nejrovnější průběh chrakteristiky nebude spokojen. Stále to bude hrát jako subwoofer.

Další poznámku mám k podlahovým reprosoustavám. Každý jistě zažil, že když přijde do poslechového studia a vyhlídne si ty pravé ořechové reprosoustavy tzv zvuk jeho snů a přiveze si je domu, nainstaluje, pustí si svou hudbu, pojme jakési podezření, že mi bedny vyměnili za čínský šmejd. Ano, správně, je to v drtivé většině případů způsobené místností. Hlavně trpí basy. A jsme u toho. Pokud nemáte svou místnost vyhrazenou pouze pro audio účely, je problém na světě. Většinou můžeme umístit reprosoustavy pouze do určitého místa a tímpádem nejdou BASY skoro nijak ovlivnit. Takže basy jako subwoofer. Druhý den letíme k prodejci a radíme se, zkoušíme, zkoušíme, zkoušíme, zkoušíme a výsledek žádný, nebo spíše kompromis - nespokojenost. Já jsem svou situaci vyřešil dvěmi satelity a dvěmi subwoofery Velodyne DD10. VYŘEŠENO - KONEČNÁ a ať si říká kdo chce co chce. Přeji všem hodně zdaru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Po september 06, 2010 18:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up súhlas
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 06, 2010 21:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Uhlobaron --> 2 suby z dovodu, ze si pocul "smerovost" basov? Pytam sa preto, lebo niektori ludia tvrdia, ze je jedno, kde sub umiestnis a niektori odporuju, ze aj tam pocut smerovost. Ake su tvoje skusenosti? Vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Po september 06, 2010 23:52:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem, že sa pýtaš kolegu, ale ja som to testoval a je celkom jasné, že by si to počul aj ty aj každý.. Zavrel som oči a počúval.... celkom jasne počuješ z ktorej strany sa basy šíria.. ,je jasné že vlny sú v celej miestnosti nakolko basy sú najmohutnejšie a je jedno kde sedíš vžy tam budú,vždy ináč,vzávislosti od umiestnenia,od izby atd....

- ale ked si sadneš do tvojej poslucháčskej pozície ( stred ) ,tak to pôsobí dosť rušivo, preto sa sbwfr hifisticky umiestňuje medzi hlavné bedne do stredu,pokial je jeden.

- na kino my to je fuk kde je, kludne môže byť na stene v ľavom zadnom rohu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut september 07, 2010 07:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusenost s tym nemam. Preto sa pytam mudrejsich. BTW ked sme uz pritom, ako sa napoja 2 suby na zosik? Predpokladam, ze to musi byt masina, co ma 2 x PreOut, nie?
Ja sam stale vaham, ci ist do regalov + sub, alebo stlpov . . .ale na to si budem musiet prist sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ut september 07, 2010 12:23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Na sbwfery máš cinch vstup a cinch výstup, do vstupu zapájaš samozrejme signál zo siliča a výstup slúži na prepojenie s dalším aktívnym sbwferom.. a takto možno prepojiť ľubovoľné množstvo subwf...


- inak z tvojho príspevku srší neistota a váhaš medzi reťkoukou a kaviárom, tým mám na mysli,že si kúp stlpy ktoré sú vyladené od výroby a určite ťa nesklamú, naopak za dobrý sbwfr dáš tolko čo za dobré stlpy a to ešte nemáš regáli..

- stlpy začínajú hrať od 20tis Kč hore ( nové)
- zosík by som riešil bez obav second hand.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist