Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poradte sluchatka do 180 €

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Auranoir
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi december 24, 2010 23:47:03    Predmet: Poradte sluchatka do 180 € Odpovedať s citátom

Cafte zhanam nejake sluchatka do 180 €. Doteraz som pouzival asi 4 roky Koss TD85 ky ale zacinaju uz blbnut a potrebujem cosi lepsie a novsie. Nejake uzavrete by sa hodili alebo ani sam neviem nech to neni velmi pocut smerom von a nech ani mna nerusia zvuky v okoli. Tie stare Koss sluchadla som pouzival brutalne casto "asi preto sa po 4 rokoch zacinaju srat" a mal pripojene k uplne vsetkemu Ipod,MP3, Hifi Veza, Mobil ale hlavne PC. Repraky k PC ani nemam Very Happy . Taktiez su pripojene aj pri pozerani telky nonstop 24 h denne telka <----- > PC .
Takze nejake univerzalne by som chcel a nech vydrzia trocha drsnejsie zaobchadzanie. Rozmyslal som nad Sennheiser HD 595 kedze kazdy to tu na fore chvali ale bojim sa ze tie otvorene sluchatka bude velmi pocut smerom von. Chcem uz hlavne nieco lepsie ako tie Koss T85 tak cakam na skvele rady vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 06:19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

595ky na von urcene nejsu

so vyrazne pocut von, minimalne izoluju od vonkajsich zvukov cize na beznej ulici budu takmer nepouzitelne.
6.3mm jack a 3m kabel tiez nesu uplne idealne.

na kazdodenne pouzitie k pc urcite doporucujem, ale na von nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Auranoir
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 14:51:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zle som sa potom asi vyjadril smerom von nemyslel som na pobehovanie snimi na ulici na to bz som ich vobec nepouzival. Ale an pocuvanie doma v byte ci to je moc pocut kedze maju tu otvorenu konstrukciu alebo co to je Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 15:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží jak na hlas posloucháš, ve stejné místnosti budeš asi rušit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 18:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to som nejak zle cital Smile


ak je niekto dalsi v miestnosti, tak to bude rusit.
v noci nieje problem si nastavit hlasitost na polovicu a pouzivat ich miesto reproduktorov...

inak nejak podobne ich pouzivam, a funguju vyborne. jediny problem je, ze po asi roku pomerne intenzivneho pouzivania zacal praskat spoj medzi headbandom a muslami. presne na mieste s napisom 595. proste beznym namahanim, so zachadzanim ako v rukavickach.
nicomu to nevadi, ale je to pomerne bezna vada...


otazne je, ci na podobne zachadzanie nieje 595iek skoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Auranoir
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 20:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha no lebo uz mam tie 595ky vyhliadnute nejaky typek to tu predava na fore . A ake mate nazory an tie Koss sluchadla = dozivotna zaruka kvalita zvuku atd.... . Lebo pondelok by som mal prene ist ale teraz som napochybach ked pisete ze az tak to von pocut. A z uzatvorenych co bz ste potom doporucili v kvalite porovnatelnej s Sennheisermi 595 kami???? Nevyznam sa vtom tak mi poradte neico dobre nech to neni pocut von a nech to znesie aj nejake drsnejsie zaobchadzanie. A kebyze naozaj idem do tych 595 tiek tak sa oplati radsej nove kupit alebo pouzivane take ktore su uz skoro po zaruke. Co ked sa pokazia co potom? Dalej ktora znacka je lepsia Koss alebo Sennheiser preco ma Koss dozivotnu zaruku a Senhaisser nema . Mam strasne vela otazok takze piste a radte Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 21:35:05    Predmet: . Odpovedať s citátom

Koss dělá dobré akorát Porta pro a jeho klony. Jinak to není nic moc, apoň zvukově.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hanes
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 08:45:48    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tak Beyerdynamic DT 770 PRO za 3000.- CZK? Při rozumné hlasitosti neslyší vedle sedící člověk žádný zvuk, i útlum vnějšího hluku je dobrý, samozřejmě třeba hlasitě puštěná televize ruší poslech klasické hudby.
Výborný stav, málo používané, originál obal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Auranoir
Hifi obsluha


Založený: 24 december 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 16:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No uz som si kupil tie Sennheiser HD 595 ky a musim povedat ze je to celkom ina liga ako tie Koss TD85 ky. Hraju neskutocne dobre . A este otazka aku zvukovku doporucujete na tie sluchatka lebo teraz ich pocuvam cez onboard zvukovku na zakladnej doske. Tak nieco max do 80€. Vdaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 16:44:26    Predmet: Odpovedať s citátom

skus pohladat, preberalo sa to tu viac krat Smile

pozri asus xonar dx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 18:47:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplať na udac-v2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan.ps
Hifi obsluha


Založený: 15 máj 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 13:18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím Vás. Mohli by ste mi prosím poradiť nejaké slúchadlá do 150 Eur, ktoré by som používal iba doma na počúvanie hudby a cvičenie na gitare. Mám doma AKG K514, ale sú pre moje uši trošku malé a dosť ma tlačia, takže ich nedokážem mať viac na ušicah ako hodinu a pol.

Takže radšej by som chcel nejaké väčšie a mäkšie slúchadlá, ktoré by som bez problémov zvládol mať na ušiach aj niekoľko hodín.

A ešte jedna vec: priznám sa, že dnes som sa prvýkrát stretol na nete s pojmom "zahorovanie" slúchadiel. Mohol by mi prosím niekto objasniť, na čo to slúži a ako sa to v praxi robí??? Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 14:06:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivan.ps napísal:
Zdravím Vás. Mohli by ste mi prosím poradiť nejaké slúchadlá do 150 Eur, ktoré by som používal iba doma na počúvanie hudby a cvičenie na gitare. Mám doma AKG K514, ale sú pre moje uši trošku malé a dosť ma tlačia, takže ich nedokážem mať viac na ušicah ako hodinu a pol.

Takže radšej by som chcel nejaké väčšie a mäkšie slúchadlá, ktoré by som bez problémov zvládol mať na ušiach aj niekoľko hodín.

A ešte jedna vec: priznám sa, že dnes som sa prvýkrát stretol na nete s pojmom "zahorovanie" slúchadiel. Mohol by mi prosím niekto objasniť, na čo to slúži a ako sa to v praxi robí??? Ďakujem.


http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8423 - ja som hľadal čosi podobné, a skončil som s Senn HD25-CII - zatiaľ som sa nestretol s tým, že by sa na ne sťažoval niekto ohľadom prítlaku, a ja ich mám na hlave niekoľko hodín denne...ale zas, každá hlava je iná. Anyway, v tom vlákne nájdeš viacero alternatív okolo 150 € +/- , prípadne ešte špecifikuj, či by si rád uzavreté alebo otvorené, či na uši alebo okolo uší, či nejaké iné požiadavky a preferencie (hudobné).

F.

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ivan.ps
Hifi obsluha


Založený: 15 máj 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 15:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

NO nejaké špeciaálne požiadavky nemám, ale skôr asi uzatvorené, ako otvorené...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan.ps
Hifi obsluha


Založený: 15 máj 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 16:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktoré z týchto by boli vhodnejšie???

AKG K 272 HD

Beyerdynamic DT 770 Pro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 16:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivan.ps napísal:
Ktoré z týchto by boli vhodnejšie???

AKG K 272 HD

Beyerdynamic DT 770 Pro


neviem čo ostatní, ja som počul iba DT 770, a išiel by som do nich - i keď na môj vkus dosť moc basujú.

bojím sa totiž, či tie K272 HD nebudú ako trebárs K701 - ktorých hlavový most poriadne tlačí a odiera hlavu (dosť ľudí to spomína)

F.

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist