Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CZ a SK posta

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St august 25, 2010 16:34:25    Predmet: CZ a SK posta Odpovedať s citátom

Snad tento balik bude dostatecnym varovanim i pro ostatni kteri by radi vyuzili sluzeb ceske a slovenske posty. Balik poslany jako "krehky" a s pojistenim na 1000€.

Jejich jedinne stesti bylo ze balik prevzala moje mama a ze se vnitrku nic nestalo. Dost mne mrzi, ze jim to tentokrat proslo.



balik.jpg
 Description:
 Filesize:  216.86 KB
 Viewed:  558 Time(s)

balik.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 25, 2010 16:43:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdy vyšší deklarovaná hodnota a "křehké" = horší zacházení.

Obecně jsem měl se zasíláním obchodních balíků velmi dobré zkušenosti, ale poslední záslika obchodním balíkem do SK, s udanou cenou 50.000,- CZK přežila bez úhony jen díky protitankovému provedení skříně výrobku a několika vrstev kartónu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 25, 2010 19:27:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejhorší jsou prázdniny, to tam pracují studenti ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 25, 2010 19:57:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahodou, pokud na poste pracuji studenti o prazdninach, tak nam dokonce zasilky vetsinou i donesou. Jinak jenom hodi papirek, ze si mam zajit na postu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 06:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Studenti nestudenti, jestlize takto poskodi balik ktery je deklarovany jako krehky a pojisteny, zaslouzi si vyplatit pojistenou castku. Mne jeste napadlo jestli to neudelal nekdo schvalne, protoze tam jde krasne prostrcit ruka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 08:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, jak přesně to funguje dnes, ale mám osobní zkušenost z druhé strany, i když již dost starou.

Co se týče balíků, tak s obyčejným musí člověk počítat, že se s ním někdy hází i několik metrů, pokud je lehký. Je to z důvodu rychlosti nakládky. U křehkých je opravdu snaha zacházet slušně. Ani u jednoho ale není záruka, že se neztratí, a to bez ohledu na udanou cenu.
Pokud chce člověk opravdu top zacházení, tak jedině cenné psaní nebo cenný balík. Nevím, jak teď, ale kdysi se tyto ovazovaly a pečetily. Každý, kdo jej dostal do ruky, byli to jen vedoucí pracovníci, jeho převzetí a neporušenost po osobní kontrole stvrdil podpisem. Bylo nemožné, aby se mu něco stalo a to ani úmyslně, jedině opravdu nešťastnou náhodou - požár apod. Tyto zásilky měly vždy absolutní přednost, každý se jich chtěl rychle zbavit.
http://www.cpost.cz/cz/sluzby/baliky/cr/cenny-balik-id245/
http://www.cpost.cz/cz/sluzby/psani/cr/cenne-psani-id553/

To, co je vidět na fotce, ukazuje patrně na pokus o úmyslné vykradení.
Není ale jasné, jak byl balík poslán a tudíž jakou odpovědnost pošta nese. Udaná cena totiž nemusí být pojištění. To má různé limity.

Já osobně mám s poštou (kromě známého nedoručování do bytu a front) jen dobré zkušenosti. Nikdy nic nebylo porušeno, vše došlo včas a velmi rychle, u nás i ze zahraničí. Vzhledem k obrovskému objemu zásilek se ale není co divit, že občas se něco stane, spadne, utrhne apod.. Je to ale jen směšný zlomeček promile. Zkuste si každý srovnat svou vlastní práci, kolik procent jí je užitečné, smysluplné, bez chyb. Kdo v tomhle srovnání dopadne lépe. Wink

Krádež je samozřejmě jiná kapitola, krade se všude, takže i na poště. Bylo by divné, kdyby tomu bylo jinak. Když vám ale někdo něco ukradne v práci, tak se o tom na Nově nemluví. Zato u pošty je to málem zpráva dne. Smile

O těch chybách se všude mluví a rozmazávají se. A ČP často slouží jako populární hromosvod pro vlastní neschopnost odesílatelů či příjemců. Co já slyšel nadávek, že důležitý dopis šel z jedné firmy do druhé 3 týdny. Když se šlo do detailu, tak se zjistilo, že týden ležel v Praze u recepční odesílatele, po podání jej ČP doručila během pár hodin na druhý konec republiky na recepci příjemce, kde pak další dva týdny ležel bez povšimnutí v nějaké škatulce, protože měl někdo třeba dovolenou. Vlastní pochybení se ale těžko přiznává, lepší je to svést na druhého.

Největší překvapení pro mne bylo, když jsem jednou v pátek odpoledne hodil do pošt. schránky obyčejnou pohlednici v jedné vesnici daleko za polárním kruhem a v pondělí ráno byla u nás doma v ČR v adresátově schránce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 10:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže když dám na Cenný balík nálepku 30.000 a dojde mi to, co došlo Tichýmu a třeba mi odřou lak na kastli, zaplatěj mi těch 30.000? Obchodní balík je v tomhle horší?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 11:12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohl bych vypravet nekonecne pribehy o dneska podate, zitra ztratime. Na reklamaci clovek ceka mesic a ejhle, ono se i sem tam zasilka najde. Tak ji doruci s mesicnim zpozdenim, vsak co. To ze je za tu dobu treba jiz bezcenna na to se pojisteni nevztahuje, oni ji dorucili...

Bez dorucenky si uz nedovolim poslat ani prd. Protoze se to ztrati. Mimochodem vrchol byl kdyz mi zasilku z usa kde byla cena a zaplacene pojisteni na 1000USD nechali v prazdnem baraku za dverma.

U krehkych je evidentni na prilozene fotce jak slusne s nim bylo zachazeno. Jinak balik byl jeste ovazany a zapeceteny, to jsem uz nefotil.

Kdyz jsem naposled posilal nejake eura v cennem psani tak jsem musel zaplatit ty cenne psani dve, protoze je odmitli pojistit na uvedenou castku (cca 2000eur). Po zaplaceni dvou cennych psani je hodili do jednoho a dorucili...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 11:15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

noaid: Ten balík som posielal ja 17.8.2010 v naivnej viere že keď to bude označené ako krehké a poistené na dosť veľa peňazí, dajú na to väčší pozor. Viem že je to jeden balík z tisícov, ale teba by napadlo že sa na pošte nájde niekto kto by si chcel tým že tvoj drahý krehký balík pozrie privyrobiť? Balík väčšinou poisťujem na o dosť vyššiu hodnotu ako je v ňom (za ten na foto som dal 18 euro), takže by sa mi to celkom oplatilo. Ale keby sa mi ten človek dostal do rúk, tak ho kopem do riti odtiaľto až do Opavy. Najlepšie bude robiť to ako píše PMA. Balík zabaliť nepriestrelne a pre istotu ho ešte doma vyhodiť z tretieho poschodia na betón. Až to prežije, tak prežije aj poštu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 11:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nicmene mne fakt pripada cim dal vic ze se chtel nekdo podivat, pripadne ukrast neco co je uvnitr... Ono neprustrelne baleni zase neco stoji a ne taky malo. No naposled, pro baliky si budu uz chodit nebo nechavat dorucovat do prace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 11:47:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chce někdo krást, vysoká uvedená cena ho naláká. Pokud by balík byl pojitěný, platilo by se hodně za pojistku. Takže u věci za 18 Eur je nesmysl psát 1000. Jak je to u nepojitěného balíku ? Např. při ztrátě, zaplatí pošta tu tisícovku ? K čemu by potom byla možnost balík pojistit ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 12:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Takže když dám na Cenný balík nálepku 30.000 a dojde mi to, co došlo Tichýmu a třeba mi odřou lak na kastli, zaplatěj mi těch 30.000? Obchodní balík je v tomhle horší?

Ne, platí se asi jen způsobená škoda na zásilce. Pokud je udaná cena 500 000 Kč, tak pokud se ztratí (což se nestane) tak pošta zaplatí 500 000. Pokud se jen odře obsah, tak se zaplatí asi jen oprava toho odření. Pokud se jen poškodí obal zásilky, ale nic se neztratí, tak nejspíše nic, nebo jen velmi málo. Ale fakt neznám takový případ. Zachází se s tím jako v bavlnce.

Bubuxin - na kolik je to pojištěné, na to každý v přepravě kašle, nikdo to nečte, balík jako balík. Důležitý je typ zásilky. Podle toho se s nimi nakládá a jím je určen i způsob či trasa dopravy. A nejsledovanější (a tudíž nejdražší) jsou cenovky. Manipuluje se s nimi odděleně a pod kontrolou.

Rozdíl mezi obchodním balíkem a cenovkou je mimo jiné především v maximální výši zodpovědnosti pošty a hlavně v tom, že OB je hodně a cenovek málo, z toho je tak nějak odvozen i způsob zacházení. Wink A OB se nepečetí, kdežto cenovky se na poště zapečetí (nebo se alespoň kdysi pečetily) a obal musí být dobrý, aby vyhověl předpisům.
citácia:
Vzhledem k bezpečnostním garancím je nutné u Cenného balíku s udanou cenou vyšší než 30.000 Kč (s obsahem cenností vyšší než 10.000 Kč) splnit podmínku zvláštního balení.


Tomáš - asi šlo u toho CP o zásilku do zahraničí, tam platí limity podstatně menší. U nás je limit pro CP 1 milión korun. Pokud jde o vyšší částku, musí se balík rozdělit na více. Takhle se kdysi posílalo zlato ze Safiny, prošlo mi ho rukama pěkných pár desítek kilogramů v úhledných balíčcích Smile

Prostě balík jedině jako obchodní nebo lépe cenovka.
Variantou mohou být přepravní služby, ale zas ta cena...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 12:32:18    Predmet: Odpovedať s citátom

opa nepochopil si, pošta a poistenie stálo 18 euro. Nie to čo bolo v balíku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 13:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
... Balík väčšinou poisťujem na o dosť vyššiu hodnotu ako je v ňom (za ten na foto som dal 18 euro), takže by sa mi to celkom oplatilo...


To jsem opravdu nepochopil, protože to bylo napsané dost jednoznačně.

...za ten (balík) na foto som dal 18 euro...

To bys musel napsat za poslání balíku (za dopravu, poštovné ... nebo tak něco)

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 26, 2010 13:56:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď áno, za balík. Nie za to čo je v ňom....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po august 30, 2010 16:17:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tome, obyčejný balík musí vydržet pád z výše 1m na zem (třídicí linka), křehký balík nikoliv, s těmi se má zacházet jinak. V případě poškození obsahu křehké zásilky dojde po reklamaci k přezkumu, jestli byl obal dostatečný, a pokud ano, dostaneš obvykle náhradu v požadované výši (do výše pojištění). V případě vykradení (i částečného) totéž.

Co mne štve, ČP neumí poslat zásilky nad 10kg jako křehké. Bohužel přepravní služby jsou imho co se týče zacházení s křehkými zásilkami na tom mnohem hůře a co je ještě horší, vyřízení reklamací je neskutečný opruz, po kterém se rád vrátíš k ČP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Ut august 31, 2010 14:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

nezhadzujte to tu na študentov.... takyto brigadnici s takto poškodenymi balikmi nemaju nič. Rodičia mi robia na pošte, takže viem ako to tam chodi. Väčšina zamestancov sa na ten balik nepozrie čo tam je napisane, ked sa nakladaju do auta. Proste ho chyti a doslova ho jebne do auta.
Maloktory poštar to tam uklada rozumne.
Takže vinnika hladajte na nejakej väčšej pošte odkial putuju tie zasielky do okolitych miest.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 14:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to stejně zajímavé, ta pošta, jelikož právě jsem dostal zprávu, že modul D2-JFET dorazil do USA, North Carolina, v naprosto perfektním stavu. Odesláno Českou poštou 140 00 (Praha 4, Na Strži) jako prioritní balík, za přijatelnou cenu 482,- CZK, tímto děkuji celému doručovacímu řetězci Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jofi
Nádejný hifista


Založený: 02 október 2007
Príspevky: 99

PríspevokZaslal: St september 15, 2010 22:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy: ja som teraz posielal do CR balik s hmotnostou 13kg a v pohode sa da poistit, neviem preco by to neslo aj u vas na ČP. nemyslim si ze by mal byt s tym taky problem a ze nepoistia balik nad 10kg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St september 15, 2010 22:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mluvil o specifikaci "křehké" nad 10kg, ne o pojištění.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist