Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

YAMAHA KX 530 natural sound cassette deck

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 10:55:41    Predmet: YAMAHA KX 530 natural sound cassette deck Odpovedať s citátom

Zdravim,

Zakupil som si novu hracku, YAMAHU KX 530, natural sound stereo cassette deck, kedze od yamahy som este kazetak nemal...
Moje dojmy: ma to amorfne hlavy, bias adjust, vybornu funkciu PLAY TRIM, osobitne nastavenie left ,right channel a master fader
osvetlenie kazetovej sachty, odnimatelne dvierka.
MPX, DOLBY B, C, HX PRO, INTRO SCAN, AUTO MODE SWITCH,
teda deck je paradne vybaveny a tak ah hraje...


Len pre zaujimavost som tam dal original kazetu ktora ma vyse 30 rokov
normal position, to co z tej kazety liezlo bez filtrov a po zaradeni DOLBY C , a nastaveni PLAY TRIM, bolo nebo a dudy...takuto kvalitu som fakt necakal
takze mna osobne tento deck velmi milo prekvapil...som zvedavy ako bude hrat CRO2, pripadne Metall kazeta...este som nemal cas otestovat....

zdar vintagehifi



3.JPG
 Description:
 Filesize:  73.99 KB
 Viewed:  537 Time(s)

3.JPG



2.JPG
 Description:
 Filesize:  61.09 KB
 Viewed:  500 Time(s)

2.JPG



1.JPG
 Description:
 Filesize:  64.48 KB
 Viewed:  554 Time(s)

1.JPG



_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250


Naposledy upravil vintagehifi dňa St august 24, 2011 11:17:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 11:00:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj vyzera naozaj paradne co si za to dal? Nech ti dlho sluzi.
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 11:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

pajo napísal:
Ahoj vyzera naozaj paradne co si za to dal? Nech ti dlho sluzi.


to ani nechci vediet...predavala to zena asi po svojom muzovi,
ten deck je ako novy jak vizualne tak technicky...
za smiesnych 8 eur...
tak neber to...

vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 11:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dam ti 16. HAHA srandujem.Tomu sa hovori dobra kupa.
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 12:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pajo, sice mizsia rada, ale za cenovy rozpocet Smile http://elektro.bazos.sk/inzerat/9815147/YAMAHA-KX-380-Natural-Sound-Stereo-Cassette-Deck.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 13:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam 493 takze ked do niecoho pojdem tak nejaky trojhlavovy ale s tym mojim som spokojny aj ked som uz myslel ze je pokazeny blblo tam nejako dolby vytiahol som ho asi po roku a nema chybu. Ozaj kedy sa pouziva to dolby HX-PRO
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pajo
Nádejný hifista


Založený: 19 august 2011
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 13:16:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha 15e to zoberem poslal som mu cislo dufam ze sa ozve dik za typ
_________________
Denon DCD 1600NE Cambridge Audio Stream Magic 6 BVAudio A300SE Dynaudio Excite18 AKG 712 Athom Zet Max
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 16:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

vintagehifi napísal:
pajo napísal:
Ahoj vyzera naozaj paradne co si za to dal? Nech ti dlho sluzi.

to ani nechci vediet...predavala to zena asi po svojom muzovi,
ten deck je ako novy jak vizualne tak technicky...
za smiesnych 8 eur...
tak neber to...
vintagehifi

Pýtala 10 a skresal si na 8? Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 17:36:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ozaj pekny kusok...magnetofonů (teda kazetových) jsem měl několik, Hitachi, JVC, AIWA...ale pověz mi k čemu slouží funkce PLAY TRIM ? Znám jenom z prospektů Yamahy, u ostatních značek jsem neviděl. Nejvyšší v řadě Yamaha byla KX-1200 s dálkovým ovládáním a systémem dbx.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 20:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
vintagehifi napísal:
pajo napísal:
Ahoj vyzera naozaj paradne co si za to dal? Nech ti dlho sluzi.

to ani nechci vediet...predavala to zena asi po svojom muzovi,
ten deck je ako novy jak vizualne tak technicky...
za smiesnych 8 eur...
tak neber to...
vintagehifi

Pýtala 10 a skresal si na 8? Smile))


nie pytala ozaj len 8, a ja som sa zamyslel...nuz asi ides
so mnou domou hehe

vintagehifi Very Happy

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 20:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
Ozaj pekny kusok...magnetofonů (teda kazetových) jsem měl několik, Hitachi, JVC, AIWA...ale pověz mi k čemu slouží funkce PLAY TRIM ? Znám jenom z prospektů Yamahy, u ostatních značek jsem neviděl. Nejvyšší v řadě Yamaha byla KX-1200 s dálkovým ovládáním a systémem dbx.


Zdravim,

Ano Yamahu kx 1200 poznam da sa zohnat za cca 200e, ale to uz je predsa len strop, ajked moj nieje tiez nejaky low end, inak k vysvetleniu funkcie PLAY TRIM asi tolko:

Hrať Orezať
Hrať ovládaním hlasitosti a High Speed
Dabing Hrať Orezať
Pásky nahrané Dolby NR na jednej palube môžu trpieť stratou kvality zvuku pri prehrávaní v inom priestore. Hrať Orezať umožňuje kompenzovať rozdiely pre zachovanie plnej kvalite Dolby. Môžete tiež použiť vyváženie počas prehrávania Vysokorýchlostné kopírovanie, pre väčšie pohodlie.
Niektoré nahrávky zhotovené Dolby NR na iné palube sú náchylné k strate vysokých frekvencií. Použitie prehrávanie Vyváženie, môžete nastaviť na tieto problémy pri prehrávaní.

ujo GOOGLE vsetko najde, ani ja som to nevedel o co sa jedna ajked mam
aj ovela zlozitejsie stroje ako je napr pioneer ctf 1250, ale poviem len tolko co urobi ten PLAY TRIM to je neskutocne aj pri dolby c krasne hraje
nastelujem si pasku podla potenciometra play trim a kde to hraje najlepsie
tam je to spravne nakalibrovane pre posluch...parada...cize pasky nahrate dolby b, a c zneju vzdy brilantne...

vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 21:04:21    Predmet: Odpovedať s citátom

pajo napísal:
Ja mam 493 takze ked do niecoho pojdem tak nejaky trojhlavovy ale s tym mojim som spokojny aj ked som uz myslel ze je pokazeny blblo tam nejako dolby vytiahol som ho asi po roku a nema chybu. Ozaj kedy sa pouziva to dolby HX-PRO


KU DOLBY HX PRO ASI TOLKOTO:

Dolby HX-Pro


Keď magnetofónová nahrávka bola v jeho detstve, bol signál, aby sa zaznamenávajú kŕmený priamo do zosilňovača a potom záznam na pásku. Ale to bolo skoro objavil, že skreslenie by bolo možné znížiť pridaním "zaujatosť" k signálu - najprv v podobe signálu DC pridaný do signál zaznamenať a neskôr vysokofrekvenčný striedavý signál. Frekvencia skreslenie signálu je vždy podstatne vyššia ako najvyššia frekvencia musí byť zaznamenané a teda nie je v rozpore s zvukového signálu.

Bolo tiež zistené, že úroveň skreslenia signálu je rozhodujúci pre nahrávanie vysoké frekvencie, a preto na frekvenčnú charakteristiku nahrávky. Tradične, zaujatosť úroveň signálu nastavená v továrni pred magnetofón je dodávaný a zostal v použití pevné. Zvolenej úrovne je kompromisom pre rôzne druhy hudby v rozsudku výrobcu a je pre každú značku, a často na rôznych pre každý model v rámci jednej značky. Optimálna úroveň skreslenia bolo predmetom diskusií medzi odborníkmi na dlhú dobu.

Inžinieri v Dolby Laboratories podozrenie, že vysoké frekvencie obsahu hudba sama o sebe mala vplyv na frekvenčnú charakteristiku nahrávky a spustil systém nazvaný HX (priestor rozšírenie). Jednalo sa o komplexný systém, posuv, ktorý meria frekvenciu obsahu hudby, vypočítanej zaujatosť potrebné a pridal túto úroveň skreslenie na vstupnom signálu. Kým systém fungoval lepšie ako Pevné predpätie systém, to nie je optimálne riešenie.

Jørgen Selmer Jensen z Bang & Olufsen tiež mal svoje podozrenia o povahe chýb a jeho vplyv na frekvenčnú odozvu. Ale vzal iný prístup na odstránenie problému a v procese dostal bonus v výkonu. On odvodil, že vysoké frekvencie hudby bol zaznamenaný v skutočnosti pôsobí ako ďalšie zaujatosť k hudbe samotnej, a tým zhoršuje výkon. Experimentovať s rôznymi druhmi hudby, on vymyslel algoritmus pre zaujatosť zodpovedajúce pridanej vysokých frekvencií vstupného signálu. To bolo potom pomerne jednoduché postaviť systém spätnej väzby, ktorá znižuje skreslenie že presne túto sumu, v reálnom čase. To malo ten efekt, že frekvenčná charakteristika lineárna zapisovač, jednou statickou zaujatosť bola nastavená vo výrobnom závode, bez ohľadu na druh hudby sa zaznamenáva.

Tento systém bol nájdený dať bonus v prevádzke. Neskreslené úroveň signálu, ktorý môže byť nahrané na opasok je tiež závislá na úrovni skreslenie mieša s audio signálom, a bol tiež súčasťou kompromisu továrenské nastavenia. S HX-Pro bolo zistené, že oveľa vyššej úrovni, môže byť zaznamenaný, s nízkou úrovňou skreslenia. V skutočnosti, aj keď je páska bola preťažená, nárast skreslenia bola malá v porovnaní s rekordéry s pevným zaujatosť úrovni.

Tento systém bol spustený s licenciou pre Dolby Laboratories, ktorá by na trh systém Dolby HX-Pro, a bol používaný už veľa rokov a to nielen v kazetové magnetofóny, ale aj v oblasti profesionálnej rekordér.

DUFAM ZE TO POSTACUJE AKO kratke VYSVETLENIE...


vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: St august 24, 2011 21:36:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PLAY TRIM : je kompenzace výšek pro případy, kdy se přehrává kazeta nahraná na jiném přístroji - s nestejnou kolmostí hlav, příp. bez HX PRO, viz.:

http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/guide/technologies/playtrim.html

vintagehifi na to přišel, jak používat Smile


K HX PRO píšou v návodech toto: DOLBY HX PRO DYNAMIC BIAS SERVO SYSTEM
This unit incorporates the Dolby HX Pro system which
automatically controls the effective bias to reduce
distortion and noise, improving high frequency
response during recording. Tapes recorded with this
system retain the same high quality even when played
back on any other cassette deck.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št august 25, 2011 07:36:36    Predmet: Yamaha KX 530 Odpovedať s citátom

Vážení, dajte si, prosím trochu práce s úpravou textu do zmysluplnej podoby - tupý preklad z "translátora" je mnohokrát úplná kravina.

KX 530 vlastním od roku 1990. Ide o jednoduchý dvojhlavý deck, s redukovanou mechanikou (nemá dual capstan ako KX 930 - pritom je mechanika zhodná - proste chýba jeden zotrvačník....) má ale slušnú výbavu funkcií a rozsiahle DO takže užívateľsky je určite zaujímavý. Zvukom (v kategórii 500DM) tiež neurazí - ja som najlepšie výsledky dosiahol s médiom TDK MA90 s použitím Dolby B. Funkcia Play Trim nie je žiaden zázrak, ide o jednoduchú pasívnu ekvalizáciu signálu nad 8kHz, ktorá technický problém reprodukcie záznamu z iného decku s inou kolmosťou hláv nevyrieši, ale, povedzme, poteší. Chválim amorfnú hlavu - dodnes bez stôp opotrebenia, ale vďaka jednoduchému vedeniu pásu je mechanika veľmi citlivá na použitie tenkého média (100, 120 min.) napr. výborné kazety SONY Metal XR100 som z tohoto dôvodu musel prestať používať, lebo ich žmolil, hlavne na začiatku, prvé 2-3 minúty.
Inak za 8 éčiek niet čo riešiť (vintage Wink)



KX 530.JPG
 Description:
KX 530 pásková dráha
 Filesize:  165.29 KB
 Viewed:  606 Time(s)

KX 530.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št august 25, 2011 09:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, dajte si, prosím trochu práce s úpravou textu do zmysluplnej podoby - tupý preklad z "translátora" je mnohokrát úplná kravina.

Po prečítaní vyššie uvedených príspevkov som mal tiež nutkanie napísať niečo podobné a úplne s tebou súhlasím. Myslím si, že si to vie každý vyhľadať úplne sám !

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št august 25, 2011 21:11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Vážení, dajte si, prosím trochu práce s úpravou textu do zmysluplnej podoby - tupý preklad z "translátora" je mnohokrát úplná kravina.

Po prečítaní vyššie uvedených príspevkov som mal tiež nutkanie napísať niečo podobné a úplne s tebou súhlasím. Myslím si, že si to vie každý vyhľadať úplne sám !


Kazdy nie... nie kazdy sa vyzna v hladani informacii na internete...
tym nechcem povedat ze vsetko dokazem, a vsetko viem, ale 99percent
si viem sam najst a myslim si ze niekoho podobne info potesia

pripadne nezhody textu z translatora si clovek s iq vecsim ako 80 da
v pohode do zmysluplnej a celistvej informacie , ajked je to velmi
krkolomne napisane v prekladaci...


vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št august 25, 2011 21:16:33    Predmet: Re: Yamaha KX 530 Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Vážení, dajte si, prosím trochu práce s úpravou textu do zmysluplnej podoby - tupý preklad z "translátora" je mnohokrát úplná kravina.

KX 530 vlastním od roku 1990. Ide o jednoduchý dvojhlavý deck, s redukovanou mechanikou (nemá dual capstan ako KX 930 - pritom je mechanika zhodná - proste chýba jeden zotrvačník....) má ale slušnú výbavu funkcií a rozsiahle DO takže užívateľsky je určite zaujímavý. Zvukom (v kategórii 500DM) tiež neurazí - ja som najlepšie výsledky dosiahol s médiom TDK MA90 s použitím Dolby B. Funkcia Play Trim nie je žiaden zázrak, ide o jednoduchú pasívnu ekvalizáciu signálu nad 8kHz, ktorá technický problém reprodukcie záznamu z iného decku s inou kolmosťou hláv nevyrieši, ale, povedzme, poteší. Chválim amorfnú hlavu - dodnes bez stôp opotrebenia, ale vďaka jednoduchému vedeniu pásu je mechanika veľmi citlivá na použitie tenkého média (100, 120 min.) napr. výborné kazety SONY Metal XR100 som z tohoto dôvodu musel prestať používať, lebo ich žmolil, hlavne na začiatku, prvé 2-3 minúty.
Inak za 8 éčiek niet čo riešiť (vintage Wink)


Vdaka ti za tvoje postrehy velmi mi pomohli a potesili ma ako
novopeceneho vlastnika tohoto decku...
kazdopadne zvuk z toho decku lezie paradny...YAMAHA
je to este made in japan...nie cina
Mam vela hifi deckov takze viem porovnat...

vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št august 25, 2011 21:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Grippen napísal:
PLAY TRIM : je kompenzace výšek pro případy, kdy se přehrává kazeta nahraná na jiném přístroji - s nestejnou kolmostí hlav, příp. bez HX PRO, viz.:

http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/guide/technologies/playtrim.html

vintagehifi na to přišel, jak používat Smile


K HX PRO píšou v návodech toto: DOLBY HX PRO DYNAMIC BIAS SERVO SYSTEM
This unit incorporates the Dolby HX Pro system which
automatically controls the effective bias to reduce
distortion and noise, improving high frequency
response during recording. Tapes recorded with this
system retain the same high quality even when played
back on any other cassette deck.


Vdaka, presne s tadeto to mam je to ale prelozene v translatore...
trocha krkolomne... kto ovlada AJ tak je to asi v originale lepsie pochopit
to je jasne...

vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Pi august 26, 2011 13:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

"
Kazdy nie... nie kazdy sa vyzna v hladani informacii na internete...
tym nechcem povedat ze vsetko dokazem, a vsetko viem, ale 99percent
si viem sam najst a myslim si ze niekoho podobne info potesia

pripadne nezhody textu z translatora si clovek s iq vecsim ako 80 da
v pohode do zmysluplnej a celistvej informacie , ajked je to velmi
krkolomne napisane v prekladaci..."

Dá sa predpokladať, že ak je už niekto na tomto fóre, tak si aj vie v googli niečo vyhľadať.
Nebola reč o tebe, či vieš vyhľadať alebo nie, nepochybujem o tom
Vešať sem siahodlhé preklady, myslím si, nie je na mieste, očakával by som skôr vysvetlenie dotazu alebo rady zo svojich poznatkov.
Very Happy

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št september 08, 2011 07:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Vešať sem siahodlhé preklady, myslím si, nie je na mieste, očakával by som skôr vysvetlenie dotazu alebo rady zo svojich poznatkov.


RE: Siahodlhe to nieje, chcel som to ale upnut komplet, lebo mozno niekto
hlada konkr. informaciu...
Vysvetlenie dotazov je v predoslych prispevkoch mam obavy ci dobre vidis?
Akurat moje postrehy tam chybaju: Teda deck vazi pekne kilko, a hraje velmi prirodzene, samozrejme tomu dopomaha uz spomenuta funkcia PLAY TRIM ktora sa trafi do nahravky, vcelku presne co vytvara subjektivne dobry pocit vnemu reprodukovanej hudby z magnetofonovej kazety.
Akurat ako bolo spomenute pri play vydava deck zvuk ako by prisposoboval mechaniku na dany optimalny material, inak parkrat sa stalo ze mechanika bola citliva zo zaciatku pasky vzhladom na velmi tenky material co sa prejavilo skreslenim zvuku, nie vsak poskodenim zaznamoveho materialu, po opetovnom stlaceni stop a play bola reprodukcia uz do konca v poriadku,
teda jedna sa o citlivost magnetofonu na zaznamovy material nie o vadu.

tolko k SIAHODLHEMU vysvetleniu.

vintagehifi.

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št september 08, 2011 09:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

jde to i krátce :
HX pro je systém, který stabilizuje úroveň vysokofrekvenční předmagnetizace, ke kterému se reálně v kazeťáku přičítá silný audio signál v oblasti "výšek" (po elektronické korekci při nahrávání).
Srozumitelné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintagehifi
Hifista


Založený: 23 apríl 2009
Príspevky: 235

PríspevokZaslal: Št september 08, 2011 09:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="JHradec"]jde to i krátce :
HX pro je systém, který stabilizuje úroveň vysokofrekvenční předmagnetizace, ke kterému se reálně v kazeťáku přičítá silný audio signál v oblasti "výšek" (po elektronické korekci při nahrávání).
Srozumitelné?

velmi dobre a kratke DE TO I TAK...

vintagehifi

_________________
Vintage zostava: FISHER STUDIO STANDARD 7000 RACK , PIONEER CT F 1250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist