Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

2 repro xavian collona - stereo zosik alebo av receiver?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
RolandGarros
Hifi obsluha


Založený: 08 máj 2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ne máj 08, 2011 23:30:47    Predmet: 2 repro xavian collona - stereo zosik alebo av receiver? Odpovedať s citátom

Zdravim. Potreboval by som poradit. Chcem si kupit repro Xavian Gran Colonna. Neviem ale aky zosilovac k tomu? ci stereo, alebo av receiver? aku
znacku? bude to 2+1, + napojene na tv - pomer tv:pocuvanie hudby = 80:20
som ochotny za zosilovac + prehravac(blue-ray) dat max 1000eur.
Vopred dakujem za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 10, 2011 12:48:04    Predmet: Odpovedať s citátom

otazka mas aj SW ked chces 2+1? Ale to je vlastne jedno lebo ak ti staci 2.1 tak jednoznacne stereo zosik ktory ma aj preout ,nan ked tak napojis sub. AV za tu cenu bude neporovnatelne horsie. Aby ti nieco zostalo aj prehravac tak je moj typ nad 356bee. http://www.ketos.eu/index.php/component/option,com_item/Itemid,6080/id,2433/
Repro si aj pocul? alebo kupujes len na zaklade recenzie na hifipassion :
http://hifipassion.com/stranky/grancolonna.php

Lebo mne sa zvuk xavov nepacil napriklad. A xavian +NAD su srdcovkou Martina ktory tam pisal tu recenziu, takze to ber s rezervou. V tej recenzii pouzili predchodcu 356ky, 355ku. Kombinacia je to dobra, ak ten zvuk sadne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RolandGarros
Hifi obsluha


Založený: 08 máj 2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št máj 12, 2011 07:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas pravdu, nepocul som ich, riadim sa iba recenziami po internete a jedna z nich bola ta od Martina. Ide o to, ze si to nemam kde vypocut. S tym 2+1... zle som sa vyjadril, nemyslel som center, ale SW. Nechcem kupovat stereo zosik, kedze aj tak vacsinou to budem vyuzivat na TV. Bude tam napojena aj konzola, a pod. Ci by nemal stereo zosik s tymto nejake problemy. Ohladom repro...rozmyslal som aj nad regalovkami so SW, ale tam robia cenu aj stojany a to uz rovno mozem kupit stlpove repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 12, 2011 12:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ides na to uplne zle. No takze od zaciatku
- aka velka je miestnost?
- ten SW uz mas? pretoze ci uz k regalovkam alebo stlpom za za 700 € nema zmysel subik k hudbe ani zapinat ked nestoji aspon 800-1000€. BTW pocul si uz ako dokazu zabasovat lepsie regalovky aj s len 5" stredobasom?

citácia:
Nechcem kupovat stereo zosik, kedze aj tak vacsinou to budem vyuzivat na TV

Praveze najlepsi zvuk dosiahnes so stereo zosikom a je jedno k comu ho pripojis. Vsetko co ma analogovy vystup tam vies napchat. Ten pomer 80/20 TV /HUDBA - pod TV myslis cisto TV alebo len tie BR filmy? Lebo ja by som povedal ze u mna je pomer co kolko hra cez bedne rovnaky. Zostavu pouzivam aj len k bezne analogovemu vyslielaniu+ filmy z PC. Ale primarne je urcena a optimaliozovana prave na tych 20% casu ktorych zaberie pocuvanie hudby.
Napis kolko mas na vsetko penazi dohromady a co mas doma teraz. A BTW odkial si ked nemas moznos si nic vypocut?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RolandGarros
Hifi obsluha


Založený: 08 máj 2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2011 08:12:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek, vopred dakujem za rady.
takze: - miestnost je 4x5m - panelak
subik nemam ziadny. momentalne mam zostavu kupenu este niekedy v 1997-8 v Platane v Hlohovci. Rotel RCD-950 + integrovany stereo zosik RA-831 + JBL stlpy 2-pasmove (vtedy stali 12000Sk) + kable Van Den Hul.
V reprakoch uz ale nejako praska, takze asi skoncili.
Tato zostava ale ide na ine miesto, takze s nou nepocitam.
Celkovo by som do toho dal max 2200 Eur.
Btw, som zo Sale. Nie ze by som si to nemal kde vypocut, minimalne do toho platanu zbehnem, len neviem ci s mojim chudobnym rozpoctom tam budem vediet nieco nakombinovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 19:45:58    Predmet: Odpovedať s citátom

No mam rovnaku miestnost v panelaku ako ty. Do tejto miestnosti nepotrebujes ani subik ba dokonca ani stlpy. Ja som nedavno za podobny rozpocet kupil denon 1510 AE a k tomu Dynaudio focus 110ky. Su to male regalovky, ale zvuk je skvely, stale nechapem ako mozu taky hlboky bas ako maju pri tak malej ozvucnici.
Moja rada je jednoducha. Odpocitaj z rozpoctu BR prehravac s vyberom toho ti neporadim. Zostane ti cca 1900€ co nieje chudobny rozpocet - povedz normalnemu cloveku ze to ides minut na repraky a uvidis reakciu, mam s tym skusenosti... Zober pol dna dovolenky, behni do BA do studii (Nisel, Ketos,Bis audio,Platan) a dohodni si posluch niecoho co a ti bude pacit. Ja odporucam do tvojej miestnosti regalovky + stereo zosik v cenovom pomere 1:1 . tak dostanes za svoje peniaze najlepsi zvuk. Daju sa pouzit aj stlpy ale su na ukor hlbhsieho basu zvukovo horsie, kedze musis ist do nizsej serie pri rovnakej cene.

len tak na rychlo zo zosikov:
Rotel 1520
cambridge audio ca 740
denon 1510
nad c375
Marantz PM-KI LITE
BV-audio a300 (bvaudio je v Trnave-slovensky vyrobok, podla mnohych najlepsi zosik v danej cene)

bedne:
Dynaudio focus alebo excite
BW CM seria
canton carat alebo vento
Mordaunt Short mezzo
nejake xaviany mia 2 pripadne xn 125
ushery x-718
to je len par veci co ma v danej cene napdalo, vyber je omnoho vacsi a treba to pocut spolu s danym zosikom lebo chrakter zvuku je velmi rozdielny.
A ked uz najdes co sa ti paci tak si to este na vikend pozicaj domov(ziadne studio s tym nema problem) aby si sa uistil ze to hra dobre aj u teba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RolandGarros
Hifi obsluha


Založený: 08 máj 2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po máj 16, 2011 08:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem. urcite do tych studii zajdem. len este trochu k tomu rozpoctu.
2200eur je moj strop. pises, ze BR prehravac odhadujes na 300eur. Ale aj ten musi mat svoju kvalitu, kedze konvertuje digital na analog, nie? Preto sa obavam, ze to bude viac ako 300eur(moj odhad 600). a dalsia vec su stojany pod regalovky. neviem aku mas s tym skusenost a ci sa oplati do toho investovat, ale take slusne som nasiel za cca 300eur. cize z 2200 som sa dostal na 1300eur pre stereo zosik + par regaloviek. Z toho mi vychadza ten rotel 1520 + BW CM1. Samozrejme si to pojdem vypocut...
Btw, aky mas nazor na kupu reprakov z bazaru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek_K
Nádejný hifista


Založený: 18 máj 2008
Príspevky: 70
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 16, 2011 11:43:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pises ze za 1300€ mas cm1+rotel, len cena u bisaudio je za kus, takze rotel 1520 + cm1 = 2*400+850 -1650€. Tu je recenzia http://hifipassion.com/stranky/bw_cm1.php kde ich celkom dobre hodnotia aj s lacnejsim nadom 355(teraz sa uz predava 356ka za 650€). V cene cm1-tiek mas aj dynaudio excite x12(velmi dobre hodnotene repro), pripadne usher v601 a xavian mia II(mia II som pocul a zvuk sa mi nepacil, vtedy som radsej kupil lacnejsie usher s520II).

Ak to chces mat jednoduche a chces sa udrzat v danej cene, tak ako jedinu alternativu vidim ten nad(v danej cene je este marantz 7004 ale ten potrebuje dost ostre bedne, vhodne je kombinovat s canton a podobne), Zavolaj do ketosu nech ti pripravia posluch 356ky a k tomu excite x12 a bw cm1, lebo niekedy cim mas menej alternativ tym sa lahsie vybera. Bedne budu hrat dostatocne rozdielne na to aby si vedel povedat co sa ti paci. A k tomu mozes priamo kupit BR player T557 za 650 a mas to komplet za 2000€ a este ti zostane 200€ na stojany. http://www.ketos.eu/index.php/component/option,com_item/Itemid,6040/id,1217/ . Ja mam homamade stojany, su omnoho masivnejsie a tazsie ako vsetko s cim som sa stretol v normalnej cenovej relacii, ale aj tie DA 3ky posluzia dobre.
Urcite by som vsak nesiel do strasich bedni ktore sa uz nevyrabaju, sralo by ma ze hraju urcite horsie ako nejaka nova seria a usetrenych par sto € mi za to nestoji. Typicky priklad je ci ist do novych dynaudio focus alebo kupit jazdene contour 1.3mkII. Radsej pojdem do novych focusov. Ale to som ja. Niekto povie ze na bedniach sa technmologicky pokrok az tak rychlo neprejavuje, ale podla mna kazdym rokom sa objavuju zostavy za ktorach zvuk by si ste pred par rokmi zaplatil omnoho viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 16, 2011 11:57:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nekonečný rady o ničem...vlez do krámu a poslouchej, co se ti bude nevíc líbit, to si kup, poslouchat budeš sám a ne zdejší odborníci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po máj 16, 2011 16:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pýtajúci dostane aspoň prvé nasmerovanie a je veľmi dobre, že skúsenejší poradia, nepíšu tu voloviny, ale vlastné skúsenosti. Samozrejme v poslednej fáze pred kúpou je najlepšie prístroj naživo vypočuť....na to je aj vlastne toto fórum Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist