Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cambridge Audio Sirocco S70 set 5.1 + Denon AVR1611

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Twoqan
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 12:32:24    Predmet: Cambridge Audio Sirocco S70 set 5.1 + Denon AVR1611 Odpovedať s citátom

dobry den,chcem sa spytat ci to je dobra zostava do izby 4x4 na pocuvanie hudby(od popu,punku az metalu) obcas daky film alebo ci nieje nieco lepsie do 1300€?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 12:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, ano.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 13:11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si poznámku: kdyby šlo o "sledovanie filmov a obcas pocuvanie hudby", tak by se mi ta volba zdála dobrá, ale protože jde o sestavu pro "pocuvanie hudby obcas daky film", tak by se mi zdálo vhodnější pořídit za podobné peníze stereo.

Stereo samozřejmě bude kompromisní pro filmy, ale výrazně lepší pro hudbu. Zdálo by se mi logičtější dělat kompromis ve vedlejší disciplíně a ne v té hlavní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twoqan
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 13:38:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Dovolím si poznámku: kdyby šlo o "sledovanie filmov a obcas pocuvanie hudby", tak by se mi ta volba zdála dobrá, ale protože jde o sestavu pro "pocuvanie hudby obcas daky film", tak by se mi zdálo vhodnější pořídit za podobné peníze stereo.

Stereo samozřejmě bude kompromisní pro filmy, ale výrazně lepší pro hudbu. Zdálo by se mi logičtější dělat kompromis ve vedlejší disciplíně a ne v té hlavní.
no mate pravdu,casto pocuvam hudbu a film pozeram raz za mesiac,kludne mi poradte dake stereo do 1300€,ja som mal vybrate magnat monitor supreme 2000 len je to zbytocne do izby 4x4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 14:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Konkrétní doporučení dát neumím a ono to ani není dobré, protože špatná rada je horší než žádná. Spíš to vezmu obecně a zkusím doporučit postup, jak vybírat.

1) Jako první bych vybíral bedny, protože mezi nimi bývají větší rozdíly než mezi zesilovači. Vzhledem k velikosti místnosti místnosti a žánru hudby bych bedny typově viděl buďto na mohutnější regálovky nebo menší sloupy.

2) Potom bych ke konkrétním vybraným bednám hledal vhodný zesilovač a vycházel z obecně doporučovaných kombinací. Před vlastní koupí je samozřejmě nutné zesilovač vyzkoušet s vybranými bednami. Ideální je mít možnost porovnat alespoň dva nebo tři různé zesilovače.

3) Jako první projděte zdejší fórum a posbírejte nějaké tipy ve vámi zvažované cenové kategorii. Pak si zjistěte, kde máte v okolí nejdostupnější Hi-Fi studio, jaké tam nabízejí značky a zkuste podle doporučení v diskuzích předběžně vytipovat modely, které by přicházely v úvahu. Pak si v Hi-Fi studiu domluvte schůzku.

4) Pokud by pro vás přicházely do úvahy bazarové komponenty, projděte si inzerci. Vybírejte taky podle místa bydliště, abyste neprojezdil dlouhé peníze. Zkusím přidat pár odkazů, které mě narychlo zaujaly. Ale berte to jen jako příklad:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/7087459/Wharfedale-Pacific-EVO-2-30.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/7071726/reproduktory-Acoustic-Energy-AELITE-3.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/6757705/CANTON-Ergo-607-DC.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/7235856/xavian-125evo--XAVIAN-ST-612-Metallico.php

5) Myslete na to, že pokud strávíte nějaký čas v Hi-Fi studiu nebo u soukromého prodejce a nic si z nabídky nevyberete, tak je slušné tento čas nějakým způsobem kompenzovat, protože zejména Hi-Fi studia v době vaší návštěvy platí nájem, mzdy, "ošupné" komponent atd. Mě by se zdálo vhodné v Hi-Fi studiu dát 10 až 20 Euro za hodinu a soukromému prodejci například lahev dobrého vína, protože to rozhodně nejsou z vaší strany vyhozené peníze. Ba právě naopak - kdybyste si koupil bedny nebo zesilovač bez možnosti jejich vyzkoušení a následně zjistil, že vám nevyhovují, mohl byste prodělat několikanásobně víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krusty
Hifista


Založený: 19 február 2008
Príspevky: 176
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 16:00:23    Predmet: par tipov z druhej ruky Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10892
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10877
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10842
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10525
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10250
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10471
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=7054
http://elektro.bazos.sk/inzerat/7235856/xavian-125evo--XAVIAN-ST-612-Metallico.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 19:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:


5) Myslete na to, že pokud strávíte nějaký čas v Hi-Fi studiu nebo u soukromého prodejce a nic si z nabídky nevyberete, tak je slušné tento čas nějakým způsobem kompenzovat, protože zejména Hi-Fi studia v době vaší návštěvy platí nájem, mzdy, "ošupné" komponent atd. Mě by se zdálo vhodné v Hi-Fi studiu dát 10 až 20 Euro za hodinu a soukromému prodejci například lahev dobrého vína, protože to rozhodně nejsou z vaší strany vyhozené peníze. Ba právě naopak - kdybyste si koupil bedny nebo zesilovač bez možnosti jejich vyzkoušení a následně zjistil, že vám nevyhovují, mohl byste prodělat několikanásobně víc.

Keby si bol ministrom financií , tak by si spoplatnil aj dýchanie ovzdušia , čo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2011 21:18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinUrmince napísal:

Keby si bol ministrom financií , tak by si spoplatnil aj dýchanie ovzdušia , čo ?

Ty nechápeš tak jednoduchý a přitom zcela zásadní rozdíl mezi povinným poplatkem a dobrovolným příspěvkem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matwej.sk
Nádejný hifista


Založený: 29 september 2010
Príspevky: 65

PríspevokZaslal: So marec 26, 2011 13:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No to platenie za pocuvanie ma trochu sokovalo....Opytam sa Ta: platis alebo podla teba prispievas aj za to, ze si skusas topanky alebo oblecenie v obchodoch? Lebo chapes, mozes topanky roztiahnut, oblecenie uspinit alebo poskodit, obchodnik s tebou straca cas ked si ho skusas, blokujes mozno kabinky inym zaujemcom, ktori by realne nieco kupili.

Pripadne, ked si pojdes kupovat auto a budes si chciet spravit testovaciu jazdu, tak by som navrhoval tak 50 € a s ohladom na cenu vozidla aj 100 alebo 200 € podla chuti...

Aj za vstup do nakupnych centier by sme v konecnom dosledku mali platit, lebo co ked tam bude tak plno, ze kvoli tebe, hoci si nic nekupis, sa nedostane tam kam chce iny zakaznik, ktory by utratil vela penazi? Takych 10 € by to mozno spravilo ako male bolestne...

Pride Ti to ako abusrdne? Mne tiez, rovnako ako tvoj prispevok o plateni za moznost pozriet co produkt, o ktory mam potencialny zaujem, dokaze...

Esteze si nenavrhol, aby predavajuci pytal aj peniaze za to, ze sa mu pozera niekto do vykladu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 26, 2011 15:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

matwej.sk napísal:
Esteze si nenavrhol, aby predavajuci pytal aj peniaze za to, ze sa mu pozera niekto do vykladu...

Já jsem nikde nepsal, že by měl prodejce požadovat peníze, nebo že by měl ministr životního prostředí pod pohrůžkou postihu vymáhat daň ze vzduchu. Píšu doslova:
"...je slušné tento čas nějakým způsobem kompenzovat..."
"... Mě by se zdálo vhodné dát ..."

Tím myslím to, aby se návštěvník Hi-Fi studia SÁM DOBROVOLNĚ rozhodl, zda návštěva Hi-Fi studia pro něj byla přínosem a zda považuje za vhodné to nějakým způsobem vyjádřit. Pokud se mu ve studiu dostatečně nevěnovali, tak samozřejmě ani já nevidím naprosto žádný důvod prodejci nebo majiteli vnucovat peníze nebo lahev dobrého vína.

Já jen a pouze VYJADŘUJI SVŮJ VLASTNÍ NÁZOR. Nikomu ho nevnucuji a nikoho nenutím se podle něj chovat. Pokud vás můj názor pobuřuje a nehodláte se podle něj chovat, klidně svoje připomínky napište - od toho diskuze jsou a je to v pořádku. Klidně mě kritizujte - to je v pořádku. Pokud se domníváte, že prodejce má POVINNOST se vám věnovat, tak žádnému prodejci jeho ochotu nekompenzujte. To je vaše právo a právo na svobodné rozhodnutí.

Ale laskavě mi NEZAKAZUJTE psát mé názory a NEZAKAZUJTE mi projevovat slušnost a vděk ochotným a poctivým prodejcům tak, jak já sám uznám za vhodné. Děkuji.


matwej.sk napísal:
Pride Ti to ako abusrdne? Mne tiez, rovnako ako tvoj prispevok o plateni za moznost pozriet co produkt, o ktory mam potencialny zaujem, dokaze...

Mě zas přijde absurdní, kolik lidí chodí do Hi-Fi studií poslouchat vystavované produkty, aniž by měli potencionální zájem některý z předváděných produktů v navštíveném Hi-Fi studiu opravdu koupit. Ale to už je jiná písnička ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: So marec 26, 2011 16:31:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch : Ty si už prejavil úctu nejakému poctivému obchodníkovi darovaním (dajme tomu)20€ ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 26, 2011 18:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá otázka. Hotovými penězi jsem zatím neplatil. Do 100 kilometrů od mého bydliště je jediné Hi-Fi studio, kde mi umetl cestičku můj brácha tamní "štamgast" a já sám jsem se uvedl tím, že jsem tam přivedl platícího zákazníka. Takže tam po těch letech za ochotu platím už jen vínem a dobrou kávou. Ale na druhou stranu jsem tam taky nikdy nestrávil dlouhé hodiny s tím, že bych chtěl po majiteli vybalit a předvést všechno, co má na skladě. Pokud bych po něm něco takového chtěl a nakonec nic nekoupil, rozhodně bych se mu nějakou finanční kompenzaci vnutit snažil a kdyby jí odmítl, což předpokládám, tak bych měl v tašce připravenou opravdu dobrou lahvinku za 20 Euro určitě.

A když jsem před nedávnem zvažoval návštěvu pražského Hi-Fi studia, kde jsem nikdy nebyl, a plánoval si nechat předvést všechny bedny ve zvažované cenové kategorii, tak by mě ani omylem nenapadlo třeba po třech hodinách využívání poslechové místnosti a třech hodinách prodejcova tělocviku poděkovat a vypadnout.

Nechat si "zdarma" předvést třeba během dvaceti minut dva zesilovače jako dva skutečně zvažované kandidáty na koupi bych jako problém neviděl. Ale dělat to takto opakovaně s úmyslem, že takovýmto způsobem budu zdarma získávat poslechové zkušenosti, bych "morální" problém měl.

Toť můj názor a ať si o něm myslí kdo chce co chce. Všichni máme právo mít vlastní názory, vyjadřovat svoje názory, nesouhlasit s cizími názory, vyjadřovat nesouhlas s cizími názory a chovat se tak, jak sami uznáme za vhodné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twoqan
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 17:38:33    Predmet: Odpovedať s citátom

este mam otazku,ci sa mi viacej neoplatia regalovky do 4x4 izby ako stlpove ci to je jedno?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 17:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Regálovky sú pre miestnosť s týmito rozmermi menšie zlo ako stlpovky .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 18:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud budou použité stejné reproduktory a bude stejný obsah, pak je skoro jedno jestli je to regál nebo sloup. Otázkou je cena sloupu vs regálu+stojanu.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twoqan
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 20:34:05    Predmet: Odpovedať s citátom

a regalovky musia byt na stojane ci ani nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krusty
Hifista


Založený: 19 február 2008
Príspevky: 176
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 21:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

chod si hlavne nieco vypocut...stojany su fajn, dobre to vyzera , pomaha to umiestneniu budiek v ose x,y,z a hlavne tlmi rezonancie nabytku aj samotnej bednicky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 21:11:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ideálne na akusticky mrtvom stojane . Výškové repro vo výške uší poslucháča .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twoqan
Hifi obsluha


Založený: 22 február 2011
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Št apríl 14, 2011 14:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry
Po dlhom uvazovaní som si vybral Denon AVR 1911 ale teraz neviem ake repro.Ci Wharfedale Diamond 10.6 alebo mi bude uplne stacit Wharfedale Diamond 10.4.
A este jedna otazka,ci mi neviete odporucit dake studio v okolí Liptovského Mikuláša,nasiel som raz aj zoznam studií len neviem ktore je dobre
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist