Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Testovací LP
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 06, 2012 18:30:27    Predmet: Testovací LP Odpovedať s citátom

Na Hifinázorech běží diskuse na téma testovací LP. Jelikož jsem už v tomto ohledu něco podnikal, vyvěšuji zde přehled obsahu, který mám připravený. Pokud by někdo měl rozumnou připomínku, může být akceptována. Na navrhované desce nejsou signály pro test snímavosti, na to je zapotřebí zvláštní deska.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 11:03:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná přidat modulovaný basový mono signál 40-150Hz -20dB, třeba pro odhalení případných rezonancí gramofonu s poslechovkou (optimalizace nastavení subwooferu). A pro tu snímavost ještě druhou desku, že by to bylo vydáno jako 2LP. Ta by mohla vypadat jak? Stejné tracky -60, -40, -20, -10, -5dB?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 14:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je to irelevantní, ale zajímala by mě jedna věc. Jak se podaří dostat obdélníkový průběh na LP? Respektive jak strmou hranu je možné udělat? Předpokládám že to má přímou spojitost s frekvenčním rozsahem masteringu do 16kHz. Nemám registraci na hifinázorech, tak se ptám zde.

Jinak k obsahu nemám výhrady a pokud dojde k realizaci, mám taky zájem o několik kusů.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 16:30:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Čistý obdélník samozřejmě na LP udělat nejde. Možnosti jsou limitované nejen šířkou pásma, ale i maximálním možným zakřivením drážky. Navíc to, co se na desce objeví mechanicky, není obdélník - uplatňuje se RIAA preemfáze. Já jsem se snažil to respektovat, takže ten obdélník je frekvenčně omezený a jeho amplituda je taková, aby se na desku dal vůbec zaznamenat. Spektrum i tak sahá vysoko nad 20 kHz (viz obrázek) a teprve emulací řezání se zjistí, zdali je to zvládnutelné (i když podle mého nejlepšího vědomí a svědomí by mělo být).

Sweep pro test basů v prostoru ani jiné podobné signály pro akustické testy na desce nejsou zcela záměrně - má sloužit především pro testování přenosek, gramofonů a tak trochu i předzesilovačů. Akustických testů se dají vymyslet kvanta, ale něco takového bych dával spíš na CD. Na LP není moc místa a navíc je riziko akustické zpětné vazby. Svého času jsem to tak trochu zahrnul na testovací DVD, které jsem dělal pro soukromou potřebu - kdyby to mělo být vyráběné pro veřejnost, musel by se obsah upravit s ohledem na autorská práva. A něco je taky na oficiálním testovacím CD Soning, které už ale asi nebude dostupné.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 17:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

O tu akustickou zpětnou vazbu mi právě šlo, ale je to jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 17:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono by to tam nějak přismolit šlo, problém je ale v tom, že výsledek může být velmi matoucí, poněvadž se dost těžko předvídatelným způsobem uplatňuje akustika místnosti, mechanické vlastnosti šasi gramofonu atd.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 09, 2012 01:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci se do toho míchat, ale:
Diskrétní kmitočty by nebyly? Jako u magnetofonových pásů - třetinooktávově, nad 10kHz jemněji po 1÷2kHz (ale po oktávách a nad 10k po 2k by stačilo) - rychle - po cca 10s - jistě by to bylo užitečnější než obdélníky a korekční křivka podle nějaké té japonské kurvy či co Wink Jsme v Evropě a máme tady vlastní, lepší (a větší)
To "ticho" by mělo být asi i na nějakém vnějším tracku (po obvodu)
Stejně tak testy antiskatingu (uvnitř/vně) (nemusí to být dlouhé)
A konečně: Kde, kdy, u koho a zakolik to bude k dispozici?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 13:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokončil jsem sestavu signálů a plánuji, že kontaktuji Loděnice za účelemzjištění, zdali se to dá vyrobit.

Pro efičáka - rozhodně tě nechci obcházet, ale dovolím si využít osobních kontaktů, které tam snad ještě existují z dávných dob.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 14:42:00    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:

Jinak k obsahu nemám výhrady a pokud dojde k realizaci, mám taky zájem o několik kusů.


Lze i zde: http://hifi.slovanet.sk/bb/privmsg.php?mode=post&u=153

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 14:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kontaktoval jsem Loděnice a zjistil jsem, že některé věci budu muset předělat Crying or Very sad Sad Mad . Ale nevzdávám se - i kyž jsou k řešení i jiné věci.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 07:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta deska bude LP- tedy 331/3 ?? když bude 45 - vyleze z přenosky lepší signál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 10:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím předpokládám 33 1/3. 45 by sice možná bylo v některých ohledech lepší, ale zase se tam toho míň vejde a provozní podmínky - např. skating apod. - nemusí odpovídat běžnému provozu. Výhoda 45 je vlastně jen v lepších podmínkách pro řezání vysokých frekvencí a poněkud menším středovém a sledovacím zkreslení - přenoska jinak dostává za uši úplně stejně jako u 33 a amplitudové i akcelerační limity pro snímavost jsou taky stejné.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

poněkud = zásadní rozdíl ve zvuku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 11:18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoreticky o 2,6 dB větší headroom ... ve třetí harmonické zhruba poloviční zkreslení.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Pi apríl 20, 2012 14:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

A je uz alespon rozhodnuto, jestli to bude 1LP nebo 2LP?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 13:59:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Po přečtení některých příspěvků na hifinázorech mám chuť se na to vykašlat - takže kdoví, zdali aspoň jedna (a možná i beze mne). Že já starej vůl se to do toho vůbec montoval a pletl se mezi Čechoslovany. On ten Ross Hedvicek má asi pravdu.

http://hedvicek.blog.cz/1203/jsou-cesti-vlastenci-sociopati-a-psychopati

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 14:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by nemohli mít lidi z Názorů svoji testovací desku a jedna by byla Slovnavfu?!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 14:10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš, že se tady sejde dost zájemců na náklad 250 ks ?
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 14:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Po přečtení některých příspěvků na hifinázorech mám chuť se na to vykašlat - takže kdoví, zdali aspoň jedna (a možná i beze mne). Že já starej vůl se to do toho vůbec montoval a pletl se mezi Čechoslovany. On ten Ross Hedvicek má asi pravdu.

http://hedvicek.blog.cz/1203/jsou-cesti-vlastenci-sociopati-a-psychopati


Někdo kdysi prohlásil : " My jsme malý národ, ale za to velké ku... " A měl asi pravdu. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 17:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím. Jen mi přijde lepší než se začít hádat a nevzniknout z toho nic, udělat to prostě jinak. Při této příležitosti mi připadají všechny Tvoje věci stejné, prostě chceš na to mít jisté prachy už na startu a nikdo Ti do technických věcí nesmí kecat, což do určité míry chápu. Ovšem projekt jedné testovací desky pro všechny fandy gramofonů bude vyžadovat kompromisy, zejména u lidí, kteří mají menšinový názor. Ty jsi ochoten takový kompromis udělat, i kdybys znal pravdu sám? Pokud aspoň trochu ano, domluvme(te) se na desce jedné.

Kdybych byl hokejový kouč, napíšu, pojďme dát němcům a amíkům na prdel a ukažme, že jsme v československu schopni něco užitečného vytvořit i na blbém fóru, nebo spíše čtyřech audio fórech.

Já si tu desku samozřejmě koupím a jsem natolik bezpohlavní, že je mi jedno jak nakonec vznikne. Jde o hovno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 18:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Při této příležitosti mi připadají všechny Tvoje věci stejné, prostě chceš na to mít jisté prachy už na startu a nikdo Ti do technických věcí nesmí kecat, což do určité míry chápu.


Jak jsi , prosím tě, na tuhle nebetyčnou kravinu přišel ? Nepleteš si mne náhodou s někým ?

Když jsem se připojil k projektu, první, co jsem udělal, bylo to, že jsem publikoval návrh tracklistu a požádal jsem o připomínky. Dostal jsem celkem dvě - slovy 2 - věcné připomínky, z nichž jednu jsem akceptoval a u druhé jsem se pokusil vysvětlit, proč ji neakceptuji. Ovšem debilních pindů úplně mimo mísu se vyrojila tuna.

Pravde je, že mne už moc nebaví mít desetitisícové pohledávky podložené sliby kam se podívám, žít z důchodu a mít holou prdel. Třebas Ante mi dluží 10000, to už jsem oplakal, za CLC jsem nedostal ani hovno, u SHANa (což jsou alespoň slušní lidé) mám minimálně 18000 - radši nebudu pokračovat. Kdyby mne neživila žena, tak už jsem dávno někde v "sociálním ústavu". Ale kdybych dělal jen to, zač dostanu předem prachy, tak bych nedělal nic a hnil u televize, o což nestojím. Takže provozuju intelektuální tělocvik u počítače a v hloubi duše doufám, že za odvedenou práci třebas něco někdy dostanu.

Ono se bohužel v téhle zemi stalo zvykem pokud možno za nic neplatit a naopak dostávat peníze za nic - proto to tu taky tak vypadá.

Už mne, Čecháčkové, doopravdy dost serete. DUDKU, MÁŠ PRAVDU, H.P.S.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 18:21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

za CLC jsem nedostal ani hovno


Pokud vím, tak za CLC ještě nikdo nic nedostal, z důvodu nedokončení projektu.
Naopak, spousta lidí včetně mě v tom má utopeno nemálo peněz a válí se jim doma několik nepoužitelných destiček. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 18:25:39    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Myslíš, že se tady sejde dost zájemců na náklad 250 ks ?


Pro ty, kteří nesledují HiFinázory bych rád připojil jeden citát:

efičák napísal:
Moje vize je jen nářadí na slušné nastavení poslechem, postupem - Rowingova šablona -deska s LP, předozadní fáze, antiskating v drážce, azimut, snímavost. Doplní Rowing.

Jestli se tam vejde něco pro měření, tak až v druhém plánu na co nejjednodušší bázi a jako doplněk.
Moje vize je mladá posluchačka vinylu na Tesla NC-440, dá sbírce jiné grády třeba i přes domácí kino ve stereu.

Vzorem je mi nastavovací software domácícho kina, které přiloženým mikrákem zkonroluje a opraví základní nastavení polarity a možná i fáze.

Jednoduše jak to jde.


Pokud tato hrozba je míněna vážně a měřicí deskou nepůjde nic měřit, vidím poměrně široký prostor pro alternativní řešení...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 18:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
velky bobo napísal:

za CLC jsem nedostal ani hovno


Pokud vím, tak za CLC ještě nikdo nic nedostal, z důvodu nedokončení projektu.
Naopak, spousta lidí včetně mě v tom má utopeno nemálo peněz a válí se jim doma několik nepoužitelných destiček. Wink


Odporuješ sám sobě. Když ti lidé utopili v destičkách peníze, tak je asi někdo musel dostat, nebo se snad mýlím a oni to dali Armádě Spásy ?

CLC je bohužel až příliš ambiciózní projekt, který původně byl míněný úplně jinak. Zkolabovalo to mimo jiné na tom, že jsem jaksi pozapomněl, že většina lidí nezná Laplaceovu transformaci a neumí měřit repráky, tudíž to v celém rozsahu nelze dělat jako plně DIY záležitost. Přitom samozřejmě pokud jde o konkrétní práci na tomto projektu, nejsem ten, kdo by na tom odpracoval nejvíc. Že je za tím pár desetiletí zkušeností, studia a experimentů, s tím samozřejmě nikdo nepočítá.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Po apríl 23, 2012 18:33:56, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 18:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Po přečtení některých příspěvků na hifinázorech mám chuť se na to vykašlat - takže kdoví, zdali aspoň jedna (a možná i beze mne). Že já starej vůl se to do toho vůbec montoval a pletl se mezi Čechoslovany. On ten Ross Hedvicek má asi pravdu.

Netreba sa nechať odradiť malichernosťami. Pindači a znechucovači vždy boli a vždy budú, ale ľudí, ktorí dielo ocenia a budú vďační je podľa mňa stále väčšina, akurát sú ticho.

Kuba4 napísal:
Proč by nemohli mít lidi z Názorů svoji testovací desku a jedna by byla Slovnavfu?!

To je podľa mňa úplná chobotina. Práveže zozbieranie čo najväčšej cieľovej skupiny je jediná šanca, ako takúto malosériu vyrobiť (a predať) sa zmysluplnú jednotkovú cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 19:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mnoho laických keců, odborníkova smrt. Tohle je problém většiny otevřených projektů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 19:58:58    Predmet: Odpovedať s citátom

CLC 1 je ambiciózní projekt, ale mohl být normálně dokončen, nebýt toho, že v závěrečné fázi byl kazzatel zcela zaněprázdněn prací pro Mediacontrol. Je možné, že pracovní smlouva mu ani neumožňovala souběžně realizovat jiné projekty, to bývá dnes běžná (a pochopitelná) podmínka zaměstnavatelů. Jak tato spolupráce dopadla, všichni víme.

Co nechápu, je pouze to, proč není možné projekt (byť se zpožděním) dokončit nyní. Pokud vím, tak existuje návrh a dokonce i prototyp "nádraží" na propojení modulů. Jistě je na tom ještě hodně práce, ale právě vzhledem k tomu, kolik už do toho bylo investováno, nemělo by to celé vyznít do ztracena.

Dokonce se odvažuji odhadnout, že v případě dokončení by se našlo více zájemců, kteří by za proměření reproduktorů a nastavení výhybky byli ochotni zaplatit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 20:01:52    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Basstl napísal:
velky bobo napísal:

za CLC jsem nedostal ani hovno


Pokud vím, tak za CLC ještě nikdo nic nedostal, z důvodu nedokončení projektu.
Naopak, spousta lidí včetně mě v tom má utopeno nemálo peněz a válí se jim doma několik nepoužitelných destiček. Wink


Odporuješ sám sobě. Když ti lidé utopili v destičkách peníze, tak je asi někdo musel dostat, nebo se snad mýlím a oni to dali Armádě Spásy ?



Při ceně 300,- za destičku bych řek, že se jentaktak zaplatily náklady, ale možná je to jinak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 20:14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No, asi se na tom moc nevydělalo, ale to není můj problém. Pavel mi vytkl, že jsem nedodal předpis pro výpočet součástek a na tom že to prý zkolabovalo. Jenže to je nesmysl - já ten předpis sice nedodal, to je pravda, ovšem i kdybych ho nakrásně dodal, tak to bude jen akademická odborná publikace (ostatně kdo má zájem, může se o tom poučit od Hawksforda, u kterého jsem se inspiroval). Ono je totiž do výpočtu nutné dosadit korektně změřené parametry repráků a dorovnat to pomocí simulace. Na to je zapotřebí ty repráky umět změřit včetně fázové charakteristiky, což kromě mne umí v téhle zemi jen pár lidí, a je nutné mít moje know-how, které z celkem pochopitelných důvodů nikomu nedám, poněvadž pokud vím, na téhle planetě to nikdo jiný takhle nedělá. Možná to před mou smrtí dostane coffee, ale už nikdo jiný. On je totiž jediný člověk v Česku, který tomu rozumí na potřebné úrovni - alespoň nakolik je mi známo. Ještě by to asi zvládl Linkwitz, Hawksford a pár dalších v USA, ale s těmi nejsem v kontaktu.

Jak jste jistě pochopili, hodlám se na tom měření a počítání řádně napakovat a Pavel mi v tom pořád brání, když ty nádražní desky neprodává jako rohlíky, takže bych ho měl mít nerad, ale nad to já jsem ve své moudrosti a morální skvělosti naštěstí povznesen.

P.S. Konkrétní podklady ode mne dostal Eric Appla, který mi za to taky zaplatil. Bohužel, některé části zapojení byly při dodělávkách oproti mému původnímu zapojení v dobré vůli pozměněny, čemuž jsem se nebránil, ovšem následkem toho ty realizované desky s mými hodnotami Appla nemůže použít. Ale možná bych se dokopal k tomu to pro jeho potřebi zkorigovat popř. doplnit. A to je v tuto chvíli vše - ostatní zájemci budou muset sáhnout do kasičky, je mi líto. A když to bude trvat ještě dlouho, tak budou mít všichni smůlu, poněvadž díky svému progresivnímu tělesnému i duševnímu chátrání už nebudu schopen ta potřebná měření provádět za žádné peníze. A bude šmytec !!!

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Po apríl 23, 2012 20:25:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2012 20:24:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesplet' sis vlákno?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist