Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Noble Audio
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 09:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně je to taky úplně jedno, jak top dopadlo. Jen jestli není rozdíl ve výšce umístěnáí těch výškáčů? Třeba u vyššího stojanu by ty DA už tak sametové nebyly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So júl 17, 2010 22:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se vrátil z dovolené a mohu reagovat.

„Nevím jak hrají Lucidy ani Dynaudio. Ale jakkoli porovnávat 2p konstrukci a 3pasmovou je nesmysl (uz z principu) navic v uplne jinych objemech a plochach membran.. A rikat ze je neco spickove je zase opet dost zavadejici . No uz jsme si na to na foru zvykli.. Kazdopadne uz spoustu lidi kteri znaji mnoho menicu a umi s nemi pracovat o keramice rekli dost a temer vzdy ze za tu cenu se da sehnat lepsi repro .. Nicmene nefandim DA ale toto porovnani je usmevne.... Zdravim a preji dalsi zajimave srovnani treba s 1 pasmem Ne daleko lepsi by bylo porovnani s podobne koncipovanou bednou se stejnou cenovkou..“

Takže milý Míro, říká se tomu kyselé hrozny...
Porovnat objem ani membránovou plochu se opravdu v tomto případě nedá, a při totožné ceně to je opravdu na pováženou.


Porovnání s podobně koncipovanýma bednama s podobnou i jednou tak velkou cenou proběhlo. Že jsi to nepostřehl je pouze Tvůj problém a jen to dokresluje, že se vyjadřuješ k něčemu o čem naprosto nic nevíš, použiju Tvou větu „ No uz jsme si na to na foru zvykli“


Richarde,
nezdá se Ti, že se chováš jako bulvár, který vytrhne z kontextu jen co se mu hodí? U Tebe mi ale chybí důvod.

To Kuba4
Proč jsou asi ty C1 „hlavou dolu“, a i při použití originál stojanů mají výškáče poměrně nízko, nemůže to být takto schválně?
Je to tak schválně, dorovnávají tak vzdálenost měničů od ucha, další možné řešení je častější : zešikmení čelní stěny.

Nicméně díky za příspěvky do mého vlákna.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 08:52:29    Predmet: Odpovedať s citátom

NA - promin, co je na tom bulvarniho? Znovu si to prosim precti (pokud necitujes a nereagujes na neco jineho).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 16:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Richarde, eLko napsal celkem rozsáhle jak to slyší a co ho dovedlo k výměně, a Ty jsi si vybral jeden řádek a na něm jsi postavil svůj výstup.
Přitom jde o to, že C1 jsou uznávané referenční a patřičně nákladné stojanovky a dohnat je není vůbec jednoduché. Přehrají je jen opravdu vyvedené 3 a více pásmové sloupovky za již horentní ceny. V tomto případě jsou to bedny ve stejné cenové kat! Za stejné finance tu jsou hlubší a dospělejší basy, dokonce bez nectností které v eLkově nevelké místnosti přinášely malé C1, a navíc lepší vykreslení při složitějších záznamech, to je jádro pudla. Ne již papírové teoretické předpoklady a eLkův zvolený sloh.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ne júl 18, 2010 20:59:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Promin, osobne nemam preference a to co jsem napsal nemelo vyznit jako "vystup", ale spis jako poznamka, ze je mi lito, ze to tak jak to zacina, proste predem cekate vysledek Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po júl 19, 2010 22:03:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě tedy vůbec nevadí, že N.A. srovnává malé 2p s většími 3p. Podle mě je pro většinu z nás rozhodující cena a ta je v tomto případě porovnatelná.Mě je úplně jedno, jestli je bedna 1p nebo 3-4p (pokud se mi ovšem i ta velká rozumně vleze do místnosti). Důležitý je poměr cena-zvuk. A cena je v tomto případě obdobná, takže podle mého názoru to srovnávat lze Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne august 22, 2010 10:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera som si bol Lucidy vypočuť. Hrajú veľmi pohodovo, prekreslené stredové pásmo je doplnené neduniacimi basmi a čistými výškami. Vedel by som si ich predstaviť aj u mňa doma Smile Majiteľovi ďakujem za pekné strávené odpoludnie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ne august 22, 2010 11:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten BB dac v černé,je opravdu prudce elegantní Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne august 22, 2010 11:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Páčil sa štyrom zo štyroch prítomných hifistov Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 09:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve vývoji je nový model. Ten bude disponovat větší basovou plochou, nejspíše 15“, ale ve hře jsou ještě dva 12“ modely. Tady není ještě 100% rozhodnuto, zrovna probíhají testy. Na středech je již jasno, bude to 6,5“ keramický měnič opět od Německého výrobce T&P který produkuje měniče pod obchodní značkou ACCUTON. Středový měnič je tedy ze stejného materiálu jako v Lucidech, ale díky nutnosti navázání na nižší frekvenci k většímu basovému měniči se jeho velikost zvětšila z 5“ u Lucidů na 6,5“. Byla zvolena středobasová varianta z řady C 173 s neodimovým magnetem a nejmenším zkreslením z celé této modelové řady. Tento měnič přirozeně vyžaduje značně nižší dělící kmitočet s výškovým měničem, a proto bylo nutné se poohlédnout i po jiném výškovém měniči. Zvažovány byly zejména dvě varianty. První se nabízela větší varianta v Lucidech použitých 1“ inverzních keramických kalot od ACCUTONU. Tato 1,2“ inverzní kalota ale ve finále prohrála s AMT páskovým měničem z dílny výrobce Mundorf, který je znám svými jakostními součástkami do pasivních vyhybek. Jejich nové měniče mají obchodní název HOLOGRAPHIC SOUND DEVICES.Tedy všechny tři měniče mají větší membránovou plochu než současný model, ale nedošlo k slevení z kvality použitých měničů (částka za měniče dokonce vzrostla oproti Lucidům zhruba o 100%) tedy předpokladem je větší a dynamičtější přednes s podržením si velmi dobré přesnosti a čistoty. Ambice nového modelu jsou v ozvučení i větších prostor a znatelně lepší chování bez kompresí při vyšších hlasitostech. Vše ostatní bude v duchu původních Lucidů, tedy součástky vyhybky budou opět z vysoké ligy z dílny Mundorf, poctivá kabeláž i repro terminály, skříně opět dělené.


_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 10:11:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Docela by mě zajímalo co si od toho projektu slibuješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 11:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Docela by mě zajímalo co si od toho projektu slibuješ?

Vyplívá to z textu : Ambice nového modelu jsou v ozvučení i větších prostor a znatelně lepší chování bez kompresí při vyšších hlasitostech.
Jakožto majitel velké poslechové místnosti tomuto projektu moc fandím. Peace
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 11:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jen že mi to připomíná puberťáka na střední elektro který si vybírá z ceníku komponenty na nové PC. Ovšem PC je lego takže pokud tam neudělá příliš velké chyby tak bude spokojený ale stavět tímto způsobem reprobednu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 13:01:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Já jen že mi to připomíná puberťáka na střední elektro který si vybírá z ceníku komponenty na nové PC.

nepreháňaš...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 13:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

co o tom jako víš zdenku II ?? co je na volbě měničů puberťáckého ?

Není to moje krevní skupina (hlavně středy) ale nevidím důvod proč by to nemělo dobře fungovat. To je celej slovanet - plnej kibiců. Co takhle předvést něco vlastního.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 13:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč na to abych mohl říct svůj názor musím něco stavět? Já reagoval na prezentaci, nic jiného z toho stejně ještě není, která podle mě neslibuje nic zajímavého a proto jsem se ptal co s tím zamýšlí. Reagoval jsem pro to že podobných textíků jsem už četl mnoho a vždy výsledný produkt byl nevalný. Nadšení zkrátka na profi práci nestačí. Já samozřejmě NA přeji ať se mu jeho projekt podaří.
--
Můžeme si po dokončení projektu, a jeho poslechu, říct jak daleko od pravdy jsem já teoretik byl. V případě úspěchu si rád ty bedny od NA koupím, stejně ty moje už stárnou a nahradit je za větší už bude načase.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 14:08:39    Predmet: Odpovedať s citátom

že se ti budou líbit , tak to ti nezaručím budou to zase bedny od NA i když s jinými měniči.
Právě proto že bedny nestavíš tak bych doporučil zdržet se komentářů ke kvalitě výsledku.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 14:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Právě proto že bedny nestavíš tak bych doporučil zdržet se komentářů ke kvalitě výsledku.


Jsi si opravdu jistý že takto si to chtěl napsat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 14:45:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Já jen že mi to připomíná puberťáka na střední elektro který si vybírá z ceníku komponenty na nové PC. Ovšem PC je lego takže pokud tam neudělá příliš velké chyby tak bude spokojený ale stavět tímto způsobem reprobednu?
¨

A jakým správným způsobem se má taková reprobedna stavět, rád bych se něco přiučil.

Přečetl jsem si teď asi 50 Tvých posledních příspěvků a je mi jasné koho mam zhruba před sebou. Krátce se těmhle lidem říká, že mají od všeho dvoje klíče. Na první stránce tohoto vlákna je po Tobě jeden smazaný příspěvek, byl podobně pitomej jako ty současné, co kdybys s tím přestal, ale tyhle už nemaž, ztratily by se souvislosti, díky.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 14:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdenek - nechapu tve prispevky, ty jsi soucasnou verzi Lucidu slysel? Ja treba ano a imho se o zadnem fandovskem "staveni" beden neda hovorit. Hraji velmi slusne, pro moje usi, samozrejme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 15:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No co se dá dělat, jsem odhalen a znemožněn. Hodně štěstí s projektem … .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 17:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ano - myslel
Pokud stavíš byl bys to schopen možná posoudit pokud ne tak ne. Já bedny stavím ale předpovídat výsledek bych si opravdu netroufl.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 20:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa to páči a myslím že som aj basák niekde v projektoch videl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 21:02:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, tieto reprá často používa Tony Gee (humblehomemadehifi). Ako hovorí Pistole, výsledok sa nedá predpovedať, ale meniče to rozhodne zlé nie sú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi august 27, 2010 09:12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Áno, tieto reprá často používa Tony Gee (humblehomemadehifi). Ako hovorí Pistole, výsledok sa nedá predpovedať, ale meniče to rozhodne zlé nie sú.


Které měniče máš konkrétně na mysli?
Tyhle zcela jistě Tony nepoužívá a už vůbec ne často Laughing
Výškáč je zcela nový model a neviděl jsem ho ještě v žádné tovární bedně ani DIY. V DIY i některých velmi drahých továrních modelech se objevil menší model ze staré řady AMT Mundorf.
Tony v jednom projektu použil na první pohled stejně vypadající středový měnič z řady C173 od ACCUTONU, já mam ale středobasový model z novinkové letošní řady.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi august 27, 2010 10:37:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcel som byť tak konkrétny ako godz. Basák však nespomínaš a na ten som narážal. Tony ho má v dvoch projektoch, či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1230
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi august 27, 2010 10:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Basák nespomínám, protože jak jsem napsal, ještě není jitý který nakonec použiju. Tu 15" o které píšu má Tony v jedněch bednách, to jo.
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi august 27, 2010 11:23:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli počítám správně, cena bude >300k Kč?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Pi august 27, 2010 15:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Taká cena ??? ja si myslím,že cena takýchto bední sa počíta nasledovne : súčet hodnoty meničov + súčiastok vo výhybke + trminály a kabeláž, ozvučnicu predajca venuje zadarmo a za vývoj mu stačí tak jedno pivko,suma sumárum 3.500 € a je to doma Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi august 27, 2010 15:45:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pink panther : Smile jj tak už to bývá .... Taky jsem jednou za takovou cenu prodával bedny. Dneska už bych každýho s takovým nápadem poslal tam kam se pěšky ani letadlem dostat nedá.
_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 5 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist