Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cambridge Audio 840E-praskání

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ReneKocian
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ne máj 16, 2010 15:07:28    Predmet: Cambridge Audio 840E-praskání Odpovedať s citátom

Asi po roce mi tento předzes při přidávání hlasitosti začal praskat v pravé repro,(i ve sluchátkách) bez signálu se tento problém nevyskytuje.Zajímavé je že při zahřívání tento problém mizí až během půl hodiny zmizí úplně.Jako amatér s tím asi nic nesvedu a přístroj bude zřejmě nutno opravit odborně.Díky za případné vysvětlení či rady. Question
_________________
Cambridge Audio 840W+840E+840C+Acoustic Energy Radiance 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So apríl 30, 2011 16:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

No výborne Cambridge , nie si sám kdo má tento problém , značka dnes houby znamená , sere sa to všecko .Obráť sa na najbližšie zastúpenie tenjto značky u nás.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ReneKocian
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St máj 18, 2011 20:12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No naštěstí jsem vše kupoval u nás v TYKONu, předzes jsem odvezl.Do čtyřech dnů mně jej opravil přímo technik ve studiu, vyměnil celou desku odporů která reguluje hlasitost, takhle mi to bylo přibližně vysvětleno a ukázano co přesně, jako laikovi mi to mnoho neříká.Důležité pro mě je že vše opět funguje tak jak má.Abych nezapoměl po dobu opravy jsem vyfasoval předváděcí předzes abych měl na čem hrát-takže nakonec spokojenost.
_________________
Cambridge Audio 840W+840E+840C+Acoustic Energy Radiance 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 08:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pekné , ale treba si uvedomiť že sa ti to veľmi rýchlo posralo , bud sú tam kompromisy na odporech alebo je to navrhnuté tak že niektoré súčiastky trpia viac než by mali . Mám tu 35 ročné zosilovače ešte bez opráv , takže dneska sú nové veci nevyspytateľné . Do nového by som nešiel ani zadarmo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ReneKocian
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ut máj 24, 2011 20:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No něco na těch retro strjích bude, můj stařičký Technics clase AA, typ už přesně nevím, sloužil mě 10let + dalších 10 kolegovi a pokud vím pořád šlape a to bez jediné opravy.Na zvuku už bude jeho stáří určitě ponat, něco by určitě potřebovalo vyměnit ale i tak je to uctyhodný výkon a pokud to kolegovi stačí a je spokojen...
_________________
Cambridge Audio 840W+840E+840C+Acoustic Energy Radiance 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 11:25:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne , oxidáciu a znečistenie prepínačov a kontaktov smogom , vlhkosťou prachom si nenavyberáš , to iste spôsobuje problémy s čistotou prednesu , niektoré kondenzátory môžu mať značný ubýtok kapacity, ale väčšinou nie sú úplne vybité ako v dnešných NADoch.

Ďalší príklad uvediem značku Mercedes Benz , kedisy (70 - 90 roky)honosné pomenovanie kvality a luxusu , dnes viacmenej spotrebka pre každého , známy má novú vlajkovú S 500 , vymknúť sa v aute alebo problém sa doňho dostať nie je problém , to nehovorím o iných problémoch s elektronikou . Taktiež BMW a turbodmychadla nových modelov , výdrž značne pochybna cirka 190 tis. km alebo menej . Subjektívne si kupujem všetko staré , zreparujem/dám zreparovať a slúži verne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cum21
Hifista


Založený: 04 september 2009
Príspevky: 231

PríspevokZaslal: So júl 23, 2011 12:24:54    Predmet: Odpovedať s citátom

toto iste som mal aj ja 840v2 ziadnom pripade nekupovat cabridge audio Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ReneKocian
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2011 19:27:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No já bych to tak černě nevidděl, ono pokazit se může vše a je třeba si uvědomit že CA se ted dosti prodává takže s tím logicky poroste i počet oprav.Dále pak si je třeba uvědomit kvalitu zvuku, za jié "značkovější" přístroje si nemálo připlatíš abys dosáhl stejné kvality.Sám jsem byl svědkem toho jak v jednom studiju řešili opravu v záruce stroje při jehož ceně se o mě pokoušeji mdloby (značku raději nezminuji) takže ono pokazit se může opravdu cokoliv, no uvidíme dál...
_________________
Cambridge Audio 840W+840E+840C+Acoustic Energy Radiance 3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: So júl 30, 2011 14:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli se nepletu, je regulace hlasitosti řešená relátky, možná by pomohlo osadit tam nějaká jiná.
Nevíte co je tam za relé nyní použito?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist