Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 09:20:09    Predmet: B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu Odpovedať s citátom

Prezentacia novej znacky na vystave High End Slovakia v stanku IRYSON, izby 223, 224. Pritomni bude aj konstrukter znacky Manfred Penning a sef distrubucie Sven Siebert, ktori budu odpovedat na vase otazky. Nemcina-Anglictina

Zbrusu nove spejsove analogove technologie, zosilovace nepouzivaju spatnu vazbu, zvuk, aky ste mozno davno nepoculi a chceli by ste taky mat.

Srdecne pozyvame na vystavu do Bratislavy 16-17.10.2010

www.bmc-audio.de


Naposledy upravil Klipschfreak dňa Ne október 24, 2010 16:55:10, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 09:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

nevyzerá to zle...kto vie, ako to znie Cool

poniektorí, možno zistia (zistíme). Cez čo si to bude možné vypočuť, budete mať nejaké top tier slúchadlá?

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 14:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

na akej urovni sa pohybujeme ak hovorime o ultra highende - je to menej ako superhighend (vid mr. zahoransky) alebo viac ? resp. o co viac je to v porovnani s uplne obycajnym prasprostym highendom ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 14:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

casioa5302ca napísal:
nevyzerá to zle...kto vie, ako to znie Cool

poniektorí, možno zistia (zistíme). Cez čo si to bude možné vypočuť, budete mať nejaké top tier slúchadlá?


No, toto su komponenty do zostavy, vsetko symetrika, dokonca aj na MC predzosilnovac ide prenoska po symetrike, treba na to specialny kabel a ine zapojenie, inak by sa MC preamp znicil. Prenoska tu funguje uplne inak, ako sme zvyknuti, je sucastou zapojenia vnutornej elektroniky a funguje ako generator. Takze napojit riadne bedne.
Ludia z BMC nas navstivili, ked doviezli komponenty a boli prekvapeni kombinaciou s Klipsch Palladium P-38F, ak. tlak 122dB, citlivost 98db pri 4 Ohmoch, zosilnovac ma 2x350W na 4 Ohmy, dostojny partner pre BMC.
Zosilnovac za cca 4100€, v kategorii zvuku 12.000€, MC preamp cca 2000€, zvukovo, porovnatelny smelo s lampovym Audio Research 12.000€, pozrite recenzie na stranke BMC. Vzdy mam na mysli pomer cena/vykon, ktorý je tu neskutocne dobry. Modularna konstrukcia, upgrade, alebo downgrade z CD playera na CD transport no problem, odratame cenu za prevodnik, preamp/prevodnik je spojeny s transportom rozhranim Superlink styrmi specialnymi koaxialmi.

Chystame nove MC japonske prenosky Seyiho Yoshioku Transfiguration, bohuzial, na vystavu sme to z Japanu nestihli, cenniky v prilohe. Na vystave bude hrat prenoska Air Teight PC-1, tiez svetovy japonec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 14:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
na akej urovni sa pohybujeme ak hovorime o ultra highende - je to menej ako superhighend (vid mr. zahoransky) alebo viac ? resp. o co viac je to v porovnani s uplne obycajnym prasprostym highendom ?


Ak opomenieme fakt, ze sa High End odlisuje od komercneho tzv. Hifi, tak vo vela pripadoch High End neponuka viac, nez zlomok kvality za sprostredkovane peniaze, platime aj za stravene jalove a neuspesne stravene hodiny za rysovacim stolom, ci pocitacom.

Povedal by som to asi tak, ze za tieto komponenty zaplati uzivatel o dve tretiny menej s porovnatelnym zvukom, ze ktore clovek inak vygrcne o dve tretiny viac. Nechcem, polemizovat, kazdy z nas ma ine usi, no par ludi sa pri prvom posluchu "nervovo zrutilo" Smile vcetne mna a doteraz je mimo mojho chapania, ako nieco taketo v tej dzungli hifiny mohol toto ztvorit... Pridte vypocujte, ohodnotte. Pokecajte s ludmi priamo. Videl som schemy, nechapal som a asi ani nepochopim, konstrukcia ufona z inej planety...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 15:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký jsou " kategorie zvuku ", definovaný prachama, Klipšíku ? Za čtyřku se poseru blahem jednou, za dvanáctku třikrát ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 15:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:
casioa5302ca napísal:
nevyzerá to zle...kto vie, ako to znie Cool

poniektorí, možno zistia (zistíme). Cez čo si to bude možné vypočuť, budete mať nejaké top tier slúchadlá?


No, toto su komponenty do zostavy, vsetko symetrika, dokonca aj na MC predzosilnovac ide prenoska po symetrike, treba na to specialny kabel a ine zapojenie, inak by sa MC preamp znicil. Prenoska tu funguje uplne inak, ako sme zvyknuti, je sucastou zapojenia vnutornej elektroniky a funguje ako generator. Takze napojit riadne bedne.
Ludia z BMC nas navstivili, ked doviezli komponenty a boli prekvapeni kombinaciou s Klipsch Palladium P-38F, ak. tlak 122dB, citlivost 98db pri 4 Ohmoch, zosilnovac ma 2x350W na 4 Ohmy, dostojny partner pre BMC.
Zosilnovac za cca 4100€, v kategorii zvuku 12.000€, MC preamp cca 2000€, zvukovo, porovnatelny smelo s lampovym Audio Research 12.000€, pozrite recenzie na stranke BMC. Vzdy mam na mysli pomer cena/vykon, ktorý je tu neskutocne dobry. Modularna konstrukcia, upgrade, alebo downgrade z CD playera na CD transport no problem, odratame cenu za prevodnik, preamp/prevodnik je spojeny s transportom rozhranim Superlink styrmi specialnymi koaxialmi.

Chystame nove MC japonske prenosky Seyiho Yoshioku Transfiguration, bohuzial, na vystavu sme to z Japanu nestihli, cenniky v prilohe. Na vystave bude hrat prenoska Air Teight PC-1, tiez svetovy japonec.



Nuže, ja sa teda pohybujem v slúchadlovom-Ende, čiže...jednak som kvantu vecí čo ste napísali vyššie ani nerozumel (čo je samozrejme chyba len a iba na mojej strane prijmača Embarassed ) , a jednak - to (momentálne) nedokážem posúdiť asi ani po zvukovej stránke, lebo TOP zvuk ktorý som z bední počul, išiel z "DYNAUDIO bední neviem akej série napájanej neviem čím"...

Ale ak sa na High End dostavím (čo by som mile rád), tak Vašu prezentáciu nepreskočím...práveže, som zvedavý, hádam to nedopadne tak, ako keď svoje produkty prezentuje GRADO (v krajinách obývaných ľudmi, pre ktorých placebo + whatever nie je bernou mincou)

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 15:37:11    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.frank-landmesser.de/messe-highend2009-11-bmc.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 16:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Jaký jsou " kategorie zvuku ", definovaný prachama, Klipšíku ? Za čtyřku se poseru blahem jednou, za dvanáctku třikrát ? Laughing


To necham na Teba, Kazatelko... Smile, v kazdom pripade sa zastav, popocuvas a snad to zatriedenie necham potom na Teba, hm?

Ale skor si myslim, ze za stvorku sa poseries blahom najmenej trikrat, pretoze za dvanastku ti to nebude ani stat za to...


Naposledy upravil Klipschfreak dňa St október 13, 2010 16:45:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 16:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

a
casioa5302ca napísal:
Klipschfreak napísal:
casioa5302ca napísal:
nevyzerá to zle...kto vie, ako to znie Cool

poniektorí, možno zistia (zistíme). Cez čo si to bude možné vypočuť, budete mať nejaké top tier slúchadlá?


No, toto su komponenty do zostavy, vsetko symetrika, dokonca aj na MC predzosilnovac ide prenoska po symetrike, treba na to specialny kabel a ine zapojenie, inak by sa MC preamp znicil. Prenoska tu funguje uplne inak, ako sme zvyknuti, je sucastou zapojenia vnutornej elektroniky a funguje ako generator. Takze napojit riadne bedne.
Ludia z BMC nas navstivili, ked doviezli komponenty a boli prekvapeni kombinaciou s Klipsch Palladium P-38F, ak. tlak 122dB, citlivost 98db pri 4 Ohmoch, zosilnovac ma 2x350W na 4 Ohmy, dostojny partner pre BMC.
Zosilnovac za cca 4100€, v kategorii zvuku 12.000€, MC preamp cca 2000€, zvukovo, porovnatelny smelo s lampovym Audio Research 12.000€, pozrite recenzie na stranke BMC. Vzdy mam na mysli pomer cena/vykon, ktorý je tu neskutocne dobry. Modularna konstrukcia, upgrade, alebo downgrade z CD playera na CD transport no problem, odratame cenu za prevodnik, preamp/prevodnik je spojeny s transportom rozhranim Superlink styrmi specialnymi koaxialmi.

Chystame nove MC japonske prenosky Seyiho Yoshioku Transfiguration, bohuzial, na vystavu sme to z Japanu nestihli, cenniky v prilohe. Na vystave bude hrat prenoska Air Taight PC-1, tiez svetovy japonec.



Nuže, ja sa teda pohybujem v slúchadlovom-Ende, čiže...jednak som kvantu vecí čo ste napísali vyššie ani nerozumel (čo je samozrejme chyba len a iba na mojej strane prijmača Embarassed ) , a jednak - to (momentálne) nedokážem posúdiť asi ani po zvukovej stránke, lebo TOP zvuk ktorý som z bední počul, išiel z "DYNAUDIO bední neviem akej série napájanej neviem čím"...

Ale ak sa na High End dostavím (čo by som mile rád), tak Vašu prezentáciu nepreskočím...práveže, som zvedavý, hádam to nedopadne tak, ako keď svoje produkty prezentuje GRADO (v krajinách obývaných ľudmi, pre ktorých placebo + whatever nie je bernou mincou)


Ak bol doteraz pre Vas Top zvuk Dynaudio, doporucujem si so sebou zobrat davku Lexaurinu alebo Meprobamat, popripade kyslikovy pristroj, aby Ste to predychali... Smile. Medzi vlajkovou lodou Klipschu a Dynaudio je rozdiel v citlivosti 13dB. Ak by mali Dynaudia dosiahnut akustickeho tlaku podobnemu Klipsch Palladiu (122dB), potrebovali by zosilnovac o vykone cca 2kW na kanal.

Co sa sluchatok tyka, predstavujeme na trhu German Maestro sluchadla a sluchadlove zosilnovace Graham Slee - Solo, ako Top Model.


Naposledy upravil Klipschfreak dňa St október 13, 2010 16:37:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 16:36:44    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:
Ak bol doteraz pre Vas Top zvuk Dynaudio, doporucujem si so sebou zobrat davku Lexaurinu alebo Meprobamat, popripade kyslikovy pristroj, aby Ste to predychali... Smile. Co sa sluchatok tyka, predstavujeme na trhu German Maestro sluchadla a sluchadlove zosilnovace Graham Slee - Solo, ako Top Model.


tieto German Maestro GMP 8.35 D Monitor Headphone by som vypočul rád, zrovnávajú ich s tým tankom, s ktorým momentálne "jazdím" - Sennheiser HD25-CII...takže pokiaľ ich tam mať budete Cool

slúchatkáč, respektíve uDAC a pod. -momentálne zháňam, ale ako prenostné riešenie k portable playeru - máte dačo také v portfóliu?

Ale keďže som neveriaci Tomáš....vezme so sebou skôr Diazepam, kto vie či nebude potrebnejší Laughing

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII


Naposledy upravil casioa5302ca dňa St október 13, 2010 16:39:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 16:38:15    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

casioa5302ca napísal:
Klipschfreak napísal:
Ak bol doteraz pre Vas Top zvuk Dynaudio, doporucujem si so sebou zobrat davku Lexaurinu alebo Meprobamat, popripade kyslikovy pristroj, aby Ste to predychali... Smile. Co sa sluchatok tyka, predstavujeme na trhu German Maestro sluchadla a sluchadlove zosilnovace Graham Slee - Solo, ako Top Model.


tieto German Maestro GMP 8.35 D Monitor Headphone by som vypočul rád, zrovnávajú ich s tým tankom, s ktorým momentálne "jazdím" - Sennheiser HD25-CII...takže pokiaľ ich tam mať budete Cool

slúchatkáč, respektíve uDAC a pod. -momentálne zháňam, ale ako prenostné riešenie k portable playeru - máte dačo také v portfóliu?


Ano 8 modelov sluchatiek bude mozne na vystave pocuvat s dvoma roznymi signalmi.

V portfoliu mame Graham Slee Voyager na dvoje sluchatka na bateriovy pohon, alebo sietovy zdroj. http://www.headphoneamplifiersusb.com/voyagerportableheadphoneamplifier.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 16:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvetnatý popis nezmyslov, vydávanie známych známych vecí za objav a "patent", absencia akýchkoľvek údajov (okrem výkonu, váhy a ceny) nebudí príliš dôveru..
Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo. To sú jediné známe fakty.
http://www.bmc-audio.de/pdf/Sonderdruck_BMC_V2.pdf
Toto je tiež dosť zábavné, http://www.bmc-audio.de/pdf/BMC_LEF_Verstaerker.pdf , okrem iného vynašli prúdový prenos..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 17:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Kvetnatý popis nezmyslov, vydávanie známych známych vecí za objav a "patent", absencia akýchkoľvek údajov (okrem výkonu, váhy a ceny) nebudí príliš dôveru..
Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo. To sú jediné známe fakty.
http://www.bmc-audio.de/pdf/Sonderdruck_BMC_V2.pdf
Toto je tiež dosť zábavné, http://www.bmc-audio.de/pdf/BMC_LEF_Verstaerker.pdf , okrem iného vynašli prúdový prenos..



a kurva....ja som tam to "GRADO s placebom" akosi tušil Very Happy

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 18:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

casioa5302ca napísal:
BV napísal:
Kvetnatý popis nezmyslov, vydávanie známych známych vecí za objav a "patent", absencia akýchkoľvek údajov (okrem výkonu, váhy a ceny) nebudí príliš dôveru..
Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo. To sú jediné známe fakty.
http://www.bmc-audio.de/pdf/Sonderdruck_BMC_V2.pdf
Toto je tiež dosť zábavné, http://www.bmc-audio.de/pdf/BMC_LEF_Verstaerker.pdf , okrem iného vynašli prúdový prenos..



a kurva....ja som tam to "GRADO s placebom" akosi tušil Very Happy


Tusit je jedna vec, presvedcit sa druha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 19:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo.


Řekl bych, že to představuje výborný základ pro "Ultra High-End" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 19:22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mají spínaný zdroj i v gramo předzesilovači Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 20:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
BV napísal:

Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo.


Řekl bych, že to představuje výborný základ pro "Ultra High-End" Wink


Takze este raz pozyvam na posluch B.M.C. Audío na vystavu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 20:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Kvetnatý popis nezmyslov, vydávanie známych známych vecí za objav a "patent", absencia akýchkoľvek údajov (okrem výkonu, váhy a ceny) nebudí príliš dôveru..
Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo. To sú jediné známe fakty.
http://www.bmc-audio.de/pdf/Sonderdruck_BMC_V2.pdf
Toto je tiež dosť zábavné, http://www.bmc-audio.de/pdf/BMC_LEF_Verstaerker.pdf , okrem iného vynašli prúdový prenos..


Doporucujem tu na fore namiesto ohovarania a okiadzania vopred ( ó, jak česko-slovenské...?), porozpravavat sa o tom priamo s konstrukterom na vystave, nie? Myslim, ze by to aj z kolegialneho hladiska bolo serioznejsie a rozhodne cistejsie a mozno pre Vas aj prospesnejsie. Okrem toho Vam spusta informacii chyba (niektore testy su stare rok, vyvoj sa doladoval na zaklade merani a pripomienok zucastnenych), takze by som s tym zacal az po ziskani faktov a posluchu. Budem uprimny, technici su mozno dobri v labaku, ale nie su pre mna referenciou pre hodnotenie posluchu, presne tak, ako znacna cast zvukarov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 20:45:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už poslouchám 43 let a hluchej rozhodně nejsem, Klipšíku...jak jsi přišel na to, že technici neposlouchají ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 21:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Já už poslouchám 43 let a hluchej rozhodně nejsem, Klipšíku...jak jsi přišel na to, že technici neposlouchají ?


Ale nooo... Vies, ze som to tak doslovne nemyslel... Smile Mozno, ze si jeden z tych, ktory sa nehrabe len v parametroch, ale sa sustreduje aj na muziku Smile Sam dobre vies, ze parametre nie su vzdy v sulade s tym, co pocujeme... Tak ja menej, len 42 rokov pocuvam Smile Prid na vystavu pokecame, popocuvame... Smile, alebo mozno ku mne do studia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 21:28:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
BV napísal:

Jediné meranie ich produktov bolo v teste CD prehrávača, skreslenie asi 0,15-0,2%, veľmi zlá impulzná odozva a prítomnosť rušivého kmitočtu okolo 60kHz s úrovňou asi -50dB na výstupe tiež nie je bohviečo.


Řekl bych, že to představuje výborný základ pro "Ultra High-End" Wink


Jasne, v danej cenovej triede rozhodne Smile na vsetko existuje vysvetlenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 21:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No jasně, low end = nízké (zkreslení), high end = vysoké (zkreslení) - že mě ta trivialita nenapadla hned Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 06:43:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:

Budem uprimny, technici su mozno dobri v labaku, ale nie su pre mna referenciou pre hodnotenie posluchu, presne tak, ako znacna cast zvukarov...


Pokiaľ je to tak ako píšeš, tak na nich nereaguj. Asi by bolo fajn, keby audio zariadenia nevyvíjali technici, ale predajcovia, hneď by v tom bolo jasno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 09:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Klipschfreak napísal:

Budem uprimny, technici su mozno dobri v labaku, ale nie su pre mna referenciou pre hodnotenie posluchu, presne tak, ako znacna cast zvukarov...


Pokiaľ je to tak ako píšeš, tak na nich nereaguj. Asi by bolo fajn, keby audio zariadenia nevyvíjali technici, ale predajcovia, hneď by v tom bolo jasno.


Asi mas pravdu... 18 rokov som bol cinny ako aktivny umelec v hudobnej oblasti, opera, opereta, muzikal, ucinkoval som s klasickymi symfonickymi orchestrami, takze mam jasne predstavy ako prirodzene ma hudba zniet. Navyse som v tomto smere maximalista. Pokial mi pri pocuvani diela nenaskoci husia koza, su len dve moznosti: bud je to interpretacia, ktora ma nechyti, alebo nie je reproducny retazec schopny dekodovat emocie umelca obsiahnute v nahravke. Vacsinou je to to druhe. Je to jednoducha matematika.

Kedze aj napriek ukonceniu mojej aktivnej umeleckej cinosti je Hifina, klasicka muzika, jazz, ci pop a rock nadalej mojim konickom uz viac, ako 42 rokov, v tomto biznise sa chovam nielen ako predajca, ale zaroven aj konzument, ktory predsa nebude predavat to, o com som presvedceny, ze to nie je dobre. Takze mam aj dobru spatnu vazbu vo svojich priateloch - Hifistoch, ktori su mojim svedomim, ale v podstate su nase nazory na muziku a reprodukciu prakticky totozne. Je fakt, ze som sa podkol o niekolko znaciek, ktore ma sklamali, ale to je vis mayor.

BMC je znacka na ktoru som dlho cakal, to je presne to, co si predstavujem pod pojmom skvely High End za este pomerne slusne peniaze, to je moja filozofia a aj filozofia znacky BMC. Je to skvely tim ludi, muzikantov entuziastov, ktori sa chcu so svojimi technologiami podelit s inymi.

Ako vravim, treba prist a ochutnat, myslim, ze kto pride, urcite neolutuje... Dokonca si myslim, ze podaktori sa aj trosku zahanbia za svoje predcasne tvrdenia...


Naposledy upravil Klipschfreak dňa Št október 14, 2010 09:54:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 09:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som len (trocha s nadhľadom) napísať, že jednoducho sa tieto dve skupiny OBVYKLE nezhodnú (technici a predajci), preto nemá význam EMOČNE reagovať na príspevky tej druhej skupiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 09:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Chcel som len (trocha s nadhľadom) napísať, že jednoducho sa tieto dve skupiny OBVYKLE nezhodnú (technici a predajci), preto nemá význam EMOČNE reagovať na príspevky tej druhej skupiny.


Pravdepodobne ano, poucil som sa a polepsim sa... Smile No my javiskovi umelci sme uz raz taki... plni emocii a prezivania...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 10:05:35    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Klipschfreak"]Pokial mi pri pocuvani diela nenaskoci husia koza, su len dve moznosti: bud je to interpretacia, ktora ma nechyti, alebo nie je reproducny retazec schopny dekodovat emocie umelca obsiahnute v nahravke. Vacsinou je to to druhe./quote]


Dovolím si nesouhlasit.. Dle mých zkušeností je to většinou to první.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št október 14, 2010 10:50:50    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="sekal"]
Klipschfreak napísal:
Pokial mi pri pocuvani diela nenaskoci husia koza, su len dve moznosti: bud je to interpretacia, ktora ma nechyti, alebo nie je reproducny retazec schopny dekodovat emocie umelca obsiahnute v nahravke. Vacsinou je to to druhe./quote]


Dovolím si nesouhlasit.. Dle mých zkušeností je to většinou to první.....


Aj to je samozrejme vec nazoru a hlavne chuti, kto, ako a co vnima. Ono oboje by to malo byt vo vzajomnej symbioze
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 07:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Doporucujem tu na fore namiesto ohovarania a okiadzania vopred ( ó, jak česko-slovenské...?), porozpravavat sa o tom priamo s konstrukterom na vystave, nie? Myslim, ze by to aj z kolegialneho hladiska bolo serioznejsie a rozhodne cistejsie a mozno pre Vas aj prospesnejsie. Okrem toho Vam spusta informacii chyba (niektore testy su stare rok, vyvoj sa doladoval na zaklade merani a pripomienok zucastnenych), takze by som s tym zacal az po ziskani faktov a posluchu. Budem uprimny, technici su mozno dobri v labaku, ale nie su pre mna referenciou pre hodnotenie posluchu, presne tak, ako znacna cast zvukarov...

Nebral by som to nijako dramaticky, rozhodne som neohováral, len som skonštatoval, že nič objektívne nie je zverejnené (prečo sa nepochvália ??), a už určite som "neokiadzal" , na to si vystačí výrobca s marketinom plným technických nezmyslov na stránke, nemčina mi nerobí problém a dosť som sa zabavil. Ak po "dolaďovaní" sú vysledky ako u toho CD (test 10/2010, takže teraz aktuálny), tak sa ani nedivím, že meraniu a faktom sa vyhýbajú. Ono tie zosilňovače sa vyvíjajú v labáku, takže tam ich zvuk vzniká. Aj ja budem úprimný, muzikanti/predajcovia nie sú pre mňa referenciou na objektívne hodnotenie napríklad kvality zosilňovača ,to radšej uverím tým meraniam. Smile . A že zosilňovač s blbými meraniami bude hrať excelentne, tomu rovnako už dávno neverím.
A ak budú nejaké merania a objektívne fakty k dispozícii, a budú korešpondovať s tými marketingovými ódami, tak rád zmením názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist