Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
http://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA 222 Mkll trochu inak
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JC
Hifi expert

Založený: 02 február 2007

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 18:41:06    Predmet: DPA 222 Mkll trochu inak Odpovedať s citátom

Po veeeeeeľmi dlhom čase sa mi podarilo dotiahnuť dielo do konca. Trvalo to preto tak dlho, lebo je to atypické riešenie, ktoré je náročné hlavne na dnes už vzácnych odborníkov. Už sa tu veľakrát písalo, že zohnať schopného sústružníka, frézara alebo stolára je nesmierne náročné. Taktiež dá dosť práce nájsť firmu (hlavne ochotnú robiť veci v malom) na moderné metódy opracovania kovov (napr. rezanie laserom). Kvalitný popis panelov ani nehovorím. Nuž ale keď som sa pre ten nezvyčajný predný panel rozhodol, tak som to chcel aj dotiahnuť do konca. Výsledok je na priložených fotkách. Keďže veľkosť súborov čo sem možno vkladať nedovoľuje väčšie rozlíšenie, tak prikladám aj jeden spakovaný, tam je to trochu detailnejšie. Tie fotky majú ďaleko k prezentačnej kvalite, ale na posúdenie výsledku môjho snaženia, myslím, stačia. Fotilo sa to nesmierne ťažko, nakoľko panel má vysoko lesklý povrch, na ktorom sa všetko zrkadlí. Aj fotoaparát. Este doplním pre informáciu pár drobností. Ten štítok je antikórový, vyrezaný laserom, popis mi robil veľmi ochotný odborník odtiaľto z vlákna, nick "kuko61", za čo mu aj touto cestou ešte raz ďakujem. Tu je odkaz na ukážku ako to vedia robiť: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=125084&highlight=#125084
Ďalšie moje poďakovanie patrí P. Dudkovi za trpezlivé konzultácie pri samotnom návrhu štítka!
Najnáročnejšie ale asi bolo nájsť ďalšieho šikulku, ktorý odviedol veľmi precíznu prácu pri frézovaní zapustenia pre štítok o hĺbke 1,5 mm. Samotný predný panel som robil sám, iba som si dal ohobľovať základnú dosku z orechového dreva. No a lakovanie, tak to je zásluha môjho bratranca, ktorý to robil metódou starých majstrov - mnohovrstvovou šelakovou politúrou. Prikladám aj jednu fotku vnútrajška (aj keď som to sem už kedysi dával), je tam vidieť, že celá "skrinka" vlastne nie je skrinka, je to základná kostra z duralových profilov, na ktorej je osadené všetko ostatné. Všetko je to robené doma "na kolene". Ak som niekomu týmto mojim popisom dal dáku inšpiráciu, budem iba rád.

Naposledy upravil JC dňa Pi január 13, 2012 15:41:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert

Založený: 02 február 2007

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 18:46:04    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte dva a RAR
Návrat hore
Slimak
Hifi expert

Založený: 16 február 2007

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 19:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 20:52:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Quart
Hifi expert

Založený: 26 december 2008

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 19:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up Super práce! Je to kus nábytku Smile
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert

Založený: 03 marec 2007

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 20:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Krása.. Máš stejné i bedny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mir.ku
Hifista

Založený: 14 február 2009

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 20:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

... je to hezké, ale celkový dojem kazí ten štítek ...
Návrat hore
Jeykey
Hifista

Založený: 26 máj 2009

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 21:07:08    Predmet: Odpovedať s citátom

mir.ku napísal:
... je to hezké, ale celkový dojem kazí ten štítek ...
Súhlasim. To čo je napísané na tom štítku mohlo byť vygravírované rovno do dreva. Na druhej strnane je to aj tak vec vkusu. Ináč nádherná práca Thumbs up .

Naposledy upravil Jeykey dňa Ut január 10, 2012 21:40:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
roberto
Hifi expert

Založený: 03 marec 2007

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 21:30:36    Predmet: Odpovedať s citátom

nj štítek mohl být zlatý..
Návrat hore
Basstl
Hifi expert

Založený: 26 apríl 2008

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2012 21:42:19    Predmet: