Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

I Mistři se mýlí, aneb 50 let slepé testy....
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 70, 71, 72  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 10:59:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:


http://web.archive.org/web/20041125051032/http://qqf-55.wz.cz/



No týjo!! to tedy čumím Hypnotized ?

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kofejn
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2010
Príspevky: 42
Bydlisko: Kutnohorsko

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 11:10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle asi už nezaedituje a pochybuju, že si dá Sendyho příspěvek k sobě na lžiweb. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 11:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Vladzin, věrný to Bohouškův paladin a strážce víry pravé měl ten zázrak s sebou a zlí oškliví organizátoři mu znemožnili to předvést ! Laughing S 10% trafem a pojistkama na 10% nebo kolik by neohrozil ani Watt, ani Puppy, ale mohlo být více veselo Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 14:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

renown: kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan. ja jsem moc rad, ze jste to nakonec uskutecnili!

v kazde komunite se najde takovy podobny b.f., v dobe internetu maji mnohem vetsi sanci, ze se o nich svet dozvi (jinak jsou "prosluli" jen v urcite lokalite). jejich proslulost vlastne nevytvari oni sami, ale naopak vsichni ti ostatni, kteri si jich vsimaji...
v nekterych komunitach je jich i vice nez jeden (a znam takove)... to jen tak na okraj, protoze by mohlo byt i hure Smile
ono totiz, jak pravi cimrman (ten opravdovy): Člověk se nepotřebuje dorozumět s jinými, člověk se potřebuje vykecat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 15:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

FFFfff___: basy jsem žádné neslyšel, středy trošku pobíhaly sem-tam, výšky pěkné.
mělo to živost a barvu. vzpoměl jsem si na zvuk transiwattu + repro z hifiklubu... ANO, TO JSEM " SLYŠEL " UŽ PŘI POHLEDU NA SCHEMA... Smile

dpa. chemické. za 7 minut bolehlav

Na vstupu DPA mám jFety 2SK170/2SJ74. Musím říci, že velmi pomohly. Zvuk je s nimi křišťálově čistý/jemný. Celkový projev 330 hodnotím jako velmi dynamický, má perfektní podání prostoru. Skvěle rozlišuje všechny nástroje ve skladbě obsažené, že mám občas pocit, jakoby Nohavica stál přímo přede mnou...TAK NEVÍM...ASI TA CHEMIE PŮSOBÍ NA KAŽDÝHO JINAK. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 15:54:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To druhé píše vlastník/stavitel? Smile

Autor (ať konstruktér nebo bastlíř) by se měl pokud možno zdržet zvukového hodnocení svého díla a nechat to na jiných Cool
Úplně totéž platí pro vlastníka (nekonstruktéra, nebastlíře) nějakého komponentu. Opravdu jen málokdo se dokážeme povznést nad "srdeční" přístup a mít dostatečný nadhled. Neodsuzuji to, ale je to tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 16:11:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvý vyjádření jsem bohužel nějak nenašel...pokud se ale pamatuju, vyznělo podobně kladně... Laughing
Jsem dalek toho, abych si tady leštil ego, ale rozhodně nesouhlasím s nějakou syntetičností, obzvláště když vím, že to byla poslední verze...a když se tady ze SZ dozvídám, jak probíhal poslech, tak to jste měli radši jít na pívo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 16:29:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Autor (ať konstruktér nebo bastlíř) by se měl pokud možno zdržet zvukového hodnocení svého díla a nechat to na jiných Cool

Pokud jsem to správně pochopil, tak to byly citace jiných lidí, ne kazzatele.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 16:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel
Najväčší problém je v nahrávkach a tam si myslím, že vznikajú tie všetky nedorozumenia.
Keď uverím (čo musím, nie som konštruktér), že tvoje zosilňovače nekreslia a uverím, že napríklad feďove (nepočul som) sú sračky, musia zákonite hrať úplne inak na rovnakej nahrávke. To, že sa mi bude zvuk aj na mršbe páčiť, neznamená, že tvoje stroje sú sračky, proste tá nahrávka je taká zlá, že na tvojom nekresliacom (ak ti budem veriť) budú hrať nepočúvateľne, čo aj hrajú. Nemôžeš od nikoho chcieť aby si kúpil nepočúvateľný stroj. Možno za X rokov keď budú nahrávky také aké majú byť o skresľujúce sračky nikto ani nezakopne a každý si bude kupovať počuteľne dobre hrajúce nekresliace prístroje. No zatiaľ...
A vôbec tu nejde o posluchové skúsenosti, ide o to aby počúvanie bavilo, čo na týchto nahrávkach je problém.
Ti garantujem, že na špičkovej nahrávke by 99% volilo nekresliace stroje. Ale to máme počúvať zatiaľ 2CD?
Možno som to trochu zamotal, no dúfam, že vieš čo som tým chcel povedať Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 16:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně že vím, co chceš říct...takovejhle test by se měl dělat s perfektním zdrojem signálu, nejlíp nějakým HIRES, nebo alespoň SACD, a ne nějakejma průměrně blbejma nahrávkama na CD, to je k ničemu... to se pak jen testuje, jak se zmršenost cédéčka trefí do zvuku zesilovače, respektive do zvuku zbytku řetězce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 16:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale taká s...čka ako HQQFF nemôže dostať blbé CD do počúvateľnej podoby, môže to len a len viac zhoršiť. Je to o preferenciách hodnotiteľov, čo pokladajú za normálne (zvyk..).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fugo
Hifista


Založený: 12 november 2007
Príspevky: 218
Bydlisko: Křenovice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 17:04:21    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Všechny komponenty, které se dnes sešly (předzesilovače i výkonové zesilovače), hrály IMO velmi dobře. Rozdíly jsou na úrovni preferencí posluchačů, ev. vhodnosti k té či oné reprosoustavě. Málokdy se to takto sejde.

P.S.: zajímavé je, že většinové hodnocená bylo takové, že se spíše dal najít rozdíl mezi zvukem předzesilovačů, než konců. Pro toho, kdo se aktivně v oboru pohybuje (tj. účastní se testů), to není překvapení. Nicméně pro technokraty a armchair designery asi ano.


Takhle se o zvuku DPA330MKIV a svém BB vyjádřil PMA ani ne před rokem.
Dnes mi to jeho P.S. přijde ještě zajímavější… Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 17:27:12    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel
díky, pochopili sme sa

BV napísal:
Ale taká s...čka ako HQQFF nemôže dostať blbé CD do počúvateľnej podoby, môže to len a len viac zhoršiť. Je to o preferenciách hodnotiteľov, čo pokladajú za normálne (zvyk..).

feďo bol len príklad, sračiek je iste viac
ale stále sa vraciam k tým nahrávkam, tam to všetko začína si myslím
na tvojej zostave napríklad XY bude hrať príšerne
na sračkovej zostave to isté XY bude hrať počúvateľne
skúsim druhé CD
bude to rovnaké, lebo 99% nahrávok je špatne
tým netvrdím, že tvoje hrá skreslene, no len sa to nedá počúvať, sračka kreslí a počúvať sa dá
keby nahrávky boli ako majú byť, 99% by vybralo tvoj stroj lebo (ako tvrdíš neskresľuje) to hrá parádne
ale nahrávky také nie sú, čo je naj problém...
ja nechcem nepočúvať, už to lepšie napísať asi neviem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 19:27:22    Predmet: Odpovedať s citátom

durgo
Žiadne pridané skreslenie (ľubovoľné) špatnú nahrávku nezlepší. možno ju "upraví" do podoby, na ktorú je poslucháč zvyknutý, to je všetko. Najväčším problémom zlých nahrávok je komprimovaná dynamika a prebudenie, to ďaľšie skreslenie nijako nezachráni. Taký "poddekový" reprobox snáď zamaskuje agresívne výšky ale to je asi tak všetko. "Zrkadlové" skreslenia nahrávky a zosilňovača, ktoré by sa vzájomne zrušili , to je len želanie a ilúzia a nekonečná cesta pokusov a omylov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 19:32:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahrávky nebyly sračkové. Např.

http://www.prestoclassical.co.uk/r/Telarc/CD80041

Pokud jde o dynamiku, tak mluvit tady u toho o kompresi by bylo úsměvné. Zažil jsem jiné prezentace na různých demo jazz CD Smile

Byla tam i řada dalších dobrých nahrávek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 19:37:04    Predmet: Odpovedať s citátom

A kto hovorí o nahrávkach použitých v Rožňove? Tú hudbu z odkazu mám aj ja , dokonca v 24/192..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 19:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Jelikož je to v tomto vláknu, tak jsem předpokládal souvislost.
Těch 24/192 bude jiná nehrávka, jen stejná skladba, toto se točilo ještě před érou hires.

The 1812 Overture includes digitally recorded cannons courtesy of the Fifth Virginia Regiment.
8 page booklet
℗&© 1979 Telarc

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 20:32:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Je to o preferenciách hodnotiteľov, čo pokladajú za normálne (zvyk..).


To je pravda, a může to být docela limit Laughing

Nicméně někteří mají opravdu velmi dobré sestavy. Seznámení se s kvalitními komponenty může "zvyk", jinými slovy dosavadní zkušenost, posunout na vyšší úroveň Smile . Anebo taky ne, když před vším "jiným" zavřeme uši.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 21:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
" Poskuchači Franto ", bude to znít tvrdě, ale tvůj posluchačský názor nemá z vypovídacího pohledu naprosto žádnou váhu. Tu získá až tehdy, kdy bude komunitě známo, kterak slyšíš a kolik jsi prodělal podobných testů, aby bylo zřejmé, že se trochu vyznáš. Tomu bohužel moc nenasvědčuje, neboť jsi nazval evidentně zkreslující zesilovač zesilovačem s jiskřivými vejškami, čímž ses automaticky zařadil mezi začátečníky, bohužel...mě je 61 let, tohle dělám už čtyřicet a slyším pořád velice dobře a poslechový zkušenosti mám dostačující. O čem se tedy chceš se mnou přít ? A že se s Cimrmanem nemazlím ? Proč bych měl ? Podívej se na jeho stránky, neopomene jedinou příležitost se o mě podle otřít a tak holt na hrubej kabát hrubou záplatu...


Tak trapný výraz "jiskřivý vejšky" bych z huby nevypustil, mě je 47, tak Pavle taky něco mám za sebou, když se potkáme, tak se zdravíme, o pozadí tohoto trapasu nevím vůbec nic, tak jsem jen reagoval na závěry na dálku, pokud základem tvých reakcí je to, co uvádíš, tak to chápu, jen bych doporučil trochu ubrat plyn. To hodnocení poslechu bylo podle reakcí zúčastněných asi většinové, celkem jsme se skoro shodli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 22:13:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Váha většiny laické je krapet pofidérní, nemyslíš ? A já si z většiny lautr nic nedělám, vím své...to může popuzovat, ale to je asi tak vše...ukaž mi jediný příklad, kdy jsem lhal...u Cimrmana toho najdeš stovky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 22:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Z historie vime, a v Cesku obzvlast dobre, ze dav se vetsinou nakonec shodne na cemkoliv a vetsinou z toho vzejde kravina. Psychologie skupiny, ktera navic ma nejake ocekavani, je vec zapeklita. Slibuji, ze jakmile se vratim do Ceska, dam k dispozici cely Buntuv retezec se staryma Focaloidnima F3, dojedu kamkoliv. To uz snad bude i Hogyho pracka. Bez jakychkoliv pozadavku na cokoliv (nahravka, prostor, srovnavaci zelezo, rozmisteni posluchacu, nahled na znacku, osobni sym(anti)patie,..). Zatim je to, vzhledem k vzdalenosti, jen placnuti do vody, uznavam, ale sliby plnim. I kdyz to nekdy trva. Toz tak. Jen tak pro odlehceni nalady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 22:33:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
Psychologie skupiny, ktera navic ma nejake ocekavani, je vec zapeklita.


To zcela určitě, ale ty "skupiny" jsou různé, a je dost sranda ty davové psychózy sledovat. Ovšem tentokrát to míří trochu vedle, jelikož ti lidé do žádné "skupiny" nepatřili a nikoho z nás, kromě pár přítomných jednotlivců, neznali. Zájmové skupinky s poněkud sektářským nádechem se scházely na jiných akcích. Ale úplně to chápu Cool . Stejně tak jako to haló, co teď vzniklo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 23:10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Primarne proti skupinovym poslechum nejsem. Je to prijemne social mingling. Ale nestavel bych cokoliv na zaverech tam, v rausi akce, vyrcenych. Jen jsem proste jeste nezazil pristroj, ktery by spatne meril a dobre hral. Shahinian mozna. A toho se drzim. Pristroje, ktere dobre merily (akladni charakteristiky) a nebylo to uplne ono, taky byly. Ovsem kdo vi, kde byl zakopany pes. Ale statisticky proste drtive prevazuje prima umera mezi merenim a projevem. Dobre mereni, dobry projev. A Ty jsi byl vzdy v predni linii zastancu teto linie. Nejdriv stroj musi dobre merit, odrazet technicke nou hau doby, byt bezpecny a uzivatelsky komfortni. Nejake ladeni zvuku podle ucha ma misto az nakonec. Cesta do pekel je dlazdena dojmologii a audio woodoo ideama a patentama na "takhle to ma znit". IMHO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 05:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

"Iskrivé výšky"- tie počuli bohuš a korys..Akurát že to bolo skreslenie Smile
PMA
citácia:
Seznámení se s kvalitními komponenty může "zvyk", jinými slovy dosavadní zkušenost, posunout na vyšší úroveň Smile . Anebo taky ne, když před vším "jiným" zavřeme uši.

Je otázka, ako sa hodnotí tá kvalita , ktorá má byť vyššou úrovňou, ktorú má navyše každý inú. Ak len ušami, tak je to zase len o zvyku, každý vyhodnotí ako najlepšie to, čo sa najviac blíži jeho "referencii". Vtedy je asi lepšie "zavrieť uši" a posúdenie nechať merákom, rozlíšia viac než uši. Jednoducho verím tomu, že čím menej je zmenený signál (nie emócie, tie sú len individuálnym výsledkom toho "signálu"), tým lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 08:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohuš byl po jistou dobu vlastníkem BV Audio. 4 x jej vezl na opravu do Trnavy, pak to vzdal ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 09:09:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí sa ho spýtať ako to bolo,a kde ten zosilňovač momentálne je. Nedávno o tom písal. Ano, mal problémy s ovládaním , ale nikdy sa nesťažoval na zvuk.
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?p=22388#p22388
A ešte som zvedavý, ako to súvisí s tým, čo som napísal, že každý preferuje vlastný vkus a to isté vníma úplne inak. Preto z toho nie je možné vyvodiť žiadny všeobecne platný uzáver o kvalite zvuku. Iná skupina poslucháčov zvolí niečo úplne iné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 10:07:17    Predmet: Odpovedať s citátom

durgo napísal:
kazzatel
Najväčší problém je v nahrávkach a tam si myslím, že vznikajú tie všetky nedorozumenia.
Keď uverím (čo musím, nie som konštruktér), že tvoje zosilňovače nekreslia a uverím, že napríklad feďove (nepočul som) sú sračky, musia zákonite hrať úplne inak na rovnakej nahrávke. To, že sa mi bude zvuk aj na mršbe páčiť, neznamená, že tvoje stroje sú sračky, proste tá nahrávka je taká zlá, že na tvojom nekresliacom (ak ti budem veriť) budú hrať nepočúvateľne, čo aj hrajú. Nemôžeš od nikoho chcieť aby si kúpil nepočúvateľný stroj.

Pripájam sa k tomuto názoru, z vlastných skúseností mám ten istý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 10:08:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BV zajisté to se zvukem nesouvisí, ale když chce někdo oponovat, tak se každá špína hodí Smile
A nejlepší zakončit neúplnou informaci tečkami, což si každý domyslí podle svého Very Happy

Nechcete se radší bavit o poruchovitosti Jaguarů ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 13:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý den,
omlouvám se, neb na akci jsem nebyl, nevěděl o ní atd.
Ale - mohu potvrdit, že zkreslení zasilovače může být nahrávce k užitku.
konkrétně některé bigbeatové a jazzové nahrávky dostanou drive. poslech téhož na dobré aparatuře je potom zklamáním.
Ještě konkrétněji- vlastní zkušenost- byl to Olympic a ještě z LP.
Můžeme se jen dohadovat, jestli pachatelé této nahrávky ( iterpreti, technik) předpokládali poslech na té, nebo oné aparatuře . A co je tedy správně.

Imho hodnocení nesmí být v rámci odpovědi na otázku co je správně, ale co se líbí. Obraz pak udělá statistika.


Velkou roli v poslechových hodnoceních hraje zkušenost posluchačů. Doporučuji si nastudovat kriteria výběru Prof. Merhauta ( před 50-sáti lety)
Za sebe přiznávám, že bych neprošel.
Není od věci otestovat i posluchače- hodnotitele- je to velmi nepopulární, ale je to kontrola správného výběru.

Na celé akci mne zaujala : neúčast P.T Federmanna - pokud není omluven- zbabělost.
a naopak heroické úsilí pořadatele a měřícího technika P.T.Renown & PMA -
doufám, že je následné kecy neodradily od dalších akcí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2011 14:03:18    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
neúčast P.T Federmanna


On tam byl.



roznov_s.JPG
 Description:
 Filesize:  69.84 KB
 Viewed:  274 Time(s)

roznov_s.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 70, 71, 72  Ďalšia
Strana 34 z 72

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist