Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové srovnání ČS preampů a výkonových zes. u Checka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
No jistě, začal jsem to já, tetřevi... Laughing Ale poradím vám jiný test : osamplujte si z CD několik vzorků výšek ( čím víc, tím líp ), dejte si je za sebe a pak naráz poslechněte...uslyšíte, že všechny znějí nemlich stejně z prdele...a s takovýmhle materiálem testujete... Laughing


Pavle, není potřeba, abys vystupoval jako hulvát.

Např. ve Žďáru se hrálo z Tomášova DACu v hires. Jindy se hrálo z Filipova strojku v hires. Nevšiml jsem si, že by to na charakteru srovnávaných strojů cokoliv měnilo. Teprve až ověšování izolačními trafy. Já vidím problém úplně jinde než v nahrávkách a formátech, na které se mnozí snaží všechno svalit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver napísal:
Rozumiem. Takže väčšinu nedorozumení by možno odstránila dohoda, aké konkrétne nahrávky by sa všeobecne považovali za akceptované na testovanie. To by sa dalo zorganizovať na česko-slovenských fórach, nie?


Ono by se zase našlo něco jiného, obávám se. Já v nahrávkách hlavní problém opravdu nevidím.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 19:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

OK hlavný možno nie, ale predstavujem si povedzme 5-10 nahrávok, aby každý kto následne test číta nemohol: a/ kritizovať výber nahrávok a za b/ vedel o čom recenzent v opise zvuku hovorí, keď tento bude opis viazať na konkrétnu nahrávku a miesto v nej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 20:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Po mnoha letech nejrůznějších debat na internetu se mi to jeví takto:

Je možné sem dát nějaké schéma a debatovat o tom, jak to funguje, co by se dalo vylepšit atd.
Všichni koukáme na stejný obrázek.

Je možné dát sem výsledky nějakého měření, měřicí metody lze alespoň částečně sjednotit, nebo popsat.
Všichni koukáme na stejné grafy, stejná čísla.

Je možné dát sem obrázek plošného spoje nebo třeba zlacených hranolků a dohadovat se, jak co má být.
Všichni koukáme na stejné fotky.

Je naprosto zbytečné jakkoliv komentovat poslechové testy, ať už je dělá kdokoliv a jakoukoliv metodou.
Nevíme, co posluchači slyšeli a slovní popis ani při nejlepší vůli na obou stranách toho moc neřekne.

Jediné řešení je vlastní poslech čehokoliv a jakkoliv, ale tak, aby člověk získal osobní nepřenositelnou a nesdělitelnou zkušenost a udělal si vlastní názor.

Můžete říct, že jsem zase objevil Ameriku. Ano, ale lepší pozdě, než nikdy.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 20:45:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa.

Je naprosto zbytečné jakkoliv komentovat poslechové testy, ať už je dělá kdokoliv a jakoukoliv metodou.


doplnil bych tam,...pokud je v testu přístroj vyrobeným zdejším konstruktérem a neobsadil zcela jasně 1. místo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak teď jsem se nasral: ty neustále tvrdíš, že vůči JAKÝMKOLIV rušení jsou tvý konstrukce dokonale imunní, že trafo nikdy nepotřebují, aniž bys to jedenkrát předvedl. Dále tvrdíš, že moje to bezpodmínečně potřebují. A já tvrdím, že to pomůže všem. Není nejmenší problém to otestovat, neboť použité součástky v obou jsou skoro identický a trafo taky není problém...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer: Můžeš mít na věc jakýkoliv názor, ale piš ho za sebe a nevkládej nic do výroků druhých.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel:
K takovýmto výrokům bývá vhodné vložit citát, na který reagují, nebo alespoň zmínit, komu je poselství adresováno.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
.... Na výstupu PC karet s multibitovými sigma-delta D/A je často rušivé napětí až 100mVpp v nadakustickém pásmu, doprovázené hranami, které jsou produktem digitálních obvodů v PC. Při přímém propojení PC karty do DPA se tyto nadakustické produkty demodulovaly a výsledkem bylo "cvrlikání" ve středovém, ev. výškovém repro. Při předžazení D2-JFET před DPA toto cvrlikání zmizelo....


Aha, patrně jde o tento úsek. No, jsou jenom dvě možnosti.
Buď si to PMA vymyslel, to by bylo nečestné a nesportovní. Navíc by se na tom spiknutí musel podílet i Check.

Druhá možnost je, že opravdu něco cvrlikalo. Potom bych to vzal pozitivně a hledal, co bylo skutečnou příčinou, jak byly přístroje napájeny, propojeny, jestli DPA mělo bipolární vstupy nebo JFET, jestli by pomohlo oddělovací trafo nebo jiný zásah. Ví se, jaká to byla karta (Juli), jaký to byl zesilovač (konkrétní exempláře), takže by neměl být problém s opakovatelností experimentu. Kdyby to přispělo k poodhalení problémů okolo rušení, tak hurá!

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:43:11    Predmet: Odpovedať s citátom

První příspěvek na týhle stránce...ale tvrdí to odjakživa, připojení přes trafo odmítá...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 21:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
První příspěvek na týhle stránce...ale tvrdí to odjakživa, připojení přes trafo odmítá...

Aha, tak pardon. Ale ono to souvisí. A když nic jiného, ukazuje se tu metodika, jak odolnost proti rušení indikovat (neříkám měřit).
A taky jestli s tím trafo něco udělá, tedy přesněji co s tím udělá.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 22:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Buď si to PMA vymyslel,


Nevymyslel, ale další diskuse v této atmosféře se odmítám účastnit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 20, 2012 23:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:
Pavle, běž do háje a čti víc, než jen první větu. Snad je jasné, co jsem tím chtěl říct.
Ironie je jedním z legitimních výrazových prostředků a tady ta nadsázka byla tak evidentní, že ji nelze přehlédnout.

Ale jinak máš pravdu ta atmosféra opravdu nestojí za nic a nikam to nevede.

Udělali jste s Martinem zajímavý test, ale cokoliv napíšeš, někoho se dotkne a sklouzne to do tahanic.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 09:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

To ale nebyla reakce na Tebe .... ale právě na to, co jsi vystihl v dalších větách. tj.: "Ale jinak máš pravdu ta atmosféra opravdu nestojí za nic a nikam to nevede. Udělali jste s Martinem zajímavý test, ale cokoliv napíšeš, někoho se dotkne a sklouzne to do tahanic."

Takže je to jen další prohloubení mé skepse a pesimismu cokoliv co se týče poslechových testů veřejně popisovat. Mimochodem, testy se SACD jako zdrojem signálu jsme v poslední době dělali na jiných (nezveřejňovaných) akcích, ale opravdu to nevidím jako nutnou podmínku pro testování a zejména ne jako rozhodující pro subjektivní preference komponentů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 09:45:46    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Takže je to jen další prohloubení mé skepse a pesimismu cokoliv co se týče poslechových testů veřejně popisovat.

Dovolil by som si položiť nasledovnú otázku: aký význam má zverejňovať tieto testy? Nie robiť, ale zverejňovať.
Pre výrobcu či predajcu je to myslím jasné - spropagovať svoj výrobok (v najširšom zmysle slova). Pochybujem, že by sa hrnul do zverejňovania testu, v ktorom by jeho výrobok nedopadol dobre. Pri bežnom hifistovi, nijako nezaangažovanom na výrobe, vývoji či predaji by to mohla byť neistota, či jeho prístroj reprodukuje odlišne ako porovnávaný. Zverejnený test, ak je objetívny, by mal odhaliť aká je tá odlišnosť. A tu sme pri jadre problému - ako zabezpečiť aby bol objektívny? Som presvedčený, že to môže byť len slepý test. Ak ho nie je možné realizovať, je zbytočné ho aj uverejňovať, lebo bude neobjektívny a teda pre ostatných nič nehovoriaci. Aj keď sa bude dobre čítať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 09:57:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá, je to moje chyba, uvědomuji si to, resp. jsem k tomu postupně došel, toto byla poslední kapka. Ohrazuji se ale proti podsouvání zištných důvodů a zejména se ohrazuji proti tomu, když je někdo podsouval checkovi. Dále znovu připomínám, že jsem o přítomnosti jiných zesilovačů, než je DPA, předem nic nevěděl a zjistil to až na místě.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=153614#153614

Tímto považuji téma z mé strany za vyčerpané a nebudu již na další podobné dotazy reagovat. Jsem ochotem se bavit v souvislosti s testem pouze o technických otázkách.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 09:58:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediný objektívny posluchový test by bol slepý test, alebo ABX (pokiaľ môže byť subjektívne hodnotenie objektívnym hodnotením..), ak by ukázal štatisticky preukazné a jednoznačné rozlíšenie prístrojov. Toto nikto robiť nechce, hlavne tí, čo inak okamžite a zreteľne "počujú". Prečo, to môžeme len hádať.

2duwenbleid
citácia:
BV, mohl bys rozvést to "maskování"? Co si pod tím máme představit z technického hlediska?

Presne to, o čom hovorí maskovanie. Ak sa k užitočnémum signálu pridajú zložky, "obálka", ktoré tam pôvodne nie sú, tak maskujú zložky užitočného signálu a menia spektrum a "farbu". Možu to byť zložky siete (násobky 50Hz),produkty skreslenia a ich kombinácie (aj nízkymi harmonickými, hlavne ak rastú výrazne s kmitočtom),všetky vytvoria okolo signálu pekný "závoj", rovnako produkty intermodulácie z vf zložiek. Výsledok je pri komplexnom signále niečo ako pridanie pseudonáhodného šumu", "rozostrenie" ,stratia sa detaily. Dither funguje do určitej miery subjektívne rovnako.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 10:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ohrazuji se ale proti podsouvání zištných důvodů a zejména se ohrazuji proti tomu, když je někdo podsouval checkovi.
Je ťažké, ak nie nemožné si myslieť, že zverejnenie podobných testov je naprosto nezištné. Podobné testy ak sa chcú zverejniť a majú mať nejakú hodnotu, by sa mali robiť so subjektami, ktoré nemajú žiadnu spojitosť s hifi biznisom, ktorá by ich mohla ovplyvniť. Je jasné že aj to je obtiažne dosiahnuť, lebo každý takýto subjekt je teoreticky možné "motivovať" nejakými benefitami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 10:30:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Jediný objektívny posluchový test by bol slepý test, alebo ABX (pokiaľ môže byť subjektívne hodnotenie objektívnym hodnotením..), ak by ukázal štatisticky preukazné a jednoznačné rozlíšenie prístrojov. Toto nikto robiť nechce, hlavne tí, čo inak okamžite a zreteľne "počujú". Prečo, to môžeme len hádať.

2duwenbleid
citácia:
BV, mohl bys rozvést to "maskování"? Co si pod tím máme představit z technického hlediska?

Presne to, o čom hovorí maskovanie. Ak sa k užitočnémum signálu pridajú zložky, "obálka", ktoré tam pôvodne nie sú, tak maskujú zložky užitočného signálu a menia spektrum a "farbu". Možu to byť zložky siete (násobky 50Hz),produkty skreslenia a ich kombinácie (aj nízkymi harmonickými, hlavne ak rastú výrazne s kmitočtom),všetky vytvoria okolo signálu pekný "závoj", rovnako produkty intermodulácie z vf zložiek. Výsledok je pri komplexnom signále niečo ako pridanie pseudonáhodného šumu", "rozostrenie" ,stratia sa detaily. Dither funguje do určitej miery subjektívne rovnako.


Pane Bunto, slepé A-B testy jsem dělal mnohokrát a nic proti nim nemám, jen to vyžaduje čas na přípravu, provedení, umístění, zaclonění atd. a těžko se to realizuje, když jste někde "na otočku". Nejsem pro A-B-X testy, jelikož přinášejí nulové výsledky, vzhledem k ovlivnění vnímání stressovým faktorem - toto by se ale mělo řešit v jiném vlákně.

Co se týče maskování, jak jej popisujete, byl bych rád, kdybyste byl konkrétnější. Křivky maskování ucha a práh slyšení (nejslabší uchem detekovatelný signál) jsou známé. Takže, aby toto bylo rigorózní, je potřeba dát do souvislosti poslechovou hladinu a případné rušivé složky, jak síťové zbytky, tak produkty zkreslení, tak produkty rušení. Tyto rušivé produkty musí být známé pro celou testovanou sestavu (ne pro 1 komponent), mohou se podle propojení přístrojů lišit. Potom tyto produkty promítneme k poslechové hladině, vezmeme v úvahu maskování ucha a zjistíme, zda mohou nebo nemohou být slyšitelné. Pokud toto neprovedeme, považuji hypotézu o maskování za spekulaci a nesouhlasím s ní, podobně jako Vy nesouhlasíte s mými vysvětleními. Výše jsem popisoval konkrétní případ rušení, který byl slyšitelný - tam nemám pochybnosti.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa So január 21, 2012 10:34:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 10:33:01    Predmet: Odpovedať s citátom

lebo každý takýto subjekt je teoreticky možné "motivovať" nejakými benefitami.

Podle sebe soudím tebe?

Jinak je zcela nabíledni,že jakýkoliv test,který se nějak dotkne uživatele, majitele,výrobce,prodejce,fandy značky ... s výsledkem horším než že byl nejlepší, bude vzbuzovat jejich emoce.
Je zcela jedno,kdo v poslechovým týmu bude,skončí to stejně,i kdyby byl test sebepřesněji udělán.
Je zajímavý,že výsledky testů "renomovaných" hifi periodik,zde až na vyjímky nikdo neodsuzuje. Přičemž bych zrovna tam,díky nutné a masívní reklamě,byl na závěry výsledků testů ostražitý.

Mimochodem Slimák to ve vedlejším vlákně napsal zcela přesně.

Ad PMA.
Zrovna u něj,bych si nechal otestovat cokoliv. Jemu je uprdele,co řekne komu,řekne to co změřil a jak to slyší. NIc víc. Nemusí se za nic schovávat.
Je zde mnohem více jiných,kteří to své prosazují za jakoukoilv cenu.

OPA

Nic ti nikam nevkládám,jen jsem použil k mý myšlence tvoje příhodný větný souvětí.
Omlouvám se ti za to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 10:46:18    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: ještě k hypotéze o maskování, úplně jsem zapomněl na fakt, že ve většině případů jsou složky harmonického zkreslení slušných zesilovačů (tedy všech zde testovaných) zcela přepsány produkty harmonického zkreslení reproduktorů, a to v rozmezí cca 20 - 60dB, tudíž jsou zcela zamaskované reproduktory. Tady s maskováním souhlasím. Harmonické zkreslení repro je závislé na kmitočtu, ale nejde pod cca 0,1%, na basech je při větší amplitudě v procentech. Obsahuje nezanedbatelné složky do alespoň páté harmonické, někdy i výše. Všechny tyto složky leží nad harmonickým zkreslením všech testovaných zesilovačů a žádný z použitých zesilovačů určitě neprodukoval při poslechové hlasitosti složky harmonického zkreslení nad pátou harmonickou v jakkoliv slyšitelné úrovni.

Zejména nevidím možnost vysvětlovat maskováním rozdíly mezi předzesilovači, u testovaných kusů, pokud vezmeme v úvahu jejich zkreslení (na všech kmitočtech) a odstup rušivých signálů v audiopásmu, je to absurdní představa. Jediný rozdíl by mohl být v potlačení VF rušení, pokud se budeme bavit na poli maskování. Nebo je důvod úplně jinde a pořádně jej neznáme, což je můj názor.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 11:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
lebo každý takýto subjekt je teoreticky možné "motivovať" nejakými benefitami.

Podle sebe soudím tebe?
Neviem ako si na to prišiel, vieš niečo čo ja nie?

Chcel som len pripomenúť, že objektívnosť testu prístroja X u majiteľa značky X je vždy problematická ak test nie je prísne slepý a podmienky nevylučujú ovplyvňovanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 12:31:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde se tu ti trollové berou? Dva za poslední týden - snad to tak nebude pokračovat...
BV - jakým způsobem je možné to dokázat? THD mají tyto přístroje nízké, IMD také, padesátka je dobře zkrocená (viz měření zdroje hypíka)... V podstatě mi to připomíná situaci Dispre 2 BJT a JFET - jasně slyšitelný rozdíl ve zvuku, minimální (pokud vůbec nějaké) rozdíly v parametrech - to hraje do karet vysvětlení od PMA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 12:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to ti odpoví Bunta jako vždy stejně.
Diferenční metodou zjistíš,že vlastně nic rozdílnýho neslyšíš.

A vše je sugsce.

Několik let píši, jak je možné,že prakticky stejně změřené přístroje (dle známé,všude používané měřící metody) hrají jinak (někdy i docela dost)?

Není to tím,že
A) neumíme vše změřit a vztáhnout to relevantně k poslechovým testům?
B) všichni jsem hlušci a vše si namlouváme?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 12:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Několik let píši, jak je možné,že prakticky stejně změřené přístroje (dle známé,všude používané měřící metody) hrají jinak (někdy i docela dost)?

Není to tím,že
A) neumíme vše změřit a vztáhnout to relevantně k poslechovým testům?
B) všichni jsem hlušci a vše si namlouváme?


A koľko skutočne slepých testov si za tie roky absolvoval aby si mohol tvrdiť to čo tvrdíš - nerýpem som zvedavý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 12:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

2duwenbleid
A ako sa á dokázať, že to tak nie je?
Ak hrajú inak,(a PMA tvrdí -ale len niekedy Confused , už tu bol od neho aj názor, že skreslenie reproduktorov je niečo úplne iné, alebo že je poznať rozdiel IMD 0,01% vs.0,001- že skreslenia sú rádovo maskované skreslením reproduktorov ) ,tak na ich výstupe by musel byť rozdiel signálu ( v akustickom pásme) výrazne vyšší, ako spôsobí skreslenie reproduktorov. Toto sa dá zmerať aj "colštokom", ako, to povedal boxer .
Druhá možnosť je slepý test, aby sme zistili či naozaj existujú. Ak odmietame jedno, aj druhé a pritom tvrdíme, že "to tam je", tak nechceme poznať realitu. Prečo, na to neexistuje racionálna odpoveď, len neochota priznať vlastnú nedokonalosť a omylnosť.
A teraz vážne- ako vysvetlíš, že rovnaký komponet s CD signálom bol (a nestalo sa mi to prvý raz), niekedy hodnotený ako "ostrý", nemilosrný, triediaci nahrávky..., ale s hires (SACD) , v tej istej dobe na rovnakej aparatúre a tým istým človekom ako "famózny" alebo ako veľmi prirodzený (profesionálni hudobníci alebo operný spevák..) . Nedokonalosť formátu alebo konkrétnej nahrávky. Máš iné vysvetlenie?
Preto pre CD formát používam SOX resampler s vhodným nastavením (bližšie realite) impulznej odozvy. CD to značne "poľudští".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 13:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Preto pre CD formát používam SOX resampler s vhodným nastavením (bližšie realite) impulznej odozvy. CD to značne "poľudští".
Môžete to prosím rozviesť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 13:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejzásadnější rozdíl mezi CD přehrávači a SACD přehrávači by měl být ve výstupním filtru. Scarlet book doporučuje značně odlišné řešení od CDA - pokud se u univerzálního přístroje upřednostní použití SACD filtru, kdo ví, jak to dopadne. Tohle může být jeden z důsledků. Vlastně by se takhle dala dokázat i "nadřazenost" SACD...
Je zvykem, že se dokazuje existence něčeho - až potom je možné to zpochybnit a vyvrátit Smile.

Jinak prosím diskutující o ignoraci Gulivera, reagovat na něj nikam nevede. Rozvrátil tu dvě nejzajímavější vlákna za poslední dobu.


Naposledy upravil Duwenbleidd dňa So január 21, 2012 13:21:46, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So január 21, 2012 13:16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:

Test poslechovej na normálním aparátu na slušně nahranejch plackách je pro mě jediný relevantní,protože tak to bude drtivá většina doma poslouchat.

Cista demagogia, pokial sa hodnotia pristroje, nikoho nezaujima, co na nich bude pocuvat. Ale proti gustu ...
A to vravim bez ohladu na osoby a obsadenie v testoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist