Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 08:23:05    Predmet: Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých priaznivcov kazetových magnetofónov. Práve som sa stal majiteľom SONY TC-K990ES. Prosím Vás o vaše rady a vlastné skúsenosti. 1. Magnetofón má dva vstupy : line a cd direkt. Ktorý vstup mám použiť pri nahrávaní z LP platní? Pýtam sa, lebo mám info, že pri nahrávaní cez cd direkt vedú kratšie signálové cesty. 2. Dolby B,C. Pri nahrávaní z LP použitím dolby B,resp. C som nejako významne nepostrehol rozdiel vo výslednej nahrávke, dokonca sa mi zdalo, že pri vypnutých dolby systémoch okrem HX PRO mali nahrávky lepší priestor. Má to nejaké logické vysvetlenie, alebo je to len môj "ušný klam"? 3. CC kazety. Aká značka typ, príp. rok výroby? Poradťe mi z vhodným výberom kaziet. Z Vašich skúseností na aký typ a značku by som sa mal orientovať. Priorita: dlhodobá kvalita nahrávok. Ak odporučíte kazetu, prosím Vás ak máte skúsenosti: do akej ceny pri danom type ísť, a neprestreliť priemer.Zostava: Gramec Thorens TD350 ( RB300 a MicroBenz EBONYH) phono pre Ray Samuels F117 Nighthawk, McIntosh MX120 preamp/proc, 2xMcintosh MC501 monoblock, Audio Physic Avanti V, Nordost Valhalla prepoj kabeláž, Kimber Kable KS3038 reprokábel.


S1020018.JPG
 Description:
 Filesize:  119.5 KB
 Viewed:  1701 Time(s)

S1020018.JPG



S1020016.JPG
 Description:
 Filesize:  122.34 KB
 Viewed:  1588 Time(s)

S1020016.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 11:22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím... gramec treba prepojiť do line (samozrejme výstup z predzosíku).
Čo sa týka kaziet, tak keďže už nie sú na trhu, tak toho moc neporadím. Na obrázku toho moc nevidieť, ale pravdepodobne to má aj manuálny bias/kalibráciu, tak potom zohnať akúkoľvek CrO2/Metal kazetu, najlepšie ešte z 90tych rokov, takže cez eBay (je tam jeden američan, čo predáva ešte zabalené kazety z rokov 70tych až 90tych), alebo iné aukcie/bazáre. Čo sa týka Dolby, je to na každom, či ho pri nahrávaní použije, alebo nie, tu moc radiť je zbytočné, vlastný subjektívny dojem víťazí.

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 12:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

990 -ka má manuálnu kalibráciu a čo sa týka kaziet, myslel som či vrámci chromiek je rozdiel medzi SONY UX(UX-S), BASF Chrom Maxima I a II, TDK SA ( SA-X) Maxell XL II (S)...,alebo je v podstate jedno aká chromka ( metalka) a od akéhokoľvek výrobcu ( roku výroby).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 14:56:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsem si ještě hrál s kazetákem, tak jsem snad slyšel rozdíl i mezi různými kazetami se stejným materiálem. I cenově se to hodně lišilo. Chromky od 50 do 300.- takže se s tím dá vyhrát. Metalek jsem měl pár a i tam to byl trochu rozdíl.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 15:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja vlastním Sony TC KE 500 S. Je to podobný prístroj. Mám ho od novoti, ale nebol dobre nastavený. Bolo treba nastaviť predmagnetizáciu a záznamový prúd. Po zoštelovaní ide stále veľmi dobre. Čo sa týka kvality záznamového materiálu, pripájam sa k názoru, že rozdiely medzi jednotlivými typmi materiálov sú značné a na dosiahnutie dobrého zvuku (nepostrehnuteľný rozdiel "pred a za páskou") je treba značne laborovať s jemným nastavením predmagnetizácie a záznamového prúdu. Ja na rozdiel od teba mám aj Dolby "S". Dá sa povedať, potlačovač šumu funguje tiež vcelku veľmi dobre najmä B a C. Mám ale uchometrický pocit, že Dolby "S" v pravom kanáli mierne tlmí vyššie tóny. A tiež súhlasím s tým, že rozdiely medzi jednotlivými šaržami toho istého materiálu sa tiež do značnej miery líšili. Čo sa týka tých dvoch rozdielnych vstupov, zrejme bude ľahostajné ktorý použiješ na nahrávanie, asi sa líšia len rozdielnou citlivosťou (CD vstup ju má zrejme nižšiu). Meraný frekvenčný rozsah pre pásmo 1 dB sa dal vyšolíchať pri kazetách CrO2 od 30 do 20 kHz, u kvalitných metaliek až do 23 kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 15:41:51    Predmet: Odpovedať s citátom

stereoman napísal:
990 -ka má manuálnu kalibráciu a čo sa týka kaziet, myslel som či vrámci chromiek je rozdiel medzi SONY UX(UX-S), BASF Chrom Maxima I a II, TDK SA ( SA-X) Maxell XL II (S)...,alebo je v podstate jedno aká chromka ( metalka) a od akéhokoľvek výrobcu ( roku výroby).


Urcite rozdiely tam samozrejme su, ale co sa tyka prave vymenovanych kaziet, tak rozdiely boli aj medzi jednotlivymi druhmi, trebars konkretne Sony UX-S, kvalita pasky bola velmi variabilna v roznych casoch, od priemernej, cez nadpriemernu, az podpriemernu a mizernu (one posledne vyrobky z Mexika). Kedze vlastnim tiez Sony tapedeck (manual kalibracia, Dolby S, 3 hlavy), som celkom spokojny s akymikolvek kazetami starsieho data od Sony (je jedno ci je to najlacnejsia Sony EF-S z roku 1996, alebo Sony UX-Pro z roku 1997), ale aj starsie BASF ma celkom prekvapili, naopak jedny z poslednych TDK SA na mne nezanechali nejaky vyraznejsi naznak spokojnosti, ale je to moj subjektivny dojem, cize na toto sa samozrejme netreba spoliehat.

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 19:57:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno tie "posledné" šarže TDK-čiek aj SONY UX-čiek boli kvalitou výrazne horšie ako tie staršie. Staršie CrO2 TDK-čky boli rovnako dobré ako metalky strednej triedy od TDK a SONY. BASF-y u mňa moc nebodovali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St marec 30, 2011 23:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Áno tie "posledné" šarže TDK-čiek aj SONY UX-čiek boli kvalitou výrazne horšie ako tie staršie. Staršie CrO2 TDK-čky boli rovnako dobré ako metalky strednej triedy od TDK a SONY. BASF-y u mňa moc nebodovali.


Tak treba brať ohľad aj na to, že v minulosti boli na trhu kazety nielen rôznych kvalít, ale aj značiek, okrem iného aj Maxell, Philips, Denon, Agfa, Fuji, Raks, Orwo, Emgeton, Scotch, Memorex a mnohé ďalšie... nuž vymenoval som aj tie lepšie, aj tie výsostne horšie... Very Happy Very Happy

Viac tu:
http://forum2.magnetofon.de/showtopic.php?threadid=5862
http://forum2.magnetofon.de/showtopic.php?threadid=8307
http://forum2.magnetofon.de/showtopic.php?threadid=9295
http://forum2.magnetofon.de/showtopic.php?threadid=10224
http://forum2.magnetofon.de/showtopic.php?threadid=10788

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 05:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Meraný frekvenčný rozsah pre pásmo 1 dB sa dal vyšolíchať pri kazetách CrO2 od 30 do 20 kHz, u kvalitných metaliek až do 23 kHz.

Pokud se nepletu, tak u magnetického záznamu je frekvenční rozsah dán rychlostí posuvu pásku a šířkou štěrbiny hlavy. Někde jsem četl, že u kazetového magnetofonu je konstrukční limit tuším kolem 12.5 kHz a přes něj údajně nejede vlak.

Za Gustava Husáka jsem dělal na zkušebně, kde jsme měli počítačem řízené měřicí zařízení Tektronix tenkrát asi za milion korun. Kolega, který s tím pracoval, na něm lidem z fabriky měřil zesilovače, kazeťáky atd. a měřil i pár tehdy špičkových Casette Decků, což v té době byly nové stroje s pořizovací cenou několika měsíčních výplat. A žádný nechodil výrazně přes 10 kHz. Jejich majitelé odcházeli dost posmutnělí ... Sad

Dovolím si odbočku - majitelé komerčních zesilovačů také neodcházeli moc spokojení, protože se tam za celou dobu neobjevil žádný, který by měl lepší parametry, než DIY zesilovač, který mi za cenu jedné měsíční výplaty postavil můj známý:
http://www.volny.cz/alelectronic/
Ten zesilovač hraje do dnes. Na dnešní poměry už není žádný zázrak, ale tenkrát přehrál cokoli, co se dalo koupit v Tuzexu za 3 až 4 měsíční výplaty.

Neberte to, prosím, jako kritiku, ale jako dotaz pro zkušenější, jak to vlastně je. Já jsem kazeťák nikdy neměl a až do přechodu na CD a CD-R jsem používal gramofon a kotoučáky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 07:12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Meranie som realizoval štandartným spôsobom, t.j. signál z generátora o menovitej úrovni následne znížený o 20 dB zaznamenaný na pásku. Takto bola realizovaná celá sada frekvencií a následne zosnímaná nf milivoltmetrom. Tie kazeťáky takto naozaj chodia. Samozrejme čím vyššia frekvencia, tým väčší rozptyl parametrov. Na vysokých frekvenciách som to meranie realizoval vždy viac krát a hodnota zodpovedala priemeru viacerých meraní. Ale ubezpečujem Ťa, že na modernom kazeťáku s dobrým materiálom to naozaj ide. Ináč ten môj cassete deck pochádza z roku 1996 ak sa nemýlim, čiže o dosť neskôr po Husákovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 10:28:32    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
... a následne zosnímaná nf milivoltmetrom.

Opět jen dotaz - jak se tímto způsobem pozná, co se opravdu měřilo? Tedy že když má být na záznamu v určitém okamžiku třeba 15 kHz, tak že bylo naměřeno skutečně 15 kHz se sinusovým průběhem a ne třeba nějaký "bordel" na nižší frekvenci? Nemělo by se to měřit nebo ověřovat třeba osciloskopem? Já jen že když si vzpomenu, co za hrůzy lezly z mých dvou kotoučáků Tesla B116 ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 13:37:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Meral som to cez hardwarovo-softwarovú zostavu Velleman. Meranie napätia sa realizovalo pomocou osciloskopu, takže som videl, že meriam nejaký SINUS a nie bordel. Dnes na takéto merania používam STEPS z Arty, to meranie je celkom presné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 14:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za vysvětlení - ten multimetr mě vyděsil.

Všem fandům magnetického záznamu přeju minimum šumů, drop-outů a kolísání otáček tónových hřídelů !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
komak
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2011 15:33:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Priorita: dlhodobá kvalita nahrávok

odporúčam chrom -metal do 90min,z rôznych dôvodov...
čo sa týka značiek je to vec zvuk.vkusu ,sú tam rozdiely,mne sedí metal Sony, TDK
Dolby používam podla velkosti šumu pri nahrávaní,mám záznamy bez dolby,viac sa mi to páčilo,pri tvojej zostave to bude tak isto,skúšať,skúšať..........
prajem vela radosti a hlavne času Peace
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2011 01:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

až na to, že ani ultralacné a ultranekvalitné "tesco" kazety už nie su...
_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
komak
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: So apríl 02, 2011 09:56:24    Predmet: CC Odpovedať s citátom

nájdu sa
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/17-1-Kazety-pasky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So apríl 02, 2011 10:16:02    Predmet: Re: CC Odpovedať s citátom

komak napísal:
nájdu sa
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/17-1-Kazety-pasky


nemyslel som ale bazár, či dopredaj oldstockov... Wink

nuž ale pridám aj ja:
http://shop.ebay.ie/dr.bo/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686
tohoto predajcu na eBay odporúčam, kupoval som od neho TDK MA-XG z roku 1990, ešte zabalenú. je to seriózny predajca Cool

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 19:11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

kazetky, kazetky...
Paradoxne je lepšie ich častejšie používať ako ich mať odložené v šuplíku. Tie používané menej trpa neduhmi ako tie skladované. Dva až tri krát do roka sa prinútim popretáčať všetky kazety tam a späť. Dosť im to pomáha uchovať záznam v použiteľnej kvalite.
Škoda tejto technológie, pokrok ju zabil, ale našťastie sledujem, že sa nájde ešte priaznivci 4,76cm/s...

Dobrá vychytávka bola v niektorých mašinách vyššej triedy, autokalibrácia. V modeli AIWA Ad-f770 fungovala tá automatika super. Trochu to síce trvalo, ale výsledok bol fajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 23:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

nové kazety ešte predávajú v obch.dome NAY, žiaľ žiadne chromky ani metal nemaju, iba klasiku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 08:36:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony ešte vyrába kazety typu I, konkrétne EF a HF. Neviem, kde ich vyrábajú, pravdepodobne Thajsko, alebo Mexiko. Každopádne je škoda, že formát Compact Cassette je v pasé, výroba mechaník definitívne skončila minulý rok.
_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 08:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...


Cass 2.jpg
 Description:
80 a 90 roky CC kazety
 Filesize:  205.08 KB
 Viewed:  1577 Time(s)

Cass 2.jpg




Naposledy upravil palipol dňa Št február 19, 2015 17:26:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 22:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám ešte túto krásavicu z roku 1990, ale nebudem rozbalovať. Smile


predok.jpg
 Description:
TDK MA-XG 60, 1990
 Filesize:  73.51 KB
 Viewed:  1386 Time(s)

predok.jpg



zadok.jpg
 Description:
TDK MA-XG 60, 1990
 Filesize:  76.67 KB
 Viewed:  1537 Time(s)

zadok.jpg



_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: So máj 21, 2011 12:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si sem postnúť foto od "palipol" so svojím rebríčkom tých nafotených kaziet...

Rozdiel medzi tou XL-IIS staršou a novšou bol dosť priepastný...

Tá moja AD-F770 AIWA si najviac rozumela s tými SA-XS od TDK...



Cass.JPG
 Description:
 Filesize:  108.48 KB
 Viewed:  1376 Time(s)

Cass.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So máj 21, 2011 14:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Par nerozbalenych metaliek, v tme skladovanych, este mam (nemam ich ale poruke, musim preverit presny typ), ak niekto bude mat zaujem, mozno sa dohodneme.
Inak mam doma Sony TC-K 590, uz som ho sice davno nepouzil, ale zbavit sa ho by bola skoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So máj 21, 2011 16:53:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Par nerozbalenych metaliek, v tme skladovanych, este mam (nemam ich ale poruke, musim preverit presny typ), ak niekto bude mat zaujem, mozno sa dohodneme.
Inak mam doma Sony TC-K 590, uz som ho sice davno nepouzil, ale zbavit sa ho by bola skoda.


Ak budú tie metalky aktuálne, tak poprosím myslieť aj na mňa... určite budem mať záujem aspoň o jeden exemplár Smile

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So máj 21, 2011 22:31:08    Predmet: Kazety Odpovedať s citátom

AMS :...Rozdiel medzi tou XL-IIS staršou a novšou bol dosť priepastný...

Určite. Stará Maxell XLIIS mala veľmi kvalitné a presné vyhotovenie, tichú prevádzku, ale aj slušné parametre, nové prevedenie je ošulené po všetkých stránkach... nádherná bola aj SONY Metal Master (kompozitový korpus, subšasi na uloženie otočných prvkov, precízne vedenie pásu v kazete) a podľa hodnotení jedna z najlepších kaziet vôbec s cenou 30 DM/ks (600SKK). Ešte drahšia však bola Maxell Metal Vertex s cenou 34 DM...tiež top prevedenie.
Zaujímavé video: http://www.youtube.com/watch?v=2Ahv7rlB2h0&feature=player_detailpage

Inak ceny najpoužívanejších kaziet 90 min. (rok 1994, kurz 1DM- cca 20SKK):
TDK SA - 3,50DM
TDK SA-X - 4,50DM
TDK SA-XS - 5,50DM
TDK MA - 6DM
TDK MA - XG - 20DM
SONY UX-S - 4DM
SONY UX Pro - 5DM
SONY Metal XR - 6DM
SONY Metal ES - 10DM
Maxell XL II - 3,50DM
Maxell XL IIS - 5DM
Maxell MX - 7DM
Maxell MX-S - 10DM
BASF CR Super II - 3,50DM
BASF Chrome TP II - 5,50DM
BASF CR Maxima II - 4,50DM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Ne máj 22, 2011 08:02:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Par nerozbalenych metaliek, v tme skladovanych, este mam (nemam ich ale poruke, musim preverit presny typ), ak niekto bude mat zaujem, mozno sa dohodneme.


Tiež by som rád bol zahrnutý do okruhu záujemcov...

Inak, rád by som zohnal za primeranú cenu kazetu typu III. FeCr. Nahranú, nenahranú, rozbalenú, zabalenú. To jej jedno. Ak niekto by sa chcel takéhoto kúsku zbaviť, prosím tu, alebo cez SS...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rna01
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2011
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne máj 22, 2011 10:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte. Skutocne zaujimava tema. Ja som si po dlllhom case tiez chcel nedavno kupit par kaziet a zostal prekvapeny, ze ich uz skoro v ziadnom shope nemaju. Nasiel som akurat normalky - posledne kusky Sony tusim HF a TDK D seriu. Crka alebo Metalky ani nahodou... Ani nezaregistroval, kedy to vymizlo z obchodov.
Kazety sa teda uz fakt (okrem tych normaliek) nevyrabaju a nepredavaju ani v zahranici? Na Slovensku uz fakt nic? Nechce sa mi tomu ani uverit Smile
Videl som este predavat TDK SAcka v par e-shopoch, ale inak nic.
Takze zostava uz fakt len ebay?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne máj 22, 2011 12:13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

rna01 napísal:
ahojte. Skutocne zaujimava tema. Ja som si po dlllhom case tiez chcel nedavno kupit par kaziet a zostal prekvapeny, ze ich uz skoro v ziadnom shope nemaju. Nasiel som akurat normalky - posledne kusky Sony tusim HF a TDK D seriu. Crka alebo Metalky ani nahodou... Ani nezaregistroval, kedy to vymizlo z obchodov.
Kazety sa teda uz fakt (okrem tych normaliek) nevyrabaju a nepredavaju ani v zahranici? Na Slovensku uz fakt nic? Nechce sa mi tomu ani uverit Smile
Videl som este predavat TDK SAcka v par e-shopoch, ale inak nic.
Takze zostava uz fakt len ebay?


Ako som spomenul, formát Compact Cassette je nenávratne out, takže neostáva nič iné, len dokúpiť oldstocky, alebo zháňať cez bazáry a aukcie.

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 13:27:37    Predmet: CC Odpovedať s citátom

My používame Sony Super Metal Master (60.- Euro/ks) pre Nakamichi a Studer. Plná spokojnosť.


4.jpg
 Description:
 Filesize:  90.03 KB
 Viewed:  1479 Time(s)

4.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Ďalšia
Strana 1 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist