Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

New Menhir Fasta - codename Aragorn
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 10:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA
Mam pocit, že spousta lidí vůbec nepřemýšlí nad tím co čtou, ale nad tím kdo to napsal, komu to směřoval, ke komu mají větší sympatie a kdo je pro ně nedotknutelný a budu ho bránit za každou cenu.

Já napsal 50.000,- za dvě výstavy a alespoň jednoduché stránky. (na výstavy přijde spousta lidí a odnesou si leták, či alespoň vizitku s www, kde se následně dozvědí informace.)
Ty blábolíš o 50.000 za stránky a kritizuješ ty mé. Já mam jednoduché stránky, protože jsem to tak chtěl a navíc to bylo laciné.

Krom změření měničů a vlastní výroby www, letáků a vizitek je vše kolem Lucidů jaksi one men show! ( návrh celkové koncepce, vývoj a ladění, zajištění dodávek komponentů ze zahraničí, zajištění výroby skříní, celková kompletace výrobku, focení, texty, návrh designu stránek, letáků, vizitek a nakonec i prodejní strategie).
Proto jsem měl pocit, že k této problematice mam co smysluplného a podpořeného praxí napsat. Ale je vidět, že to byla jen ztráta času a marná snaha.
Jak už jsem napsal, Boba si vážím a ani by mě nenapadlo se s ním nějak srovnávat, jeho mnoho desetiletí dlouhá praxe, obrovské teoretické, ale i praktické zkušenosti jsou nedostižné. Ale to je všechno a to je v tomto případě moc málo.
Já hledal mimochodem použitelného „truhláře“ pro profesionální výsledek skříní na mé výtvory prakticky od roku 1994, a našel jsem ho až po 11 letech. Dosaženou kvalitu mohli návštěvníci výstav vidět. Jeden majitel studia si myslel, že to dělali truhláři od Barletty. A to s tím nejsem spokojen na 100%! Vše chce prostě své.

Kuda 4

Co tu napsal Machalík a já v posledních příspěvcích opravdu vnímáš jako rýpání!?
Já to vidím jako velice relevantní postřehy a rady.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 11:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tah na věc není vše ( respektive ten amatérského rozměru ), chybí hlavně pořádnej balík, aby se to dalo dělat levně. Jak to dělá Číňan ? Není fabrika s levnou produkcí ? Tak přesvědčí ÚV, že je taková fabrika nutností, dostane dotaci a postaví ji. Když nepřesvědčí, vysere se na to a jde dělat něco jinýho, místo toho, aby jezdil s velkým tahem ze Šanghaje do Pekingu pořád dokola...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 11:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, vnímám to tak. Protože ty vaše informace, rady, poznámky přece každý ví a ví je i VB, prostě amatérské představy o obchodu. To, že to ale VB dělá jinak, zvláštně je přece v jeho případě normální. Opravdu nevím, proč do toho stále někdo rýpe. V jedné věci s Machalíkem souhlasím, kdo má zájem, domluví se, přijede, Aragorny poslechne, koupí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 11:13:41    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tah na věc není vše ( respektive ten amatérského rozměru ), chybí hlavně pořádnej balík, aby se to dalo dělat levně. Jak to dělá Číňan ? Není fabrika s levnou produkcí ?


To není dobrý pohled. Naše síla může a musí být v kusovce s nápadem a hodnotou. Čína je pro masovku a komerci, a o tom se nebavíme. Vezmi, na jaké výrobě staví třeba Dánsko. Nebo případ přímo tady, opakovaná úspěšná instalace špičkové technologie v Japonsku, vymyšleno a vyprojektováno tady. Do spotřebky bych se nedral ani omylem.

Ještě bych dodal, že nemám rád pláč a výmluvy a vysvětlování, proč něco nejde.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Ut august 18, 2009 11:17:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 11:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA Proč by někdo "kopíroval" vzhledově bedny co nikdo nezná, když může kopírovat design AVALONŮ a WILSON AUDIO, tam se to také děje. K vyhybkám se samo nedostane, W.A. je má zalité a nedovedu si představit majitele AVALONů který by je rozmontoval, rozkreslil vyhybku a dal jí na web.
Ale je pravda, že už jeden zdejší návštěvník se mi přiznal že si postavil kopii mých beden a poslal mi na konzultaci návrh své vyhybky. Co myslíš, že jsem udělal?
Zadal jsem jí do simulace, řekl jsem mu k tomu své a objednal mu součástky od Mundorfa

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 11:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba 4
připadáš mi jako nechápavej mimozemšťan. Jestli to každý ví jak píšeš, tak u VB si tím nejsem jistý, protože se chová jak se chová. Asi Ti uniklo, že já to také dělal jinak než je běžným zvykem, jinak by mé bedny stály min. 200 tisíc a byly by k vidění u nějakých obchodníků. Je tu ale jeden velký rozdíl, já si tady neztěžuju.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 11:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymyšleno tady, to je hezký, ale vyrobil bys to bez japonskejch prachů ? Ani omylem....respektive bez jejich obchodního zázemí ? Těžko....a jak to s výrobou tady víš sám, i pitomej elox si musíš nechat dělat venku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 12:23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Sú len dve možnosti, skúsiť to so všetkým rizikom, a veriť zdravému rozumu zákazníkov ,alebo to nechať Číne a robiť im dealera... Prachy nikto nikomu nedá zadarmo a dopredu. A je mi ľúto ,ale keď čítam napr. toto
citácia:
Pokud ty reprobedny mají výrobní cenu 90.000 Kč, pak by měly na pultě stát včetně DPH 300 - 450. Pokud tolik stát nebudou, pak nemají šanci na žádný komerční úspěch

, tak sa ani nedivím rozhorčeniu niektorých nad cenami v našich obchodoch, tá "marža" je obdivuhodná...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 14:10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
V jedné věci s Machalíkem souhlasím, kdo má zájem, domluví se, přijede, Aragorny poslechne, koupí.


Zakladne informacie ako napr. rozmery su nutnostou, Kubo nebud naivny, aj Machalika prve co by zaujimalo je ci ta bedna je priblizne velka ako dvere a aky velky je tam basak a az po tejto informacii by si ich isiel vypocut. Nechapem na co sa tu hrate, v Cesko-Slovensku je Sykora urcite kapacita, ale v celosvetovom meritku je nikto, neviem kto by ich kopiroval, jedine ak by prehrali najlepsie bedne, ktore su na trhu, ale to chce este o hodne viac prostriedkov dat do vyvoja.
Ja mam pocit ako keby tu ani nebol zaujem aby sa tieto bedne predavali a ludia co si ich kupili urcite museli podpisat mlcanlivost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 14:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Aragorny samozřejmě nemají výrobní cenu 90, když se za 90.000,- prodávají.
Kalkulace prodejní ceny co uvedl Renown je v klasickém high-end bysnysu standardní, a kdo si představoval, že výrobní cena například B&W N802D je nějak výrazně vyšší než tato částka žije v bláhovém nevědomí. Vysoká liga hifi je luxus a za ten se platí stejně jako za FERRARI. Nebo si někdo myslí, že výroba takovéhoto auta přijde na 10x tolik co výroba OCTAVIE, a že prodejci mají stejné % zisku na obou autech?
Pravdou je, že bedny těchto cenových kategorií musí mít nutně prvotřídní venkovní zpracování, jinak by za to lidi ty prachy nedali. Jak je to udělané uvnitř a jak to doopravdy hraje je velmi často až na dalších příčkách zájmu.

Pokud Bobo zatím nevyvinul zcela logické aktivity ve smyslu rad mých a Machalíka, aby dokázal udržet průběžnou kusovou výrobu a prodej, těžko bude hledat výrobního partnera v Číně a rozjíždět velkou výrobu a obchod, to by mělo být každému jasté.Tyto věci prostě nejsou jeho parketa. Pokud si myslel, že vyrobí sérii 10 párů a do roka bude mít rozprodáno a objednávky na další várku značně neodhadl zdejší trh a přecenil sílu svého jména.
Ukončil bych to tím, že pokud nebudou alespoň jednoduché stránky, a účast na 1-3 výstavách, eventuelní nějaký test-profil, není možný nějaký úspěch. Ne každý chodí na fora, nebo čítával S&V nebo Amatérské rádio. Kdybych to já stavěl jen na mém jméně a mé značce prodal bych za rok tak 1 pár, Sýkora je známější proto prodal možná těch 5párů, což vidím mimochodem jako velký úspěch.
Ještě tak mimochodem, kdo je B. Sýkora a že dělá nějaké Aragorny nebude vědět ani polovina těch co sem chodí!
Myslím, že jsem "konkurenci" jak to zde někteří hodnotí, poradil a podal již dost informací, byť je to zřejmě vnímáno jako rýpání a poučování od nýmanda, to je ale každého věc. Ani jeden neděláme klasický bysnys, proto já bych slovo konkurence nikdy nepoužil, jsme spíše kolegové z branže, a proto jsem to také vše v dobré víře psal.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 14:53:57    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Vymyšleno tady, to je hezký, ale vyrobil bys to bez japonskejch prachů ? Ani omylem....respektive bez jejich obchodního zázemí ?


"Obchodní zázemí" bylo US, ale první kus se dělal pro Belgii (přímý kontakt), to jen na upřesnění. Jinak BV to napsal zcela přesně, že peníze nikdo nikomu nedá zadaramo a dopředu. Dá se dostat např. na 30% platbu po podpisu smlouvy, více těžko, pokud mluvíme o větší akci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Ut august 18, 2009 14:58:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2009 14:58:15    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:


Pokud Bobo zatím nevyvinul zcela logické aktivity .... aby dokázal udržet průběžnou kusovou výrobu a prodej, těžko bude hledat výrobního partnera v Číně a rozjíždět velkou výrobu a obchod,


Naprosto správně, ale to asi ani nechce.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
junglik
Hifista - pokročilec


Založený: 27 apríl 2010
Príspevky: 259
Bydlisko: Praha 4

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 20:19:09    Predmet: A tím to hasne? Odpovedať s citátom

Nebýt holoprdelníkem, koupím min. 12 Aragornů a zřídím pravděpodobně první hi-fi diskotékový klub na světě. Akustické úpravy a návrh taneční plochy by Aragornům na míru navrhl sám jejich autor. Klub by se jmenoval "jakýkoliv důstojný název lákající turisty". Půdorys budovy např. ve stylu pláství včelího medu (více vzájemně průchozích sálů - hudební styly), pro začátek 2 buňky. Svůdné ženy by u vchodu diplomaticky filtrovali osoby, které by od pohledu nebyly schopny onen zvukový skvost ocenit a mohli by tak šířit zprávy o průměrnosti a nezajímavosti. Vstupné by bylo na úrovni celoživotního zážitku.
Jisté procento dnešní mládeže by bylo zachráněno před permanentním hlušectvím, protože by včas dostalo možnost rozpoznat kvalitu před hlasitostí a našlo by cestu k hi-fi (další odbyt Aragornů). Rozumná hladina v nejméně příznivých místech? cca 120 dB ? Kolik by stačilo dB na navození iluze "v objetí hudebních nástrojů" ?
No a proces myšlenkového průjmování může pokračovat od naivity a absurdit až po realistické řešení zvané "dobrý nápad".

---> Jo Češi, ti jako první postavili hi-fi diskotéku, na základních školách rozšířili hudební výchovu taky o "vnímání kvality reprodukce". A to byly panečku ikony: Sýkora, Dudek, Macura, Šroll ...


Naposledy upravil junglik dňa Ne február 13, 2011 06:56:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 02:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Aragorn není příliš vhodná bedna pro diskotéky, tedy ne že by se na to nehodila akusticky, ale pro provoz "pod rukama" běžných discjockejů by potřebovala pár úprav, např. ochranu před přetížením apod. Nicméně myšlenka vývoje bedny pro hifi diskotéku není marná a kdyby se našel někdo, kdo by něco takového chtěl vybudovat, jsem mu k dispozici.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
junglik
Hifista - pokročilec


Založený: 27 apríl 2010
Príspevky: 259
Bydlisko: Praha 4

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 07:17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Discjockejům bych do rukou vrazil maximálně mikrofon a mixážní pult s pevně nastavenou výstupní úrovní. Pěkně hlušcůmvzdorně Wink Co takhle něco ve stylu "národ sobě"? V takovém objektu by se pak mohli konat i poslechové testy apod. v době mimo taneční skotačení. Nechat audiofilům postavit objekt na míru skýtá určitě velké možnosti co se týká akustických úprav, nebo? Sazka arénu pan architekt s akustikem konzultovali před její stavbou, nebo byl akustik povolán až když už byly karty rozdány?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist