Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA330Mk4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 85, 86, 87  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 21:29:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou vaše spekulace, pánové, žádná taková dohoda neexistuje...jediná podobná byla s Quartem a ten jí poctivě dodržel...na net jsem to dal proto, abych ukázal ( můžete se smát mý naivitě, ba prosťáčství...), že i my v týhle zemi dovedeme udělat pěknou věc...nebyl to návod, nechtěl jsem aby si to někdo stavěl, ten seznam jsem tam dal, aby se lidi mohli podívat a případně si vše přepočítat...kdybych chtěl udělat návod, byl by zaručeně bez chyby, neboť ta je naprosto snadno opravitelná ...ta záměna odporu 470 ve 380 za původní 680 vznikla tak, že EC byla osazena béefkama, ktetý nemají příliš velkou betu obzvláště při malých proudech, takže jsem jim chtěl trochu pomoci jeho zvětšením...výsledky byly excelentní a já se proto hodnotama už dál nezabejval, neměl jsem možnost to nějak oměřit....ta doba nastala až teď, protože kdekdo má už kartu a má možnost si vše ověřit...
Jsem znechucen duchem, v jakým je vše vedeno...chybičku udělá každej a tato nebyla nijak fatální....udělal jsem pro tuto komunitu dost, ale věřte mi, že už neudělám nic, což ale na druhou stranu někteří uvítají. ale vem to nešť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 775
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 21:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

K.k.t., tu chybu som zverejnil ja na audiowebe. Nemam nic spolocneho s panom "Hajzlikom". Zacal som v tom vrtat, lebo ma to zaujalo.

Laco


Naposledy upravil laco dňa So január 08, 2011 22:21:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:08:41    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel:
Pavle, to je jen uražená ješitnost, ke které není ten nejmenší důvod. Bojovali jsme s technikou, měřáky, simulátory, vzorečky - nikoliv s Tebou.
Ano, udělal jsi pro komunitu bastlířů neskutečně mnoho. A proto Ty první bys měl jásat nad tím, že se společným úsilím některých z těchto bastlířů podařilo rozmotat jednu záhadu a díky tomu Tvoje dílo teď může sloužit ještě lépe, než předtím.
Mnozí tě nazývají mistrem.
Opravdový mistr se raduje, když jeho žáci rostou a mohou jeho dílo vylepšovat namísto toho, aby ho kazili.
Dokaž, že tím Mistrem s velkým M opravdu jsi.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa kazzatelovi vôbec nedivím, jeho zapojenia sú dosť nadčasové. Pretieklo kopec vody, nič zásadné sa na nich nemenilo a dodnes fungujú excelentne. Teraz sa v tom vŕtajú tí čo sa problematike viac rozumejú. Zmení sa hodnota jedného odporu a tí čo sa v problematike nevyznajú vôbec začnú vyskakovť ako je to možné a prečo sa to nevedelo už dávno. Smiešne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Ja sa kazzatelovi vôbec nedivím, jeho zapojenia sú dosť nadčasové. Pretieklo kopec vody, nič zásadné sa na nich nemenilo a dodnes fungujú excelentne. Teraz sa v tom vŕtajú tí čo sa problematike viac rozumejú. Zmení sa hodnota jedného odporu a tí čo sa v problematike nevyznajú vôbec začnú vyskakovť ako je to možné a prečo sa to nevedelo už dávno. Smiešne.


Nesmysl, jedna věc je zapojení, druhá je to, že ten jediný odpor rozhoduje o tom, jak dobře bude fungovat.
Když se přijde na to, jaký má být, je to ku prospěchu věci a rozumní lidé by to měli uvítat. Vyskakovat můžeš tak maximálně radostí, to je povoleno. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:32:53    Predmet: Odpovedať s citátom

joo, žáci rostou... A Mistr z nich roste taky... To je na posrání tohle.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:37:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkuste se držet věci (a striktně oddělovat odbornou a osobní stránku). Stanovení správné hodnoty prvků EC snad není problém, nebo ano? Pokud ano, tak o čem to tu je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale hovno, milej zlatej...s tou " nefungující " korekcí to mělo tři tisíciny na dvaceti kilech.. to i dnes vynikající vejsledek...a o mý uražený ješitnosti nemluv, když nechceš poslouchat mý vysvětlení...kdo rychle dává, dvakrát dává..a já dával setsakra rychle, ale vidím, že jsem se na to měl vybodnout...holt to nebylo na zlatým podnose..vysrat se na vše příště, ať zase dávají jiní......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 23:55:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jelikož Robert výsledky nezveřejnil (přitom by se daly obrázky pochopitelně smrsknout na menší objem dat, nebo složit do jednoho), tak bohužel reálná hodnota změny, způsobené jediným odporem, nevyjde najevo, a žít bude legenda. Politika funguje evidentně i v DIY, k jeho škodě. Úplně stejně, jako v často kritizovaných audiočasopisech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 00:08:07    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil vanadoo dňa Pi september 07, 2012 17:39:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 00:16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč politika ? Co mi to tady podsouváš ? Myslíš si, že bráním tomu, aby se lidi dozvěděli, jak to vše optimalizovat, jen proto aby mi zůstala nějaká posraná legenda ? Jako nouhau jsem si nechal jedinou věc, ale vše ostatní jsem lidem řekl, protože JSEM RÁD když si to lidi mohou vylepšit v rámci posledních poznatků, který jsem časem zjistil...až budu mít čas, pohraju si s tím taky a bude-li slyšitelný výsledek, okamžitě to všem řeknu...ale zatím to vím jen zprostředkovaně, takže držím hubu a proto jsem pletichář a ješitnej ochránce nějaký posraný legendy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 00:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech si vraví kto chce čo chce, vanadoo má pravdu. Troton bude mať zase robotu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 00:28:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...nebyl to návod, nechtěl jsem aby si to někdo stavěl, ten seznam jsem tam dal, aby se lidi mohli podívat a případně si vše přepočítat...kdybych chtěl udělat návod, byl by zaručeně bez chyby, neboť ta je naprosto snadno opravitelná ...


Pavle, vidím, že budeš potřebovat nějaký čas, abys to rozdýchal. To je v pohodě, tak ať se k tomu už nemusíme vracet, ještě dořešme tu 386.
Na to, aby ses pochlubil skvělým zesilovačem bohatě stačí fotky, případně výsledky měření. To, co jsi zveřejnil, není jen návod, ale kompletní výrobní dokumentace. Možná to nevíš, ale ty plošňáky v souboru *.pdf jsou ve vektorovém formátu, takže je lze libovolně zvětšovat bez ztráty přesnosti, ostrosti nebo rozlišení. Ideální pro přímý osvit na film. Dodělání dat pro vrtačku nepředstavuje problém, je to jen trochu práce navíc. Tak se potom nesmíš divit, když to někdo pro tu výrobu použije.

A teď to nejdůležitější:
Záměrně ponechaná chyba poškodí bastlíře, který horko těžko dává dohromady peníze na součástky a zesilovač staví pouze pro sebe. Přesto, že mu to nikdo nedovolil (ale taky nezakázal).
Naopak darebák, který dělá desky nebo zesilovače na kšeft, dostane svoje prachy chyba nechyba a odnese to zase jenom ten trouba, co to od něj koupil. Můžeš říct - dobře mu tak. Budiž, ale toho, proti komu měla být léčka nastražena, se to nedotkne ani v nejmenším a ještě má ušetřenou práci s překreslováním plošňáku. To je, odpust mi mou troufalost, poněkud nedomyšlené...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 00:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, poškozuji nebohý plagiátory nepravdivejma informacema..a tím vlastně i sebe...jasně, i tak se to dá popsat...a víš, že mě to je zcela jedno ? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 01:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to vypadá, že můžeme skončit. Řada věcí se vyjasnila, některé zůstaly oteřené, ale tak už to v životě chodí.
Pokud bude ještě někdo nastavovat EC v DPAxxx, určitě by bylo fajn, kdyby se podělil o naměřené hodnoty.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 775
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 09, 2011 09:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Este ukazem Vam ako som trableshutoval ec 386 na mojej pajcovanej bielej doske Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 12:57:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne fascinuje, jak se z toho nastavení stal globální problém lidstva Rolling Eyes .
Dneska není problém se dostat ke spoustě literatury, není problém koupit díly, vzít AP, najít měřením optimum a zveřejnit pro potřeby celého lidstava. Každý má tu možnost, tak v čem je problém ? Rolling Eyes


Naposledy upravil Sendy dňa Po január 10, 2011 13:09:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 13:06:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To už Rob přece udělal, kromě zveřejnění - zřejmě jsou tu nějaké bariéry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 13:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

A vás to stráášně sere.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 13:55:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To už Rob přece udělal, kromě zveřejnění - zřejmě jsou tu nějaké bariéry.


Zde je to myslím popsáno dostatečně:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=123868#123868
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 20:07:01    Predmet: Odpovedať s citátom

hcrevize napísal:
PMA napísal:
To už Rob přece udělal, kromě zveřejnění - zřejmě jsou tu nějaké bariéry.

Zde je to myslím popsáno dostatečně:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=123868#123868
Wink


Jasně, ale rob má celou sadu měření, jak se mění zkreslení se změnou odporu. Jenže je to jeho měření, takže to nechme na něm.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
junglik
Hifista - pokročilec


Založený: 27 apríl 2010
Príspevky: 259
Bydlisko: Praha 4

PríspevokZaslal: Pi február 04, 2011 18:59:10    Predmet: Pro úplné začátečníky jako jsem já ;) prosím potvrďte Odpovedať s citátom

U DPA 330 MkIV k rezistorům R33, R34 připojit paralelně nějaké jiné rezistory tak, aby výsledný odpor byl pro každý pár (paralelní kombinace) cca 210R, nebo rezistory R33, R34 zaměnit za 210R.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi február 04, 2011 23:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ne R33,34 ale R40,41
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
junglik
Hifista - pokročilec


Založený: 27 apríl 2010
Príspevky: 259
Bydlisko: Praha 4

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 13:04:46    Predmet: Tak snad už... Odpovedať s citátom

U DPA 330 MkIV k rezistorům R40, R41 připojit paralelně nějaké jiné rezistory tak, aby výsledný odpor byl pro každý pár (paralelní kombinace) cca 210R, nebo rezistory R40, R41 zaměnit za 210R.

Doporučení: dejte zespodu plošňáku paralelně 453R mimo řadu nebo 470R z řady a dostanete výsledný odpor 210R, ve druhém případě 213R. Oboje je OK. Pro kontrolu, změřený odpor v obvodu bude nižší, asi 131ohmů.


Díky Robe! Panu Dudkovi samému, poděkuji extra, hned jak to postavím (1 rok cca Embarassed )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 19:07:08    Predmet: Re: Tak snad už... Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil vanadoo dňa Pi september 07, 2012 17:40:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
etheen
Hifi obsluha


Založený: 26 február 2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 21:24:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Dal jsem 220R... Dokončení zesíku vidím do Velikonoc Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
junglik
Hifista - pokročilec


Založený: 27 apríl 2010
Príspevky: 259
Bydlisko: Praha 4

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 21:10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
vždyť já vám to klidně hodím do pošty, jak jsem už psal, to není problém, trafo je z Tronicu, řekl jsem jen, že chci to co má Quart ale jiné rozměry


Robe prozradíš mi sériové číslo toho tvého trafa? Předpokládám, že s jinými rozměry dostalo svoje vlastní ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 23:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

je tam vytištěno 1000062 10/05, ale stačí jim říct to původní číslo a do jakých rozměrů se musíš vejít a oni to namotají podle tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
junglik
Hifista - pokročilec


Založený: 27 apríl 2010
Príspevky: 259
Bydlisko: Praha 4

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2011 13:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte náhodou někdo 3d model osazené PCB DPA 330 MkIV ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 18:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dvě DPA330mkIV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 85, 86, 87  Ďalšia
Strana 11 z 87

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist