Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DT990 edition 2005(10890Sk) vs DT990 Pro(6490Sk) - ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: St máj 30, 2007 14:03:38    Predmet: DT990 edition 2005(10890Sk) vs DT990 Pro(6490Sk) - ? Odpovedať s citátom

prosim vas, vedel by mi niekto povedat aky je rozdiel medzi tymi dvoma sluchatkami? lebo rozdiel v cene je dost velky.
znamena to, ze zozdiel je aj po zvukovej stranke?
ak su zvukovo rovnake, nechapem preco potom tak rozdielna cena, hmm

dakujem za vysvetlenie

BEYERDYNAMIC DT 990 edition 2005(10890Sk)



BEYERDYNAMIC DT 990 Pro(6490Sk)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: St máj 30, 2007 15:10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

dufam ze sa najde nejaka dobra dusa co sa mi to pokusi vysvetlit Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2007 13:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

tak sa mi zda ze Kuba4 sa nastval Smile ..a na nejaku snahu o vysvetlenie(tento thread) mozem zabudnut Sad
ja sa k tomu ale nepriznavam, to ani nahodou Smile co len ja mam rad vysky a vlastnim tie sluchadla? Razz

a on nenapisal ze EQ robia zvuk realnym, ale ze ho vedia priblizit vysnivnemu zvuku uzivatelovho ucha. je to lacnejsie ako mat na kazdy styl hudby/filmu ine sluchadla.

kuba napsal:
"Beyerdynamic DT 990 Pro
...Díky tomuto trošku lavorovému kmitočtovému průběhu jsou nahrávky podávány líbivě..."

(predpokladam ze slovko "líbivě" znamena pekne/krajsie/ľubozvučne)

tak sa zda ze niekto len nechce priznat ze zvuky su krajsie ked sa doupravia ci uz v studiu, alebo "vanovymi" sluchatkami, a preco si teda nepomoct aj EQ?. ja myslim ze to bude ozaj tou fobiou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2007 13:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

kamo, co keby si sam zistil kde je v tych sluchatkach rozdiel a potom nam hodil nejaky report ????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2007 14:09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
kamo, co keby si sam zistil kde je v tych sluchatkach rozdiel a potom nam hodil nejaky report ????
tvoja reakcia sa mi zda taka troska bojova.
ja som ale pisal aj o necom inom... na inom serveri kuba reagoval na jedneho uzivatela, tak som si na to TU, trocha dovolil zareagovat. ved on urcite vie o co ide Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: Pi jún 01, 2007 20:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

zdar
co vím tak verze PRO má větší přítlak hlavového mostu,nemá redukci jacku - má jen velký jack. ty ceny jsou většinou o tom, že novinky jsou prostě dražší. Firma BD tyto modely vyrábí plus mínus 20 let. Občas udělají lehký upgrade , no a pak ty novinky jsou dražší. Sám jsem loni kupoval 880ky new edition a byly o víc jak 2000kč dražší než starší model. zvukově nevím, vždy tam pár věcí vylepší. Mohl bych to porovnat - kámoš má totiž ty starší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So jún 02, 2007 08:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem se nenaštval, proč?

Jen prostě nevím, jaký je mezi nimi zvukový rozdíl. Staré jsem měl relativně dlouho doma a můj popis zvuku znáš. A ty nové jsem měl na ušiskách 5 minut na výstavě a už si to nepamatuju. Zaměřil jsem se tam totiž spíše na Staxy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kurri
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2007
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ne jún 03, 2007 17:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady mas porovnani:
Compared: New 2005 Editions of Beyer DT880 and DT990
Tady mas samostatny thread Beyerdynamic DT990 (ver.2005)
Na http://www.head-fi.org/forums jsou DT 990 (2005) velice oblibena sluchatka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So marec 08, 2008 21:18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie odkazy su uz nefunkcne, na head-fi padli databazy a nezachranili vsetko.

Ale co som to studoval osobne, niet rozdielu medzi vsetkymi tymi generaciami modelov pokial maju rovnaku impedanciu.
Vacsia imp, -> viac zavitov na cievke -> trocha tazsie membrany -> lepsia kontrola menica -> mensie naroky pre zosilnovac (kupodivu ale je to tak, drahsie modely Grado je vraj ozaj tazke pohanat, overim to este aj osobne len co vyskusam viac sluchadiel).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2008 03:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No, uz to mam, ale asi je uz neskoro a kriesim staru vec.
Kedze ale stare DT-990 Pro su stale na predaj a zaroven dostat uz davnejsie aj novsi model, oplati sa ludom vediet, o co ide.

Podla tvrdeni ludi na head-fi (nebudem sa hadat s ludmi, co maju voci h-fi vyhrady, je to extremne obrovske forum
v ktorom bez hladania clovek narazi vacsinou na prazdne debaty a otazky uplnych zaciatocnikov,
ale zaroven sa tam daju najst fotografie menicov a vnutra sluchadiel,
navody na upravu a ludi ako Kuba je tam viac ako dost - ved maju peniaze a vacsi vyber a viac casu...) ;
no, podla jedneho vlakna na head-fi, ktore to precizne rozoberalo (doslova, rozoberali sluchadla a fotografovali menice),
nove DT990 zneju omnoho vyrovnanejsie, nez predosly model.
Nove DT990 nie su tak vyrazne 'lavorovite' ako predosle.
DT880 a DT990 maju menice identicke az na klobucik z absorbcneho materialu na zadnej casti menica u DT880,
ktora predoslemu modelu DT990 chybala.
Takisto je menic u DT880 pokryty plstou ktora mierne absorbuje vysky.
DT990 su otvorenejsie a zaroven menej vytlmene, preto asi tie vyraznejsie basy i vysky.
Pride mi normalne, ze niektorym ludom prave takyto zvuk viac vyhovuje, s loudness efektom priamo zabudovanym.
Na to, aby pocul extremy v hudbe poriadne takto clovek nemusi pridavat hlasitost nad zdravu uroven.

DT-990 Pro by mohli dokonca teoreticky zniet lepsie, ale to len v 600-ohmovej modifikacii (v pripade, ze pouzijete dost schopny zosilovac, samozrejme).
Kazdy zosilovac ma mensi problem poskytnut prud vacsiemu odporu a tym padom menej skresluje pri rovnakej pocutej hlasitosti.
Samozrejme, pripadny staticky (nie termicky, tranzistorovy) sum bude hlbsie v pozadi.

Zaroven je magneticke pole cievky o nieco silnejsie. Vdaka tomu, ze cievka ma vacsiu hrubku, magneticke pole by malo menej fluktuovat (ach, kolisat).

Inovovanu verziu DT-990 v 600-ohmovej impedancii dostat cez Beyer' Manufacture, za adekvatny priplatok.

Akykolvek 600-ohmovy model by mal zniet lepsie ako modely s nizsou impedanciou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2008 04:07:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem dodat, ze ani zdaleka nepochybujem o Kubovych skusenostiach, len vravim, ze na head-fi maju niektori zbierky dohromady vyse stovky sluchadiel od najstarsich Staxov cez Beyer DT-48 az po Sony PVR-F1.Chcem dodat, ze ani zdaleka nepochybujem o Kubovych skusenostiach, len vravim, ze na head-fi maju niektori zbierky dohromady vyse stovky sluchadiel od najstarsich Staxov cez Beyer DT-48 az po Sony PVR-F1.
Tiez nechcem spominat politiku, na to o 4. rano naladu nemam, ale zrejme mali ludia v Nemecku alebo Anglicku vacsi vyber uz odkedy sa hi-fi rodilo.
Kuba je guru pokial ide o skusenosti so sluchadlami medzi Cechmi alebo Slovakmi. Vie sa aj vyjadrit. Nevymysla si (jeho recenzie maju dost blizko k inym nekomercnym ak beriem do uvahy osobny vkus/sluch)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2008 10:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

chod dalej od radia lebo chytas echo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: St december 03, 2008 05:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
chod dalej od radia lebo chytas echo :)


Dobre. Dobre. Dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St marec 25, 2009 21:28:46    Predmet: o zlave pre ZTP Odpovedať s citátom

V súčasnosti poskytujú zľavu pre ťažko zrakovo postihnutých (zaslaním ofoteného ZŤP či ZŤP/P preukazu) spoločnosti Beyerdynamic či Sennheiser. Listy od ich výhradných zástupcov, distribútorov, sú veľmi podobné a uvádzam jeden z nich. Zľava je v oboch prípadoch 25 percent z cien. Takže ak ste zrakáči, tak Vám dávam priam skvelú možnosť ako z komerčnej ceny ušetriť 25 percent čo nie je málo. Takto sa krásny skvostný model DT 770, 880, či 990, MMX 300 či HD 600, HD 650 či HD 800 dostane hneď do prijateľnejšej cenovej hladiny. VZ



Certifikáto pro ZTP/P

Společnost Horák Electronic s.r.o. jako výhradní zastoupení společnosti Beyerdynamic pro Českou republiku pro kategorii consumer products, poskytuje osobám s těžkým postižením zraku a nevidomým (časově neomezenou) slevu ve výši 25 procent na všechny výrobky společnosti Beyerdynamic při prodeji v provozovně společnosti Horák Electronic s.r.o. (případně i při objednání na dobírku). Táto sleva bude poskytováno po předložení, případně zasláni ofocené kopie ZTP/P průkazu nebo posudku Obecního úřadu místa trvalého bydliště, nebo jiném prokázaní, že sleva je určena pro občana s těžkým postižením.

V Jablonci n. N. dne 19.3.2009,
Jindřich Horák, jednatel

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 14, 2010 13:37:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute vsetci,

chcem si kupit nove sluchatka a rozhodujem sa medzi DT 860 a starymi DT 990 Pro. Nie som velky odbornik, cize ak mi viete poradit, co je z hladiska zvuku a investovanych penazi lepsia kupa. Dakujem Vam za nazory.

Miso.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut december 14, 2010 14:09:42    Predmet: info Odpovedať s citátom

DT 860 bez debaty. pro model sú pre použitie v štúdiu a tie sú ti nanič. Tento model je stejne lepší. Beyery poznám takže viem čo vravím. Keby si bral DT 880 to by bol ešte lepší nápad. Ale rozhodne obe treba vyskúšať.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 14, 2010 20:10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pytam sa, lebo DT 990 Pro sa daju kupit lacnejsie ako DT 860 a neviem ci spravne, ale vnimam ich ako vyssi a kvalitnejsi model. Dakujem za nazory.

Miso
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 16, 2010 21:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

nema niekto inz nazor?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2010 07:42:15    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:14:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 20, 2010 14:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze objednal som Beyerdynamic DT 880, zahorim ich a podam hlasenie. Dakujem za rady.

Miso.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po december 20, 2010 15:02:50    Predmet: dobrá voľba Odpovedať s citátom

Dobre si urobil. Pre hifi počúvanie sú podstatne lepšie ako pro model pre štúdiá.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po december 20, 2010 18:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

zyx66 napísal:
Takze objednal som Beyerdynamic DT 880, zahorim ich a podam hlasenie. Dakujem za rady.

Miso.


a nie je to skoda podpalit nove sluchatka ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 21, 2010 21:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze DT 880 dorazili v poriadku, vyzeraju brutal dobre, dal som si ich len tak cerstve na usi na cisty zvuk a uz teraz je to co sa tyka zvuku posun do uplne inej ligy Smile)) Uz aby tych zahorovacich 300 hodin bolo prec Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2010 20:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute, cize malicky report k DT 880.

Sluchatka prisli v peknom hlinikovom puzdre, dnu boli v tvarovanom tmavom molitane vlozene sluchadla, dalej tam bol vlozeny predlzovaci kabel (asi 3m) cize spolu so sluchatkovym kablom sa to da natiahnut na 6 metrov, co je super. Jack 3,5 aj 6,3 redukcia su pozlatene.

Sluchadla vyzeraju super, su lahucke a velmi pohodlne. Malicka nespokojnost je s nastavovanim / prisposobovanim hlavoveho mostu, nakolko po nastaveni vysunutia ci uz laveho alebo praveho sluchatka nie su v nastavenej polohe zafixovane, trosku pri zlozeni sluchatok z hlavy a opatovnom nasadeni sa vzdy ta poloha posunula bud na jednom alebo druhom, aj napriek tomu ze su tam take kvazi zapadky.....ale toto som vyriesil, ze som si ich nastavil do polohy aku som chcel, dal som dole ten odnimatelny tapacirung z hlavoveho mostu a polohu sluchatiek som zalepil papierovou paskou, cize su nastavene na moju hlavu, nehybu sa, vec je vybavena Very Happy

K zvuku. Zvuk je perfektny, cisty, vyvazeny, nikde nic netrci, nic ma tam neotravuje, ekvalizeru na zosilovaci som sa ani nedotkol, pocuvam to na cisto a znie to fantasticky, tam nie je co korigovat, hra to presne tak ako ma a ako som chcel, basy su velmi pekne, ani vela, ani malo, zneju prirodzene, stredy su krasne ciste, bez skreslenia. Vacsinou sluchatka skusam na ludovej hudbe, na speve alebo na zivych nahravkach, kde poznam ako zneju konkretne nastroje a spev a tu to znie ako by som bol rovno na mieste, je tam vela detailov, zneju brutal dobre. Vysky su podla mna akurat, rovnako ako pri basoch, ani vela ani malo. Pocuval som s nimi za ten cas co ich mam metal, tanecnu hudbu, ludovky, aj klasiku a vsetko v nich znie perfektne, je vyvazeny, prirodzeny a velmi prijemny.

Proste su super, som stastny ze ich mam a nevymenim ich za nic Smile))

Miso
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2010 22:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

s DT880 jsi neudělal chybu. Už to zas dávají do hliníkového kufru? Já k nim před třemi lety dostal koženkový futrál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 22:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to v hlinikovom puzdre, lebo je to starsi model 2003, tie v kozenom futrali su myslim posledne 2005 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: Št december 30, 2010 13:46:14    Predmet: jo,jo, Odpovedať s citátom

tak to bude, jen mě překvapilo, že ten starší model se prodává ještě jako nový
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 30, 2010 22:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, ani ja som to netusil Smile)) ale cital som viacero recenzii, kde porovnavali zvuk 2003 a 2005 a ludia hovorili, ze boli tam sice minimalne rozdiely, ale viac sa im pacil zvuk starsich 2003 (novsie mali trosku viac basov) - asi vec vkusu a mne tento zvuk maximalne vyhovuje, cize spokojnost Smile)) Bolo by to treba pocut a porovnat, ale myslim ze tam budu nepatrne rozdiely.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist