Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

reprosoustavy Sony SS-G7

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 18, 2011 09:57:09    Predmet: reprosoustavy Sony SS-G7 Odpovedať s citátom

Zaujaly mne repro Sony SS-G7 a nejen kvůli velikosti basáku.



Momentálně je má v nabídce pan Lahoda, za pěkných 50k.

Více info o bednách na http://www.thevintageknob.org/sony-SS-G7.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: St máj 18, 2011 13:25:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mám ss-e75 ku,podobné ako tie
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2012 20:48:10    Predmet: G7 Odpovedať s citátom

Musím sa pochváliť páni. Mám G-sedmičky a musím vás ubezpečiť, že s vyššie popísaným typom majú spoločné len logo. G7 sú reproduktory non-plus-ultra a to po všetkých stránkach (čisto subjektívne). Vypracovanie, použité materály (tá predná strana je vyfrézované drevo. na reproduktoroch nenájdete okrem hmatníkov jediný kúsok plastu. Masa a dreva. Konštrukcia basového reproduktoru nemá u dnešných samozvaných hi-endov z lacných materálov konkurenta. Už aj samotná veľkosť al-ni-co pohonného systému hovorí za všetko. Streďák je podľa viacerých hodnotení odborníkov najlepším "papierovým" streďákom všetkých čias. Výškový reproduktor o nič nezaostáva. Titanový former a titanová membrána hrubá 25 mikrometrov. Pre mňa tieto reproduktory predstavujú môj osobný svätý grál v audiu. Nádhrená symfónia remeselnej práce, mohutnosti ušľachtilých materálov a zvukového prejavu. Ich veľkosť a konštrukcia im však nahráva ešte v jednej veci: výkon! Tí čo si radi vychutnávajú hlasnejšiu muziku (ja keď počúvam rock, tak si ho vychutnám len nakopnutý) budú určite spokojní - ja som ich dlhú dobu živil koncovým stupňom SONY TA-N80ES, čo je 27 kilové monštrum a aj pri ich citlivosti ho nenechali chladným Smile 49K českých je veľa, ale s ohľadom na to, že momentálne sú na svete na predaj okrem nich už len 2 páry (za 2700 dolárov v Moskve a za 500 eur v Osake - ale tam si pripočítajte nad 1500 eur dopravu) to nie je až taká nereálna cena. Nie je to len pre náš trh.

Ak chcete vedieť viac, bezproblémov sa pýtajte Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2012 22:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor na UV žiarenie. Je to predsa len vzácna záležitosť. Nádherné vintage, na to, ako sú relatívne malé, 58kg/kus, je to masa...
Počúvaš ich v pozícii ako na fotke?
Najobľúbenejšie reprosústavy Herberta von Karajana...zaujímavé info.
Nechcem si vymýšľať, ale mám pocit, že boli na predaj vo Zvolene...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 10:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To som akurát domontoval police a ešte som sa hral s umiestnením. PRedtým boli bližšie pri telke, ale aj keď je to v nesúlade s odporúčanou posluchovou pozíciou mi to takto vyhovuje viac.
Na fotkách vyzerajú menšie ako v skutočnosti sú.
Je naozaj pravda, že boli na predaj vo Zvolene - sú to tie samé reproduktory Smile
Inzerát som ale stiahol, rozhodol som sa ich nepredávať. Mám z nich ohromnú radosť a keby to aj niekto bol za tých 1900 kúpil, tak by mi to iba bolo zbytočne ľúto a ako sa poznám, tak o nejaký čas by som ich začal znova naháňať.
Čo sa týka UV, tak normálne na nich budú predné ochranné sieťky, otvorené sú len dočasne.

Až teraz som si všimol jednu vec: pána "gsmservice3" pozdravujem Smile Bol som u Vás nakupovať kondenzátory a ešte vás v krátkom čase určite navštívim, nakoľko sa už konečne chystám zrenovovať v G7 výhybky. hifibazar.sk takto všetkým odporúčam, som stály zákazník a čo sa týka prístupu, podávania informácií, servisu a korektnosti na slovensku títo páni určite nemajú konkurenciu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 11:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár fotogtrafií, vrátane vnútorností tu:
http://patrick.pstrykniete.pl/Sony%20SS-G7S/

A ešte zaujímámavá informácia z fóra vintageknob:
"I'ts amazing , this boxe's soundig better like my B&W Matrix 801 series3 and Cabasse Pacific SCS600."

.-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 11:24:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To omaciak, sorry za O.T.

Takže 49 000 Kč je za ne veľa, ak to iný predáva (cca 1960€),
ale tvoj predaj za 1900€ je málo...
Thumbs up

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 14:24:36    Predmet: Odpovedať s citátom

To je ale verzia G7s, ktorá sa od klasických G7 odlišuje len terminálom, ktorý umožňuje tri-amping, inak sú do detailu rovnaké. Fotky pekné, je na nich možné si všimnúť, akú masu hniníku na tie repro spotrebovali. plát, v ktorom sú osadené stredovýšky je zo 4mm hrubého hliníku, celý kôš basáku je taktiež Al, podklad potenciometrov taktiež a dokonca aj drevené ochranné mriežky majú obrubu z čeasného Al. žadne spinky a lepy, sú jednoducho rozoberateľné. metrické závity umožňujú krásne rozobrať celé ochranné mriežky x-krát bez ich narušenia a tým pádom ľubovoľne meniť priezvučnú tkaninu. Dodám ešte, že tá ochranná mreža (grill) je ťažká ako menšia regálovka.
Holt, to ešte žili Akio Morita a Masaru Ibuka, pod ktorých taktovkou vychádzali nádherné skvosty. Dnešné SONY je už niečo úplne iné, s iným smerovaním a filozofiou, čo má so SONY 40-50-60-70 a do istej miery aj 80 rokov spoločné len LOGO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 14:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

@jupol: nemyslel som to tak, to sme sa zle pochopili. Myslel som tým, že je to veľa peňazí, nie veľa za tie konkrétne reproduktory. KEď som ich mal na bazoši za tých 1900, tak mi ľudia vypisovali správy typu "pred rokom sa v kanade predali za 400 eur". NEch sa páči, nech si idú po ne pred rokom do kanady. Ja som do nich do dnes nasolil 1100 eur, ak nerátam réžiu ako cestovanie, drobný materiál a podobne a to ešte nie sú úplne fit. O niekoľkých desiatkách hodinách strávených za netom a vŕtaním sa v nich ani nehovoriac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 15:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to si celkom blízko, keďže som ten Zvolen trafil.
Mám niekde aj katalóg SONY pozriem, myslím, že sú tam.

Sú veci, ktoré majú trvalú hodnotu. S cenou je to jedine vec dohody, nemá zmysel to rozoberať. U predávajúceho vyjadruje cena to, čo by potreboval pre ďalšie plány, u kupujúceho (veľakrát) koľko na to v skutočnosti má, ale aj tak to chce a používa všetky možné argumenty, aby to získal. Špeciálna kategória sú kazišuci, ktorí keď to nezískajú, tak aspoň škodia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 15:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jsem měl podobné bedny, ale zůstaly bejvalce (samozřejmě je to pokus o vtip ... ):
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 17:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

To sú tuším z východu, nie? Ruské, litovské? (len hádam). Vyzerajú slušne a hlavne v dobrom stave
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 18:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se za "mršení" tématu o Sony SS-G7 Sad

Jojo. Litva. Firma stále funguje a jeden čas měla i distributora v ČR, ale asi to u nás moc nefrčelo:
http://www.rrr.lv/en

Radiotehnika S-90B
90W, 25-25000Hz (....eeee...), 8 Ohm
V x Š x H : 70 x 36 x 28 cm
http://lurkmore.ru/S-90
Materiálem opravdu nešetřili. Každá bedna váži 30 kg. Lité koše a obří magnety mají nejen 10" basáky, ale i střeďáky. Ve výhybkách jsou samé vzduchové cívky a svitkové kondenzátory. Masivní přední mřížky z perforovaného plechu určitě nejsou ideální pro zvuk, ale jsou harant-free. Jediný problém u nich bývají vyschlé elektrolytické kondenzátory v obvodech indikace přetížení. To jsem vždycky řešil odpojením těchto obvodů. Stejně moc důvěry nebudily ...

Zvuk je samozřejmě trošku "retro" a žádné mikrodetailové orgie se nekonají, ale je neuvěřitelně příjemný a "neseroucí". Když jsem je postavil vedle tupě dunících, chrchlajících a sykajících Tesel 1PF 067 67 alias bratislavských ARS 1038, kterými jsem si trápil uši skoro 20 let, tak bych si ty uši nejradši urval. Ale kdo by si za totáče kupoval bedny od okupantů ??

Když se natřou membrány černou tuší a vymění se niklované šrouby držící mřížku za černé, tak vypadají docela k světu Smile :
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 19:23:45    Predmet: Katalóg SONY 1981 / lautsprecher Odpovedať s citátom

Našiel som to - inak na obrázku je v bezdozvukovej komore 4 pásmová sústava, nie G7. V katalógu sa žiadna taká nevyskytuje, ani v nasledujúcom roku...čo je to za model?
Zvyšok sú ostatné ponúkané modely Gčkovej rady.
V katalógu je u vedená aj váha - 48kg, takže opravujem -10kg...



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 19:55:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:


Ale kdo by si za totáče kupoval bedny od okupantů ??

Když se natřou membrány černou tuší a vymění se niklované šrouby držící mřížku za černé, tak vypadají docela k světu Smile :


By si sa divil, ako čulo fungoval výmenný obchod medzi našincami a okupantami. Totáč netotáč, keď ide o prachy a o to čo sme tu nemali.
Sem televízory (hlavne mikro), magnetofóny, hodiny a hodinky, reproduktory....a naspäť koberce,záclony, džíny, topánky...
Vtedy som sa mal možnosť prvýkrát zoznámiť sa s typmi Majak 001, Elektronika 001, Jupiter...boli to poloprofi 3 motorové cievkáče.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 20:57:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie 4pasmovky sú SS-G9. Píšem z mobilu takže len táto info. Za hodinu vám sem nalepím viac menej všetko, čo som o tej sérii ale aj iných (apm) a podobnyh chutovkach nazbieral
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 22:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Servisný manuál G7 tu: http://www.freeservicemanuals.info/servicemanuals/download/Sony/ss-g7.pdf

Odkaz na databázu katalógov http://www.thevintageknob.org/database/database.html

SS-G7 page na TVK: http://www.thevintageknob.org/sony-SS-G7.html

Nejaké G7 obrázky:










a pre info SS-G9: http://www.thevintageknob.org/sony-SS-G9.html
(poznám jedného pána zo Serede, ktorý ich má. Ak sa G7 považujú za raritu, tak G9 je ultra-rarita. Zatiaľ mu nefungujú, chýba mu jeden basák- čo je asi ten najlepší prípad, nakoľko je to jediný reproduktor zhodný s G7 a teda dostupný pri troche šťastia. G9 neboli tak úspešné ako G7, keďže odštartovali zarovno s APM sériou a ich cena 1 milión yenov tiež nebola pre bežných hifistov. Dodnes však existuje ešte pár ležiakov po nahrávacích štúdiách. Minimálne 30 funkčných párov by malo ešte existovať)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 23:25:23    Predmet: Konštrukcia basu Odpovedať s citátom

Ten vonkajší prstenec na basovom meniči je nasunutý, alebo je súčasťou koša? V manuále je to graficky znázornené - ale nie je jasné, či sa to má vypáčiť skrutkovačom, alebo sa to týka len samotných skrutiek zapustených v prírube. Záves je impregnovaná tkanina? Nevyzerá to ani ako pryž, ani ako plast (PUR).
V polovici 80 tych rokov som mal možnosť počuť model APM 33,alebo 22...neviem už presne, spomínam si len, že to bolo dvojpásmo v dýhe a na štvorcovom stredobase malo 4 jamky. Na tú veľkosť robili riadny rámus, ale zvuk bol napriek tomu pevný, kontúrny a objemný, akoby hrali oveľa väčšie reprosústavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
omaciak
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St február 01, 2012 23:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Vonkajší prstenec je súčasťou koša. Záves je impregnovaná tkanina - skôr pogumovaná tknina, aby som bol presný (nezatvrdla zatiaľ). Pri demontáži je potrebné odmontovať skrutky po obvode a následne valcovým predmetom (napr šrobovákom) vytiahnuť reproduktor von a to tak, že ten šrobovák jednoducho nasuniete do tej prázdnaj diery ako je znázornené. Bez toho to von nejde. KEď som prvýkrát demontovalbasáky, tak som bol zúfalý, pretože nechceli ísť von a bál som sa, že ich poškodím. Dvjaja dospelí chlapi držali bedňu na zemi a jeden sa snažil vytrhnúť basák - ja. Po tých dekádach sa tam proste prilepil. Ale nakoniec sa podarilo bez ujmy na zdraví a majetku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist