Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové srovnání ČS preampů a výkonových zes. u Checka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 22:12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Není to jen věc zdroje, počítač je z principu bedna plná rušení Very Happy

To je pravda. Vedlo by to tedy k externímu D/A převodníku s důkladným galvanickým oddělením.
Pořád mi v hlavě haraší optika, ale né toslink.Prostě z kabelového výstupu SPDIF nacpat přes rychlé obvody do optického kabelu a po dvou metrech zase zpátky na el. signál.
To by v tom byl čert, aby se nenašlo něco rychlejšího, než toslink, když na optických sítích běhají po kilometrových vláknech GB dat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 22:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak si vysvětlujete rozdílný charakter slyšitelných akustických ruchů ráno, odpoledne, večer a v noci? Může to být způsobeno rozdílným vnímáním, úrovní a charakterem okolního akustického šumového pozadí. Ale co takhle různý charakter rušení ze sítě?
Nepochybuju, že jsou všechny komponenty PC zdrojem rušení, ale třeba má kvalita síťového napájení a následného spínaného zdroje větší vliv. Nebo naopak menší - to je to, co by se mělo zjistit.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 22:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Rychlá optoelektronika běžně existuje dávno (> 30 let), toslink se bohužel zavedl pro SPDIF jako běžné řešení, ale není to žádný strop možností optoelektroniky. Naopak, je to to nejlevnější, co existuje.

Já bych byl taky 100x pro přenos po optickém vlákně, žádné trafo na to, co se týče oddělení, nemá.

Ty rozdílné ruchy jsou stavem sítě. Nedávno jsem zažil srandovní příhodu. Jel jsem někam se zesilovači, a řekli mi, že mi ti hučí do beden. Jo houby, z beden nic, všechno jsem vypnul a hučení dál. Hučela pračka Accuphase, na které byl připojený CD přehravač. Majitel se dušoval, že to nikdy nedělalo. Docela mu věřím, ten den mu v baráku používali nějaké dost silné spotřebiče (stavba, dokončování) a asi to ovlivnilo síť. Za půl hodiny ta pračka hučet přestala.

Některé zesilovače (trafa) ale hučí permanentně, že, checku? Laughing Malé EI jsou na to hodně náchylné, to jsem zjistil i v preampech doma, když jsem v nich zkoušel EI Hahn.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 23:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Ty 3 digitální zdroje signálu "hrají" přesně podle obsahu rušení. Nejčistší hraje nejlépe. THD v audio pásmu v tomto případě nedává žádný návod, jaký bude zvuk digitálního zdroje signálu.


Velmi relevantní postřeh. Ale je škoda, že mnoho lidí tohle nemůže na vlastní oči a uši ověřit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 23:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
danhard napísal:
Není to jen věc zdroje, počítač je z principu bedna plná rušení Very Happy

To je pravda. Vedlo by to tedy k externímu D/A převodníku s důkladným galvanickým oddělením.


Ano, třeba Bryston BDA-1 toto řeší oddělovacími transformátory na vstupech SPDIF a AES EBU.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 23:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA - pokud tam pobíhala parta řemeslníků s opalovačkou, nebo nějakým ručním nářadím podobného druhu, není se co divit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 23:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy: jj. Co je zajímavé, že hučela jen pračka Accuphase, trafo v zesilovači nehučelo - a nebylo připojené přes pračku, nýbrž rovnou do sítě. Možná jsou ta velká trafa háklivější, nevím.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 23:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Jak si vysvětlujete rozdílný charakter slyšitelných akustických ruchů ráno, odpoledne, večer a v noci? Může to být způsobeno rozdílným vnímáním, úrovní a charakterem okolního akustického šumového pozadí.


Je to "trochu" složitější, než na jednu větu, ale ucho nastavuje citlivost poměrně komplikovaným způsobem v závislosti na hluku a čase. Popis je například zde, na straně 20: http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=42960
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne január 22, 2012 23:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Velká trafa jsou na dc háklivější a opalovačka má 1/2 výkonu přes diodu Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 00:03:18    Predmet: Odpovedať s citátom

A změřili jste si někdy odstupy při tom akustickém ruchu kolem v průběhu dne. Zapne lednička v kuchyni a jsme na tom v obýváku o 10- 20 dB hůř. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 00:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepřítel naslouchá a RUŠÍ !!! Při tomto vědomí je veškerá radost z poslechu fuč ! Jediné řešení: elektrocentrála Honda a slušivá faradajka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 08:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Urobil som podobne meranie ako PMA na prevodniku Buffalo3 co mam.

Viac obrazkov i popisu vo vlakne.

Pozn.: Tych 33MHz/33kHz u seba nameram i pri vypnutom prevodniku - nemam to tu odrusene.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 09:33:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To je důležitá poznámka, vše měřit i s vypnutým napájením, vypnutým PC a dále tak jak psal OPA - žíla měřicího kabelu spojená na začátku se stíněním a toto přiložit na zem výstupního analogového konektoru. Odliší se tak rušení nachytané do sestavy, rušení způsobené odlišnými VF potenciály zemí a rušení generovaného z výstupu. Nicméně i rušení dané rozdílnými VF potenciály zemí je extrémně důležité, jelikož se toho nejde prakticky zbavit, ani izolační trafo to neřeší úplně (vazební kapacita).

Jestli je vzorkování 100kS/s, tak je to málo (nebo nerozumím údaji z obrazovky), chce to procvakat celé spektrum až do aleluja a najít rušivé složky. Musí se vzorkovat až desítkami a stovkami MHz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 10:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Veru, prostredie kde to meriam ma od idealneho veelmi daleko.

Tych 100kS/s som tam dal, aby to bolo porovnatelne s vasimi obrazkami.

Do 1MHz je to bez rusenia a zda sa mi, ze aj vyssie, len tych 30MHz zvonku sa tam naaliasovalo na 30kHz i napriek zapnutemu 20MHz low pass filtru na osciloskope.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 13:10:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za vysvětlení, ale ve frekvenční rovině to asi srovnatelné není, protože měření máte v 5kHz/d (celá obrazovka je 50kHz, což zhruba odpovídá měření zvukovou kartou), já mám použité tyto rozsahy:
31,25kHz/d (celá obrazovaka je 312,5kHz)
62,5kHz/d (celá obrazovka je 625kHz)
312,5kHz (3,125MHz)
1,25MHz (12,5MHz)
6,25MHz (62,5MHz)

Na Vašem obrázku vidím čáru 1kHz a čáru cca 7kHz. Není tam ale podchycená oblast VF rušení. Doufám, že nejde o nedorozumnění.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 15:30:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Na Vašem obrázku vidím čáru 1kHz a čáru cca 7kHz. Není tam ale podchycená oblast VF rušení. Doufám, že nejde o nedorozumnění.


Mate samozrejme pravdu.

Nameral som to znovu a tentokrat je to aj lepsie odrusene.

Z posledneho obrazku je vidiet zvysena aktivita v oblasti 25-100MHz frekvencii. Myslim, ze tieto som i vidiel pri merani zvukovou kartou ako pohyblive pasy pri sweepe, cca na -90dB urovni.

Na obrazkoch sa prelina snimok bez signalu a snimok so sinom 1kHz -40dB.



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 16:32:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nevypadá to špatně, podstatně lépe, než karta v PC, kterou jsem měřil.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2012 19:46:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediný spolehlivý prostředek proti hučení traf je pořádná impregnace, nejlépe vakuová -ani pouhé zalití nemusí stačit a už vůbec ne třebas montážní zalití středu u toroidu. Ovšem na sto procent to stejně být nemusí - některá jádra kmitají magnetostrikcí a to se potlačí jedině zalitím do pružné hmoty (zalévací silikonová dvousložková guma). Nemám ale vyzkoušené, co takové kvalitně zalité trafo udělá, když je v síti stejnosměrná složka.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2012 20:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady šlo o hučení malého EI trafa ve skříni s Fe víky. Ty malé Hahny a podobné to dělají vždycky. Je to paradox, vedle máš v koncovém zes. 500VA toroid, který je ticho, a malé EI v plechové skříni preampu dělá binec. Je to mag. polem a rezonancí plechových dílů. Jeden z důvodů, proč používám do preampů toroidní Talemy, ty jsou zcela ticho.

Další problém s hučením byla pračka Accuphase, ale to bylo na jiné akci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2012 21:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To trafo nie je EI ale UI (6VA Myrra), rozptylové pole samozrejme má, a to "hučanie" je rezonancia Fe krytu v rozptylovom poli, bez vrchného krytu je to ticho (je asi 5-8 mm nad trafom). Riešenie je jednoduché, kryt je v ďaľších kusoch v mieste trafa podlepený tvrdšou pružnou hmotou (PE pena), ktorá "sedí" na trafe a je po "hučaní". Ten preamp bol druhý v poradí, jednoducho som si to v mojich podmienkach nevšimol, ja to počujem tak do 0,5m v úplnom tichu (možno menšie skreslenie siete alebo menšie DC..).
Hlavné je, že odstupy 50Hz a násobkov (a skreslení) sú niekde pod -120dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 09:09:08    Predmet: Odpovedať s citátom

UI trafa maji nejvetsi rozptyl, problematicke je treba i zapojeni dvou sekundarnich civek, kazda na jinem sloupku a zatizeni kazde vetve jednocestne, pri usmerneni dvemi diodami a vyvedenym stredem.
Neni ale problem s izolacemi, ktere muzou byt dobre definovane povrchovou cestou i kapacity jsou nejmensi.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 09:44:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Z běžných plechových jader mají tuším nejmenší rozptyl jádra M a jejich odvozeniny, nicht wahr ? Izolace by se dala řešit dvoukomorovým provedením, ale tím by se rozptyl zase zhoršil.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2012 22:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Drobné doplnění. Pořídil jsem do PC nový zdroj Seasonic X-560KM. Slyšitelné rušení z repro (s uchem na repráku) výrazně utichlo oproti původnímu 6-7let starému zdroji Chieftec 360W. Pročistila se i hudba, nejenom ticho. Zvukovka je stále zatím půjčená ESI-Juli. Docela mě láká vyzkoušet ještě novější zvukovku Asus Xonar Essence STX.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2012 23:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedávno jsem absolvoval výměnu elytů na MB v počítači - 4 kusy byly nadmuté a stroj zkolaboval, tak jsem vyházel všechny podezřelé, doplnil asi 20 ks původně neosazených na hladinách 5 a 12V, sekundární ve zdroji - vše LXZ od Nipponu a ještě jsem provedl úpravu ukostření GND ve zdroji. Musím konstatovat, že i zvuk z integrované zvukovky se co se týče odstupu neuvěřitelně zlepšil Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2012 07:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

check: pokud ji vyzkousis, doporucuju zkusit odizolovat ten plech co drzi kartu v case jak od samotne case, tak o jednotlivych vystupnich konektoru - jak to tu nekde popisoval BVa. Je to zase o dost zlepseni IMHO, hlavne co se VF tyce dle osciloskopu. Ja ten plech (i stinici, stejne je strana DPS nekryta) dal pryc uplne a je to skutecne lepsi, az prekvapive hodne ubylo sumu, ktery nejspise vznikal stejne jako IMD (na vstupu stavajiciho zesu jsou bipolary).
PS: Tez mam Seasonic Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist