Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Testovací LP
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Kolik byste byli ochotni nanejvýš zaplatit za testovací LP
Maximálně 100 Kč
6%
 6%  [ 4 ]
Maximálně 200 Kč
13%
 13%  [ 8 ]
Maximálně 300 Kč
68%
 68%  [ 42 ]
Nechci ani zadarmo
11%
 11%  [ 7 ]
Celkom hlasov : 61

Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 17:12:12    Predmet: Testovací LP Odpovedať s citátom

Jak jste možná postřehli zde nebo i na hifinázorech, existuje projekt testovacího LP. Je o to poměrně dost zájemců, bohužel ale málokdo má asi představu o tom, kolik to obnáší práce a starání a kolik by to mohlo stát. Otevírám proto anketu na toto téma. A pozor, pokud máte informace o výrobní ceně samotného výlisku, nenechte se tím zmást, vylisováním to totiž nekončí ani nezačíná.

Podotýkám, že jsem se jaksi stal něčím jako odborným garantem (dodám zvukový materiál), ale přinejmenším stejný podíl na tom bude mít Martin Vlček a asi i nějací další nadšenci.

Nějak se mi tam nepodařilo dát variantu "Klidně i přes tři stovky, bude-li to stát za to" - takže pokud zastáváte toto stanovisko, napište to do odpovědí.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 18:00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

S ohľadom na ceny meracích LP (nových aj ojazdených, špeciálne tu v CS) je 300 Kč dosť nízka suma. Osobne za rozumne zostavenú a kvalitne vyrobenú "jednodoskovú" meraciu LP nemám problém zaplatiť 2-2.5x viac (30 EUR je asi nejaká psychologická hranica, obávam sa len, že v malej sérii to ani pri takej cene nebude návratné).

odporúčania meracích LP vrátane orientačných cien
príklad meracej LP
príklad meracej LP

Samozrejme, ak by sa to za tých 300 Kč naozaj podarilo, tak tiež neodmietnem... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 19:30:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdou je, že na tuzemském trhu se kvalitní LP prodávají v rozmezí 300 až 800 Kč, přičemž v zahraničí 30 až 50 EUR skutečně není problém. Vzhledem k tomu, že k ceně přibude ještě tak cca 100 Kč ne-li více za mailing, budeme se snažit udržet to do těch cca 300, ale samozřejmě nic neslibuju. Pokud nebude dostatek zájemců, tak z toho stejně nic nebude. Ona totiž minimální investice nemůže být méně než řádově 1000 EUR pro jakýkoli náklad, a to za předpokladu, že všichni zúčastnění na tom budou dělat zadarmo.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rreznick
Hifi obsluha


Založený: 30 október 2007
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 20:27:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem pro: "Klidně i přes tři stovky, bude-li to stát za to"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 13:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč nenapíše nikdo, kolik to stojí celé? I na hifinázorech je ticho po pěšině, pořád se řešilo, co tam bude, pak kdy a teď už začíná hádka o ceně jedné desky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 21:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože to zatím nikdo neví - neví se cena tisku, grafiky, režie ... těžko něco zveřejňovat.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 01:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Já vubec nechápu, jak někdo může vubec zakliknout varianty 100 a 200Kč. Nějací provokatéři?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 07:13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Taková deska má určitě větší hodnotu než 300 Kč. Ale vysvětlujte to "československému" hifistovi, který by chtěl všechno skoro zadarmo.
Myslím, že na tom ztroskotá celá akce. Ale rád bych se mýlil.
Pokud to výjde, dám určitě víc než 300.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 08:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 17:36:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malevil
Hifi obsluha


Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 13
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 11:25:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže byť "Klidně i přes tři stovky, bude-li to stát za to"
_________________
DIY gramo, Linn Akurate DS, Harman Kardon, Aragorn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 11:45:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Testovací desku si většinou kupují nadšenci, mající v "aparátu" mnohem větší peníze. Navíc co dnes koupíte za stovku-dvě. Myslím že drtivá většina zájemců je ochotna dát i víc než 300,- takže urovně průzkumu jsou zvolené poněkud neštastně..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 13:26:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Já vubec nechápu, jak někdo může vubec zakliknout varianty 100 a 200Kč. Nějací provokatéři?


Napríklad ja som dal tých 200Kč. Testovaciu platňu nepotrebujem, no za tu cenu si ju kľudne kúpim. Je to zrozumiteľnejšie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
STUDIO_ESO
Hifista


Založený: 25 marec 2010
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 13:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrého dne, já myslím že nikdo na hifinázorech nemá problém s konkrétní cenou LP. Ale jak tu akci sleduji od samého počátku, měl to být komunitní projekt typu: „Sečteme všechny náklady (VČETNĚ odměn pro ty, co na tom odvedou práci), zaplatíme, objednáme, každý zaplatí svůj díl podle počtu odebraných desek.“ Tedy alespoň prvních šest stran diskuze to tak bylo, než se objevila tato anketa.
Teď jsou ti lidé zmatení a neví zda platí to, jak se to celé prezentovalo od začátku, a nebo jestli se najednou třeba uprostřed (spíše ke konci) nemění pravidla hry. A ano, na tom by skutečně mohl projekt zkrachovat. Jestli jsem si dobře všiml, tak třeba Rolnička, kterého všichni znáte a píše i sem, už zredukoval svoji objednávku. Za sebe říkám že je mi putna, jestli to skončí jako varianta „komunitní“, nebo varianta „kšeft“, ale bylo by dobré se rozhodnout pro jedno či druhé, aby z toho nevylezlo nějaké spojené „balkánské řešení“. A hlavně, ať už je to jakkoli, říci to lidem hned, než se stihnou znechutit a pohádat…
Mimochodem, obecně, za dobrou testovací desku není 300 CZK suma nijak závratná, klidně to může být 3 x tolik.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 14:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je třeba si také uvědomit, že špičkoví odborníci, jako je např. dr. Sýkora, obvykle neposkytují svoje know how a čas zadarmo..

Ostatně stačí se podívat, jak si svoji práci cení další 3 nejmenovaní čeští malovýrobci audio komponentů...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
STUDIO_ESO
Hifista


Založený: 25 marec 2010
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 14:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Ono je třeba si také uvědomit, že špičkoví odborníci, jako je např. dr. Sýkora, obvykle neposkytují svoje know how a čas zadarmo..

Ostatně stačí se podívat, jak si svoji práci cení další 3 nejmenovaní čeští malovýrobci audio komponentů...

To ale nikdo nerozporuje, ne? Stačí přece říci: "Chci tolik a tolik za takovýto rozsah práce". Obvykle se takovou větou dokonce začíná Wink . JŠ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 14:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá, pokusím se být hypoteticky kokrétní. Dejme tomu, že výrobní cena při nákladu 250 ks je 1,50 EUR za vylisování. Dejme tomu, že stejné peníze při daném nákladu bude stát tisk obalu, grafické přílohy a kompletace. To jsme na třech EUR, čili dejme tomu 80 Kč, což při nákladu 250 kusů bude 20 000 Kč. Když se k tomu připočte DPH, v tom českém bordelu už nevím, kolik to vlastně je, naskočí to na asi tak 23 až 25 tisíc, což je těch 1000 EUR minima, které jsem kdesi uváděl, kdyby to všichni dělali zadarmo. Když se k tomu připočte 20 000 Kč za práci na signálech a grafice, což je hodně skromný odhad (já už ty hodiny ani nepočítám), nějaká nutná režie, tak jsme na řekněme 50 000 a cena desky by byla 200 Kč (možná 250, kdyby se správně počítalo DPH). Zdůrazňuji, že to je hypotéza, kupecké počty mi moc nejdou a někdo by se mi určitě dosyta vysmál, jaké blbosti to tu píšu. Takže s nějakou rezervou ta cena vychází v rozmezí 250 až 300 Kčř za kus. Plus k tomu pak samozřejmě mailing, ale to už je jaksi navíc. Je to relativně málo, což je možné jen díky tomu, že v tom není žádná marže prodejců, honoráře jsou stanovené velmi skromně a další režie je minimální.

Stačí vám to už takhle, kurva drát ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 14:56:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozčilujte se pane Sýkoro, nestojí to za to..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
STUDIO_ESO
Hifista


Založený: 25 marec 2010
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 15:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Dobrá, ............
Stačí vám to už takhle, kurva drát ?


Mě určitě ano, a kdyby tohle zaznělo o něco dříve, nemusela tam vůbec být ta sedmá strana diskuze... Chápu samozřejmě, že se jedná o PŘEDBĚŽNÝ odhad. Ale raději nepřesné informace než žádné. O tom myslím je naše debata, ne o ceně jako takové... JŠ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 22, 2012 15:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Nerozčilujte se pane Sýkoro, nestojí to za to..Cool


Já se nerozčiluju, spíš z toho mám srandu. Naštěstí to nečte moje žena, jinak bych místo večeře dostal vejprask. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 14:59:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Na hifinázorech leckdo soudí, že nejlepší by bylo dvojLP - jedno pro testování/nastavování poslechem, druhé pro měření. Samozřejmě by to bylo o něco dražší. Co vy na to, dobří lidé a roduvěrní hifisté ?
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 15:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by stačila jedna, ta na měření. Wink
Jenže to by asi neprošlo, takže klidně dvě, když to jinak nejde.
Ale můžeš mi vysvětlit, jak se měří gramofon posloucháním ? To jsem fakt nepochopil. Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 15:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Posloucháním se samozřejmě neměří, dá se tak ale nastavovat antiskating, tlak na hrot. azimut, potlačení rezonance raménka a možná ještě něco. Patrně bych tam hodil i pár signálů pro kontrolu prostorové akustiky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 22:47:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud můžu do toho kafrat, tak bych doporučil něco jiného, než signály pro prostorovou akustiku - ty se dají IMHO distribuovat v jiné podobě než ryté na desce. To raději využít místo něčím, co se týká bezprostředně mechanického snímání, třeba delší tracky pro nastavení rychlosti, kontrolu kolísání atd. Při nedávných hrátkách s vinylem jsem jako sůl potřeboval 3000/3150Hz pro všechny 4 rychlosti otáčení, velmi užitečná pomůcka při rychlém seřizování vícerychlostního gramofonu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 22:55:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kafrej dál, pozorně naslouchám.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 23:09:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsme kdysi s jedním kolegou asfaltovali ohledně servisu a seřizování gramofonů, tak nějak vyplynulo, že vůbec není marné, když je na desce v místě odpovídající náběhu singlu a 25cm desky speciální track pro nastavení polohy automatů, a stejně tak na konci desky něco podobného pro kontrolu koncového vypínání, závislého na poloze. Slyšel jsem o desce, která měla z jedné strany výběhovou drážku standartní (pro vybavení rychlostní automatiky) a z druhé strany track "až k papíru", kde bylo snad 440Hz smíchané se stoupajícím pípáním a komentářem.

Otázka je, kdo kromě vymírajících servisáků tohle ocení. Taky to klade nároky na přesné umístění tracků, i když se tohle dá částečně vyřešit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 23:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
Pokud můžu do toho kafrat, tak bych doporučil něco jiného, než signály pro prostorovou akustiku - ty se dají IMHO distribuovat v jiné podobě než ryté na desce....

Souhlas, cokoliv, co nesouvisí s gramofonem, tam nemá co dělat. To se dá v řádově větší kvalitě vypálit na CD, nebo hodit na net jako data, která si každý stáhne. LP je výhradně k testování, nastavení a měření gramofonu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 00:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, takhle jsem to myslel. Škoda plácat PVC něčím, co si mohu vzít na CD, nebo někde stáhnout z netu či nechat poslat mailem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 05:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby zbylo místo ... ale někdo tady navrhoval dát tam signál pro testování systému na akustickou zpětnou vazbu. To jsem v první instanci zamítl, ale zase - kdyby zbylo místo ...

On takový jednoduchoučký signál pro test akustiky není zas až taková věda a může odhalit různé nepravosti, jako třebas chyby lokalizace, chyby v zapojení beden (přepólované pásmo), třebas i tu akustickou vazbu. Samozřejmě CD je na to lepší, však jsem už taky nějaká dělal a klidně udělám další, bude-li zájem. Dělal jsem ostatně i datové DVD, na kterém byly měřicí-testovací signály a něco k poslechu - pro soukr potřebu, samozřejmě - image Iasca testu atd., stále to mám schované, je to k dispozici.

Mimochodem, neporadíte mi někdo, jak udělat cuesheet, když mám tracky wav a chci z toho udělat image wav nebo flac ? Slepit tracky do jednoho wavu dokážu v editoru, ale cuesheet k tomu ne.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 08:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal by to vediet tento soft http://cuemaster.org/features.html pripadne rucne http://www.hydrogenaudio.org/forums//lofiversion/index.php/t52921.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 13:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ručně to dělat nechci a cuemaster to dělá jen pro MP3 a ještě nějak divně. Foobar umí ty tracky slepit bez pauz a udělat k tomu cue bez názvů, což taky není přesně ono. Nejjednodušší je to vypálit a pak nagrabovat v EAC, ale to je trochu humpolácký postup.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist