Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pioneer PD-S 505 Dawsoo modiff.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 21:21:37    Predmet: Pioneer PD-S 505 Dawsoo modiff. Odpovedať s citátom

Dostal se mi do rukou tenhle skvěle hrající CD přehrávač a chtěl bych vám ukázat jak vypadá modifikace cd přehrávače ála Dawsoo:

Nejdřív se vezme nějaký slušný cd player s dobrým základem a slušnou mechanikou. Třeba nějakej pincek, co vevnitř vypadá jako obyč spotřebka.



PD-S505 outside.jpg
 Description:
 Filesize:  34.9 KB
 Viewed:  863 Time(s)

PD-S505 outside.jpg



Upside-down stable plate.jpg
 Description:
 Filesize:  73.41 KB
 Viewed:  832 Time(s)

Upside-down stable plate.jpg



PDS503 inside.jpg
 Description:
 Filesize:  89.7 KB
 Viewed:  1286 Time(s)

PDS503 inside.jpg




Naposledy upravil AlesK dňa Ut október 26, 2010 22:38:12, celkom upravené 12 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 21:24:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pak se dodělá sólo napájení pro digitální část, místo krystalu se dají hodiny Tentlabs se sólo zdrojem, překopou se země, dají kvalitní kondy, vyhodí mute tranzistory, vyberou OZ na výstup,


PS digital.jpg
 Description:
 Filesize:  126.66 KB
 Viewed:  911 Time(s)

PS digital.jpg



Tentlabs clock.jpg
 Description:
 Filesize:  148.55 KB
 Viewed:  926 Time(s)

Tentlabs clock.jpg



PS clock.jpg
 Description:
 Filesize:  96.67 KB
 Viewed:  782 Time(s)

PS clock.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 21:28:01    Predmet: Odpovedať s citátom

a výsledek je vynikající. Smile


PD-S 505 Dawsoo modif.jpg
 Description:
 Filesize:  138.98 KB
 Viewed:  882 Time(s)

PD-S 505 Dawsoo modif.jpg



PD-S505_default.png
 Description:
 Filesize:  23.16 KB
 Viewed:  882 Time(s)

PD-S505_default.png



PD-S505_clock_separate_psu.png
 Description:
 Filesize:  20.52 KB
 Viewed:  900 Time(s)

PD-S505_clock_separate_psu.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 22:07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:51:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 22:13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je pravda, uz sa stalo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 22:17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Davidovy úpravy byly z těch "lehčích". Pokud se to vezme z gruntu, tak zůstane obvykle jen čelní panel. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut október 26, 2010 22:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:51:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 08:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych uvedl vše na pravou míru:
Víceméně vůbec nešlo o žádný tuzing na zakázku ale spíš jsem si jen tak pohrál pro sebe, abych si vyzkoušel vliv různých hodin (tent,kwak,vlastní řešení) a lepšího separátního napájení pro hodiny,dac a analog obvody + ošetření a decoupling každého brouka v části řízení + veškerého digitálu před dacem.Zásadní bylo odstranění zemních smyček a co šlo i vzájemných vazeb jednotlivých obvodů skrz napájení... Pioneera jsem si nevybral náhodou ale z důvodu že jsem přesvědčen že pioneerácká otočená mechanika je prvním předpokladem pro nějaký úspěch a layout cest na DPS nebyl až na naprosto příšerně řešené napájení až tak šílený. .Dále jsem precizně pomocí vlastních testovacích disků seřídil "trimry parametry čtení" (tracking offset a tracking gain) čímž se se snížily chyby v čtení a přesto že se jednalo o levnější model, výsledek předčil očekávání. Tady je jasně vidět že se dá při stále ještě rozumných nákladech lze markantně zlepšit "jakýkoliv talentovaný zdroj signálu" na úroveň mnohem vyšší... Aleš mě navštívil z jiného důvodu,ale jme všicí klasický hifisti .. tak jsme něco pustili Very Happy takže to dopadlo tak že mě jednoduše poté co jsem mu player pustil ve srovnání s jiným zdrojem signálu ukecal abych mu ho za cenu pro oba přijatelnou ač se mu vzhledově a rozměrově nehodil do jeho sestavy přenechal. Tohle vlákno vzniklo z důvodu že se chtěl podělit o dojmy na webu... takže předem říkám pro případné zlé muže že není to rozhodně žádný mý PR a ani nic podobnýho, neb se těmito věcmi neživím a ani je nikde a nikomu nenabízím. Nicméně mohu jen sám za sebe napsat, že ve výsledku byl zvuk po všech stránkách překvapivě dobrej, a to nejen na audiofilně onanistickecjh nahrávkách který hrajou rádoby skvěle na všem ale zlepšení je subjektivně řekl bych větší než ukazuje měření. jelikož jsem změny dělal postupně, abych zjistil co nejvíc subjektivně mrví výsledek,vím te´d zcela přesně dopady jednotlivých kroků téhle modifikace TAKŽE ÚČEL PROČ JSEM TO DĚLAL CELÉ BYL BEZEZBYTKU SPLNĚN a čistě jen ze zvědavosti jsem prošel web zda se u pincků řady PD-Sxxx nepokusil o něco podobného ještě někdo další a s jakými výsledky a z věcí co by mohly stát za zmínku jsem našel např. "Trichord Genesis" ... což asi možná nebude zcela taková náhoda že si vybral Evans jako nižší verzi svých úprav zrovna ten samý model. Smiling wide nebude asi od základu tak špatnej a na úpravy více než vhodnej...co mě překvapilo nejvíc bylo to že dac PD2029A když se mu dá to co potřebuje není vůbec zlej.

Zvukově se úpravy projevily následovně... vše se vyčistilo,spodek se zpevnil a zpřesnil, zmizela zcela pro pincky typická milosrdná deka, zlepšilo se podání detailu,lokalizace a prostoru, a zároveň se nestalo to že by zvuk byl ostrý či nepříjemný... No ono není moc o čem psát mohu jen říci že player obstál ve srovnání i s mnohem dražšími přístroji.

Proč šel do světa? Odpověď je jednoduchá ... Já se vydal v roce 2003-4 na cestu přehrávání hudby z počítadla, takže bylo jasné že omezit se jen na přehrávání placek z cd mě 100% neuspokojí. Proto jsem player ač hrál lépe než cokoliv jiného co doma mám, pustil jsem ven do dobrých rukou a nenechal si ho. Pro mne je nejcennější to co jsem si prakticky ověřil a doufám že ty poznatky brzy zůročím jinde. (modří určo vědí) Very Happy


Naposledy upravil rip1 dňa St október 27, 2010 09:53:35, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 09:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Davide za doplnění a vysvětlení Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 27, 2010 19:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak si takový vytuněný přehrávač stojí ve srovnání s externím D/A převodníkem krmeným z PC? Podle toho co píšeš s tím musíš mít hodně zkušeností, když to používáš už tolik roků.
Jinak klobouk dolů, ten rozdíl v grafech mluví jasnou řečí.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut november 30, 2010 00:40:04    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA:
Moji sestavu PC+DAC to jednoznačně v režimu 16bit/44,1-48k přehrálo zcela ve všem (dáno tím že zatím jedu bez hodin) .. Jen dodám že hodiny zde v kombinaci se zapojením přístroje fungují naprosto luxusně, protože jsou přímo u DAcu a až pak jdou z něj dál k dalším digi obvodům které je vyžadují.. skok ze stock verze na tohle je až nečekaný,je to dáno koncepcí a i jednoduchostí analogu,kde byl nestabilizovanej zdroj společnej pro analog i pohon (ty hrby v podakustickým a bordel v nadakustickým pásmu) z toho odvozený napájení pro DAC kde alesoň vše rozumně ošetřili 7805 + Vbe multiplierem nehledě na to že na výstupech seděly dříve OZ mrdky všech mrdek JRC 4558!!! Myslím si ale že to nelze brát jako nějakou bernou minci s podobnými úpravami se výsledky s různými playery budou 100% výrazně lišit chce to vědět co hledat a odhadnout kde ta investice smysl má a kde ne....nic na tom defakto není jen zábava.Je mi jasný že toto pioneeři udělali u celé řady PD-S záměrně drobnej krůček vpřed někam mezi toto a topmodely byla 904 ale takhle separé řešený v robustním provedení s ještě lepší mechanikou a mírně vylepšeným analogem jsou PD77 a 95. Vše z nostalgie pincka jsem dycky kdysi chtěl cédo a nikdy jsem ho neměl... tož toliko k motivaci proč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matrix44
Hifi obsluha


Založený: 13 jún 2018
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 09:42:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, mám tiež cd prehrávač Pioneer PD-S505. Na nejakom zahraničnom fóre som našiel informáciu že dokáže prehrávať aj CD-RW. Na mojom to ale nejde. Je to možné docieliť aktualizáciou firmvéru? Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St jún 13, 2018 17:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš výměnou laseru, RW má asi jen 25% odrazivosti klasického CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matrix44
Hifi obsluha


Založený: 13 jún 2018
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2018 12:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpoveď. Do výmeny laseru by som sa určite nepúšťal. Skôr som naozaj dúfal že by postačilo prehrať firmvér, tak ako som to robil napr. pri DVD prehrávači.
Ako píšeš, že CD-RW nemá takú odrazivosť, tak možne existujú aj nejaké špeciálne, resp. kvalitnejšie audio CD-RW ktoré by išlo prehrať.
Keby niekto mal nejaké riešenie, teda okrem výmeny laseru, tak budem vďačný.

Pekný deň
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 10:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PD-505S je medzi tými pinckami ospevovaný - vraj ho navrhoval nejaký guru. Mal som ten model a hral velmi príjemne aj vo fabrickej origo onej ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 10:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Matrix44 napísal:
Ďakujem za odpoveď. Do výmeny laseru by som sa určite nepúšťal. Skôr som naozaj dúfal že by postačilo prehrať firmvér, tak ako som to robil napr. pri DVD prehrávači.
Ako píšeš, že CD-RW nemá takú odrazivosť, tak možne existujú aj nejaké špeciálne, resp. kvalitnejšie audio CD-RW ktoré by išlo prehrať.
Keby niekto mal nejaké riešenie, teda okrem výmeny laseru, tak budem vďačný.

Pekný deň


Nebylo by jednodušší to RW přepálit na R za pár korun?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2018 16:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist