Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kam umiestnit a aky center...?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 17:38:28    Predmet: Kam umiestnit a aky center...? Odpovedať s citátom

Mam dilemu - ak pred plazmu Panasonic umiestnim center, tak mi zakryje senzor pre DO /je asi v 1/3 plazmy = presne nad lavym okrajom jej stojana... Rolling Eyes /...preto som aj predal center Canton AV 700, jednoducho som mal problemy plazmu ovladat.
Centralne stlpy mam Canton GLE a uvazujem kupit k nim center GLE - ten ma rozmery hornej plochy 45 x 30 cm...podobne rozmery ma aj plocha stojana plazmy...otazka znie = mozem polozit asi 25 kg plazmu na center...? Ma s tym niekto osobne skusenosti?

Ak by sa to nemalo - tak uz mi potom zostava asi iba kupit center zo serie Canton Movie MX 120 - ten ma rozmery asi 20 x 10 x 11 cm a ten by som aj mohol pred plazmu postavit a vedel by som ju bez problemov ovladat s DO.

Istotne by bolo lepsie, ak by som center a predne reproduktory mal z rovnakej serie GLE, ale pozeram tak asi 2 filmy do mesiaca a mozno by mi na to stacil aj ten mensi center z MX 120 ?? Ale radsej by som umiestnil plazmu na center GLE...co bude lepsie riesenie...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 17:50:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Položiť to môžeš, ale ja by som to s princípu nerobil.. 25Kg neni sice ťažká plazma a má podložku čiže váha sa rozloží a center to udrží,ale bál by som sa skôr že mi to odtial jebne na zem..


- nerozmýšlal si nad nejakým stolkom? podla mna najlepšie riešenie http://farm3.static.flickr.com/2540/3826934845_13ee79754f_o.jpg ,alebo zakvačiť plazmu na stojan a nastavýš si polohu jak vyhovuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 18:04:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tak policu nad telku?Normalne len rovnu,drevenu,peknu dosku.Da sa do steny uchytit aj bez zavesov.Normalne len do zadnej steny dosky pojdu nosne roksori a do steny sa to lepi takzvanou "chemickou kotvou".Je to tak pevny spoj,ze mozes po tom skakat a skor odlomis z panelu,ako by si vytrhol ten spoj... Wink
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 19:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Frightened Panebože,to nemáte doma nikto plazmu alebo LCD zavesené na stene?
vlado ba : Pre teba najlepšie riešenie je vybrať tú komodu a umiestniť ju niekde inde v miestnosti .Televízor zavesiť na stenu a pod ním center položiť na kvalitný stojan.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 19:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="focal nicko"]Položiť to môžeš, ale ja by som to s princípu nerobil.. 25Kg neni sice ťažká plazma a má podložku čiže váha sa rozloží a center to udrží,ale bál by som sa skôr že mi to odtial jebne na zem..


ide o tento center http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=17&PID=1057&CATID=75
...preco myslis, ze by z neho mohla plazma spadnut...?
Stolik by som nechcel - ved mam tu nizku stenu na techniku + plazmu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 19:16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinUrmince napísal:
Frightened Panebože,to nemáte doma nikto plazmu alebo LCD zavesené na stene?
vlado ba : Pre teba najlepšie riešenie je vybrať tú komodu a umiestniť ju niekde inde v miestnosti .Televízor zavesiť na stenu a pod ním center položiť na kvalitný stojan.


toto riesenie nie je mozne... Laughing...to nie je iba 1 komoda


Naposledy upravil vlado.ba dňa Ne február 13, 2011 19:23:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 19:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

BASSLINE napísal:
A co tak policu nad telku?Normalne len rovnu,drevenu,peknu dosku.Da sa do steny uchytit aj bez zavesov.Normalne len do zadnej steny dosky pojdu nosne roksori a do steny sa to lepi takzvanou "chemickou kotvou".Je to tak pevny spoj,ze mozes po tom skakat a skor odlomis z panelu,ako by si vytrhol ten spoj... Wink


to nie je zly napad...ale radsej by som ten center dal pod plazmu...mozno by som z rovnakej dyhy, ako mam celu tu nizku stenu, nechal postavit taku pevnu stvorcovu podlozku, do ktorej by sa zmestil center - a na nej by bola plazma.

A este by bolo aj riesenie, keby som vymenil ten stojan pod plazmou za nejaky tiez od Panasonicu - ale vyssi, aby sa dole zmestil aj center. Idea /mozno take nieco aj existuje.../

Ako vidim, tak zatial nikto - kto by mal odvahu postavit plazmu alebo LCD na center...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 19:52:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kup drziak na stenu a ver tomu ze to bude dobre - pozri mne sa tam okrem centra aj prehravac zmestil a vobec neni plazma vysoko. Ale ked velmi chces zostal mi stojan z plazmy - mozno bude vyssi ako tvoj, mozem ti ho posunut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 21:03:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahoda je swina a myslim ze skor spadne z centra ked do toho niekto strci ako zo stolika kde ma miesto..

Ten stojan je najrozumnejsie riesenie,alebo stolik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 22:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass napísal:
Kup drziak na stenu a ver tomu ze to bude dobre - pozri mne sa tam okrem centra aj prehravac zmestil a vobec neni plazma vysoko. Ale ked velmi chces zostal mi stojan z plazmy - mozno bude vyssi ako tvoj, mozem ti ho posunut.


skus sa pozriet, ci je ten tvoj vyssi...inak plazmy Panasonic maju rozne stojany, mozno existuje aj nejaky vysoky...

btw kedysi som mal plazmu Pioneer - a pri nej bolo mozne si vybrat z 2 vyskovo odlisnych stojanov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 08:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Len uz asi bude tv vysoko.Ak nechces center nad tv,tak je naidealnejsie tv na stenu a center na nabytok.No ja by som to cele prerobil.Tie repra zasunute medzi nabytok a stenu,to nemoze robit dobrotu... No
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 11:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Cantony maju basreflex ustiaci do predu a repra mam s posluchovym miestom v rovnstrannom trojuholniku a su aj natocene k posluchovemu miestu. Uz som si na to zvykol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 15:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
skus sa pozriet, ci je ten tvoj vyssi...inak plazmy Panasonic maju rozne stojany, mozno existuje aj nejaky vysoky..


Podla tvojej fotky ten moj vyssi asi ani nebude - navyse jeho zakladna je otocny oval a je strieborny - neviem ci by ti to islo k ostatku aparatury. A vobec neviem ci je uchytenie rovnake, z tohto mojho trcia len 2 tyce a na tie sa nasunie plazma a prichyti sa 4 srobami. Je to z modelu 2009 - NEO PDP, 46".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 15:29:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass napísal:
z tohto mojho trcia len 2 tyce a na tie sa nasunie plazma a prichyti sa 4 srobami.


to bude rovnake...u mojej z podstavca trcia kolme hore 2 stlpiky, plazma sa na ne nasunie a vzadu sa to pritiahne 4 skrutkami. Potreboval by som Panasonic stojan, kde ta plazma bude vyssie aspon o 20 cm... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 16:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaves tv na stenu a je to...
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 17:58:39    Predmet: Odpovedať s citátom

asi budem musiet...aj ked najradsej by som tu plazmu postavil na ten center... Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 18:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som si na repro nepolozil ani vreckovku... Frightened
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 19:19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Bassline môj človek Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 19:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No myslel som si, ze nemecka kvalita aj nieco vydrzi...a nejakych 25 kg ju nevyvedie z miery... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po február 14, 2011 21:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
No myslel som si, ze nemecka kvalita aj nieco vydrzi...a nejakych 25 kg ju nevyvedie z miery... Laughing

Neboj sa, ten center to bez problemov vydrzi. Sice bude cele riesenie z nudze cnost (TV bude prilis vysoko, nabytok je tam ako past na oko, repro v kute, atd ...) Ale budes mat to, co si chcel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 00:47:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte čosi navyše - doškriabaný center. Shocked 2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 02:45:47    Predmet: Odpovedať s citátom

...preco doskriabany...? Ten podstavec plazmy ma gumene stupliky = nic by sa neposkriabalo... Cool

btw inspirovala ma aj tato fotka...center je starsi Canton LE 105 CM /ma rovnake rozmery ako GLE 455 alebo 405/...len to LCD je mensie a lahsie ako moj Panasonic... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 06:31:42    Predmet: Odpovedať s citátom

to Vlado
Mal som pred par rokmi center Canton LE a dva tyzdne som mal na nom polozeny lcd tv Samsung 46" a nic sa mu nestalo,len treba dat pozor na skrabance.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spitio
Hifi obsluha


Založený: 23 jún 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Třinec

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 10:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Doma mam na centru LE 105 postaveny LCD SHARP Quattron LC-40LE810EV a je to v pohode,jenže to mam ve vyšce 75cm od zeme u tebe to bude vyše,tak to bude chtit vyzkoušet,jinak ohledně hmotnosti bych si starosti nedělal. Rozměrovo to je stejne jak podstavec od tv a rozmer centru,u mne spokojenost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
monetarylaps
Hifi obsluha


Založený: 10 november 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 10:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz parkrat som si vsimol tu tvoju dlhu skrinu a za kazdym ma nechava v nemom uzase. Wink

Ja byt na tvojom mieste, zavesim TV na stenu a neriesim zatazovy test na center. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
monetarylaps
Hifi obsluha


Založený: 10 november 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 10:54:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass napísal:
Kup drziak na stenu a ver tomu ze to bude dobre - pozri mne sa tam okrem centra aj prehravac zmestil a vobec neni plazma vysoko. Ale ked velmi chces zostal mi stojan z plazmy - mozno bude vyssi ako tvoj, mozem ti ho posunut.


Pekne. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 15:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

monetarylaps napísal:
Ja byt na tvojom mieste, zavesim TV na stenu a neriesim zatazovy test na center. Cool


musim bez mucenia priznat, ze nie som velmi technicky zrucny Rolling Eyes - a na zavesenie plazmy na stenu by som musel niekoho zohnat + zhanat drziak na zavesenie...skusim ju postavit na ten center - a snad sa nemecka kvalita pod japonskou technikou nepos... Laughing

sasko a spitio - vdaka za moralnu podporu... Very Happy

spitio - nedal by si sem foto...?


Naposledy upravil vlado.ba dňa Ut február 15, 2011 16:39:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 15:39:19    Predmet: Odpovedať s citátom

monetarylaps napísal:
Uz parkrat som si vsimol tu tvoju dlhu skrinu a za kazdym ma nechava v nemom uzase. Wink


ono to nie je skrina ale 3 komody Razz ...nechal som si ich urobit na mieru - maju zdvojenu vrchnu dosku /aby uniesli TV a techniku/, maju specialne zosilnene supliky /aby casom z nich nevypado dno/ a skryvaju male tajomstva... Laughing

Vzdy sa mi pacila kombinacia na pohlad "stareho" nabytku a moderneho Hi-Fi... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BASSLINE
Hifista


Založený: 19 júl 2010
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 18:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty vole.Ty sa ako dlho musis rozhodovat co si pustis... Rofl
_________________
pioneer vsx1015s , pioneer DV 747A , kef iQ90 , kef iQ10 , velodyne spl 1000 r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 18:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mam to prehladne podla abecedy...nie je to az taky problem... Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist