Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co udělat pro nejlepší zvuk z PC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
maestrum
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2012 20:37:54    Predmet: Co udělat pro nejlepší zvuk z PC Odpovedať s citátom

Ahoj hifisti,

potřeboval bych poradit. Pročítal jsem spoustu webů, odkazů, ale mám v tom pořád zmatek.
Mám notebook (zvukovka Realtek high definition audio) propojený přes HDMI na reciever Denon 2308 a repro Canton GLE-407 (+ centr, sub, efekty).
Jak na 1/ prostorový zvuk pro filmy a jak na 2/ stereo hudbu ?

1/ U filmů používám přehrávač Splash pro ex. Jak nechat zvuk dekodovat reciever a ne pc ? Předpokládám, že reciever to zvládne kvalitěji. Někde jsem četl, že ideálně nainstalovat ac3 filter, navolit spdif passthrough pro ac3, dts a mpeg a potom by to mělo fungovat. reciever ukazuje dts, dd zvuk, jenže dekoduje to on, nebo pc ?

2/ stereo zvuk. doposud jsem si myslel, že když mám flac soubor 24/96 či 24/192 (nebo dvd-audio a sacd soubory)a pustím to přes Foobar 2000 a hdmi kabel do reciveru, tak že je to nejlepší možná kvalita. Na fórech jsem narazil, že člověk by měl nainstalovat ještě Asio4all driver do Foobaru. Tak jsem to vyzkoušel, jenže zvuk se mi přepnul z HDMI (žádný zvuk z beden) na repro na NB. Mám to nějak špatně nastavené, nebo přes Asio to půjde jen analogově z line-out ?
Integrovaná zvukovka v tomto případě nepůjde obejít posláním přímo na reciever pro dekódování ? Je řešení pro stereo pouze koupit nějakou kvalitní usb zvukovku a z ní optikou do recieveru ? Je tak moc velký rozdíl mezi např. Audiotrak Prodigy Cube a nebo stačí třeba Creative X-Fi Surround HD (nebo pro). Je rozdíl velký ?

Děkuji za odpovědi a názory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2012 20:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

1) Ak ti AVR ukazuje DD / DTS, dekoduje ti to AVR. Ak by to dekodovalo PC, pravdepodobne by to slo von ako LPCM (a na AVR by ti svietilo LPCM).
2) ASIO (pod XP) / WASAPI (pod Win7) zabezpecuje bitperfect prenos zvuku von s tym, ze na zvuk nema vplyv Windows mixer, ktory standardne upsampluje. Mas to urcite len zle nastavene - ako vystup (output) treba zvolit ASIO / WASAPI digitalny vystup (S/PDIF alebo u teba zrejme HDMI). Nie analogovy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maestrum
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2012
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2012 21:18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
1) Ak ti AVR ukazuje DD / DTS, dekoduje ti to AVR. Ak by to dekodovalo PC, pravdepodobne by to slo von ako LPCM (a na AVR by ti svietilo LPCM).
2) ASIO (pod XP) / WASAPI (pod Win7) zabezpecuje bitperfect prenos zvuku von s tym, ze na zvuk nema vplyv Windows mixer, ktory standardne upsampluje. Mas to urcite len zle nastavene - ako vystup (output) treba zvolit ASIO / WASAPI digitalny vystup (S/PDIF alebo u teba zrejme HDMI). Nie analogovy.


díky za opověď. mám win7, s wasapi to jede přes hdmi, nicméně když pustím nějaký flac 24/96 a u toho ovladače wasapi zatrhnu 24bit, tak mi to vyhodí chybu:Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 44100 Hz / 24-bit / 2 channels....to copak resampluje a hraje jen na 16b/44 ?!? funkce dither dělá co ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist