Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Důsledky "racionálních" inženýrských řešení
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 11:50:59    Predmet: Důsledky "racionálních" inženýrských řešení Odpovedať s citátom

Kam vedou "racionální" inženýrská řešení, která počítají pouze s "pravděpodobnými" riziky za účelem ekonomické efektivnosti, názorně vidíme od pátku 11.3.2011
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 12:50:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A dopravni prostredky pouzivate, mistre? Bezne elektricke spotrebice? Leky? Bydlite v dome? Topite?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 13:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam to racionálno krapet kulhalo...přitom stačilo to postavit vo deset metrů vejš - Japonsko není Holandsko ani Bangladéš...postavit to u vody, byť se šestimetrovou zdí, to moc vo rátiu nesvědčí....

Naposledy upravil kazzatel dňa St marec 16, 2011 13:04:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 13:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pátek 11.3.2010 dávno za námi a kde nic tu nic. Není chyba v datumu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 13:22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
Pátek 11.3.2010 dávno za námi a kde nic tu nic. Není chyba v datumu ?

V datumu nevím, v roce asi jo.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 17:39:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to označil za velice iracionální a nezodpovědné neřešení velmi pravděpodobných rizik.
Nějaký inženýr to patrně musel podepsat, ale přitom mu držel na krku nůž nemyslící ekonom, který chtěl stlačit náklady za jakoukoliv cenu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 18:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to že jsou to 40let staré elektrárny vydržely dost..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 20:25:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdou je, že kdyby se třeba auta měla dělat tak aby vydržela i bouračku, tak by asi cena a spotřeba takového monstra byla jinde. Třeba srážka s vlakem je oříšek.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 20:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt je, že bez zdroja energie je dosť ťažko pohánať čerpadlá..Prišli o dieselgenerátory (tsunami ich spláchla, zrejme aj s pripojením do vonkajšej siete, odkiaľ by inak mohli brať energiu..), po 8 hodinách došli akumulátory a ak by boli 10m vyššie, tak by tam ani tú morskú vodu nedostali. Neviem či je to nezodpovednosť, ale je to taká kombinácia mimoriadnych faktov (8. stupeň, 10m vlna a odrezaní od vonkajšej siete..), že na takéto riziko projektovať elektráreň, tak doteraz nebeží ani jedna. Nerozbitné lietadlo... Po bitke je každý generál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 20:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Air Force One!
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 20:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě bych se rád pana Macury zeptal, jestli své zesilovače konstruuje odolné vůči pádu asteroidu. Jinak je totiž jen trapný racionalista ;)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 21:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo tam asi 9 richtera...

Pěkný článek:
http://www.edgeoftheworld.cz/2011/03/15/proc-se-nebojim-japonskych-jadernych-reaktoru/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 21:06:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Postavit jadernou elektrárnu "kousek" od pobřeží nechráněnou od volného moře žádnou přirozenou bariérou, v zemi na "ohňovém prstenci" s historicky jedním s nejčastějších výskytů intenzivních zemětřesení a s označením, které se vžilo mezinárodně pro ničivou přílivovou vlnu může jen technokrat-idiot.

Stejný technokraty denně posloucháme při komentářich situace, kdy je jasné, že ona "situace" je technicky v podstatě nezvládnutelná a kráčí mílovými kroky k průseru ala Černobyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 21:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mnozstvi jadernych fyziku mezi hifisty mne neprestava fascinovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 21:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 21:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby měli reaktor postavený na antirezonančních hrotech a napájení pump na cable elevatorech, tak se nic nestane.
Shit happens

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ivan
Hifi obsluha


Založený: 13 november 2008
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď to tak teraz nevyzerá, tie bloky na to, čo sa tam odohralo obstáli dobre. Je to ako keď padne lietadlo ... vždy v tom zohrá rolu mnoho po sebe následujúcich udalostí ... ak len jednu vynecháte-zmeníte, je všetko inak.

Táto udalosť bude mať aj na naše končiny veľmi nemilé následky ... následky ekonomické, spojené s rastom cien energií. Nemecko už v panike odpojilo cca 1/3 svojich jadroviek, deň na to cena elektriny v Nemecku stúpla o 20% ... nakazila sa už aj európska komisia ...

... tým z Vás, čo to trocha sledujete a zaujímate sa o jadro je asi jasné, že jadrová renesancia v Európe, ktorá sa tu pomaličky za posledné roky formovala je zrejme nenávratne preč ... a s ňou aj celé vodíkové hospodárstvo atď. ... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:25:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Davide, to množství fyziků zde je ještě v rámci statistiký chyby, ale to množství blbů ve volný krajině je fascinující...a bude hůř...před pár dny jsem si přečetl blog o tom, jak nechal učitel zapálit dva šestnáctiletý kluky kamna...z toho mě mrazilo... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ničemu se už nedivím, o život přišlo možná 10 tisíc lidí, další stovky tisíc nejen o střechu nad hlavou, ale o celá města.
Ovšem problém je, aby nám nezdražili elektřinu... Rolling Eyes

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel:
můžeš upřesnit, o co šlo ? Já zapaloval kamna u dědy, když mi bylo deset a celkem jsem to zvládal...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivan
Hifi obsluha


Založený: 13 november 2008
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Ničemu se už nedivím, o život přišlo možná 10 tisíc lidí, další stovky tisíc nejen o střechu nad hlavou, ale o celá města.
Ovšem problém je, aby nám nezdražili elektřinu... Rolling Eyes


opa ty si fakt dravec ... reaguješ okamžite a nekompromisne Smile ... moja reakcia bola z pozície človeka, ktorý sa o jadro a energetiku ako takú zaujíma asi trocha viac ako je bežne "zdravé" ... neznamená to však, že som automaticky necitlivý voči osudom ľudí.


Naposledy upravil ivan dňa St marec 16, 2011 23:03:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Já taky zapaloval...považuju to za elementární znalost, kterou člověk zvládá už od pravěku...oni ne...jistě, asi by se to rychle naučili..ale jsou i trochu složitější elementární znalosti...třeba jak si udělat jídlo, tu potřebuješ i v případě nějaký katastrofy...a tady jsou dnešní děti úplně mimo...schválně je pozorujte jak drží obyčejnej nůž, když si chtějí ukrojit chleba...to je pěkná zkouška nervů... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 22:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja bych to bral jako soucast prirozeneho vyberu. Konec koncu pote, co si lidstvo vlivem pokroku v medicine znicilo svuj genofond, se to prece musi zacit nejak kompenzovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 23:00:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Já taky zapaloval...považuju to za elementární znalost, kterou člověk zvládá už od pravěku...oni ne...jistě, asi by se to rychle naučili..ale jsou i trochu složitější elementární znalosti...třeba jak si udělat jídlo, tu potřebuješ i v případě nějaký katastrofy...a tady jsou dnešní děti úplně mimo...schválně je pozorujte jak drží obyčejnej nůž, když si chtějí ukrojit chleba...to je pěkná zkouška nervů... Laughing


Proto se prodávají i rohlíky, ne? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 23:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...schválně je pozorujte jak drží obyčejnej nůž, když si chtějí ukrojit chleba...to je pěkná zkouška nervů... Laughing

S niečím podobným som bol na vojne. Odkrojil si chleba a prst nechal v dráhe noža..... môj Victorinox zastavila až kosť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St marec 16, 2011 23:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

david.a napísal:
Mnozstvi jadernych fyziku mezi hifisty mne neprestava fascinovat.


A co teprv mezi novináři Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2011 07:05:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to smutné a nešťastné, ale pre tých čo tak striktne odsudzujú projektantov a "technokratov" - nevadí vám , že protipovodňová ochrana v Prahe nie je dimenzovaná na 100 násobok 1000 ročnej vody? Prečo Praha stojí pri Vltave a nie na Sněžke?
Či sa nám to páči alebo nie, vždy jeden z (významných) parametrov je výsledná cena . Komu z vás je jedno, koľko zaplatí?
Ale je fakt, že napr. v Rakúsku majú jednu takú 100% bezpečnú jadrovku. To je cesta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2011 08:44:03    Predmet: Na zamyslenie Odpovedať s citátom

.......alebo, ako to mozno funguje na tomto svete........ked uz ste rozbehli tuto audiofilnu temu Smile . spustite najprv 1. odkaz a potom video z 2. odkazu na to krasne nadvazuje.

http://afinabul.blog.cz/1009/ekonomicky-vrah-manual


http://www.topky.sk/cl/11/1244911/VIDEO-Sokujuca-teoria-Za-apokalypsou-je-americka-tajna-zbran
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2011 09:40:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel předpokládám, že když vás vysadím na poli se lnem, kousek od lesa, tak jste schopen do pár hodit vyrobit kvalitní košili nebo se pletu ?
Teď jsem tu náhodou našel historické téma s panem Federmannem a musím uznat, že tahle pasáž mě dostala. Klobouk dolů.

Mám takovou vizi...malá jednotřídka kdesi v podhorské vísce...mezi žáčky, pilně píšící do břidlicových tabulek, se prochází muž sošné postavy a vysokého přemýšlivého čela, odděný do dlouhého splývavého pláště...zvučným a jasným hlasem líčí žáčkům své představy o budoucnosti zdejšího kraje, občas je hladíc po střapatých hlavičkách..." ...jednou se v tomto kraji narodí člověk, jež pozvedne věhlas moravského učení skoro do nebeských výšin...ač německého jména, bude šířit své české neotřelé myšlenky po celém světě...v té době, chlapci milí, bude totiž již existovat dálkomluv i dálkopis, k jehož vynalezení tento moravský písmák přispěje lví měrou, takže sláva našeho kraje bude nesmírná...jeho invence bude nesmírná, jeho myšlenky tak nevšední, že zapíšéu se do dějin...budou po něm pojmenovány ulic, vísky, města, ba i na Měsíci kráter nemalý...."...
Ano přátelé, ta doba již nastala, tento člověk již žije mezi námi a spolu s jinými obry vědy na nás shůry patří..." Pinožte se červíčci, pinožte...mé skvělé myšlenky jednou možná pochopíte... " A já tetelím se bázní, vždyť z blízkosti orla vědy mě mrazí...


Laughing

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2011 11:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jardag69
V dnešní době by stačilo najít v lese černou skládku Very Happy

K elektrárnám v evropě: myslím si, že přesně na něco takového čekali, zdražit dokud jsou lidé vystrašení.
Zajímavé je, že velmi málo lidí ví například o kogeneračních jedntkách (současná výroba tepla a elektřiny) u nás to vyrábí například firma Tedom.
Namísto toho, aby stát podporoval malé vodní elektrárny, které jsou naprosto bezpečné a šetrné k přírodě, tak financují podvod s fotovoltaikou.

Jestli někoho zajímají vodní elektrárny, tak doporučuji udělat si krásný výlet do Šlovic na Berounce, je to kousek od Skryjí.
Je tam fungující elektrárna a muzeum, opravdu to stojí za to, člověk si tam připadá jak v jiném světě. A ještě je to umocněno zajímavým vyprávěním majitele, pana Čecha.


http://www.elektroskanzen-slovice.cz/historie-mlyna-a-mve-od-r.-1897.htm

Já sám bydlím ve starém mlýně, jenže bolševik to tu totálně vyraboval v roce 1972 a pak z toho udělali dům pionýrů a mládeže, po revoluci to vrátili v dezolátnim stavu, v podstatě holou zdevastovanou budovu.
Potenciál vodního zdroje tu je 2-5KW podle ročního období, ale nikdo nevyrábí tak malou turbínu a nikdo se se mnou nebaví o tak malém množství výkonu dodávaném do sítě. Původně tu byl rybník s plochou 2ha, který sloužil k akumulaci vody přes noc a turbína 10KW, jenže z rybníka udělali skládku a zavezli ho. Já si to samozřejmě nepamatuju, ještě jsem ani nebyl na světě v té době, ale vím to z vyprávění a z fotografií. Ale i tak o tom přemýšlým, jen sehnat tak malou turbínu, poháněl bych s ní kompresor tepelného čerpadla a vytápěl tak, pak by to dalo cca 6- 15KW tepla.
Kdybych chtěl 5KW fotovoltaickou elektrárnu, která má ůčinnost 15% a pracuje 10% času z roku, tak to stát a banky podpoří...na takovém podvodu bych se ovšem nepodílel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist