Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Popisky na skříně

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 09:40:04    Predmet: Popisky na skříně Odpovedať s citátom

Zdravím, chci se zeptat jak řešíte popisky na skříně například pro zesilovač? Nedavno jsem si postavil sluchátkový zesilovač a teď se chystám na actidampa a le už te´d přemýšlím jak udělat popisy na skříňku jedná se mi třeba o POWER,IN,OUT,PHONO,ON,OFF atd. Kdysi jsem to dělal propisotem měl jsem toho hodně ale dnes už jsou zásoby pryč a v obchodech už nic není.Máte někdo typ jak tohle vyřešit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 12:34:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Propisot se dělá furt: http://www.rafoshop.cz/samolepici-pismena-a-cislice--propisot/ Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 14:27:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A není lepší sesmolit to v počítači a pak vytisknout laserovkou na samolepicí fólii? Trafovat se propisotem by se mi v roce 2008 už nějak nechtělo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 15:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

LASER, fotocestou alebo v gravír. firme (doplnková služba pri výrobe vizitiek, pečiatky a pod...)
_________________
ars longa, vita brevis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 21:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano taky jsem našel to co je uvedeno víše ale velice omezené,kdysi byli aršíky z různýma velikostma a i ruzné styly písem a i více barev.Dále glavírovat na lakovaný plast taky trochu nefunguje.Mám tady samolepící papíry do tiskárny ale to je jen papír a jak to bude vypadat nalepené na stříbném laku i kdybych to přelakoval lakem na fotky pragosorb který už taky neexistuje????Něco jiného neznáte ? co třeba nějaká firma co dělá třeba vodolepky co se používaly na plastikové modely?Je něco takového možné??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 22:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

a co třebas http://acon.sk/aconweb/data/produkty/frezovanie/frezovanie.htm ?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 22:08:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Frezují otvory a glavírují jen do kovu a do plastu glavírovat i kdyby to bylo sebelepší tak to neudělají tak malé jaké to je třeba na klávesnici u notebooku a to je pro mě i tak moc velké písmo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 22:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá priehľadná samolepiaca fólia vyzerá celkom dobre. Je dostať aj do atramentových
talčiarní, tak to môžeš mať aj farebné, ale asi by bol k tomu vhodný vodeodolný toner.
Já to mám nalepené na drevenom prednom paneli a som s tým spokojný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Pi február 29, 2008 22:47:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžeš poslat link kde se dá sehnat průhledná samolepící fólie na kterou se dá tisknout na inkoustovce?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mengel252
Nádejný hifista


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: So marec 01, 2008 06:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to nie je tajné a môže to byť nálepka, pošli mi súbory, z ktorých to chces tlačiť. zvyšok mailom. Ale prosím dnes - v rámci nedele to stihnem, potom to už asi potrvá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: So marec 01, 2008 11:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kúpil som to v predajni Canon u nás v meste, predpokladám, že by to
nemal byť problém kúpiť v lepšej predajni s kancelárskymi potrebami
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 16, 2011 23:51:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial by este niekto riesil popisky, mame v robote UV ploter - dokaze tlacit priamo na plexisklo, kov, drevo, papier,
samolepiace folie - farebne aj bielou (moznost potlacat tmave a cierne materialy) Jedina podmienka je,
ze potlacana vec musi byt rovna a hruba maximalne 5 cm.
Da sa vytlacit akykolvek motiv alebo text pripraveny v pocitaci, najlepsie v nejakom vektorovom editore...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po január 17, 2011 00:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuko:
Veľmi zaujímavá ponuka. Neboli by dáke fotky na predstavu ako to vyzerá?
Myslel som výsledok po vytlačení, nie ten ploter. Smile


Naposledy upravil JC dňa Po január 17, 2011 09:16:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 17, 2011 00:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozem zajtra v robote nieco nafotit. Potlacal som pred casom kamosovi takuto krabicku na sluchatkovy zosilovac http://www.sos.sk/?str=371&artnum=70110 , tak ked som videl toto vlakno, napadlo ma, ze by mozno mal niekto zaujem.
Edit: sorry, som PN, takze az ked pridem do prace...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 04, 2011 21:27:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sa mi konecne podarilo pripravit a vytlacit vzorku. Je to tlacene na hlinikovy panel na stenu z IKEA. Rozmer tabulky bol 20x14cm. Tlac je matna.







Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 10:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

kuko61 napísal:
Tak sa mi konecne podarilo pripravit a vytlacit vzorku. Je to tlacene na hlinikovy panel na stenu z IKEA. Rozmer tabulky bol 20x14cm. Tlac je matna.
No konečne!!!!!!!!! Už som ti chcel písať SS. Veľmi sa mi to páči, ale nerozumiem tej časti čo som zvýraznil tučne. Žeby to bol panel určený na prilepenie na stenu? Tak to. prosím, vysvetli. V akých rozmeroch sa predáva, prípadne aj cenu. A ešte mám jednu poznámku. Urob, prosím Ťa, niečo s rozmermi tých obrázkov, to sa nedá normálne prezerať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 12:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta tabulka bola zvysok z materialu, co sme davnejsie potlacali pre zakaznika. Chcel som, aby sa to podobalo na kov.
Je to 2mm laminatovy panel, ktory je potiahnuty hlinikovou foliou a pouziva sa do kuchyn na stenu za sporak, aby sa stena dala lahko umyt.
Vcera vecer som bol v IKEA, tak som sa pozrel, na co som to vlastne tlacil Very Happy Inac je to dost drahe, za panel 60 x 50 cm chcu skoro 18€.
A mozno ani nie je, naozaj neviem, kolko stoji material na panely pristrojov, ktore sa vyrabaju v malych kusovych seriach.
Tiez neviem posudit ci by bol tento material vhodny na taketo zariadenia.

Ale ako som uz pisal predtym, material sa da potlacit rozny, dodrzane musi byt to, ze musi byt rovny a hruby max 5cm.
Preco to musi byt tak je vidno na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=Zni3M3Q8li8

Inac je dobre, aby bol material pred potlacou uz opracovany - cize napileny na rozmery, vyvrtane diery, pripadne pogravirovany,
pretoze by sa potlac pri dalsom opracovavani mohla poskodit. My zatial pilu alebo frezu na tvrde materialy nemame.

PS: myslim, ze na mensich fotkach by zanikli detaily. Tieto maju na sirku 1280 pixlov a na monitoroch so v sucasnosti beznym rozlisenim
(1600 alebo 1920 pixlov na sirku) sa prezeraju v pohode Wink


Naposledy upravil kuko61 dňa Ut október 13, 2015 00:02:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 12:54:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Toje fakt luxusne !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 15:18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa práve tento materiál páči, vyzerá to ako skutočný hliník. Pokiaľ má ten prístroj subpanel, tak to nie je vôbec na závadu. A teraz ešte pár otázok, ktoré by mohli zaujímať aj ďalších.
Je potrebné potlač ešte niečim prestreknúť (napr. priehľadný autolak), alebo je to dostatočne odolné proti oteru?
Pokiaľ má ten panel zaoblené rohy tak ako ho vycentrujete pred tlačou? Je vhodné do návrhu umiestniť rohové značky, alebo ako sa to rieši (nechcem mať na obvode žiadnu čiaru).
A ak ten lak už na paneli je, možno ho ponechať alebo by bolo lepšie dať ho dolu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 16:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jestli jsem to dobře pobral, je to obří inkoustovka na lak vytvrzovaný UV světlem bez solventu.
Nádherná technologie, ale to musí být pekelně drahé, mají-li se vrátit peníze investované do toho stroje.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 19:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

JC > Odolne proti beznemu oteru to je, farba je dostatocne tvrda, tato tlac je urcena primarne pre pouzitie v exterieri. Ale kazda tlac ide zoskrabat. Zalezi na pouziti. Pri zosilnovaci, ktory bude stat na stoliku to podla mna lakovat netreba, ak by bola potlac napr. na headampe, ktory sa nosi vo vrecku alebo batohu, lak by pomohol ochranit tlac voci sustavnemu oteru. Co sa tyka chemikalii, napr. isopropylalkohol tuto farbu rozpusta.
Co sa tyka existujuceho laku na paneli, neviem odpovedat, bolo by treba odskusat, ci bude farba na tom laku drzat.

Ak je tabulka pravouhla, vystredenie tlace nie je problem, aj ked ma zaoblene okraje. PDF s grafikou musi mat rozmer tabulky, a to co sa ma tlacit musi byt rozmiestnene v PDF tak, ako sa to ma tlacit. Tabulka sa zarazi na pravitko - vpravo dole je suradnica 0:0. PDF sa potom tlaci s nastavenym pociatkom 0:0 a tlac presne sadne na tabulku. Poziciu zaciatku tlace ide nastavit na desatinu milimetra v ramci celeho stola (2.5x1.5m). Najjednoduchsie je pripravovat grafiku tak, ze sa v CorelDrawe alebo Illustratore nastavi stranka velkosti tabulky a rozmiestni sa grafika, ktora sa ma tlacit. Po exporte do PDF je v nom informacia o velkosti stranky a ta sa pouzije pri tlaci ako velkost PDF.
Pokial je tabuliek viac, daju sa rozmiestnit na stol vedla seba. V programe, z ktoreho sa tlaci, sa aj PDF subory rozmiestnia vedla seba a vsetky tabulky sa potom tlacia naraz. Nakreslil som priklad, ako to vyzera pri tlaci viac kusov rovnakych objektov.

opa > ak bereme ako inkustovku vsetko, co ma tlacove hlavy s tryskami cez ktore strieka farbu tak ano, je to inkustovka Wink Ale farby nemaju s inkustovymi a ani solventnymi nic spolocne. UV lampy prechadzaju ponad tlac hned po tom, ako je farba vystreknuta, takze farba je hned vytvrdena. Co sa tyka ceny, nemyslim si, ze je tlac velmi draha, cenu mame na urovni kvalitnej solventnej tlace. Samozrejme, ze existuje aj lacna solventna tlac s nizkymi nakladmi a vysokou produkciou - na takych plotroch sa tlacia billboardy alebo citylighty, kvalita je vsak horsia, ale to nevadi, pretoze je tam aj vacsia pohladova vzdialenost. Tato tlac je urcena skor na kvalitnu exterierovu a interierovu tlac. Oproti solventu je vyhodou prave moznost priamej potlace doskovych materialov a moznost tlacit bielou farbou. Ale je to tak, ze na urcity typ zakazok, kde je potrebna odolnost tlace, je vhodnejsi solvent a na iny UV tlac.

_________________
Infinity Kappa 8.2i
iPod 5.5G iMod, Fiio E17 -> IEM LZ-A2, LZ-A4
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL -> Elemental Watson -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, AKG K545, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St január 11, 2012 07:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá tlač je stále aktuálna? Ak áno, mal by som záujem o nejaký pokus na predný panel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St január 11, 2012 10:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si poslať odpoveď za Kuka, určite to urobia. Treba si len pripraviť výkres aspoň vo formáte PDF a aby zodpovedali rozmery. Ale Kuko Ti k tomu povie bližšie, napíš mu SS. A dovtedy už navrhuj Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St február 22, 2012 16:33:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja prikladám foto (zatiaĺ iba mobilom) predného panelu, ktorý mi kuko61 vytlačil na tej ich UV tlačiarni. Páći sa mi to. Veď posúďte sami. Odolnosť? Myslím, že keby som chcel, tak to nechtom zoškriabem (ale to by som chcel) ale bruškom prsta a handričkou na prach je to OK. Ja môžem odporučiť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist