Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Interval automatického odhlášení (timeout)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2007 16:02:02    Predmet: Interval automatického odhlášení (timeout) Odpovedať s citátom

Trotone, nebylo by možné trochu prodloužit interval automatického odhlášení při nečinnosti? Většinou mám diskusi otevřenou v jednom z oken a čas od času jen dám reload. Je poměrně opruzující se pokaždé přihlašovat. Rolling Eyes Navíc mi přijde, že je tady timeout nastavený moc krátce i ve srovnání s jinými "přihlašovacími" servery - třeba email.seznam.cz, ale i svého času populární Napoleonkovo (existuje vůbec ještě? Laughing).

Pokud by prodloužení timeoutu a jím způsobené zvýšení počtu visících uživatelů mělo nějak výrazně zatěžovat server, přežiju to. Ale pokud to jde, tak bych prodloužení opravdu uvítal Wink Konkrétní číslo z rukávu nevysypu, ale třeba 60 minut by mohlo být OK. Současný stav přitom odhaduju tak na 10-15 minut, což je opravdu moc málo...

Ď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2007 20:57:05    Predmet: Re: Interval automatického odhlášení (timeout) Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Trotone, nebylo by možné trochu prodloužit interval automatického odhlášení při nečinnosti? Většinou mám diskusi otevřenou v jednom z oken a čas od času jen dám reload. Je poměrně opruzující se pokaždé přihlašovat. Rolling Eyes Navíc mi přijde, že je tady timeout nastavený moc krátce i ve srovnání s jinými "přihlašovacími" servery - třeba email.seznam.cz, ale i svého času populární Napoleonkovo (existuje vůbec ještě? Laughing).

Pokud by prodloužení timeoutu a jím způsobené zvýšení počtu visících uživatelů mělo nějak výrazně zatěžovat server, přežiju to. Ale pokud to jde, tak bych prodloužení opravdu uvítal Wink Konkrétní číslo z rukávu nevysypu, ale třeba 60 minut by mohlo být OK. Současný stav přitom odhaduju tak na 10-15 minut, což je opravdu moc málo...

Ď.


Timeout (autologout) je nastaveny na 0 , cize je vypnuty.
Problem bude niekde inde, ja uz som sa neprihlasoval, ani nepamatam Smile
Mozno si tvoj prehliadac napr. nepamata cookies. Dlzka platnosti cookies je 3600 sekund, ale ani tam problem asi nebude.
Ked sa prihlasujes, zvol si pod heslom aj volbu automatickeho prihlasenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2007 09:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se asi třikrát nepovedlo automatické přihlašování. Nevím proč , neřešil jsem to. Bylo to asi měsíc zpátky. Teď už ok. Možná to bude podobný problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 08:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Používám FF (poslední verzi) a s cookies jinak nemám problémy. Mám nastavené vymazávání cookies při každém zavření prohlížeče. Což ale nemůže být důvod tohoto problému, protože prohlížeč otevírám ráno a zavírám večer. A mezitím se několikrát přihlašuju. Takže to asi bude tou nezaškrtlou volbou automatické přihlášení. Což asi přerazí tu platnost cookie Question Dnes to zkusím a případně poreferuji pro další, co by měli stejný problém.

Ale stejně mi to vrtá hlavou. Pokud by nebylo nastavené automatické odhlašování, pak musí ve výpisu viset spousta lidí z těch 90%, co opouští stránky bez odhlášení. A žádní takoví tam evidentně nejsou, když to srovnám s počtem a výpisem přihlášeých v průběhu dne. Že by se ve výpisu aktuálně přihlášených psali jen ti, co mají aktivitu posledních X minut...? Ale to už nedávám jako problém k řešení (=ztrácení času), jen mě to tak napadlo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 09:50:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Používám FF (poslední verzi) a s cookies jinak nemám problémy. Mám nastavené vymazávání cookies při každém zavření prohlížeče. Což ale nemůže být důvod tohoto problému, protože prohlížeč otevírám ráno a zavírám večer. A mezitím se několikrát přihlašuju. Takže to asi bude tou nezaškrtlou volbou automatické přihlášení. Což asi přerazí tu platnost cookie Question Dnes to zkusím a případně poreferuji pro další, co by měli stejný problém.


Přesně tak. phpBB si tvé session id uloží do DB a příště po poslání cookie z browseru obsahující toto id tě automaticky přihlásí. Pokud si cookies pokaždé mažeš, přihlašování zřejmě stejně fungovat nebude, protože tě phpbb nemá dle čeho identifikovat.

citácia:
Ale stejně mi to vrtá hlavou. Pokud by nebylo nastavené automatické odhlašování, pak musí ve výpisu viset spousta lidí z těch 90%, co opouští stránky bez odhlášení. A žádní takoví tam evidentně nejsou, když to srovnám s počtem a výpisem přihlášeých v průběhu dne. Že by se ve výpisu aktuálně přihlášených psali jen ti, co mají aktivitu posledních X minut...? Ale to už nedávám jako problém k řešení (=ztrácení času), jen mě to tak napadlo Very Happy


Samozřejmě si hlídá počet aktivních uživatelů, se kterými v poslední době komunikoval. Ve zdrojáku je natvrdo 300 sekund zpět, ale Troton může mít nainstalovaný mod, kterým si počet minut nastavuje sám ze své administrace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 10:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Merk napísal:
Používám FF (poslední verzi) a s cookies jinak nemám problémy. Mám nastavené vymazávání cookies při každém zavření prohlížeče. Což ale nemůže být důvod tohoto problému, protože prohlížeč otevírám ráno a zavírám večer. A mezitím se několikrát přihlašuju. Takže to asi bude tou nezaškrtlou volbou automatické přihlášení. Což asi přerazí tu platnost cookie Question Dnes to zkusím a případně poreferuji pro další, co by měli stejný problém.


Přesně tak. phpBB si tvé session id uloží do DB a příště po poslání cookie z browseru obsahující toto id tě automaticky přihlásí. Pokud si cookies pokaždé mažeš, přihlašování zřejmě stejně fungovat nebude, protože tě phpbb nemá dle čeho identifikovat.


Já si mažu cookies pouze při zavčení prohlížeče, tedy 1x denně (večer). Že se budu muset druhý den znovu přihlásit je jasné. Jde mi jen o to, abych se nemusel přihlašovat x-krát za den, aniž bych prohlížeč zavřel (tj. aniž bych smazal cookie). Zatím to vypadá, že pomohlo zaškrtnutí volby automatické přihlášení Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 10:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto tam ten checkbox je Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 10:45:28    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Proto tam ten checkbox je Smile


Mnóóó...... Ale když ten checkbox nezaškrtnu, pak dojde k mému odhlášení i když nezavřu prohlížeč (tedy i když nesmažu cookie). Tedy zde ve skutečnosti timeout resp. automatické odhlašování existuje. Tím, že zaškrtnu checkbox pouze dojde k tomu, že při další návštěvě (což je i prostý reload stránky po automatickém odhlášení) budu automaticky ZNOVU přihlášený. Navenek se to tedy bude jevit tak, že tu žádné automatické odhlašování není. Ale ono je! Wink Skryté je asi v délce expirace cookie - ta je standardně 3600 sekund (jak psal Troton). Po expiraci cookie je uživatel odhlášený. Ledaže zaškrtne onen checkbox, který asi způsobí, že cookie je buĎ neexpirující nebo expriující podstatně později. Zkusím se na to mrknout cookies prohlížečem a ještě dám vědět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 20:07:04    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Že by se ve výpisu aktuálně přihlášených psali jen ti, co mají aktivitu posledních X minut...? Ale to už nedávám jako problém k řešení (=ztrácení času), jen mě to tak napadlo


Je to myslim tych 300 sekund ako pisal Dustin. Ak uzivatel spravi za poslednych 300 sekund nejaku akciu, je zobrazeny ako aktivny/prihlaseny.

Nastav si v prehliadaci, aby pre http://hifi.slovanet.sk prehliadac nemazal cookies a malo by to ist.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 17:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže empirické zjištění je následující:
a) pokud při přihlášení zaškrtnete checkbox "Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve", zůstanete přihlášeni až do smazání cookie - pokud je nemažete, tak +- navždy
b) pokud při přihlášení onen checkbox nezaškrtnete, budete po nějaké době (v řádu minut) odhlášeni i bez smazání cookie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist