Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CH3COCH3 by TTC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 11:38:09    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 12:07:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 19:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Nemam pocit pomalych basu, jenom to proste nekope jako na koncerte kde perou do subbasu nekolik kilowat. Ja prozatim krom lesiho kabatu nemam co resit.


Otázka je, jestli ten pocit "kopání" způsobují nejhlubší basy, nebo zda je to spíš oblast cca 70-100 Hz.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 19:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tome to už máš finální výhybku včetně kompenzace impedančního hrbu BR?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Po január 31, 2011 19:43:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi jsem fyziologické ůčinky pozoroval tak, že jsem spolu s poslechem hudby pozoroval i co se děje na spektrálním analyzátoru.
Poznatek mám takový, že zvuk nad 100Hz vnímám jako "kopání" a pod 100Hz spíš jako vibrace a "plandání nohavic".
Ještě zajímavější poznatek je, že "kopání" se projeví i v pásmu nižších středů cca do 500Hz.
Na podobné experimenty doporučuji nejlépe sólové nahrávky, hlavně bících, výborné DVD je od firmy co vyrábí studiovou techniku SPL.

http://www.spl.info/options-accessories/dvd-surrounded-by-drums/in-short.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 12:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako vždy, "kick" je zdůraznění vyšších harmonek u spodků, nebo jejich vytvoření uměle (zahlceným mikrofonem nebo enhouncerem a podobně). Když někde v trase kopák - ucho posluchačovo někde něco klipne, tím lépe, i kdyby to měla být kmitačka o magnet, bude to správně kopat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 20:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT: Veľmi pekné a drahé bedne. Táto delená koncepcia sa mi v poslednej dobe začína veľmi páčiť. Čo sa m i však vôbec ale vôbec nepáči je fakt že nie si úplne spokojný s prednesom basovej sekcie. Ak niekto kúpi tak drahé meniče zákonite očakáva že budú proste dávať hneď od začiatku a nie že budem čakať na to kým sa nejaký "plandák rozplandá"!?
Myslím že by si mal ešte poriadne pocvičiť s výhybkou nech to začne poriadne kopať. Tam je pes zakopaný a nie v miestnosti drátoch a pračkách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 21:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To neni az tolik pravda, ja spokojeny jsem a to tak, ze velmi. Jen jsem tim chtel rict, ze tlaky jake jsou v klubu nebo na diskotekach z toho vytlacit nejde. Kdyz byla bedna u kolegy v jeho mistnosti, tak tam ty basy byly mnohem vyraznejsi nez u mne, coz je ovlivnene mistnosti. I tak jich mam dostatek, mnohem vice nez z predeslych beden co jsem doma kdy mel. Jednou dojde i na to ze se promeri mistnost a uvidi se co dal. Ovsem na domaci hrani na pohodicku a relax to nema chybu. A presne k tomuto ucelu to mam... Myslim ze se nekdo prijde podivat a poslechnout a zhodnotit, minimalne cough az se sem dostane. Kdyby se mi chtelo, zmenim o 90° umisteni, jenze se mi nechce. I kdyby se zmenil mod mistnosti, stejne bych to tak nechat nemohl. A hlavne nemam duvod, protoze to neni vubec zle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 21:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT už proběhlo testování skladbou Planu od Nohavici ? Wink
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 21:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Stug napísal:
TomasT: Veľmi pekné a drahé bedne. Táto delená koncepcia sa mi v poslednej dobe začína veľmi páčiť. Čo sa m i však vôbec ale vôbec nepáči je fakt že nie si úplne spokojný s prednesom basovej sekcie. Ak niekto kúpi tak drahé meniče zákonite očakáva že budú proste dávať hneď od začiatku a nie že budem čakať na to kým sa nejaký "plandák rozplandá"!?
Myslím že by si mal ešte poriadne pocvičiť s výhybkou nech to začne poriadne kopať. Tam je pes zakopaný a nie v miestnosti drátoch a pračkách.


Já bych to nějak nehrotil. Zdá se mi to vyvážené tak, jak to V.B. navrhnul.
BTW. snad nějak vyjde přesun bedniček ke mě na zkoušku v jiném brlohu, který má pěkný zdvih na 35hz Very Happy Musím opět poznamenat, že vokály na tom jsou nejrealističtější, jaké jsem z aparátu kdy slyšel...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 21:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad

Naposledy upravil Zilvar dňa Ne júl 29, 2012 19:50:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 22:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáš, aj nabudúce kľudne napíš čo ti trošičku vadí. My ti to tu pekne otrieskame o hlavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 22:16:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad

Naposledy upravil Zilvar dňa Ne júl 29, 2012 19:53:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 22:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nejsem příliš náročný, s takovým tuctovým zbožím bych se spokojil.
Tomáši, kdybys to chtěl hodit na skládku, za odvoz to beru... Very Happy

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 23:03:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zilvar napísal:
Je ovšem smutné,že vynaložená námaha a peníze nakonec nekorespondují s realným výsledkem Crying or Very sad Očekávání bylo nejspíš větší než momentální stav.Přeju at se to někdy podaří dořešit do uspokojivějšího stavu Thumb up
Vubec si nemyslim ze to nekoresponduje. Je to jen 12"... Dve dvanactky budou zase o necem jinem. No a nejak mne to nebavi se tu prit o tom jestli to je ok nebo neni, slyseli to tri lidi z nejblizsiho okoli a ani jeden s tim nemel problem. Ani ja s tim nemam problem, jsem realista a dokazu si uvedomit ze dva 12" krmene necelyma 200W nemuzou udelat to, co rada 18" do kterych se sype 20kW... Presto s nema budu velmi rad zit dal a nemam sebemensi potrebu s tim cokoliv dalsiho delat. Teda krome slusivejsiho kabatu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 23:05:45    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Tomáš, aj nabudúce kľudne napíš čo ti trošičku vadí. My ti to tu pekne otrieskame o hlavu.
Nejvic mne vadi nahravky, to je nejbolestivejsi misto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 23:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Co rád posloucháš ? Nějakou dobu taky pátrám po kvalitních nahrávkách v rámci CD formátu a něco málo jsem potkal.
Jinak pořád nemůžu přijít na kouzlo hlasitého poslechu. U N.A jsem málem ohluchl Laughing Doma poslouchám tak na 2-5W

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 23:18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Zilvar napísal:
Omlouvám se,tak sem to určitě nemyslel.Přišlo mi však líto,že není plně spokojen s výsledkem.Bedny vypadají opravdu impozantně a z popisu mi to vyznělo,jako běžné tuctové zboží.


Neni duvod se omlouvat, tuctove to teda rozhodne neni. Ale neni to ani dokonale, kdyz srovnam nedavno slysene 4x12" krmene v aktivu, tak se na toto podani proste nechytam. Ale nedivim se tomu a nemuzu rict ze by to bylo srovnatelne. Neni. Ale nejde srovnavat jabka s hruskama.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 01, 2011 23:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:
Co rád posloucháš ? Nějakou dobu taky pátrám po kvalitních nahrávkách v rámci CD formátu a něco málo jsem potkal.
Jinak pořád nemůžu přijít na kouzlo hlasitého poslechu. U N.A jsem málem ohluchl Laughing Doma poslouchám tak na 2-5W


Cokoliv u ceho muzu relaxovat. Nemam rad audiofilske zalezitosti, jazz. A nemusim ani PF -))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 17:13:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, já také vnímám z toho co tu píšeš, jisté zklamán. Proti 8“ Focal v SHAN 530 o kterých si psával jak Ti stačí to musí být přece jinde a o kvalitě přednesu zbytku pásem nemluvě.

TO dhfool
„Musím opět poznamenat, že vokály na tom jsou nejrealističtější, jaké jsem z aparátu kdy slyšel...“

A to si představ že to jde ještě lépe, Tomáš jako kolenovrt Wink nepořídil tu lepší variantu Accuton středobasáku co dělají, který má ještě podstatně nižší zkreslení a lepší dynamitu a součástky vyhybek budou taky spíše ekonomické.

To jardag69
„U N.A jsem málem ohluchl Doma poslouchám tak na 2-5W“
Nějak nevím o čem píšeš, asi o návštěvě na některé z výstav H-E Praha? Tam to určitě nikdy moc nahlas nebylo.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 17:58:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jé tak to se omlouvám. Měl jsem za to, že jsi N.A z Ústí n Labem Embarassed
Kupoval jsem DAC Casea.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 18:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

hihi, levný středobas, levný součástky a levná neznačková dřevotříska, co já sem od accutonů zaznamenal za zprávu, tak asi před rokem a půl, že si koupili měřící soupravu a že se s ní budou asi rok učit měřit, takže mi vychází, že teprve teď se můžem bavit, co je drahý a co levný, tedy kromě diamantu a když se zeptáš pistoleho, tak Ti ukáže, jak měří nový accutony- levný a drahý střeďáky.
Jinak před rokem sem měl pasivní výhybku na Etonu obšlehlou z tohoto projektu http://www.humblehomemadehifi.com/Andromeda%20Mk-II.html
a při 90litrech a ladění br na 32Hz to byl decentní bas, takže radši hraju přes behringer, kde si můžu přidat a ubrat šupu dole, nebo nahrudní koš, jakou mám zrovna náladu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 18:45:19    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. Plánuješ niekedy prísť vystavovať aj do Bratislavy na H-E??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 19:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To mongol
Nějak Ti nerozumím, měření mají na stránkách a tohle je přece pořádný rozdíl:



Je jedno kdy si koupili a jakou měřící aparaturu, oba měniče jsou měřené na stejné a za stejných podmínek.
A nějak nechápu co furt blbnete s těma šupama a kopáním? Pokud nehrajete stejně hlasitě jako na koncertě a nemáte podobnou plochu basáků jak by jste to tam chtěli mít stejné při dvouch 12“ a nějakých 90-100dB tlaku?

To jardag69

Ježiši to jseš Ty Jardo, vždyť Tys měl „jardag“ a avatar modré oko!?
Už si ani nepamatuju kolik to je let, co jsi u mě byl, nějakých 7? Jsem určitě tenkrát nehrál nijak strašně nahlas, to spíš Ty doma posloucháš šepot. Muzika musí hrát trochu nahlas, jinak nemůže mít správnou barvu, detail a drive.

To Stug,
Není to v plánu.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 20:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem někde zahrabal heslo, tak jsem si udělal nový účet. Dal jsem si do nicku i datum narození Wink
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 21:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla toho čo som vyrozumel tak veci ako Pink Floyd, Dire Straits, Patricia Barber, Chris Jones a podobné mu hrajú OK. Áno tieto nahrávky budú kopať
aj na kuchynskom tranzistoráku ale čo keď niekto počúva Guns N' Roses alebo Def Leppard??
Keď toľko investujem tak aj očakávam nejaký výsledok že aj horšie nahrávky a tých je väčšina budú hrať obstojne. Nejde o to že keď príde úder na bicie mi to bude hneť váľat steny v dome ale aby to bolo len nejaké "pohlazení" tak to určite nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 21:44:08    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
To mongol
A nějak nechápu co furt blbnete s těma šupama a kopáním? Pokud nehrajete stejně hlasitě jako na koncertě a nemáte podobnou plochu basáků jak by jste to tam chtěli mít stejné při dvouch 12“ a nějakých 90-100dB tlaku?

jo Frightened

Zadne zklamani se nekonna... Nemuzu z toho byt uplne nadseny, co mi zbylo az to bude v aktivu nebo alespon v biampu? Jsem maximalne spokojeny, to je myslim dost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 22:53:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci, možno ucvrkávate z toho ako vám to doma skvelo hrá.... ale možno je to horšie ako to hrá Tomášovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 23:36:38    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Chlapci, možno ucvrkávate z toho ako vám to doma skvelo hrá.... ale možno je to horšie ako to hrá Tomášovi.


Já bych to "možno" klidně i škrtnul, když si vzpomenu, kde jsem všude byl a jak to hrálo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 23:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu, "možno" škrtám. Som príliš diplomatický.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 14:13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

... Very Happy

Naposledy upravil jamo dňa St február 09, 2011 20:27:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist