Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pletené káble
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 22:01:56    Predmet: Odpovedať s citátom

petero napísal:
KIMBER CABLE 8pR kde je použitá čistejšia meď ktorá má na prenos signálu dosť velký vplyv,ale tým ti nexcem brať nadšenie ..


To je nesmysl..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 22:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

koax - cellflex lcf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Po január 23, 2012 22:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

petero napísal:
hmmm,poravnaj si svoje výrobky napr. z KIMBER CABLE 8pR kde je použitá čistejšia meď ktorá má na prenos signálu dosť velký vplyv,ale tým ti nexcem brať nadšenie z vlastných produktov,ktoré oproti dvojlinkám su otrocha ďalej...


Vieš mi povedať čo je lepšie čistota medi, alebo 2x16 odporov paralelne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 11:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

A já si zase myslím že jde taky hodně o velikost povrchu vodiče, protože skinefekt je pěkná potvora už na horním konci audiopásma. Ten bude největší u toho bláznivýho pletence. Problém je, že to jde ruku v ruce s kapacitou a ta má zase opačný vliv. Teď jde jen o to, jak se s tou kapacitou zesilovač popere. Zajímavé by bylo změřit ztrátovou složku kapacity toho pletence, ta PVC izolace není moc dobré dielektrikum. Pletenec z kabelů s teflonovou izolací by byl lepší. Nedávno jsem viděl tenhle kabel prodávat na aukru.

VF koax je ještě taky dostatečně masochistické řešení, ale aby se využilo jeho hlavních předností, musel by být hooodně dlouhýýý (teorie vedení - délka kabelu vs. vlnová délka) a taky impedančně přizpůsobený. Jinak se nám z toho stává zase jenom obyč měděný kabel s nějakým průřezem, povrchem, indukčností (dost malou), kapacitou a její ztrátovou složkou (taky dost malá). Problém bych tu viděl s povrchem střední žíly, je záměrně malý kvůli malé kapacitě. Ale na NF ten kabel funguje jinak než na VF, signál není veden dielektrikem ale vlastním kabelem a tedy se projeví ten skinefekt.

Míchačkový kabel do kříže s gumovou izolací má vysokou kapacitu společně s velkou ztrátovou složkou což myslím není dobře. Kroucením a zapojením do kříže se potlačí indukčnost, ale problém s kapacitou zůstává. PVC izolace je na tom líp ale taky žádný zázrak. Když je to lankový kabel, povrch má větší než tvrdá žíla koaxu a tak je z tohoto hlediska lepší.

Zatím mám u beden Lappkabel CYSY 4G2,5 s délkou 5m a výměnou za stejně dlouhý RG213 jsem neshledal žádné zlepšení, spíš lehké zhoršení na basech - byly méně razantní, asi je to menším průřezem. Na výškách jsem rozdíl nepostřehl ale spíš jsem se tím ani nezabýval protože mě ty basy nenadchly, tak jsem ten kabel hodil do háje a už jsem ho neřešil.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 11:49:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten propletenec hraje pod dekou, i když zesilovač jeho kapacitu bez problémů zvládne. Bohužel to není o kapacitě, ale o šíření signálu. Jak známo, signál se šíří ve vlnové formě podél vodiče (Maxwellovy rovnice), ne že tečou jakési elektrony drátem. "Rychlost šíření elektronů" v kovu je ve srovnání s rychlostí šíření signálu zcela zanedbatelná. Neexistuje žádně selské, kupecké vysvětlení, proč to hraje jak to hraje.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 12:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo mluvil o nějakých elektronech?

"...signál se šíří ve vlnové formě podél vodiče..."
Mohl by jste to více rozvést? Nikoliv selsky nebo kupecky, sedláci ani kupci nejsme.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 12:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdo nemluvil o elektronech Smile , ale to vnímání odvozuji z převažujících úvah o kapacitě, ev. indukčnosti. Rozvést bych to nemohl, jelikož to silně ořekračuje možný rámec webové pololaické diskuse. Mimo jiné už se to nejednou diskutovalo, a asi i tady. Hledejte v Malcolmu Hawksfordovi, Essex Echo. Jsou tam sice i zavádějící informace, ale podstata je správná. Toto jsem ochoten diskutovat jen s V. Bobem a soukromě, už jsme si na to téma nejednou povídali, např. o síťovém VDH kabelu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 12:42:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pohledy na vodiče jsou minimálně dva. Jak píše Pavel - šíření signálu (Maxwellovy rovnice) a druhý, neméně důležitý, vodič jako "anténa". Ne vysílací, ale přijímací. Zesilovači není vůbec jedno, co přivádíte, byť o velmi malé intenzitě, na jeho výstup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 13:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To můžu potvrdit, a to i v případě, kdy se výrobce zesilovače holedbá imunitou proti rušení do výstupu a nezávislostí zvuku na reprokabelu. Opak je často pravdou, přistínění nestíněného typu reprokabelu může zvuk velmi změnit, zejména u zesilovačů pracujících v můstkovém zapojení.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 14:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje úvahy o kapacitě vychází hlavně ze zkušeností se signálovými kabely. Při několika testech jsem se opakovaně přesvědčil o tom, že kapacita a hlavně její ztrátová složka docela dobře odpovídala poslechovému hodnocení (větší kapacita + vyšší tgD = horší zvuk). Při testu byl záměrně použitý přehrávač se "slabým" výstupem (OPA2134 + 220R sériově s výstupem), aby se vliv kabelů co nejvíce projevil.

Jak se tyto věci projeví na výstupu výkonového zesilovače zatím nemám dostatečně ověřené a je možné že asfaltuju Embarassed

O kabelu jako anténě nepochybuju, tady stínění v zarušeném prostředí pomůže v každém případě.

Doporučenou literaturu určitě v rámci svých časových možností rád prostuduju.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 16:31:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten udělátor na pletení je krásný dekorační objekt - doporučoval bych ho nechat tak a k zapojení použít 4 x 2,5 kroucený silikon http://www.nktcables.cz/Product%20range%20nkt%20cables/LV/Power%20cables/~/media/6FD819D017B347199158B9F627D49DE6.ashx anebo si zkroutit fluoroplastová lana http://www.nktcables.cz/Product%20range%20nkt%20cables/LV/Power%20cables/~/media/C38F405B0CDB4B9895B65C5662564B89.ashx - pletení je IMHO ptákovina pro parádu a maximalizaci kapacity, což se nemusí líbit některým zesilovačům.

Pokud jde o "zvuk", jakživ jsem nenarazil na nějaké seriózní komparační testy. Faktem ale je, že "RFI susceptibility" může hrát roli - pak by mohly být preferovány koaxy, speciálně Shark Musical Dream, který má kapacitu jako linkový kabel (pěnový PE), indukčnost mizivou a dokonce má potlačený skinefekt (roura v rouře). V jevištní technice se taky používají tlusté koaxy, mají ale vesměs PVC izolaci a tím pádem dost velkou kapacitu. Samozřejmě to platí pro nesymetrické výstupy - u můstků to nefunguje. Tam by byl zapotřebí triax nebo stíněný pár, bohužel ale nic takového se nedělá s patřičným průřezem - trochu by se to dalo napodobit zparalelněným http://www.nktcables.cz/Product%20range%20nkt%20cables/LV/~/~/media/52138923C285412EAE69BB608A755299.ashx nebo lépe (PE izolace) http://www.nktcables.cz/Product%20range%20nkt%20cables/LV/Communication%20cables/~/media/64AEE71F03E9420D89A031682FCE060D.ashx. Dá se tak udělat i velmi kvalitní nesymetrický stíněný - zeptejte se Dudka.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 16:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Cennik tu
http://www.elim.sk/elim.php?p=elektro&s=cennik

CSSS 4x2,5 (SiHF) červ/hned
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hans
Hifi obsluha


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Opava

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 17:42:21    Predmet: Odpovedať s citátom

TIP: Když si tak rád hraješ, nechceš zkusit taky nějaký pletenec z UTP?
Hraju na to doma a nedám na něj dopustit. Celkový průřez z UTPček je větší jak CY4 a průměr má nad 1,5cm. Sundal jsem horní izolaci, všechny lehce stočil ať to drží tvar, na konce letnul kousky CY4 a přidal jsem i nějaké stínění. Pak zkus znovu udělat test a poděl se Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 17:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Krútený silikón som už mal (krížová 4ka). Nebol som s ním spokojný. Myslím si že mám v mojom okolí rušenie ,preto že netienené kábliky mi rozbíjali stereoobraz.

Čo sa týka izolácie káblikov, určite by bolo vhodné použiť niečo čím by sa omezila kapacita. Robil som ích zo zvedavosti, čo sa zmení pri výmene káblikov .

Inšpirácia bola Krautwire Fractal,tie sa ťažko požičiavajú na protihodnotu Very Happy

Na začiatku to bolo s nadšením, že za 1/2 hod budú hotové,ale... DRINA.

UTP - možno neskôr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 19:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

U toho můstku navlékli "punčochu" na nestíněný symetrický reprokabel a punčochu zapojili na zem (signálu). I když was heisst zem, že (snad byla spojená s kovovou škatulí a snad to stínění připojili zvenku škatule). Prý to dost pomohlo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 20:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrchlabák MK 7 x 0.75 je můj favorit. Na symetrično se spojí tři a tři, to je sice "jen" 2 x 2,35 - ale to je furt asi 15 mOhm na metr, takže do 4 ohmů damping factor 261 pro metr a 87 pro 3 metry - rád bych věděl, kde by to mohlo nestačit, zvlášť když se uváží třebas odpory tlumivek v pasivní výhybce (které já samozřejmě při návrhu započítávám) - a ostatně když si někdo libuje v biwiringu, tak malý odpor kabelů je spíš na škodu, poněvadž hlavní efekt biwiringu - pokud vůbec existuje - totiž potlačení interakce mezi sekcemi, zejména pak přenosu nelineárních zpětně indukovaných signálů, je tím větší, čím větší je odpor kabelu oproti výstupní impedanci zesilovače Tongue

No a na nesymetrično se spojí tři žíly vrchní ob jednu do hvězdy s tou střední a zbývající tři se stíněním. Je to stíněné, indukčnost mizivá, kapacita rozumná a odpor cca 12 mOhm na metr. Kdysi jsem to měřil a psal jsem o tom snad i do StereaVidea, myslím že to bylo na třetím místě za Musical Dreamem a nějakým šíleným VanDenHuhlem. Ale není nad vlastní zkušenost - zásilkovka ve Verchlabí mívá občas krátké zbytky.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 21:19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Vrchlabák MK 7 x 0.75 je můj favorit.


Ak sa smiem spýtať čo je ten Vrchlabák MK 7 x 0.75?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 21:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.nktcables.cz/Products/7%20Communication%20cables/~/media/64AEE71F03E9420D89A031682FCE060D.ashx

http://www.elida.cz/cze/elida/scripts/detailzbozi.aspx?Kod=0068820066
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 22:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Test káblov bol v Stereu a Videu 5/96 a odvtedy ho (7x0,75) používam. Niekde som zohnal aj hrubší (asi 7x1, vonkajší priemer 13mm). Možno preto nemám potrebu meniť káble Cool
http://www.mediafire.com/?eaadq068h841qv3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2012 22:57:41    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo a MK7x0.75: som celkom rád, že klasici ako Vy majú takýto zdravý zmysel pre racionalitu, resp. necítia potrebu šíriť to high-end "mystično" - také to podprahové marketingové posolstvo, že "všetko počuť" a treba kozmické materiály a prístupy, aby "to" človek vytesnil mimo zmyslami postrehnuteľnú oblasť (sorry, PMA, fakt si vážim Tvoje hlboké znalosti, ale z tohoto prístupu Ťa, v dobrom, tak trochu podozrievam...). Kľudne by som venoval fľašu veľmi drahého moku človeku, ktorý by sluchom, v slepom teste preukazne odlíšil 3m napr. tohoto kábla od nejakého bazmeku zo superčistej medi, s neviemakým dielektrikom a štruktúrou (som skeptický už pri bežnej repro 2-linke rozumného prierezu). Špeciálne by som chcel vidieť tých, čo tu úplne rutinne píšu beletriu o "charaktere" zvuku rôznych káblov a zjavne veria, že to fakt počujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 00:33:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Beletria je naozaj to správne slovo. Thumbs up
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 08:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Odporucam nasledovny test. Vacsina reprobedni aj zosilovacov ma paralelne viacero svoriek takze umoznuje pripojenie 2 kablov naraz.

Do jednych svoriek zapojte vas kabel z unobtania
Do druhych svoriek zapojte kabel z vasho elektra 2x0.5mm biela dvojlinka

Pre zjednodusenie pocuvajte jednu bednu mono. Pocas hrania odpojte unobtanium kabel takze zostane zapojena iba dvojlinka.
Mozete unobtanium odpajat ako na strane bedni /zostane ako antena na zesy/ tak na strane zosilovaca.

Pozorujte rozdiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 08:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. Skúšal som to.
Na jednu debňu som zapojil 32-ku a na druhej som menil kábliky.

Rozdiel som spozoroval taký ,ako keby debňa na ktorej sa menily kábliky mala útlm na výškach,bola tichšia. Tým sa posúval stereoobraz do strany.

Najväčší útlm mala krýžová 4-ka,potom RG 213 a nakoniec pletenec 4x4.


Naposledy upravil jamo dňa St január 25, 2012 08:52:05, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 08:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom: Takhle určitě ne. Dá se udělat přípravek se 2 výkonovými relé s přepínacími kontakty, jedno relé u zesilovače a druhé do bedny. Vždy se potom hraje přes jeden kabel a druhý je v luftě. Zachovat stereo, je nutno hodnotit podání prostoru. Z mono se nic nepozná.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 09:17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
3 metry - rád bych věděl, kde by to mohlo nestačit

ja mam k jedne bedne cca 5-6 metru Sad nemam totiz zesilovac umisten "symetricky" mezi bednama, ale na polici na bocni stene. trochu podobne jako v Lukesovi (Verny zvuk) na strane 41, obr. 3.1

k druhe bedne vede kabel kratsi... jak moc muze tento rozdil vadit? a je delka 6 metru moc? zadny rozdil jsem nezpozoroval (ale ja pokud nemam prepinac AB, tak ani zadny rozdil neuslysim, nemam tak dobrou sluchovou pamet).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 09:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom: pri 2x0.5mm^2 bude pri 4Ω a pármetrovom kábli DF tak 10-20 a rozdiel v úrovniach oproti tomu druhému 0.5-1dB, takže o hrdom víťazovi takého porovnania nepochybujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 15:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
tomtom: Takhle určitě ne. Dá se udělat přípravek se 2 výkonovými relé s přepínacími kontakty, jedno relé u zesilovače a druhé do bedny. Vždy se potom hraje přes jeden kabel a druhý je v luftě. Zachovat stereo, je nutno hodnotit podání prostoru. Z mono se nic nepozná.


Ono by možná stačilo jen jedno relé - sice bude systém kapacitně zatížený současně oběma testovanými vzorky, ale to by snad nemuselo u dobře vychovaného zesilovače tolik vadit a v cestě bude o jeden spínací kontakt míň. Jsem zvědav, kdy to někdo zrealizuje - já to nebudu. Mistr Pavel něco takového kdysi měl, ale bohužel to jaksi zmizelo v propadlišti dějin. Dalo by se na to použít čtyřkontaktové výkonové relé - paralelní spojení kontaktů by nebylo na škodu.

Pokud jde o tu 2x0,5 dvoulinku, to snad žádný slušný hifista nebude používat. To je leda tak na efektové kanály k domácímu kinu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 25, 2012 20:19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takhle "relé na lidský pohon" ? Tedy myslím masivní přepínač nejlépe s posuvnými kontakty, které se při každém pohybu samy čistí ?
Tady by se snad dalo zpoždění dvě tři vteřinky skousnout.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št január 26, 2012 19:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
A co takhle "relé na lidský pohon" ? Tedy myslím masivní přepínač nejlépe s posuvnými kontakty, které se při každém pohybu samy čistí ?
Tady by se snad dalo zpoždění dvě tři vteřinky skousnout.


Podle mé zkušenosti je maximální bezproblémová délka přerušení tak desetina sekundy - jedna sekunda už je moc. Samozřejmě by se to dalo udělat i bez relé (nejlepší by asi byl čtyřpólový stykač, případně dvojice stykačů) nějakým mechanickým pžepínačem. Pro orientační test by stačil i oblíbený otočný a la LORLIN - dělá se v provedení 4 x 3, počet poloh se dá omezit. Existují i čtyřpólové páčkové v dosti bytelném provedení - třebas http://cz.farnell.com/apem/5666a/switch-4pdt/dp/1082321. Akorát halt by to někdo musel udělat, tj. dát do krabice - a musel by se vypořádat s problémem svorek (snad by to nemusely být WBT).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št január 26, 2012 20:20:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Poznámka: Ideální bylo, kdyby přepínání bylo bezhlučné, ale to asi bude trochu problém. Relé v krabici se odhlučnit dají, ale u machanických přepínačů je to trochu problém, i když s trochou opatrnosti se to jakž takž zvládnout dá.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist