Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

diy subwoofer ano alebo nie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 21, 2011 16:11:30    Predmet: diy subwoofer ano alebo nie Odpovedať s citátom

chcel by som sa niekoho, co ma skusenosti so subwoofermi:) ma 3p bedne visaton classic 200 a rozmyslal som k nim subwoofer, hlavne na filmy. nepotrebujem, aby hral nejako strasne nahlas, ale aby siel hlboko (hlbsie nez moje 3pasma). ked som len tak zhruba pocital, co by ma stalo spravit taky sub, tak mi to vyslo cca 200E za bednu, 50E za trafo, 100E za koncak + 30E za chladic a 100E za reproduktor. dokopy nejakych 500E.
chcem sa teda spytat, ci za 500E nekupim povedzme jazdeny subwoofer, v porovnatelnej (zvukovej) kvalite. proste, ci ma zmysel stavat taky sub?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Po február 21, 2011 23:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

jedině z druhý ruky, ale i tak bych raději stavěl....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jano399
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: BR

PríspevokZaslal: Ut február 22, 2011 20:11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
som stary Visatonista a nechce sa mi verit, ze mas malo hlbokych basov. Citlivost je 88dB, co je na Visaton dost. Skus porozmyslat nad silnejsim zosilnovacom, velky vplyv ma aj aku mas velku miestnost.
Znamy ma VIB 170 AL, ale v cinzakovej obyvacke to ide poriadne hlboko a vie aj strasne nahlas, tak neviem...
Mas tam skratka jeden z najlepsich vyskacov a stredakov pre "normalnych" ludi, basak AL200 je vo svojej triede tiez spicka. Mnohymi povazovany za lepsi, ako je top model - papierovy TIW200XS.
Ale ak sa uplne mylim, tak by som asi doporucoval sub z druhej ruky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: St február 23, 2011 17:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

no, basov mam calkom dost, preto som aj pisal, ze by musel ist vyrazne nizsie ako tieto 3p a bol by preto prevazne na filmy. ono pri tych suboch je konstrukcia asi pomerne priamociara = kocka a vnej zosik s menicom. tak preto som sa pytal. navyze u tych mudrych subov su tie rozne korekcie miestnosti, co by som diy tazko robil. aj ked neviem, ci za 500E viem taky musry sub kupit:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 12:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Napr.:
http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/subwoofer/sub_t2550/index.html
http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/subwoofer/sub_t3060/index.html
alebo (mimo rozpočtu)
http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/subwoofer/tl_sub30/index.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 13:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

skyd napísal:
..........by musel ist vyrazne nizsie ako tieto 3p a bol by preto prevazne na filmy. ono pri tych suboch je konstrukcia asi pomerne priamociara = kocka a vnej zosik s menicom. .......navyze u tych mudrych subov su tie rozne korekcie miestnosti, co by som diy tazko robil. aj ked neviem, ci za 500E viem taky musry sub kupit:)


Podla toho co popisujes by som ti odporucil pozri si od audiophysicu starsi sub terra (najdes ho aj pod nazvom rhea 1 kvoli pravam na nazov) - mam ho doma. Ide od 10Hz/-3dB, dokonca od 5Hz/-6dB, ma okrem klasickych veci nastavenie velkosti miestnosti a nastavenie tvrdosti miestnosti (zatlmenie miestnosti). Da sa s nastavenim krasne pohrat az do dokonaleho zvuku, aj v malej miestnosti dokaze ist naozaj hlboko.
Da sa este sem tam zohnat cez ebay. Recenziu pozri na http://www.stereophile.com/subwoofers/957/index.html . Je to sice vacsia tazka krava s neatraktivnym dizajnom ale na zvuk nedam dopustit. Uklada sa do rohu ma trojuhplnikovu zakladnu, mozes ho uplne nalepit na stenu - ma totizto dvojitu konstrukciu bedni s tlmenim medzi stenami a vo vnutry ma difuzer na rozbijanie stojatych vln. Vynimocny je v tom ze ho jednoducho nevnimas ze je v miestnosti a vsetko ide akoby z hlavnych sustav co mi pri velodyne chybalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 16:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

No, verím, že ten sub je dobrý, ale špecifikácia si odporuje: rozsah je 10-80Hz/+-3dB a maximálny akustický tlak 98dB na 10Hz, od 30 vyššie je >110. To je rozdiel minimálne 12dB Smile

Stojaté vlnenie v sube nemôže vzniknúť, pretože tieto frekvencie (dané jeho rozmermi) už neprenáša Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 16:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

myslím, že za 500€ používaný velodyne spl800 kúpiš
nehľadal som, ale môžeš to skúsiť Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 18:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

marcin napísal:
.......špecifikácia si odporuje: rozsah je 10-80Hz/+-3dB a maximálny akustický tlak 98dB na 10Hz, od 30 vyššie je >110. To je rozdiel minimálne 12dB Smile


Ano je to rozdiel ale je tam podmienka v miestnosti s rozlohou 30 m2 a vyskou 2,5m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 18:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

q-bass
verim, ze hra vyborne, ale kolko taka vec toji teraz, nejako neviem nic najst.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 20:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No ono sa to vyskytne velmi zriedka, ale napr. minuly mesiac boli 2 kusy na predaj v nemecku. Ked sa nieco vyskytne tak cena je od 700€ do 1000€ povodna cena bola 4500€. Viem ze je nad tvoj limit ale mozno sa oplati trosku priplatit ako stavat nieco co nevies aky bude mat vysledok. Ked to nebude dobre tak aj tak budes potom zhanat nieco overene a tvojho vytvoru sa zbavis velmi pod cenu ak to bude niekto chcet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: So február 26, 2011 00:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

no, ked sa rozhodnem pre ten sub, tak tych 70-1000E by bolo realnych, za parametre ake ma ta terra.

na druhu stranu som nasiel nieco taketo
http://www.billfitzmaurice.com/THT.html
a forum, ako tipek staval tu bednu
http://billfitzmaurice.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=8589

co myslite, ako by hrala takato horna? jednak, ako by to slo nizko (ci tak ako pise autor:)) a na druhu stranu, ci to nebude len bucat:) nemam skusenosti s takymito rieseniami, tak sa pytam. len sa mi to zda prilis uzasne na to ake je to "jednoduche"Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So február 26, 2011 09:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš velmi slušné bedne, ale zvolenú nesprávnu cestu. Skôr by som uvažoval nad trojpásmom s 12'' ako nad jedným subom. Tá problematika je omnoho zložitejšia ako sa zdá a pri sube hrá najdôležitejšiu úlohu akustika miestnosti. Prečítaj si toto: http://www.harman.com/EN-US/OurCompany/Technologyleadership/Documents/White%20Papers/multsubs.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Po február 28, 2011 03:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Skyd

- o tej jednoduchosti by sa dalo polemizovať, každopádne chlapík je šikovný.. Podobne sú stavané niektoré Pa boxy, ale to iste vieš.. tipol by som že v menších miestnostiach to narobí viac škody než úžitku.. Ta bedna je velká bude mať možno obzvlašť mohutne basy.. naopak vo velkych bytoch to môže byť super.. najmä ak nemaš susedov.


- ešte ma napadlo http://www.hifipassion.com/hifi/index.php?action=vthread&forum=5&topic=6040
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist