Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Je AD8597 nástupce AD797?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 16:01:12    Predmet: Je AD8597 nástupce AD797? Odpovedať s citátom

Co si o tom myslíte? Na stránce AD797 na něj odkazují pro budoucí aplikace:
http://www.analog.com/en/amplifiers-and-comparators/operational-amplifiers-op-amps/ad8597/products/product.html

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 16:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Není.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 21:11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

A existuje nějaká přímá náhrada třeba i od konkurence?
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2011 21:16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejblíž je ADA4898-1, chce to redukci.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ne máj 08, 2011 11:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Karfík: nevidím žádný důvod nahrazovat AD797,když se vyrábí a dá koupit mnohem lépe než ADAxxxx ... ADA4898 je rychlejší, ale nemá tak silný výstup jako AD797.AD8597/8599 je vcelku bída, pomalej operák zkreslení vůbec žáden zázrak a zvukově je to spíše analytickej a uječenej operák podobný charakter zvuku jako LME řada ale hůře měřící a i hůře hrající,v čem je dobrej je nízkej šum takže do různejch actidampů mikrofonních zesilovačů a podobně = to je jeho použití na linkovou úroveň určitě ne ... to už raději OPA211/1611.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po máj 09, 2011 13:58:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Důvody jsou dva:
1) jak dlouho se ještě bude vyrábět, když na webu již odkazují na jiný operák
2) jeho cena není zrovna nízká a pokud by nějaká náhrada byla levnější, proč již nyní s ní nenavrhovat
Jinak samozřejmě AD797 používám dál a doufám, že ještě nějaký ten pátek bude k dostání.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: So máj 14, 2011 09:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dawsoo
Ahoj, vím, že máš vyzkoušené velké množství OZ, ve všem možném.
Zajímalo by mně Tvé doporučení na pozice I/V převodu, filtrace a výstupu za DA převodníkem PCM1794A.
Zapojení mám katalogové.

http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/pcm1794a.pdf

Osadil jem to právě výše zmíněnými LME49710 a výsledek byl nad očekávání dobrý.
Velmi čistý zvuk, velmi reálný, hraje to od spodu, středy jsou velmi impulsivní "začalo to kopat" a výšky jsou velmi rozlišené a mají "attack".
Lépe to asi nepopíšu.

http://www.national.com/ds/LM/LME49710.pdf

Po osazení OPA134, to přestalo hrát, zvuk plochý a bez šťávy, nuda.
Provedl jsem rychlé orientační měření a vymněňoval OZ na I/V pozici, paradoxně nejlíp dopadl TL071...0,0015%, OPA134...0,002%, LME49710...0,003%.
Jen pro zajímavost jsem zkusil LM6171, ale dle předpokladu to s ním kmitalo, je CFB a v zapojení je integrační kondenzátor.
Vím jaký zvuk hledám, jde mi o co nejvyšší pšesnost, čistotu a reálnost.
Mizerné nahrávky nepotřebuju "vylepšovat"...nezajímají mně.
Zkušenosti mám se živým zvučením na špičkovém DIY aparátu.
Doma jako "referenci" používám PARASOUND D/AC-1500, ale ten tomuto prototypu s PCM1794 nesahá ani po kotníky.
Kdysi jsem postavil pro známého DA převodník s PCM1704, za ním byli OPA627, pamatuji si, že to bylo zrovnatak dobré, ale srovnání téměř nepřichází v ůvahu, bylo to stavěné na použití v autě a se spínanými zdroji...
Budu velmi vděčný za jakékoliv nápady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 15:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jen jestli do toho můžu vstoupit, to měření je podivné, mělo by se to pohybovat pod 0,001% a to že vede TL071 vypadá snad na nějaké kmitání či něco podobného a tím že je pomalý, tak to přes sebe nepřenese.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 15:48:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se budeš nudit, Filipe, tak zkus na tuhle pozici 6120A.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 18:17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

TPA6120? Je to CFB, kapacita(integrátor) v NFB mu "nesedí".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 18:38:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Inu nevím, Láďo, osobní zkušenost s touhle aplikací nemám....ale slyšel jsem u Krampery převodník, kde byl použitý ( a srovnání s běžně proudově zatížitelným operákem ) a bylo to nesrovnatelně lepší...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pitrsek
Hifi obsluha


Založený: 04 máj 2008
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 18:46:33    Predmet: Odpovedať s citátom

S drobnou úpravou lze CFB dle Junga použít.
http://waltjung.org/PDFs/High_Performance_Audio_Stages_Using_TransZ_Amps.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 19:23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Karfík
Na lepší hodnotu se nedostanu, nemám na to dostatečné vybavení, jako generátor používám CD přehrávač a CD generátor.
Měření bylo jen letmé s cca 5m kabely, vše volně na stole a v bordelu, tak to ber s velkou rezervou.
Možná ty LME jsou náchylné na rušení z převodníku a OZ s J-FET si s tím poradí lépe.
Minulý týden jsem zkoušel MM předzesilovač ten co je v datasheetu toho LME, s jednostupňovou pasívní korekcí a mírnými ůpravami a korekce na podstatně nižší impedanci.
S těmi LME to hraje podstatně líp než s OPA134, ale totálně to zaruší mobilní telefon při hovoru, s OPA134 se to nestane.
Vše také volně na stole bez skříňky.

Kazzatel
Mám je, tak je vyzkouším, pak dám vědět.


PCM1704 má ten integrační kondenzátor jen 47p,
PCM1794 ho má doporučený 2,2n!
Jedině zkoušet celé to udělat jinak.
Borbely dělal ten I/V diskrétní...
Pass asi taky.

Je zajímavé, že staré PCM1704, které TI kdysi přestal dělat už zase dělají, bohužel už nedělají ten digitální filtr DF1704, a paradoxně ho k novému PCM1794 doporučují zapojit externě "pro lepší zvuk", přestože ten ho má již v sobě integrovaný a míso DF1704 doporučují ten novej převodník s integrovaným filtrem...trochu se jim tam cyklí informace Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 19:35:27    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:

S těmi LME to hraje podstatně líp než s OPA134, ale totálně to zaruší mobilní telefon při hovoru, s OPA134 se to nestane.


Na tuto vlastnost LME (náchylnost na rušení) jsem upozorňoval před 3 lety, po měření v přípravku s vnitřním ziskem 80dB staženým na 0dB celkově. Tehdy se to bagatelizovalo. BJT jsou na tom výrazně hůře, než fety, ale je zajímavé, že AD797 a AD829 se chovaly DALEKO lépe, co se týče rušení, než LME.

Podle mě exponenciální převodní charakteristika BJT je klíč k jejich horšímu zvuku.

Jinak v I/V opravdu pozor na stabilitu, mělo by to snadno jít ověřit osciloskopem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 18:12:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Filipaudio:
Pokud mohu dle mých poznatků jemně poraditi tak je to skoro vždy u novějších daců otázka zpětnovazební sítě I/V (hodnota R a integrační kapacita) u BB operáků (PCM1702,1704,1730,1738) se mi osvědčily více také bipoláry,(fety byly téměř vždy pod dekou) pokud tam LM6171(2) kmitaj, tak zkus s kapacitou ve ZV dát pokusně malý odpor ala AD797 = resp dej do série malý odpor řádově desítky až sto ohm, při určité hodnotě by se to mělo téměř vždy srovnat a být stabilní,tento jev je vesměs vždy problémem u většiny OZ se slabším výstupem v invert režimu se ZV na nízké impedanci,tj když je použitý I/V odpor malé hodnoty (cca pod 1kohm) pak tam propadají OPA134 a všechny co nemají parní výstup,LME na tuto pozici ano,ale nejsou moc rychlé zkus z rychlých typy podobné např: LT136x,AD826... šlapat by tam mohla i OPA627 ale cenově je to asi nesmysl tam cpát a navíc ten operák v dnešní době už také není zcela bezbarvý .Nebo varianta II překopat to a posílit jednoduchým sledovačem ve třídě A aby se oddělila nízká impedance ZV smyčky od výstupu OZ.tak to řeším já vesměs s pozitivním dopadem na výsledek:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne október 30, 2011 10:26:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za odpovědi, a zeptám se snad troch na kacířskou věc.
Je nutné používat pro I/V převod OZ, o co horší je místo toho použít pouze odpor, na kterém to napětí také vznikne? Ubylo by kritické místo a jeden stupěň OZ v signálové cestě. Má cenu to vůbez vyzkoušet?
Výstupní proud PCM1794 je dost velký, v klidu cca 6mA a mění se cca od 2mA do 10mA, v katalogu je uvedeno 7,8mA pp. Výstup je diferenciální.

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm1794a.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne október 30, 2011 13:18:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá to cenu zkoušet.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5938
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne október 30, 2011 13:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Píšou tam, že je ten výstupní převodník proudový, čili očekávají že jede do zkratu, tedy do I/U převodníku. Pokud bude na výstupu napětí, tak se to asi projeví změnou linearity a zhoršením glitchování.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Št november 03, 2011 20:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist