Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JVC R-S11L

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 08:58:38    Predmet: JVC R-S11L Odpovedať s citátom

Nazdar,

mam doma starucky receiver JVCR-S11L . Na svoj vek je vo velmi dobrom case, avsak ma dva problematicke komponenty:
1. Potenciometer na regulaciu hlasitosti ALPS pravdepodobne typ RS451121400A alebo RS45112A400G.
2. tlacitko isostat 4x prepinaci kontakt.
Receiver som uz 2x (naposledy pred nedavnom) komplet rozobral a vycistil, avsak potenciometer ma uz natolko opotrebovanu odporovu drahu, ze na niektorych miestach mu chyba odporova vrstva. Nakolko sa jedna o linearny typ, tak som ho iba otocil aby sa pouzivala opacna cast odporovej drahy (kedysi max. hlasitost je teraz min. hlasitost). Bohuzial problem sa opat zopakoval a nemam inu moznost ako ho vymenit.
Rovnaky problem je s isostatom - bol rozobrany a vycisteny, ale po poslednej udrzbe uz anito nepomohlo.
Neviete mi povedat, kde by sa dali zohnat nove kusy? Neviem, ci sa isostaty robia (resp. robili) v roznych kvalitativnych urovniach, ale bol by som rad, keby sa jednalo o kvalitnejsie typy s vyzsou zivotnostou a lepsimi spinacimi vlastnostami. Samozrejme za prijatelnu cenu...

Vdaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 31, 2011 10:22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Len pre informaciu, podarilo sa mi najst potenciometre a asi aj tlacitka najprv na strankach ALPS a potom aj u Mousera, tak idem asi objednat. Este musim zistit uplne presne typy tlacidiel, aby presne sedeli aj piny a rozmery. Takze ma caka dalsia rozborka/zborka.
Ten receiver ma vsetky tlacidla a potenciometre od ALPS. To mam rad na starych znackovych zariadeniach, ze pouzivaju naozaj kvalitne komponenty. Dnes sa uz skoro vsetko "sije" v Cine a suciastky tomu casto tiez zodpovedaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po október 31, 2011 15:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužiaľ neviem pomôcť, ale mal som tento receiver od 1982 do 1986, kupoval som v Tuzexe. Už iba pekná spomienka... Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist