Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HiFi technika vs. hudba - rozdělení členů fóra
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Co se mi více líbí?
Hudba!
25%
 25%  [ 23 ]
HiFi technika.
11%
 11%  [ 10 ]
Líbí se mi obojí stejně.
62%
 62%  [ 56 ]
Celkom hlasov : 89

Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So marec 10, 2012 07:45:43    Predmet: HiFi technika vs. hudba - rozdělení členů fóra Odpovedať s citátom

Patříte k fanouškům techniky nebo hudby nebo jste na tom v obou směrech nastejno? Máte doma tisíce originálních nosičů s hudbou a hardisk narvaný hires hudbou k prasnkutí a hrajete přes 20 let starý zesilovač Technics s regálovkami z Quelle s 10cm basáčkem? Nebo máte aparatutu za 2 mega a točíte 40CD a 4 SACD pořád dokola, v ložnici je ten Technics, protože byl první a od té doby jste se po výměně osmi zesilovačů dostali k tomu současnému?

Prostě napište, kdo je kdo!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 10:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Milujem hudbu reprodukovanú tak, že posluch mi nepríde reprodukovaný...
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 14:22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepoznam nikoho, kto by inklinoval k jednemu alebo druhemu extremu = ak ma niekto napr. za 2 mega aparaturu, tak nebude mat doma smiesnych +/- 50 hudobnych nosicov...ina otazka je, ze ak niekto dava alebo dal za domacu aparaturu velke prachy - ci preferuje absolutne novinky - alebo radsej drahu vintage techniku...? Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 18:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Líbí se mi obojí stejně, ale zařadil bych se do kategorie, která nebyla zmíněna.
20 let starý zesilovač plus 40 CD.
Zato občas něco změřím a hlavně do všeho vydatně kecám.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 18:51:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlouho už jsi do ničeho nekecal, docela mi to tu chybělo Wink

Naposledy upravil Basstl dňa Ne marec 11, 2012 20:51:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 19:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka měla znít: v jakém poměru aparatura : originální hudební nosiče jste investovali? A bylo by vymalováno...

U mě je to zhruba 1:15
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 19:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

35:1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 20:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

U mě je ten poměr aparatura vs nosiče tak 100:1, vše co mi stálo za to, abych to koupil sem nakonec ztratil, zničil nebo mi to někdo nevrátil a nebo to vrátil zničený. kam se CD hrabou na HDD Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 12:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Aparát vs nosiče hrubej odhad cca 30:1.... pokud to beru historicky od začátku včetně LP a CD...

cca 300 LP a 350 CD 25 SACD a 10 DVD-A (originály ne smažba)

LP už dnes ale nemam daroval jsem je kupci ke gramci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 14:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám rád hudbu i dobrou techniku. Sere mne ovšem humbuk okolo high-endu a nekvalitně zpracované nahrávky. Na High-End Praha jsem byl opět ve stálém dilemmatu - zdali jsou tak blbé nahrávky nebo aparatury.

V kvalitě nosičů a záznamové technologii zásadní problém nevidím. Technologie záznamu se možná časem zlepší, DVD-A je sice v prdeli a SACD v útlumu, zato ale nastupuje BluRay Audio. Což je docela psina, poněvadž bych spíš čekal, že se začne produkovat hi-res v DVD formátu - není problém to vyrobit a přehrávat na jakémkoli DVD křápu a pokud má HDMI a připojí se to na dobrý AVR, je vystaráno (něco doma dokonce mám), ale tady zřejmě nastal skok v zájmu podpory BluRay.

Myslím, že brzo bude konečně aktuální vícekanálové hifi - tedy ono už vlastně aktuální je dlouho, ale málokdo má kam (a proč) postavit bedny. Avšak na druhé straně přetrvává trend vyrábět nahrávky tak, aby se optimálně poslouchaly za jízdy v autě nebo na špunty v metru či autobuse.

Až se vydavatelské firmy naučí pořádně produkovat nahrávky, tak snad konečně zase začne mít smysl zaměřit se na techniku a muziku si pouštět pro čiré potěšení a radost.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
drd
Hifi obsluha


Založený: 04 január 2009
Príspevky: 12
Bydlisko: Zlín

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 14:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád, že se někdo zabývá i něčím jiným než hardware a je to stejná nebo spíše podobná myšlenka, co mi už dlouho leží v hlavě.

Podle mě je to vše především o hudbě. Technika se myslím pořizuje taková, která je adekvátní k poslouchaným stylům a četnosti poslechu. I když jsem ale otevřen téměř všemu, nepotřebuji k tomu řetězec v řádech miliónů.

_________________
Nehraju za funclub, nejsem proti němu.


Naposledy upravil drd dňa Ut marec 13, 2012 16:03:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 14:56:11    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...Až se vydavatelské firmy naučí pořádně produkovat nahrávky, tak snad konečně zase začne mít smysl zaměřit se na techniku a muziku si pouštět pro čiré potěšení a radost.


Také bych si to přál. Ale asi by to byl námět pro další anketu s otázkami:
Stane se to vůbec někdy ?
Kolik desetiletí to bude trvat ?

Obávám se, že pro naší generaci je jediné řešení rychle posbírat a zachránit těch pár slušných nahrávek, které vznikly v minulosti.

Na dnešní produkci stačí PC repráčky pro sledování klipů z youtube.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 15:14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
zato ale nastupuje BluRay Audio.


Tomu taky odzvonilo, ne? Jestli něco nastupuje, tak vinyl Laughing

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 15:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jestli něco nastupuje, tak vinyl Laughing

Jen pro Přírodu to ne! Pro mě byl největší pokrok v audiu přechod na digitální záznam bez praskání, prskání, šumění, dropoutů a kolísání rychlosti. Každý dropout nebo hlasitý lupanec mě vždycky bezpečně vytrhnul z „ponoru“ do hudby. Ještě léta po přechodu na CDčka jsem měl žaludeční nervózu v případech, kdy jsem poslouchal stejnou hudbu, kterou jsem dřív poslouchal z kotoučáku nebo gramofonu, a blížil se okamžik, ve kterém jsem měl v nahrávce na pásce nebo na vinylu nějaký kiks.

Co se týče techniky, tak jsem od výše zmíněného přechodu z analogového záznamu na digitální a od přechodu z příšerných třípásem Tesla na „normální“ reprobedny se zvukem spokojen. A to jsem nikdy neměl nikdy žádnou zázračnou sestavu. Teď mám sestavu z druhé ruky, která by stála v nových cenách kolem 100 tisíc Kč za CD, zesilovač a bedny dohromady, a žádný zásadní cenový/kvalitativní posun vzhůru neplánuju, protože poslech mě i mojí skoroženu baví a „naprosto uspokojuje“. Kroutíme osmý měsíc bez TV vysílání a užíváme si hudební „pohodu vánoc“ prakticky denně. A hlavně máme i jiné koníčky ...

Co se týče „způsobu poslechu“, tak čím jsem starší, tím víc přecházím od „zarputilého ponoru“ do hudby spíš k „výletům do oblak“. A k tomu se váží i změny ve výběru hudby a čím dál častějším útěkům například od „smrtelně vážných“ Art Rockových Gabrielových Genesis k „darebným“ Gabrielovým Afro Celt Sound System ...



Tesla NC470.jpg
 Description:
 Filesize:  19.81 KB
 Viewed:  779 Time(s)

Tesla NC470.jpg



Tesla 1PF 067 67.jpg
 Description:
 Filesize:  30.68 KB
 Viewed:  655 Time(s)

Tesla 1PF 067 67.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 22:44:58    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
velky bobo napísal:
zato ale nastupuje BluRay Audio.


Tomu taky odzvonilo, ne? Jestli něco nastupuje, tak vinyl Laughing


Nemyslím, zatím ještě pořádně nezačal, ale na výstavě se už něco objevilo. Ovšem label NAXOS, který má občas trochu problematický výběr. Pokud to bude jako v počátcích hires formátů, kdy se na SACD a DVDA přetáčely staré zašuměné nahrávky, tak to asi velkou díru do světa neudělá. Ovšem ve studiové technice je standardem 2496, takže technicky by to problém nebyl - v téhle oblasti bude možná bottleneckem mikrofonní technika, tj. mikrofony a předzesilovače. Hodně dobré mikrofony mají vlastní ekvivalentní hladinu šumu 15 až 20 dB a maximální tlak asi tak 135 dB, takže dynamika signálu 120 dB, což celkem dobře koresponduje s možnosti současné technologie. Poslouchat se v originální dynamice stejně nedá, takže se nevyhnutelně musí komprimovat, což se dá udělat dobře i blbě ... a už to jede.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 08:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousc : PMA: Jestli něco nastupuje, tak vinyl Laughing[/quote]
Jen pro Přírodu to ne! Pro mě byl největší pokrok v audiu přechod na digitální záznam bez praskání, prskání, šumění, dropoutů a kolísání rychlosti. Každý dropout nebo hlasitý lupanec mě vždycky bezpečně vytrhnul z „ponoru“ do hudby. Ještě léta po přechodu na CDčka jsem měl žaludeční nervózu v případech, kdy jsem poslouchal stejnou hudbu, kterou jsem dřív poslouchal z kotoučáku nebo gramofonu, a blížil se okamžik, ve kterém jsem měl v nahrávce na pásce nebo na vinylu nějaký kiks.


Ja mám doma LP dosť - okolo 300. Som rád že LP nevymreli. Nemyslím že by to bolo hrozné pre prírodu, pretože už nikdy nebudú tak masovo rozšírené ako v minulosti.
ANI CD, DVD, BD nosiče nie su nič moc pre
prírodu. Proti praskaniu a lupaniu učinne bojujem pomocou práčky Okki Nokki
CD nosičov mám vyše 500, všetko originál. Bohužiaľ tak ako aj LP v rôznej kvalite.
Menej mi vadí praskanie LP ako ostré výšky a skomprimovaná dynamika dosť veľkého množstva CD.
Do AUDIO reťazca som vrazil viac ako do hudby,
Som 69 ročník, vyrastal som na LP a kazetách. Kazety sú fuč LP si kupujem naďalej, ale hlavne nové napr: na top hudba sk.
Vadí mi to že čím mám kvalitnejší reťazec, tým horšie hrajú nekvalitné CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 08:20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Budoucnost BluRay:

http://www.techradar.com/news/video/blu-ray/blu-ray-will-be-dead-by-2012-here-s-why--464705

Je to dost častý názor. Pravděpodobně se nerozvine ani tak, jako DVD-A a SACD. Plackám odzvonilo.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 08:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Este pred rokom bolo prehravanie hudby z PC (hlavne v hifi kruhoch) povazovane za diablovo dielo Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 09:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Fotografi tiež vraveli že digitál nebude nikdy tak kvalitný ako kinofilm.
Digital ho kvalitou dobehol, Svojou praktičnosťou aj vytlačil z trhu.
Myslím že podobné to bude je aj v audiu. Je to len otázka času. Taktiež si myslím že LP nevymrú. Budú sice a už aj teraz sú vyrábané len pre úzku skupinu audiofilou,ale nevymrú a tomu som rád.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 09:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Plackám odzvonilo, to je jasné, ovšem těch LP,CD a DVD bylo vyrobeno tolik, že přehrávat se budou stále. Okrajové formáty typu MD, DAT či BR byly jsou a budou.

Důležité je si uvědomit, že stejně jako technici bojují za to, že nemají rádi jen techniku, ale i hudbu, čili slyší; človíček, který má doma 1500CD je přece nezačne hromadně prodávat a všechno stahovat na PC? Proč by to dělal, může je přehrávat na CD přehrávači a vedle toho mít novou hudbu na PC. Taky je jasné, že ten člověk bude mít asi více než 30let.

Současný soudný dvacátník jistě chápe, že přehrávání hudby přímo z nosičů nebo s HDD v kompu není konfrontace, ale alternativa, pochopitelně, jak jsem psal výše, za předpokladu, že ty nosiče daný člověk má.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 09:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
není konfrontace, ale alternativa
Zial vacsina zatvrdlych hajendistov to nepovazuje za dostatocne "hifi" a ked vidia v blizkosti aparatury pocitac, prezehnavaju sa a poliavaju aparaturu svatenou vodou . . . Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 09:51:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to se dá přece taky pochopit, věř Odare, že za 15 let pokusů o kvalitní přehrání hudby v počítači, již mnozí hifisti odpadli, protože donedávna to kvalitně a levně jednoduše nešlo, nehledě na to, že jaksi nebyly data, neřekl bych jako ty rok, ale dejme tomu 5 let to jde. Takže ta zatvrdlost může pramenit z cca 10 leté zkušenosti praktické nemožnosti hrát dobře z PC. A znovu říkám za 15 let může mít fanoušek hudby doma klidně tisícovku CD a počítač na háku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 09:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to skor vidim tak, ze ti ludia sa do toho nerozumeju a neveria, ze dnes to ide. Je to ale len moj nazor - verim, ze 50rocny hifista, ktory ma problem spustit si Word, sa s tym natahovat nebude . . . ale preco generalizovat a odmietat pokrok?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 10:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale keď nejaká highendová firma napchá vedľa CD mechaniky spínaný zdroj, HDD, CPU, dá sa k tomu pripojiť monitor, klávesnica a myš, ALE marketingové oddelenie sa rozhodne že sa tomu nebude hovoriť PC, tak to akceptujú.
Od jedného spolucestujúceho na pražskú výstavu som počul názor že CD skončí skôr ako LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 10:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenomže Odare, to je přesně to, o čem je toto téma, není náhodou hifista, co hraje z kompu více na tu techniku a méně na hudbu? Přecejen ty stažené gigabajty jsou anonymní (nevíš už co, kdy, kde a v jaké kvalitě máš) a vrtat se pořád v kompu může být zabava ne? Začneš měnit převodníky, nejdříve ty USB-SPDIF, později klasické DAC, ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 10:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Komp som uz nemal otvoreny ani napamatam kedy (nie je cas a uprimne povedane, ani chut). Co sa tyka hudby - ano, je vela veci, ktore mi presli pomedzi prsty s tym, ze ma nezaujali a skoncili pod kombinaciou klaves SHIFT + DEL. Dal som im ale sancu - keby si mam kupit nosic, nedam tomu ani len tu sancu.
Na druhu stranu je VELA veci, ku ktorym by som sa nedostal a velmi som si ich oblubil. Otazne je, ci je lepsie mat doma 50 CD, z toho 20 pocuvatelnych a z tych 20 5 TOP, ktore tocis dookola . . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 11:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď úplně nerozumím, cos chtěl říci, ale asi obhajuješ možnost poslechu více hudby, když hraješ z PC, to je ovšem jasné. Spíše napiš nároky na hardware a schopnost uživatele nastavit PC. Pro mnohé jednoduché, pro mnohé složité, ale pro všechny složitější než pustit placku v CD přehrávači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 11:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 --> Vsetko ma svoje pozitiva a negativa. Nic nie je len cierne a len biele Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 12:45:21    Predmet: Odpovedať s citátom

PC má určitě budoucnost. Až se vžije ostatním a hlavně mladým do podvědomí, bude se užívat stejně jako kdysi CD. Toho samozřejmě využijí highend výrobci a budeme na tom podobně, jako dnes. Budeme cpát peníze do převodníků. Možná, že je budeme neustále měnit, protože se budou vyvíjet stále nové digitální formáty, na které stávající převodníky nebudou stačit. Potom se zase vrátíme k CD, jako dneska k vinylům.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St marec 14, 2012 13:38:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Streamování nebo stahování z internetu předpokládá rozumnou rychlost připojení. Maximální datová rychlost pro 1080p a H264 se blíží 100 Mbit/s. To už rozhodně není pro ADSL - tam se dá slušné FullHD stáhnout teoreticky i za méně než 5 hodin,, ale na streaming je to pomalé, ještě tak možná 720p a hodně komprimované (čili neostré). Optika to zvládne, možná i koaxiál, ale na to si asi ještě chvíli počkáme. I když pravdou je, že Česko asi trendy určovat nebude, na druhé straně ovšem nelze zanedbat významnost takových trhů jako Jižní Amerika, Indie a Čína, případně Rusko.

Pokud jde o přehrávání z počítače, v současné době se životnost záznamu na HDD a Flash odhaduje na maximálně 10 let. Nevím zdali to u HDD platí za provozu nebo i v klidu, ale u flashek dochází k postupné ztrátě informace i v klidu. Pokud někomu nevadí, že o záznam časem přijde, tak je to v pořádku. Ostatně kdo by se díval na deset starou akční sračku. Ale optika s anorganickou vrstvou je dnes jediné médium vhodné pro dlouhodobou archivaci (M-Disc, Datatresordisc), bohužel dost drahé a zatím jen jednovrstvé DVD (dvě vrstvy patrně nikdy nebudou, BluRay nebo jeho analogie možná ano).

Tak si to přeberte a zkuste si k tomu sehnat křišťálovou kouli - třebas tady http://www.carodejnice.com/carodejnice/eshop/9-1-Kristalove-koule .

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist