Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifi párty u cougha 15. oktobra po Highend Bratislava 2011

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So september 24, 2011 20:41:41    Predmet: Hifi párty u cougha 15. oktobra po Highend Bratislava 2011 Odpovedať s citátom

Tak se nám rok s rokem sešel, a je tu opět hifivýstava v Bratislavě. A už... už čtvrtý ročník chamber párty u cougha...

Pokud se chystáte na výstavu nebo pokud se na ni nechystáte, rád bych vás pozval na párty-pokec na 15.10. od cca 18h (zkrátka po skončení výstavy v sobotu) ke mně.

Hlavně to jako minulé ročníky o pokecu, dobrých lidech, dobrém jídle a pití ... a chystáme samozřejmě hifi lahůdky .... jako třeba softwarová aktivní výhybka... snad to stihnem odladit ...

Prosím potvrzení vaší účasti v poště na Slovanetu.

Jinak doufám, že nás opět svojí návštěvou poctí zahraniční hifi hosté z Čech, Moravy a Slezska...

Těsím se

cough

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So september 24, 2011 21:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem velmi skeptickej, Ivošu...poslední setkání v Hradišti mi mnohý ukázalo...mnoho chlastu, mnoho veselí z chlastu, málo systematičnosti a poctivý vůle se něčeho dobrat...ale možná je smysl toho všeho jinde a já jsem jen naivní....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2011 08:19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu..., u Ivoša je to však trochu viac separé 2 miestnosti, nakoniec ale pri tak dobrých strojoch to bude chcieť malé skupinky poslucháčov a asi mimo väčšieho zrazu. Udržať sústredených a "disciplinovaných" viac ako 4 ľudí je nad sily hocikoho z nás. Hlavne keď nás celý týždeň bičuje zamestnávateľ a prostredie kde žijeme, vtedy je úplne prirodzená túžba po relaxe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2011 11:54:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestil se nějak rozumně dostanu, rád se stavim na kontrolu.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut október 11, 2011 20:17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepojedete prosím někdo z Čech, případně aspoň Moravy? Vlakem se mi tam jezdit nechce...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi október 14, 2011 11:44:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím je přihlášeno a potvrzeno 14 účastníků ...

maso na gril nakoupeno, dnes naložíme a zítra večer ugrilujeme Smile

Cheers

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi október 14, 2011 13:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Počítej s rezervou Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 22:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi pekne ďakujem za pozvanie na akciu, za fantastické koláče a grilované dobroty. Opäť som spoznal pár nových ľudí a priradil k nickom tváre. K niektorým tváram ešte nicky chýbajú, možno sa to páni rozhodnú zmeniť Smile Zvuk ako vždy parádny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 07:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ticho po pěšině...nebo jste se tak přecpali, že vám vyply hlavy ? Laughing ...nebo že byste stáli v němým úžasu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 12:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ticho po pěšině...nebo jste se tak přecpali, že vám vyply hlavy ? Laughing ...nebo že byste stáli v němým úžasu ?


Zřejmě se nedovíme NIC, pak mi ale uniká smysl tohoto vlákna a vlákna o 8-mi kanálu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 12:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak bysme se třeba o tý akci dověděli, PMA? Tyhle dvě vlákna maj větší smysl než 73,8% ostatních vláken tady.

Já už to někde psal - bylo to dobrý a nezdálo se, že by k tomu měl někdo nějaký připomínky.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 14:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky všem, kdo jste přišli. Napočítal jsem celkem 15 hifibytostí a jednu normální ženu Smile

Věříme, že to za rok zopakujem Smile

I+I

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 14:52:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
kazzatel napísal:
Ticho po pěšině...nebo jste se tak přecpali, že vám vyply hlavy ? Laughing ...nebo že byste stáli v němým úžasu ?


Zřejmě se nedovíme NIC, pak mi ale uniká smysl tohoto vlákna a vlákna o 8-mi kanálu.

Hralo to tak že poznámke "PC + resampl na 96/24 + PMH-2 (jako kabelový buffer) + 10m kabelu C121 + Dispre 2-JFET + PA4 + malé bedýnky" som sa z chuti zasmial a nevedel prestať Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 16:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Budu muset požádat admina o nový smajlík "pozor vtip", aby byly příspěvky všem snadno pochopitelné.

Nicméně - jak to hrálo stále nevíme. Měl jsem slíbený alespoň soukromý mail, ale ani ten jsem nedostal Cool

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 17:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Však píšem že som sa dobre zasmial dokonca po pár dňoch ako som si ho prečítal. To je myslím pekná vizitka kvalitného vtipu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 19:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade ďakujem Ivovi ako hostiteľovi, ďalej všetkým zúčastneným a týmto ich aj pozdravujem Smile Pre mňa to bolo minimálne poučné sa stretnúť s niektorými ľuďmi. Jedlo bolo skvelé, pitie nezaostávalo a dobrá nálada a priateľská atmosféra ma tešila. Takže k veci: Presné zapojenie určite popíše Cough. Ja som si zobral pár svojich napočúvaných nahrávok ktoré veľmi dobre poznám tu sú: Oscar Peterson Trio: We Get Requests, Diana Krall: The Girl In The Other Room, Steve Turre: In The Spur of The Moment, Tchaikovsky 1812 Telarc + počúval som aj inú nie moju hudbu a pod....Keď som si púšťal Oscara trio Bol som unesený ako to hrá, priestor v poriadku, "veľkosť" basy podľa môjho názoru opdpovedala realite :-)basy nezadunievali a nebolo ich málo ani veľa tak akurát. Celkovo v reprodukcii nič neprečnievalo, výšky čisté neagresívne ale detailov bolo dosť. Ľudský hlas to zahralo veľmi dobre. Na zostave sa už konečne dá počúvať vážna hudba!!! (overené na Tchaikovskom Marche Slave) Bas nechýba, rozlíšenie a separácia jednotlivých nástrojov vynikajúce, tiché pasáže som si vychutnal. Celkovo sa mi javí zostava že hrá s prehľadom a ľahkosťou. Ak porovnám zvuk s výstavou, môžem povedať že na výstave hrali lepšie len Ante. Zvuk Cougovych repro na prvý pohľad taký normálny ale keď sa človek započúva zistí že to je ono!! Táto zostava ma prekvapila a vedel by som si ju predstaviť aj vo svojej izbe. Klobúk dole Ivo !!! Zdá sa, že nastúpená cesta je správna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 19:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár foto, najprv technika

a ľudia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut október 18, 2011 23:59:15    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem i+i za vydarenu slezinu...
Ivovi to teraz hralo najlepsie ako si pamatam. Bol som prekvapeny, ze hrame stale cez behringer. Zlepsenie sa mi zda zmenou rozmiestnenia reprosustav po sirke miestnosti, ale mozem sa mylit a podiel na tom moze mat aj samotna elektronika a sw zladenie. pravdepodobne Ivo zvladol k dokonalosti sw. Kazdopadne mu to hra lepsie ako na Moskovskej. t
Tam som mal trochu problem sa stotoznit s naladenim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 10:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Drobné upřesnění přes jaký aparát se během párty hrálo. Bohužel jsem nestihl zprovoznit softwarovou výhybku, jak jsem původně plánoval, takže sestava byla víceméně stejná jako loni s tím, že bylo vše otočeno o 90 stupnů (na šířku místnosti), méně akustických úprav ještě ze staré poslechovky(téměř rozprodáno, zbývá jedna basopast) - úpravy nahrazeny improvizovaně haraburdím Wink a hrál nový 8 kanálový předzesilovač made by Bubuxin, kde využité byly jen 2 kanály z 8 kanálů. Hrálo se pořád přes aktivní analogovou výhybku Behringer v ceně cca 100 euro s cca 12 operáky v signálové cestě v každém kanále, byť pořádně vytuněnou Smile. Zesilovače byly "obyčejné" 3 kousky DPA 222 MKII. Zdroj signálu Lynx AES16 do D/A převodníku Big Brother TomášeT, clockované wordclockem téhož autora, a digitální korekce místnosti, oddělovací trafo 2.5kW... a samozřejmě "betonové" bedny...

Tedy žádná ko(s)mická technologie a supermegahighend ze zlatými panely a pojistkami.... Já sám za sebe jsem s výsledkem už tohoto zvukového provizoria velmi spokojen (kór na to, jak to hraje, i když je v signálové cestě behringer za 100 euro Wink ) a těším se na dotažení celého podle plánu (SW aktivní výhybka + DRC, nové 4 pásmo repro jako inwall řešení + zbytek poslechovky jako non-environment resp FTB room....)

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 20:03:08    Predmet: Coughpárty 10/2011 Odpovedať s citátom

Zaujímavá "sešlost". V každom prípade vo mne utvrdila, že PC zdroj v prípade, že sa vie, ako na to, poskytuje plnohodnotný zážitok. Zvuk prirodzený, nenásilný, plastický, relaxačný. Už som ho niekde počul..i vďaka Symfetu od PMA. Táto cesta, ako jedna z možností, je správna a plnohodnotná. Je to cesta do budúcnosti.
I+I sa ukázala ako najvhodnejšia možná kombinácia. Nájsť si vhodnú partnerku, pre ultimatívneho hifistu nie je ľahké....Vďaka.







Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 21:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou nové "betony" od Franty, nebo ty původní?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št október 20, 2011 11:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

puvodni. nove vypadaji a jsou osazene jinak
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št október 20, 2011 12:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, málem jsem zapomněl ..

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=118439#118439

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist