Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VELODYNE

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gucino
Hifista


Založený: 18 máj 2011
Príspevky: 184
Bydlisko: Čachtice

PríspevokZaslal: Pi december 16, 2011 09:00:05    Predmet: VELODYNE Odpovedať s citátom

Prosím Vás,máte niekto skúsenosť s touto značkou?Ktorý model bude vhodnejší k filmu-CHT,alebo IMPACT?
SPL neriešim,to je mimo moj finančný strop Razz
Vďaka![/quote]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Pi december 16, 2011 21:01:08    Predmet: fantasticke suby! Odpovedať s citátom

velodyne je najznamejsia znacka medzi subwoofermi. Nevahaj v ramci rozpoctu, neolutujes. Skus hladať po inzercii staršie modeli, nespravis chybu.

Pri cenách HI-FI treba si dávať bacha na akustiku doma. Je vážne zbytočné kupovať si signálový kábel ...

- alebo takto: je zbytočné kupovať si zamatový haizelpapier ak sereš po daždi na latríne z dekou cez plecia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MakcuPikcu
Hifista


Založený: 14 november 2011
Príspevky: 151
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: So december 17, 2011 08:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Velodyne je spicka.Sam som mal jeden.Urcite pri tejto investicii nesetri a hladaj aj bazarovu radu spl r.Kalibracia pri tychto masinkach je dost dobre dotiahnuta a robi naozaj divy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gucino
Hifista


Založený: 18 máj 2011
Príspevky: 184
Bydlisko: Čachtice

PríspevokZaslal: Ut december 20, 2011 23:49:23    Predmet: velodyne Odpovedať s citátom

A na tento čo poviete?:

http://www.harmanshop.sk/mission-ms8e-silver-bazar

či tento?:

http://www.trinasty.sk/e-shop/home-hifi-produkty/reprosustavy/subwoofery/jbl-es250pw-cherry

Alebo sa na to vykašlem,doložím pár desiatok eur a kúpim v platane akciový VELODYNE cht 8r?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St december 21, 2011 09:12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre Ti radí MakcuPikcu -Velodyne je spicka .Urcite pri tejto investicii nesetri a hladaj aj bazarovu radu spl r.Kalibracia pri tychto masinkach je dost dobre dotiahnuta a robi naozaj divy.

Oproti tomu čo si predal sa s tými čo chceš kúpiť neposunieš vyššie ale do strany. Neutral
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gucino
Hifista


Založený: 18 máj 2011
Príspevky: 184
Bydlisko: Čachtice

PríspevokZaslal: St december 21, 2011 09:21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Hľadám,hľadám,no nikto nepredáva Sad
Iba v Leviciach je IMPACT 10 a v Hlohovci CHT 8r
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St december 21, 2011 09:32:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo SPL kalibrácia? - mrkni tu:
http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/239-velodyne-spl800.html Very Happy


Naposledy upravil vlado222 dňa St december 21, 2011 09:34:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: St december 21, 2011 09:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že si mal velodyne CHT 8, tak mi nie je jasné, prečo pozeráš ten mission, ktorý šlape od 38 Hz /-3db/ a má iba 100 wattov. CHT 8 mal o dosť lepšie parametre...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St december 21, 2011 09:36:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Túto otázku si kladiem aj ja. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gucino
Hifista


Založený: 18 máj 2011
Príspevky: 184
Bydlisko: Čachtice

PríspevokZaslal: St december 21, 2011 09:53:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lebo som blb,zmenil som izbu,teraz mám 6,5x 5 m,predtým 4.5x4m a teraz mi tam ten bas pri filmoch chýba.

5.1 riešiť nechcem,stereo zvuk mi vyhovuje aj vo filmoch,a je výrazne lepší,ako majú kamaráti v ich plastových systémoch 5.1 all in one Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wolf
Nádejný hifista


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 68
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 05, 2012 15:47:24    Predmet: Velodyne Odpovedať s citátom

Riešil som nedostatok basov asi pred rokom, po prekutaní webu som dospel k názoru že , ak sub tak jedine Velodyne. Kúpil som CHT Q8 do izby asi 22m2. Táto rada je už s kalibráciou, ( mikrofon a 5 -pásmový ekvalizér) .Po naladení subu a pohraní sa s káblami produkuje
Velodyne čistý , tvrdý , " suchý" bas , ktorý som nepočul zatial zo žiadnych stlpov ...... Natáčaním fázy sa dá meniť charakter basu od presného a suchého po hlbší a mohutnejší, proste každá nahrávka sa dá doladiť podla
chuti ako ju chcem popčuť... dnes bez Velodyne nedám ani notu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2012 20:55:18    Predmet: Odpovedať s citátom

zajímal by mě názor na SPL 800i , jaký bude oproti CHT Q10 pokud se to dá vůbec srovnat CHT-má kalibraci na mikrofon ,větší rozsah přepínání fáze , SPL zase lepší zesilovač je menší což se mi líbí víc - máte zkušenosti ? mě osobně se víc zamlouvá SPL 800i dík za informace
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2012 21:55:05    Predmet: Velodyne Odpovedať s citátom

SPL je lepší. Vďaka uzatvorenej konštrukcii je jeho bas napriek menším rozmerom oproti CHT tvrdší, akoby presnejší, razantnejší atď.. Keď som ja kupoval sub, počul som oba /avšak SPL-R/ a jednoznačne SPL. Pozrel som do peňaženky a bolo rozhodnuté - CHT Razz . Ale aj CHT je sila.
_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC


Naposledy upravil lubo212 dňa Pi marec 09, 2012 17:19:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2012 22:21:45    Predmet: sub velodyne Odpovedať s citátom

SPL 800i nemá kalibraci a má menší rozsah přepínání fáze , není to 800 Ultra , je 19 000kč za takový sub adekvátní peníz? využití pouze ve stereu , díky CHT Q je nová řada
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MakcuPikcu
Hifista


Založený: 14 november 2011
Príspevky: 151
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 08:31:40    Predmet: Odpovedať s citátom

SPL i-cko nema kalibraciu,takze sa budes musiet pohrat s akustikou a umiestnenim.Ma len dve fazove polohy nastavenia,takze je otazne,ci ti sadne ku zvysku retazca.Moze ale aj nemusi!Ale ak sadne,tak je zvukovo skoro na tom istom ako spl-r.Bude to pecka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 10:01:37    Predmet: velodyne Odpovedať s citátom

nejlepší je si to SPL i-čko vyzkoušet , jinak bych ho asi tak na slepo nekupoval , možnosti na vyzkoušení mám - zajímá mě ,jaký přínos bude mít ve stereu k podlahovým repro ,kino mě nezajímá, ne že by mě basy chyběly ,ale stejně jsem zvědavý co takový sub dokáže . dík chlapi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MakcuPikcu
Hifista


Založený: 14 november 2011
Príspevky: 151
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 11:17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tieto spl-ka robia divy.Su to masiny.Len naozaj ho najskor skus ci ti teda sadne fazovo do zostavy.To by si mal pocut ci hra spolu s repro,alebo rusivo popredu popiripade pozadu.Skoda vsak tej absencie autokalibracie.Je to vyborna vec a velodyne ju maju fakt premakanu.Ale ak je clovek sikovny,tak sa ten sub da doladit aj manualne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist