Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Akusticke zatlmenie stropu - ciastocne alebo uplne???

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
demo
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2010
Príspevky: 10
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po január 17, 2011 14:31:21    Predmet: Akusticke zatlmenie stropu - ciastocne alebo uplne??? Odpovedať s citátom

Dobry den pani experti,

Velmi by som ocenil Vase nazory a skusenosti, ktore mi pomozu rozhodnut sa pri akustickom skulturnovani mojej obyvacky. Doteraz som totiz dostal velmi rozdielne odpovede preto ratam s tym, ze v tomto fore sa mi podari dopracovat sa co najbliszie k pravde. Jedna sa o miestnost cca 7x4m pocuvat sa bude na sirku tj pri jednej stene budu repra a cca 4m od nich pri druhej stene bude gauc. Confused Nie idealne, ale ved aj preto sem pisem...

1) Mam akusticky tvrdy priestor - sklo, parkety a galeria..., mam naozaj velku ozvenu a zvuk sa siri vsade s velkou intenzitou. Idem zapratat priestor nabytkom, dat koberec, kniznice, akusticke obrazy, ... ale najprv mam vraj zacat so zatlmenim stropu - PRAVDA?
2) Prezrel som si niektore vlakna ale nenasiel som jednoznacny nazor co na zatlmenie pouzit. Cena nebyva vzdy meradlom kvality a efektivnosti. PORADITE?
3) Kvoli konstrukcii dveri, galerii,... nebudem moct zatlmit cely strop. Existuje priama umera medzi zatlmenou plochou a vysledkom, alebo efektivita zatlmenia klesa od stredu stropu ku stenam? Bude stacit zatlmit len stred stropu? Ako daleko od steny moze zacinat stropne zatlmenie aby to malo este dobry efekt?

Dakujem vopred za vsetky dobre rady! (... a vyrypy nejak prezijem) Twisted Evil

Ondro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 17, 2011 14:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3329
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
demo
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2010
Príspevky: 10
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St január 19, 2011 10:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem,

no, je tam toho spusta, uz som to pozeral a zatial tomu velmi nerozumiem Embarassed , ale idem to nastudovat...

Ak sa da, mozte mi niekto prosim skusit polopatisticky odpovedat na povodne otazky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
demo
Hifi obsluha


Založený: 21 december 2010
Príspevky: 10
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi február 04, 2011 12:01:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute, nikto nic? Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 23:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučujem ti obrátiť sa sem http://www.obifon.sk/web/akustika .Sám som si tam dal vyrobiť kazetový strop.Dodávka pomerne rýchla(3-4 týždne,v čase krízi to bude možno ešte lepšie),ceny priaznivé - 24,4m2 za 18 000Sk vrátane závesnej konštrukcie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist