Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač + sluchátkový zesilovač na bázi Dispre2, finál
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 10:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, tam je úvodní stránka Meier Audio.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 11:51:11    Predmet: Re: TO PMA: Odpovedať s citátom

stereoman napísal:
Aké sú rozmery Dispre II Final?
Dík..


450 x 295 x 50 mm (včetně čelního panelu).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
warezo
Hifista


Založený: 14 júl 2009
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 13:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

stereoman mal na mysli zrejme toto:
http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/passivefilter.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 13:08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, díky. Nevím, asi bych to neaplikoval. Pouze na výslovnou žádost zákazníka, a cena by šla dost nahoru za specializovanou kusovku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 14:28:38    Predmet: crossfeed filter Odpovedať s citátom

Stále nemám k svojim slúchadlám preamp, uvažoval som medzi inými aj o Dispre II. Keďže je to produkt z ktorým sa dá ešte " pracovať ", myslel som, že Meierov filter by mohol byť určitým prínosom pre Dispre ako headamp. Preto ma zaujímal názor Autora. Preklinúť sa pomocou linku na crossfeed mi trvalo asi dve sekundy...Ale ak nie je chuť, tak to nechajme tak....V dobrom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 16:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Realizovatelné to je, ale mně to přijde jako pochybná metoda, v principu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne apríl 18, 2010 17:00:20    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Odar dňa Št september 22, 2016 07:28:45, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne apríl 18, 2010 19:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za info, je to i tip pro mě k zamyšlení do budoucna.

Mimochodem, přes víkend jsem dokončil 2 kusy finálů pro zákazníky, a v podstatě každý je "zakázkový", co se týče počtu a typu konektorů, a umístění sluchátkového konektoru.

Celkem už existují 3 verze zadních panelů a 2 verze čelních panelů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bubaak
Hifi obsluha


Založený: 13 december 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 18, 2010 22:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

koukám že se finál chytnul víc, než jsem si myslel. To je dobře Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: St november 09, 2011 12:17:10    Predmet: měření finálu D2-JFET do sluchátek 32ohm Odpovedať s citátom

Udělal jsem sadu měření finálu Dispre 2-JFET do sluchátek 32 ohm, typ Vivanco SR 750. Měření je provedeno přímo na sluchátkovém výstupu, tj. za sériovým odporem. Sériový odpor je 5,1 ohm. Měření je provedeno při amplitudě napětí 800mV. Sluchátka nejsou na hlavě, jelikož hlasitost při testech je tak vysoká, že by hrozilo poškození sluchu. Hlasitost při testech je mnohem vyšší, než jakákoliv hlasitost použitelná pro poslech. Měření THD 1kHz, SMPTE 250Hz+8kHz a CCIF 13+14kHz je přiloženo.

P.S.: zřejmě bude vhodné přidat komentář. Do naměřeného zkreslení se promítá nelinearita silně vybuzených sluchátek. Na 1kHz se chovají prakticky jako odpor 32 ohm, ale dole mají rezonanci kolem 120Hz a v jejím okolí se silně promítá nelinearita, kterou výstupní odpor 5 ohm eliminuje mnohem méně, než kolem 1kHz. Na vysokých frekvencích má impedance induktivní složku.

Většina nízkoohmových sluchátek potřebuje pro vytvoření akustického tlaku 90dB napětí cca 50 - 100mV. Z toho je vidět, že měření se pohybovalo na velmi vysokých hodnotách SPL.

Zajímavá a velmi úplná měření sluchátek jsou na

http://www.innerfidelity.com/headphone-data-sheet-downloads

Zkreslení sluchátek při 100dB SPL v oblasti 100-200Hz je běžně kolem 1%.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa St november 09, 2011 17:25:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: St november 09, 2011 12:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kmitočtová charakteristika sluchátek 32 ohm Vivanco SR750, měřená elektricky za odporem 5,1 ohm. Určitě si dovedete představit, jak by vypadala za kdysi standardním odporem 120 ohm, o zkreslení (kde hraje vliv nelinearita měničů) ani nemluvě.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2011 17:07:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nabízím trošku jiný pohled.
Pokud změříš zkreslení na výstupní odporu, tak naměříš R(out)/Z(sluchátka) krát zkreslení sluchátek. Na větším odporu větší zkreslení, na menším menší. Celkové totální zkreslení sluchátek zůstane ale stejné.
Zajímavá je otázka, zda se naměří větší zkreslení na akustické straně s větším nebo menším odporem v serii sluchátek.
Jak vypadá přenosová fce mezi odporem a sluchátky je celkem jasné. Ovšem zda je to dobře nebo špatně taky není jednoznačné. Konstrukce sluchátek může počítat s pevně daným výstupním odporem. Vzniklý hrb může kompenzovat netěsnost sluchátek na hlavě.

Pro měření se zapojenými sluchátky, by bylo vhodnější, aby byla na něčem nasazena. Omezený pracovní objem měničů posune rezonanci výš, sníží Q rezonance na impedanci, sníží se výchylka a tímpádem i zkreslení sluchátek.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2011 19:02:36    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:


Pro měření se zapojenými sluchátky, by bylo vhodnější, aby byla na něčem nasazena. Omezený pracovní objem měničů posune rezonanci výš, sníží Q rezonance na impedanci, sníží se výchylka a tímpádem i zkreslení sluchátek.


S tím samozřejmě souhlasím.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2011 19:12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:

Jak vypadá přenosová fce mezi odporem a sluchátky je celkem jasné. Ovšem zda je to dobře nebo špatně taky není jednoznačné. Konstrukce sluchátek může počítat s pevně daným výstupním odporem. Vzniklý hrb může kompenzovat netěsnost sluchátek na hlavě.


To si až tak nemyslím, a měření sluchátek tomu nenasvědčují. Doporučovaný sériový odpor 120 ohm je podle mě anachronismus z dob sluchátek s velkou impedancí, podobně jako mýtus o odporovém charakteru výsledné elektro mechanicko akustické impedance.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2011 21:12:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Na normovaný výstupní odpor 120 R jsem několikrát upozorňoval i já. Ale musím uznat, že sluchátka se dnes převážně používají pro přenosná zařízení, často napájená jediným článkem 1,5V. Pro dosažení potřebného výkonu mají impedanci 32 R, ale často i méně. Proto nelze předpokládat, že by byla konstruována pro výstupní odpor 120 R, který by požral větší část signálu.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 11:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Normovaný možná, ale která sluchátka hrají s tím odporem líp ?
buď je to hůř, nebo je to jedno ( třeba AKG K140 (600 Ohm))
Těch 5 Ohm pro zkratuvzdornost je OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist