Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HTPC s dvěma zvukovými kartami (5.1 + stereo)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Po august 29, 2011 17:41:05    Predmet: HTPC s dvěma zvukovými kartami (5.1 + stereo) Odpovedať s citátom

Ahoj všem Smile
Tak jsem se dostal do situace, kdy mám plný obývák "Dudků", bedny od Checka už budou co nevidět a teď mi nezbývá řešit nic jiného, než pořádný zdroj signálu. Rozhodl jsem se postavit si HTPC s co nejlepším zvukovým projevem.

Pro stereo jsem měl výběr docela jednoduchý: Julča připojená přes SPDIF a CLOCK k DAC Sirius Synchro od p. Vrány. Jenže HTPC chci používat také pro filmy, koncerty, DVD-audio atd.. a proto chci HTPC osadit další zvukovou kartou, která bude mít i 5.1 (7.1) analogové výstupy, které budou propojeny přímo s DPAčky. Pravděpodobně zvolím kartu ASUS Xonar HDAV 1.3 Deluxe.

Co se dalších komponentů týče, prozatím mám vybrané následující:
Zdroj: SEASONIC X-460FL Gold
Motherboard: Gigabyte A75-UD4H
Procesor: AMD A8-Series A8-3800 (TDP 65W)
Paměti: Corsair Vengea​nce 8GB ​(2x4GB​) DDR3 1866
SSD: Corsair Force Series 3 - 120GB
Chladič: SCYTHE Ninja 3
Case: ZALMAN HD 501 (zatím si nejsem jistý)
Pravděpodobně do PC připojím ještě DVB-S tuner a Blu-ray mechaniku, ale to můžu klidně dodělat později, na to nyní nemyslím.

Jiný pevný disk než výše zmíněný SSD do PC dávat neplánuji, budu je mít na jiném PC v síti či na NASu, ať je v obýváku klid a ve skříni co nejméně věcí, co topí. Předpokládám, že bude stačit osadit procesor velkým passivem a chipset se snad uchladí, tak jak je, pokud by byly teploty vyšší, vždycky tam můžu přidat Noctuu a omezit její otáčky.

Co říkáte na moji plánovanou sestavu? Máte nějaké návrhy, rady či výtky? Sem s nimi.. Snažím se o opravdu nekompromisní stroj, tak co vy na to? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po august 29, 2011 18:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam Ninja 3 na AMD X2 5050e (TDP 45 W) a pre klud duse ho ofukujem ventilatorom na cca 600 RPM. TDP 65 W ciste pasivne nevidim realne. Hlavne v lete. Navyse cosi z tej bedne vzduch musi tahat a ak budes mat zdroj na spodu, tak ten tam moc prievanu nespravi. Ten ventiator na CPU trosku vzduch "popohana". Ale vsak to si uz odskusaj sam. Zalezi aj od bedne.

Inak to mas podla mna vymyslene dobre. Otazne je, ci vobec budes 5.1 pouzivat, ked budes mat system od Casea. Ten prevodnik so zvyskom retazca mozno vycaruje lepsie priestor v stereu, ako 5.1 Xonar s 5.0 / 5.1 bednami.

Mimochodom, ak spravne rozumiem filozofii Sirius Synchro, je nutne upsamplovat signal na urcitu FS. Ako to vyriesis pri filmoch?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Po august 29, 2011 18:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím chlazením, máš asi pravdu, ale to uvidím až budu pc stavět.. zase sem si říkal, že v pc nebude ani hdd ani samostatná grafika, tak by tepla uvnitř nemuselo být mnoho. Každopádně, to poznám při stavbě. Upsamplovat FS bude pouze Julina (napojena na Siria), která bude použita pouze při stereu. Pokud si pustím více kanálů, bude pracovat zase pouze Xonar, tedy žádný upsampl nepotřebuji. Je to tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po august 29, 2011 18:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, ked to pustis cez Xonar, tak upsamplovat nemusis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Po august 29, 2011 21:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam ten Xonar a musim povedat ze na multikanal je luksusna a ani stereo nieje na zahodenie.Pre poovnanie prehra moje espritove sony!Ja som pouzil bednu thermaltake dh 104 a aj ked cena je neskutocna to prevedenie a komfort za to stoji za to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po august 29, 2011 21:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ptáš se na názor. Myslím si, že Juli je pro toho použití zbytečně drahá, nevyužiješ její hlavní přidanou hodnotu, a tou jsou kvalitně udělané analogové porty, volitelně symetrické, dobré regulátory, variabilní konstrukce. Osobně bych se podíval po nějaké levnější s SPDIF vstupem a schopností se přepnout na externí hodiny, jako např. Prodigy 7.1, M-Audio Audiophile 2496 atd. Kvalitou to bude úplně stejné, z té zvukovky stejně použiješ jenom Envy24 a ten je ve všech stejný. Juli má sice samostatný SPDIF receiver, ale ten zabudovaný přímo v Envy24 funguje stejně. Jedině ty karty neumí režim 176.4kHz (je tam nikde neuváděná chyba v Envy24), ale to třeba nemusí vadit.

Ohledně toho multikanálu - opět bych váhal, jestli chci platit tisíce za HDMI výstup a čip na zkvalitňování videa, když bych plánoval použít jenom analogové výstupy. A hdmi je dneska na každé grafice s větším vyhlazovacím výkonem, než může mít ten AV200 na tom asusu.

Kdyby ti nevadilo ručně v ovladači přepínat externí hodiny, možná by stačila pro oba účely třeba Prodigy 7.1 HIFI, která má docela slušný analogový výstup a SPDIF externí hodiny umí taky.

Ale je to jen můj názor Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 10:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc: na ty bedny ještě určitě kouknu, díky Wink
dustin: vše co píšeš mě taky napadlo a proto sem se na ideální řešení zeptal přímo pana Vrány a ten mi doporučil použít dvě zvukovky. Pro stereo julinu (kterou bude tunit on, takže to nechám na něm) a pro 6 kanál něco jiného. Nejdříve jsem chtěl použít kartu ASUS Xonar Essence ST, ale nikde sem ji neviděl, že by se dala koupit i s modulem H6 (analogová část ostatních kanálů), proto jsem zvolil tuto kartu, která si myslím udělá stejnou službu, i když vím za zbytečně víc peněz, to hdmi na zvukovce neplanuji používat. Ruční přepínání hodin bych přežil, ale myslím, že takhle to bude lepší. Jestli nezvolit na 6 kanálů např tu Prodigy ještě kouknu, myslíš že co do kvality audio výstupů poslouží stejně? Ale to provedení, že mám na další kartě ostatní kanály se mi líbí. Taky nemám jasno v tom jestli můžu na všech těchto kartách normálně přehrávat Dolby True-HD a DTS HD MA?

Díky kluci Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 14:22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

A co bude na té Juli tunit? Nějak si nedovedu představit, k čemu by to bylo dobré, když se z ní použije jenom přijímač SPDIF a Envy24. Někdy tam vyměňují hodiny, někdy regulátory pro analog, výstupní operáky pro analog, nic z toho na té kartě nebudeš používat. No jak myslíš, jsou to tvoje prachy Smile

Ad ty hd formáty - možná to ten asus opravdu dekóduje přímo na té zvukovce, spíš bych si tipnul, že koupili licenci a zadrátovali to do ovladačů, na spotřebě CPU to nepoznáš.

Ze softů by to měla umět dekódovat např. nová verze XBMC http://voxcommando.com/forum/index.php?topic=479.0 , která používá nový ffmpeg. Myslím, že to umí i ffdshow - mediaportal? V této oblasti se opravdu neorientuji, nezkoušel jsem, nemám takové tracky. Určitě tu někdo poradí znalejší. Určitě bych dal přednost dekódování v softwaru, než přímo na zvukovce, je to mnohem flexibilnější.

Ad kvalita - určitě číselně to bude mít ten asus lepší parametry než třeba ta Prodigy 7.1 HIFI, na druhou stranu např. envy24 nepoužívají PLL pro hodiny, mají pěkně dva krystaly, narozdíl od všech nových karet. Záleží na tobě. Také jsem nijak nezjišťoval dostupnost driverů pro nové windowsy, ale ty karty se stále prodávají jako nové, takže předpokládám, že OK. To si chce ověřit, pár dotazů do googlu.

Je otázkou, jestli u tracků v multikanálu dokážeš ten číselný rozdíl poznat, nevím, možná na těch HD multikanálových formátech. Ale moc bych tomu nevěřil. A na stereo budeš mít úplně jiné vybavení.

Nedávám ti žádné ultimátní rady, jenom nadhazuji možná témata k zamyšlení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 14:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial bude ta Julca znasilnena hodinami, tiez nevidim dovod ju tunit . . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 16:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tim tuningem Juliny jsem myslel propojení se Siriem.. blbě sem to napsal. Co říkáte, dává logiku.. ještě se zeptám p. Vrány. Dustin, dík za vyčerpávající odpověď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 16:24:54    Predmet: Odpovedať s citátom

no jediný tuning, který pravděpodobně na Julii provede je sundání analogové části a vytáhnutí kabílků s BNC místo tý šílený redukce. Pokud jde o Xonar, tak můžu jednoznačně doporučit. Používal sem Xonara ST + přídavnou kartu H6 (všechny operáky LME49720) a byl sem s tím maximálně spokojený. Xhtěl sem to taky v HTPC provozovat s julii jako transportem pro Syrius Synchro, ale nakonec sem se rozhodl, že mi na kino stačí jen optika juliny. Stejně je všechno pořád dabovaný v DD a těžko čekat nějakou změnu. jinak pokud jde o HTPC, tak měl sem v něm už několik procesorů a co se týká tepelnýho vyzařování, tak nejlíp na tom byl C2D E8200, kterej byl chlazenej obyč AC Freezerem, ze kterýho sem jednou zkušebně sundal fan a nechal to jet jen na ten ne moc velkej pasiv. Pak sem na to zapoměl a připomělo se mi to někdy a po víc jak půl roce, kdy se mi po víc než hodině hraní her vypnul PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 20:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
no jediný tuning, který pravděpodobně na Julii provede je sundání analogové části a vytáhnutí kabílků s BNC místo tý šílený redukce.


Je otázkou, zda i to BNC má smysl, když stejně z těch příchozích hodin z Juli do DACu nic nezbyde. Ale určitě to neuškodí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 21:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Na asus xonar hdav 1,3 je dolby true hd a dts hd ma bez problemov.Tak ako pise scream maximalna spokojnost dokonca ju pouzivam aj na AKG k701 a zatial nemam potrebu nieco riesit.Jedine co je treba ustrazit je dostatocne prudenie vzduchu v case lebo karta sa dost zahrieva!Takze aj v tomto ohlade pasiv urcite nie.Netreba sa stresovat ja mam 2krat noctua a neviem ze tam su.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2011 22:41:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta zvukovka se hřeje, i když nevyužíváš její video funkce? To by mi přišlo divný, vždyť v čistém audio režimu nedělá žádné výpočty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St august 31, 2011 17:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si u tý ST verze ničeho zvláštního nevšiml. A to sem jí měl těsně vedle pasivně chlazený HD5770. Možná ale v HDAV topí to video
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: St august 31, 2011 20:01:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to mozno vyznelo dramaticky ale kombinacia pasivna grafika a procesor môze byt problem ale ako som povedal mierne sa zahrieva aj v audio rezime a viac vo video rezime.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 05, 2011 14:14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera jsem se konečně dostal k blurayovému médiu a tracku DTS-HD MA, pravda jen 16/48, bitrate 1,4Mbps (dle infa v XBMC). A musím říct, že mě multikanálový zvuk obyčejné low-endové Prodigy192 příjemně překvapil, 6-ti kanál analog-in do HK AVR430, předek KEF Q7 v biampingu, centr KEF Q9c, zadky KEF Q1. Samozřejmě jsem nedělal žádné poslechové testy a je docela možné, že s lepší zvukovkou by bylo překvapení větší Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ne september 11, 2011 14:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se ještě rozhodl DAC a PC oddělit. Takže jsem si právě objednal DAC Cepheus mk2 Synchro a PC si k tomu postavím zvlášť, osázení pravděpodobně ponechám. Co se vícekanálu týče, jsem opravdu zvědavý na některé DTS či LPCM stopy v 96/24.. už aby to bylo. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist