Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

KEF - nová Q série

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 18:43:38    Predmet: KEF - nová Q série Odpovedať s citátom



Máte někdo zkušenost s novou řadou od KEF? V S&V opět vyšel jen test nižších modelů. Mně by spíše zajímal zvuk Q900vek. Koncepce koaxiálních repro s pasivními membránami může být úspěšná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 18:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu máš test: http://www.hifi-voice.com/testy/kef-q900-a-q100.html .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 06, 2011 19:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobnú skúsenosť žiaľ ešte nemám, ale teším sa na ne, navnadili ma výsledky testov v nemeckých časopisoch - AUDIU 12/2010 (Q 500 - "Spitzenklasse" 80 b), v STEREU 1/2011 (kompaktné Q 300 - Klang-Niveau 81%) a celej "grupy" v STEREOPLAY 1/2011 (tam dostala Q 900 55 b za zvuk, spolu 74 b - Spitzenklasse). V týchto testoch sa unisono zhodli, že najmä modely Q 300 a Q 900 patria po zvukovej stránke do omnoho vyšších cenových tried .. takže buď má KEF tak kvalitné PR, alebo naozaj pri novej Q rade ich "soudruzi" neudělali nikde chybu Smile
_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 07:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

test na hifi-voice hovori za vsetko...

pekne bednicky du to:





Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 10:58:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Bavil som sa o nich aj s jednym panom co prevadzkuje hifi shop.Na vyskach,stredoch,detailoch presne to iste ako KEF iQ90,no iQ90 zahraju lepsi priestor.Nove Q900 maju len objemnejsi bass a charakterom trochu odlisny.Basove menice maju predsa len membrany hlinikove.Kazdopadne su to riadne masiny a je pravda,ze v tej cenovke ponukaju tak isto ako KEF iQ90 o triedu a mozno aj viac kvalitnejsi zvuk.Ja som si vybral iQ90-tky a som nad mieru spokojny... Headbang2
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 12:56:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BASSLINE napísal:
Bavil som sa o nich aj s jednym panom co prevadzkuje hifi shop.Na vyskach,stredoch,detailoch presne to iste ako KEF iQ90,no iQ90 zahraju lepsi priestor.Nove Q900 maju len objemnejsi bass a charakterom trochu odlisny.Basove menice maju predsa len membrany hlinikove.Kazdopadne su to riadne masiny a je pravda,ze v tej cenovke ponukaju tak isto ako KEF iQ90 o triedu a mozno aj viac kvalitnejsi zvuk.Ja som si vybral iQ90-tky a som nad mieru spokojny... Headbang2


nazdar´s. Pozeral som tú radu od KEF, vypadá parádne a podľa testov tak aj vraj hrá. Počul som nižšiu radu KEF - C6 na Onkyu 9377, bol to prekrásny zvuk a odvtedy sa mi hodne moc páči táto značka. Tiež uvažujem nad kúpou IQ90 keď budú prachy. Čím to kŕmiš?? Ja mám na ne prichystané práve onkyo 9377. A počúvam prevažne Pink Floyd, Scorpions, Guns, Metallicu, Tarju Turunen, Nightwish, Manovar... Dúfam, že majú dostatočný basový prejav.

_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2011 18:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja mam zatial len AVR ako mam v popise.Ale budem menit za stereo zosik.Na iQ90 si ale priprav nieco ovela silnejsie.A hlavne ak s nich chces dostat aj slusnu basovu zlozku.Tie si pitaju riadne zrat.No ale uz sa nevyrabaju a tazko sa zhanaju.Teda tazko sa zhanaju vo farbe walnut.Cierne a oranzove zozenies este v pohode.No ja som sa musel po walnut trepat az do stredu Polska.Nemohol som ich zohnat v UK,Madarsku ani Nemecku.U nas by sa aj nasli ale chceli za ne nekrestanske prachy.Podla toho aku hudbu pocuvas,tak budes s nimi velmi spokojny aj ty ked dojdu dom.Prajem... Headbang2
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DoubleJ
Hifi obsluha


Založený: 14 december 2010
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 02:00:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa dnes stal stastnym majitelom Q300 a hoci sa este len rozohravaju, hraju uzasne a ak by to dakoho zaujimalo, napisem k ich kupe par slov... Aj tu na fore som dlhsiu dobu riesil co kupit a nakoniec to vyhral Marantz PM7004, prave so spominanymi KEF. Uz za tym sedim niekolko hodin a stale sa od tejto kombinacie neviem odtrhnut, dokonca priatelka sedi spolu so mnou a vybera pesnicky co chce pocut. Co sa tyka zosilovaca, tak som skusal vsetko mozne od H/K, CA, NAD no tento Marantz u mna jednoznacne zvitazil. Z bedni som toho taktiez poskusal pozehnane a vo finale ostali tieto KEF, B&W 685 a KEF iQ30. iQ30 mi prisli na stredoch obcas az prilis ostre, B&W mali zase pre moji usi trosku viac basovejsi nadych ako som si predstavoval, no sedeli mi viac ako iQ30 a vsetko ostatne. Tie B&Wcka som uz mal skoro doma, nebyt skvelej recenzie na Q300ky v januarovom stereu a paradnych ohlasov ludi na whathifi fore, prave v kombinacii s Marantzom. Vravim, mam ich sice len niekolko hodin, no som z nich uneseny, zvuk presne taky, aky som 4 mesiace ci kolko hladal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 09:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja by som KEF s Marantzom asi nekombinoval.Vobec to nie je dobra kombinacia.Aj tie iQ30-tky si musel pocut nerozohrane a na nevhodnom zosiku.KEFy su bedne,ku ktorym treba vybrat spravny zosik.S urcitostou mozem povedat,ze to Marantz nie je...
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matwej.sk
Nádejný hifista


Založený: 29 september 2010
Príspevky: 65

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 14:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

BASSLINE podla mna sa mylis. Kedze uzivatel je spokojny, Marantz sa k tym bedniam hodi, minimalne pre jeho usi, takze tvoje spochybnovanie vobec nie je na mieste. Okrem toho ani si to vsetko nepocul tak ako dotycny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 16:13:10    Predmet: Odpovedať s citátom

to BASSLINE: Jak se tak dívám tak ty máš na takové bedny VSX1015, fuj.. Shocked Počkej až je napojíš na pořádný zesík, to bude jiná liga.
Jak hrajou s marantzem nedokážu odhadnout, jak budou ale hrát s tím pioneerem vědět ani nechci Smile.

_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DoubleJ
Hifi obsluha


Založený: 14 december 2010
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 16:45:21    Predmet: Odpovedať s citátom

@ BASSLINE: iQ30 rozohrane boli a pocuval som ich na zosiku Marantz PM15S1 v kombinacii s prehravacom Marantz SA15S1 (predajna Basys v Brne), takze este odost vyssia liga ako mam ja.
Co sa tyka kombinacie, tak samotny KEF ich neviem kde prezentovali prave na zosikoch Marantz a ked si prejdes Whathifi, tak prave tuto kombinaciu dost ludi preferuje a ludia co to poculi nesetrili frazami ako "perfect match" atd, tak neviem, asi to az taka zla kombinacia nebude... Ale kazdy ma sluch a preferencie ine, aj tuna na fore mi bolo doporucovane CA, no pol hodina posluchu 650ky a ku CA som sa uz nevracal... A vravim, Marantz som pocul s KEF, B&W, v predajni mi k nemu velmi doporucovali Mordaunt Short, no stacili 2 skladby a som povedal ze nech to radsej daju prec...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 17:21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,ale ty si pocuval ten marantz nie tie bedne.Asi ked sa ti zvuk ani jednych nepozdaval,tak nebudu na vine bedne ale marantz.Chodil som po vystavach v britanii a vacsinou som najviac casu stravil v KEF.Tak mi nevykladaj ze marantz je uplne supa dupa volba ku kef.NIE JE!!!A o whathifi vieme podaktori svoje.Minimalne 50% by som nebral vazne.

S pioneerom to hra zatial celkom good.Urcite to nema taky rezavy zvuk ako s marantz.Samozrejme budem menit za stereo zosik...

_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DoubleJ
Hifi obsluha


Založený: 14 december 2010
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 17:55:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Uprimne, mne je to tak jedno ci jeden tipek u nas tvrdi, ze KEF Q300 a Marantz sa absolutne nehodia a na forach (netvrdim ze nejaki recenzenti, ale bezni ludia) v Nemecku, UK a neviem co som este presiel, tvrdia zase opak (iked nie vsetci ale dost, ale to sme zase pri tom, ze kolko ludi tolko chuti). A to uz teda musia byt podaktori riadne hluchi, ked si novu radu dovolia ukazovat na Marantzoch, ktore sa k nim ocividne nehodia... Ach... Mne ten zvuk sedi (a ocividne nie som sam), a mna zase nik nepresvedci, ze som si vybral spatne, pretoze som tym stravil hrcu casu kym som bol s vyberom spokojny a budem to pocuvat ja a uz teraz viem, ze len tak skoro to nevymenim...

Jedine co som chcel povedat je, ze tato kombinacia sa mi paci a mozno sa najde opat niekto, komu sa pacit bude a mozno mu to vo vybere pomoze... Ja by som bol len rad keby mi niekto 3 mesiace dozadu napise, ze skus aj Marantz a KEF, mozno ti sadne a nemusel by som zhanat studia s CA a neviem este s cim a zabijat nimi cas. Neviem preco niekto citi potrebu vyvracat druhym nazor na to, co sam pocuje a sa mu paci... Ja tiez nechodim po forach s pocitacmi ci kamerami/fotakmi a nepresviecam kazdeho, co si kupil to + to a dovoli si napisat, ze teda funguje mi to super, ze sa rozhodol zle...

A co sa toho rezaveho zvuku tyka, sam som napisal, ze s iQ30 to nebolo idealne a volil by som skor B&W, no Q300 hrali inak (pre mna lepsie) ako iQ30, aj ako 685ky, takze vyhrali tie.

A inak, teraz som si vsimol, nie je aj na tom prilozenom obrazku hore prave Marantz? A s novymi KEF? Zaujimave....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 11:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupuj si co chces a pocuvaj co chces.Na obrazku moze byt aj jezisko co sedi za bicimi a nemusi na ne vediet hrat.Stravil som dost casu debatovanim priamo s ludmi od kef a ani jeden nedoporucoval marantz.No ale ak sa ti to paci tak pocuvaj a tes sa...
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist