Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ako minimalizovať šum v slúchadlách

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
whisper
Hifi obsluha


Založený: 19 február 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 19:23:59    Predmet: Ako minimalizovať šum v slúchadlách Odpovedať s citátom

Nazdar,

predpokladám, že na tento problém asi neexistuje jednoduché riešenie, ale predsa skúsim šťastie:

Kúpil som si konečne kvalitnejšie slúchadlá (d-Jays) a zistil som, že mám menší problém so zdrojmi signálu: notebook aj mobil po pripojení slúchadiel "šumia", či už vďaka nekvalite zosilňovača, alebo zosilňovaním naindukovaného elektrického signálu... Problém je v tom, že slúchadlá sú natoľko citlivé na budiaci signál, že počúvam na 1-2 najnižšom stupni hlasitosti a tento šum je tak dosť výrazný... A ak ide tichší typ hudby alebo hudbu s menším počtom nástrojov, ktoré takto vytvárajú "tichšie medzery" tak tam je ten šum dosť počuť...

Rozmýšlal som, že pri notebooku by to možno vyriešila externá zvuková karta, ale zatiaľ skúšam hľadať riešenie bez väčších investícií... Ďakujem vopred za prípadné rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 19:43:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučuji vyzkoušet jiná sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
whisper
Hifi obsluha


Založený: 19 február 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 19:55:49    Predmet: Odpovedať s citátom

AKG 321 to isté, len trošku potichšie...

Skúšal som ich obe pripojiť na notebook, na mobil, na tuner Pioneer, všade to isté - po zapnutí počuť jednotvárny šum... Šum je na každom zariadení iný, ale jeho intenzita na všetkých ostáva nemenná bez ohľadu na ovládač hlasitosti (aj na úplnej nule to šumí, prestane len pri vypnutí)

Zaujímalo by ma, či je okolo mňa nejaký magický trojuholník, že s tým nikto okrem mňa nemá problém...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TurboLama
Nádejný hifista


Založený: 30 apríl 2010
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 20:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

U špuntů je to bohužel normální, když vyzkoušíš sluchátka klasické konstrukce tak nejspíš šumět nebudou. Ale samozřejmě záleží i na kvalitě zdroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Po február 07, 2011 08:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

mozes skusit nejak utlmit signal, cim znizis hladinu sumu aj hudobneho signalu a zaroven vytiahnut hlasitost na zdroji vyssie.

ako low-end riesenie napriklad nejaky regulator hlasitosti. ten potenciometer bude dost priserny, lepsie by bolo vyrobit si (neviem, ci sa to da aj kupit) nejaky fixny. pohladaj "inline headphone attenuator" na google alebo forach head-fi.org
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Po február 07, 2011 10:24:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten šum je způsoben těma zařízeníma, teda buď můžeš najít přehrávač který nešumí, nebo použít nějaký odpor jak doporučuje mimoklepes. Doporučuje se maximálně 30 ohmů, to odmaže šum a přitom to zas tak moc nezhorší zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
whisper
Hifi obsluha


Založený: 19 február 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 08, 2011 18:52:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Káblik s regulátorom hlasitosti (potenciometrom) vyriešil šumenie Dancing happy

Akurát ten šum sa stráca až od 200 ohm a vyššie... Stratu na kvalite zvuku neviem posúdiť... Mám pocit, že to trochu utlmilo nízke frekvencie... Zisk na "počúvateľnosti" je ale absenciou šumu značný pri niektorých žánroch


Naposledy upravil whisper dňa Ut február 08, 2011 22:15:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut február 08, 2011 20:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

tak jedině udělat dělič. Do serie třeba 50 ohmů a paralerně ke sluchátkům třeba 6R8.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist